Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pokud jste nečestní ve hře, podvádíte i ve skutečném životě

  • 20
Nová studie objevila vztah mezi podváděním v sociálních hrách a v reálném životě. Téměř polovina lidí, která se přiznala k nečestným praktikám v sociálních hrách, se k podvodům uchyluje i mimo virtuální prostor.

Jde o celou řadu podvodů: od neplacení daní po parkování na místech pro invalidy. Průzkum si nechala vypracovat společnost PopCap Games. Ta je známá například tituly Plants vs. Zombies či Bejeweled. Průzkumu se zúčastnilo více než 1 200 dospělých lidí.

Ve výsledcích se objevila skupina hráčů, kteří připouštějí užití nějakého podvodu či programu, jímž získají v sociální hře výhodu. Téměř polovina z nich (48 %) pak přiznává rozličné podvody ve skutečném životě. Oproti tomu ve skupině, která podle svých slov ve hrách nepodvádí, se k nečestným praktikám v reálném životě přiznává jen čtrnáct procent lidí.

K podvodům se v Americe přiznalo 7 % hráčů, zatímco v Británii jich bylo 11 %. Sociálním hrám prý holduje celkem 118 milionů uživatelů z Ameriky a Velké británie.

Ze skupiny lidí, která se přiznává k podvádění v sociálních hrách, se 53 % přiznává také k podvodům při psaní školních testů, 51 % parkuje na místech pro invalidy a 49 % prý podvedlo svého partnera.