Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pool of Radiance: RoMD - 6. část návodu

  12:00aktualizováno  28. prosince 4:55
Pool of Radiance je RPGčkem poměrně rozsáhlým, takže není divu, že se již pošesté můžeme setkat u podrobného návodu. Dnes sice ještě naše putování nezakončíme slavným vítězstvím, ale alespoň ukrojíme pořádný kus cesty po temných katakombách. Na nic tedy nečekejte, spletité chodby plné nepřátel a pokladů již na vás čekají.

V minulém díle návodu na RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor jsme nakousli malou oblast patra Second Cellar, dnes toto patro dokončíme a prozkoumáme i další podlaží. Neotálejme tedy a vrhněme se do prohlídky katakomb.

Catacombs - Second Cellar (hlavní část)

Do hlavní části druhého podlaží katakomb se teleportujte pomocí libovolného Spinning Spire na povrchu města. Kolem místa, kam se teleportujete (na mapě označené jako start), je velká místnost. Vede odtud cesta na JZ, JV a na J jsou dveře. Nejprve se vydejte cestou na JZ, která se po chvíli stáčí na Z. Narazíte na komplex malých místností, v jedné je Fountain of Sanctus, v další stíny a čtvercová studna (v ní je Pike +3), v další je rakev. Dále jsou v této oblasti tři místnosti, z nichž prostřední je průchozí, v jižní jsou wighti, truhla (lektvar) a sarkofág (Short Sword +2), severní je prázdná. Pokračujte na Z, po chvíli se dostanete ke dveřím se zámkem New Iron Lock. Za nimi leží oblast pod schody 2, kterou jsme již prozkoumali minule, takže se můžeme vrátit na start.

Vydejte se do dveří na J, dostanete se do několika místností, kde budete bojovat s mnoha orogy. Po bitvě seberte Worn Elven Key a drahokamy, po vypití sudu se vám zvýší inteligence (permanentně). Vyjděte směrem na V, dostanete se do míst, jako kdybyste od startu šli JV cestou. Jděte do kulaté místnosti, je tu spektra a Well of Dreams, ve které najdete Aasirak´s Ring of Power. JZ od Well of Dreams je pár místností s nemrtvými a schodiště od FIRST CELLAR (3). SV od Well of Dreams jsou dveře Ancient Doors, které se vám samy otevřou. Vstupte do obrovské místnosti a promluvte se Kellan a Bronwyn (jedná se o Sisters of Silver Fire). Z této místnosti vedou dveře na JZ, ale zatím je nechte být. Pokud se od Well of Dreams vydáte na J, projdete mřížovanými dveřmi a další dveře otevřete pomocí Worn Elven Key. Dál je místnost s kultisty a nemrtvými, zbude po nich Blackened Elven Key, drahokamy, Short Bow +3 a Small Shield +3. Na V odsud jsou ruiny se stíny, na J ruiny s drowy (Staff of Darkness) a skříní s lektvarem, dál na J jsou místnosti s nemrtvými. V této oblasti je také místnost s ležícími nemrtvými, fontánou a sudem zvyšujícím charismu, dále místnost s drowy. Na J je místnost s arracats, drahokamy a lektvary, dál na J místnost se stíny a wighty, na Z pak narazíte na margoyly.

Pokud se kousek vrátíte a od ruin s drowy se vydáte na JV, narazíte na margoyly s drahokamy a lektvary. Od ruin na V jsou také margoyly, navíc se dostanete až k propasti s modrým „markerem“. Ťukněte na podstavec a promluvte se strážci mostu. Pošlou vás pryč, ale pokud se po chvíli vrátíte, můžete si spustit most použitím modrého podstavce. Přejděte přes most a pobijte margoyly. Postupujte na V, narazíte na dveře vedoucí do STILLWATER, místnost s margoyle queen (v truhle najdete Small Stone Head a zbraně +5, konkrétně Short Sword, Light Hammer, Battle Axe a Quarterstaff). Dál na JV je místnost s arracats a dále místnost s bednou obsahující lichovu esenci – bednu rozbijte. Dál na J jsou čtyři propojené místnosti, v nichž narazíte na mohrgy a arciliche, po jehož zabití na vás přiběhne banda nemrtvých. Prohlédněte arcilichovu místnost, najdete sud zvyšující konstituci, dvě truhly (obsahují lektvary a Elven Lanthern) a sarkofág obsahující Aasirak´s Ivory Twin Ring of Power, který má zápornou hmotnost (-249).

