Polda 3 - policista Pankrác se vrací

  12:00aktualizováno  1:39
Kdo by ho neznal - policajtská čapka ledabyle nasazená na rozcuchané světlé vlasy, slušivá uniforma a svérázný způsob vyšetřování - to všechno je Pankrác, hrdina her Polda a Polda 2. Již brzy se objeví na scéně potřetí - tentokráte už nejspíš naposledy a to v roli soukromého detektiva.
Polda 3

Po úspěchu prvního a druhého dílu oblíbené české adventury Polda od Zima Software jsme nemohli ani na vteřinku zapochybovat o tom, že by se nechystal díl třetí. Tentokrát už ale bude poslední, neboť i u Zimy naštěstí znají hesla "všeho moc škodí" a "v nejlepším se má přestat". Všem dobře známý policista Pankrác se tedy opět vrací na scénu, tentokráte už coby soukromý detektiv. Zasévat strach v očích zločinců, stejně jako to v comicsovém světě činí Soudce Dredd, však Pankrác hodlá i nadále.

Nejprve by možná bylo dobré zmínit, proč už nebude Pankrác oděn do slušivé uniformy. Inu to se stalo tak, že jeho šéf se jednoho dne špatně vyspal a dal Pankrácovi prostě a jednoduše padáka. Ten se, stejně jako ve dnešní době spousta lidí, ocitnul zčista jasna na dlažbě a byl nucen se poohlédnout po práci, aby se nějakým způsobem uživil. A vzhledem k tomu, že byl, dle svého mínění, obdařen neobyčejným vyšetřovatelským talentem, vrhl se na dráhu soukromého detektiva. Od hájení veřejného pořádku tedy přešel k hájení spravedlnosti pro ty, kteří si za to u něj zaplatí.

První Pankrácův případ by mohl vypadat docela nudně - co zajímavého by taky kdo hledal na pátrání po kuchaři, kterým Poldu pověří jeho bývalá manželka. Začínající soukromý detektiv si však nemůže příliš vybírat a tak jde na věc. Jak však postupuje v pátrání dále, zjišťuje, že kuchař zřejmě nebude tak docela obyčejná vařečka z čtvrté cenové skupiny, jak se původně mohlo zdát. Vždyť jen fakt, že vaří pro slavnou hokejovou hvězdu, dělá z původně nudného vyšetřování přímo causu. A co teprve když Polda zjistí, že slavný hokejista zmizel.

Polda 3

Jak už ze samotného příběhu vyplývá, hra se tentokrát nebude odehrávat pouze v jednom městečku (v prvním díle řešil Polda tajemný únos v obci Lupany, díl druhý nás zavedl do Marsias a osvětlil nám "policajtským způsobem" problematiku genování). Cestou za kuchařem totiž budete muset navštívit nejen několik metropolí, ale dokonce hned několikero zemí. Jak už dnes bývá v módě, objevíte se například v Americe, ale jak napovídají obrázky, samozřejmostí by mělo být také vyšetřování v Číně či jiné podobné, pro nás exotické zemi.

Jak někteří z vás vědí, jádrem engine z Poldy 2 byl kód použitý v DreamLandu, přičemž ani Polda 3 se nebude odlišovat a poběží na upraveném a vylepšeném enginu z předchozího dílu. Mimo to se autoři poučili nejspíš z konkurenčního Horkého Léta 2 a hodlají do třetího dílu zabudovat také hry ve hře. Všechny hráče pak potěší zejména erotická mezihra karetního Prší, kdy si to budete rozdávat se sličnou zrzkou a v případě, že ji porazíte, zůstane v negližé ona, v opačném případě bude jásat ženská část populace, neboť do trenek bude muset jít Pankrác.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Polda 3 bude posledním dílem této úspěšné série a jestli na něj navážou další adventurou, nebo zcela jiným žánrem zatím v Zima Software nevědí. Co už je však předem jasné jsou dabéři - autoři opět vsázejí na osvědčené trio Luděk Sobota, Jiří Lábus a Petr Nárožný, přičemž jim, stejně jako v díle druhém, budou sekundovat další známí herci, jejichž jména však zatím nebyla zveřejněna. Polda 3 by měl vyjít koncem tohoto roku a vypadá to, že si opět získá srdce nejednoho milovníka počítačových her.

Polda 3 Polda 3

Autor:


Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Mesut Özil po konci v německé reprezentaci začal streamovat Fortnite

Mesut Özil

Fotbalista Mesut Özil má rád videohry a za svoji vášeň se nestydí. Dokonce spustil vlastní kanál na streamovací...

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

Carmack ukončil jeden soudní spor se společností ZeniMax, druhý ještě běží

John Carmack

Legendární vývojář podle vlastního vyjádření nadobro ukončil spory se společností ZeniMax, která mu údajně dlužila přes...Najdete na iDNES.cz