Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policejní GameEkonom

  12:00aktualizováno  22. listopadu 11:00
Microsoft se pustil tvrdě do pirátů *** EA se pouští do hudebního průmyslu *** Microsoft čelí žalobě kvůli jogínským cvičením *** Atari 7800 se vrací! *** PlayStation 2 je nedostatkové zboží *** 100 000 dolarů za zastřelení JFK – hry nebo prasárna?

Microsoft se pustil tvrdě do pirátů
Microsoft se rozhodl zakročit proti uživatelům, kteří v rozporu s licenčním ujednáním porušují integritu herní konzoly Xbox tím, že do ní instalují mod čipy. Takto upravené Xboxy v drtivé většině případů slouží kle spouštění nelegálních kopií her. Už před spuštěním dlouho očekávané hry Halo 2 se Microsoft rozhodl aktivně proti hráčům s mod čipy zasahovat tak, že jim zakáže využívat online služby Xbox Live. Pokud se uživatel s modifikovaným Xboxem připojí a systém mod čip odhalí, dojde k zablokování online služeb. Jako důvod k tomuto rozhodnutí uvádí Microsoft kromě pirátství také ochranu poctivých hráčů před podvodníky, kteří používají upravené verze her.
Vzhledem k popularitě online hraní je snaha o férové prostředí více než chvályhodná, jak frustrující je hra s podvodníky využívajícími aimboty nebo speedhacky, poznalo už hodně lidí a není to nic pěkného. Microsoft zároveň uvedl, že nehodlá soudit uživatele, kteří si nechali nainstalovat mod čip, chce postihovat pouze výrobce a distributory těchto zařízení a samozřejmě distributory pirátských her. Microsoftu sice málokterý hráč fandí, zvlášť když ukončil výrobu herních periferií, které patřily ke špičce, ale boj proti pirátům pravděpodobně přivítá každý, kdo za hry poctivě platí. Můžete tomu říkat třeba závist, ale proč by zloději měli mít snadný a levný život?
Zdroj: Gamasutra

EA se pouští do hudebního průmyslu
Hernímu vydavatelství Electronic Arts už dominance na poli herně-vydavatelském nestačí, a tak hledá nové směry expanze. Jeden z nich společnost představila minulý týden, když oznámila start společného projektu s hudebním vydavatelstvím Cherry Lane Music Publishing. Next Level Music do vínku získá současné hudební portfolio Electronic Arts, které zahrnuje kromě několika známých zpěváků také pěknou spoustu filmové muziky. Cherry Lane přináší jako věno přibližně 100 000 skladeb včetně songů Elvise Presleyho.
Nově založená společnost Next Level Music chce získat zavedené i nové umělce za jediným účelem – produkcí hudby pro herní tituly vydávané EA. Na Cherry Lane bude hlavně technické zajištění nahrávek a aranžmá. Od EA nejde o překvapivé rozhodnutí, herní moloch patří mezi průkopníky licencování kvalitní hudby do počítačových her díky svému systému EA TRAX, který znají fanoušci sportovních sérií NHL, FIFA nebo NFL.
Zdroj: Games Industry

Microsoft čelí žalobě kvůli jogínským cvičením
Spoluautor scénáře Pulp Fiction Roger Avary podal žalobu na Společnost Microsoft, ve které redmondského obra obviňuje z krádeže nápadu na hru Yourself! Fitness. Podle žaloby chce 30 milionů dolarů jako náhradu škody, stanovení pokuty a vydání opatření, které Microsoftu zabrání distribuci hry, která údajně vychází z nápadu Rogera Avaryho.
Avary se podle své výpovědi měl několikrát setkat s herním týmem Microsoftu a v roce 2003 jim svěřil svůj koncept videohry, která by na Xboxu prováděla uživatele různými jogínskými cviky. Prý byl šokován, když se dozvěděl o vydání hry Yourself! Fitness, která jako by vypadla z oka jeho původnímu návrhu.
Titul pro Microsoft vyvíjela společnost ResponDesign, která tvrdí, že lidé přímo z Microsoftu se v žádném směru na produkci hry nepodíleli a celá obžaloba je tak postavena na vodě. Celá záležitost je nyní v rukou soudu, a i když je americké soudnictví efektivnější než naše, nějakou dobu se spor potáhne. A co je nejpravděpodobnější? Že slepá spravedlnost jen se smutným úsměvem pohlédne na mimosoudní přesun dolarů z účtu Microsoftu na účet Avaryho, jen, aby zavřel ústa.
Zdroj: The Register

Atari 7800 se vrací!
Společnost Atari vydala tiskovou zprávu, která nutně potěší srdce každého, koho zasáhla doba televizních konzol a osmibitových počítačů. Na vánoční trh míří zařízení Atari Flashback Classic Console. Jde o modernizovanou verzi legendárních televizních videoher, které za cenu 45 dolarů (dá se sehnat i levněji) nabízí devatenáct největších hitů své doby včetně Warlords, Battlezone nebo Asteroids. To vše se dvěma joysticky pro rodiny s dětmi nebo staromládenecké pařby.
O dovozu do České republiky zatím není nic známo, ale pokud si vyberete správný online obchod, určitě vám tuhle úžasnou vánoční hračku pošlou, jen pozor na poštovné.
Zdroj: Atari

PlayStation 2 je nedostatkové zboží
Zatímco před patnácti a více lety jsme před vánoci loudili od spřízněných zelinářů (nebo spíše naše matky) banány a mandarinky, nyní budeme muset spřízněné prodejce elektroniky nejspíš prosit o podpultovou PlayStation 2. Důvodem je jejich nedostatek zaviněný výrobními a logistickými problémy společnosti Sony. Paniku začal šířit britský distributor GAME, který oznámil, že nejspíše nestihne vyřídit všechny předobjednávky, protože sklady jsou už prázdné.
Špatná dostupnost PlayStation 2 se zatím potvrdila v Británii, kde i přes velkou poptávku výrazně poklesly prodeje těchto zařízení. Podle analytiků se problém může rozšířit i do USA a dalších oblastí. V našich obchodech zatím Playstation k dispozici jsou, tak kupujte, možná nebudou :)
Zdroj: Games Industry

100 000 dolarů za zastřelení JFK – hry nebo prasárna?
V den výročí smrti prezidenta Johna F. Kennedyho uvedla na trhu společnost Traffic Games software, který se snaží tvářit jako simulátor atentátu n jednoho z nejpopulárnějších amerických politiků všech dob. "Hra" nabízí za 10 dolarů deset pokusů na nalezení místa, odkud vyletěla střela, která ukončila život JFK, a realizaci smrtícího výstřelu. Hráč, který se svým výkonem maximálně přiblíží realitě 22. listopadu 1963 vyhraje až 100 000 dolarů v závislosti na počtu hráčů, v tuto chvíli je k dispozici základní bank obsahující 10 000 dolarů.
Klan Kennedyů samozřejmě "hru" odsoudil, pro média včetně GameEkonoma je to hit. Jde tu o peníze, o ikonu šedesátých let a tajemno, které atentát na Kennedyho pořád obestírá. Byl to Lee Harvey Oswald nebo ne? Ono je vážně dost divné chtít profitovat na něčím neštěstí, kdyby ale nebylo té dryáčnické soutěže, možná by nezvyklá hra mohla posloužit zájemcům o Kennedyho smrt k lepšímu pochopení situace na místě atentátu.
Zdroj: Games Industry

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...Najdete na iDNES.cz