Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pompei - hledání ztracené lásky

  12:00aktualizováno  30. března 5:37
V této připravované 3D adventuře, kterou bude distribuovat Cryo Interactive, nás kromě tradičně perfektní grafiky, stylové hudby a skvěle namluvených postav, čeká i příběh plný lásky a humoru. Umožní nám prožít poslední čtyři dny ve městě, kterému hrozí brzká zkáza v podobě probouzející se sopky Vesuv...

 Pompei - hledání ztracené láskyV této připravované 3D adventuře, kterou bude distribuovat Cryo Interactive, nás kromě tradičně perfektní grafiky, stylové hudby a skvěle namluvených postav, čeká i příběh plný lásky a humoru. Umožní nám prožít poslední čtyři dny ve městě, kterému hrozí brzká zkáza v podobě probouzející se sopky Vesuv.

Značně spletitý příběh začíná v roce 1904, kdy se skotský badatel a geolog Adrian Blake vrací z jedné ze svých expedičních cest zpátky ke své mladičké manželce Sophii. Náhle však zjišťuje, že jeho žena záhadně zmizela. Při pátrání po příčině jejího zmizení objeví záhadný svitek s kouzlem, jenž se mu podaří rozluštit pomocí jeho zkušeností získaných na exotických výpravách, kterých se v minulosti zúčastnil. Ke svému překvapení zjišťuje, že svou ženu může získat zpět pouze pomocí vysvobození její převtělené duše, která se přenesla do tří různých míst ve třech rozličných časových obdobích.

 Pompei - hledání ztracené láskyPomocí nalezeného kouzla se Adrian (nyní již latinsky Hadrian) přemístí v prostoru i čase do města Pompeje, ve kterém podle místního kalendáře zjišťuje, že do výbuchu blízké sopky Vesuv chybí pouze čtyři dni. V této krátké době musí objevit převtělení své zmizelé manželky a pokusit se společně s ní utéci z tohoto místa odsouzeného k záhubě.

Do cesty se mu však postaví hned několik překážek. Nejdříve musí najít svoji převtělenou ženu, což nebude, ve městě, ve kterém je naprostým cizincem, vůbec jednoduché. Místní pořádkumilovný starosta nemá rád žádné přivandrovalce, kteří svými dotěrnými otázkami ruší klid města a hodlá Hadriána chytit a uvěznit. Ve chvíli, kdy se našemu hrdinovi podaří nalézt svou ztracenou manželku se objevuje problém největší. Sophie si na něj vůbec nepamatuje a je zaslíbena místnímu osvobozenému otrokovi. Jeho přítel Octavius Quartio nechává Hadriána sledovat. Nezbývá nic jiného, než přesvědčit Sophii o své lásce a uprchnout s ní nejpozději do čtyřech dnů do bezpečí.

 Pompei - hledání ztracené láskyPrávě počet zbývajících dnů do výbuchu Vesuvu dělí hru na čtyři epizody, které na sebe navazují. V každé z těchto epizod se bude možno libovolně pohybovat po městě a řešit úkoly zcela nelineárně. Model Pompejí byl stvořen ve spolupráci s archeology jako plně třírozměrná kopie tohoto dávného města. Vzhledem k do této doby zveřejněným obrázkům a možnosti zcela volného pohybu po městě nejvíce překvapuje zveřejněná minimální konfigurace, která je PC 166 s 16 MB RAM. Na takovémto počítači si dnes mnoho nových her totiž nezahrajete.

Na závěr zbývá jedna doposud nezodpovězená hádanka. Jak již bylo v úvodu napsáno, duše zmizelé manželky neutekla jen do Pompejí, ale i na další dvě zatím nespecifikovaná místa. Není tedy zcela zřejmé, zda bude mít tato hra pokračování, která by společně tvořila trilogii. Pokud ano, zkusme hádat, kde by se příběh asi odehrával. Jestli budou chtít autoři zůstat u modelu "město čtyři dni před katastrofou", vsadil bych si ještě na dva horké adepty. Hirošima 2. srpna 1945 a Petrohrad 3. listopadu 1917.

Autor:


Témata: Humor

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Iron Harvest válí na Kickstarteru. Kombinuje 1. světovou válku a roboty

Iron Harvest

Zajímavě vypadající strategie z alternativní historie boduje na Kickstarteru. Po pouhých 24 hodinách už autoři...

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.Najdete na iDNES.cz