Vraťte se k ruinám a vydejte se na SV. Narazíte na místnost s wighty a dvoumístnost, ve které jsou margoyly včetně margoyle queen. Dál na S je prostora s margoylami. Odtud na S je místnost se sudy, mezi nimi je i sud zvyšující moudrost. Na SZ jsou dveře do místnosti se Sisters of Silver Fire. Vydejte se na V. Dostanete se do ruin s nemrtvými. JV od těchto ruin jsou dvě místnosti (v jedné jsou arracats, druhá je prázdná), V od ruin jsou místnosti s nemrtvými, SZ od ruin je místnost s revenantem a místnost se dvěma čtvercovými studnami (jsou v nich peníze). Pokud se od ruin vydáte na S, narazíte na tři místnosti (musíte rozbít dveře), ve kterých je tábor orogů. Jsou zde orogové včetně big bosse, po boji zbude Scarred Elven Key, Great Warhammer +4 a Chainmail +4. Z truhel vezměte mapu, Chainmail +5 a Battle Axe +4. Vydejte se na SV, otevřete dveře a vstupte do velké prostory. Poblíž jsou ruiny s drowy (zbude po nich Short Sword +3 a Wand of Cure Serious Wounds), Z od nich jsou dvě místnosti s arracats. Dále na S je místnost s arcimágem a nemrtvými drowy, po boji zbude Ring of Restoration, na zemi se povaluje note. Dál na S jsou schody do FIRST CELLAR (1). Od schodů na SZ jsou tři spojené místnosti. Zabijte nagu, seberte Oily Iron Key a Arrows +5. Třetí místnost je sice zamčená, ale z první tam vede tajný průchod a najdete v ní dvě truhly (Drawpike, drahokamy a klíč na odemčení místnosti). Dál na Z je místnost se čtyřmi studnami a sudem, jehož obsah vám zvýší sílu.

Pokud se od schodiště vydáte na JZ, narazíte na dvě místnosti. V jedné z nich máte vizi, projděte tajným průchodem na Z do druhé místnosti, zabijte liche a spektru a rychle rozbijte bednu v lichovou esencí, která je v cele. Na stole najdete Dagger of Warding, v truhle dvě lahve s Daemon Liver. Na tyto dvě místnosti jsou „přilepeny“ další dvě, v nich jsou margoyly, drahokamy a lektvary. Odtud na JZ je místnost s kultisty (zbude po nich Dull Brass Key) a Elven Royal Dagger. Pokračujte dveřmi na J (zamčené na Dull Brass Key). Na SZ jsou sudy včetně sudů s elfí medovinou, na Z je místnost zamčená na Fragile Iron Lock a na J jsou dveře zamčené na Oily Iron Lock, těmi se vydejte. Dostanete se do oblasti Cult Stronghold. Dál na J jsou kultisté a místnost s mrtvolami, od ní na Z je místnost s mrtvolou a prstenem Ring of Souls. Kousek na S jsou dveře do STILLWATER. Na JZ jsou dvě malé místnosti – narazíte tam na cult mage a nemrtvé drowy, naleznete Protection From Poison, Potion of Dark Naga Poison, v truhlách jsou lektvary a peníze, ve skříních svitky. Z odtud je místnost s kultisty, na S vede mříž zavřená na Large Metal Lock. Dál na JZ jsou čtyři malé místnosti, ve kterých kromě kultistů naleznete pět truhel (Sling +2, Chainmail +2, Longsword +3, Small Shield, Longspear +1). Dále na J je trojmístnost se zombie lordem, ještě jižněji pak mřížovaná stěna s dveřmi. Za nimi jsou jednak dvě místnosti (kultisté, stůl s note a mapou, truhly s penězi a Longspear +4), jednak místnost s kultisty v čele s arcimágem. Z této místnosti vedou schody dolů, do CATACOMBS LOWER KEEP.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Catacombs – Lower Keep

Po sestupu po schodišti se ocitnete ve větší jeskyňovité prostoře (start). Na S jsou zamčené dveře, dál na Z je zdvižený most. Pokecejte s drowy a souhlaste s jejich návrhem, spustí most. Zatím přes něj nechoďte, ale seberte Gem-Studded Key z mrtvoly u mostu a vydejte se k S dveřím. Otevřete je a pobijte dark nagu s nemrtvými (zbude po nich Wand of Heal), z police seberte Scroll of Mass Sugestion. Dál můžete pokračovat na V, S či Z. Pokud se odtud vydáte na V, dostanete se do místnosti s policí (je v ní svitek), jděte dál dveřmi na JV do místnosti s rakví a pak dál na JZ do větší místnosti s velkým množstvím mohrgů (vyplatí se zůstat ve dveřích a nepouštět si jich k tělu víc najednou). Po jejich zabití seberte Wroth´s Executioner a Woundwulf. Vraťte se a vydejte se dveřmi na S. V místnosti seberte z police svitek, přečtěte si Thyaast´s Journal a jděte dál dveřmi na S (pozor na past). V další místnosti vyberte polici a pokračujte dveřmi na V, ze skříně seberte svitek a jděte dál na V. V místnosti z mrtvoly seberte Thyaast´s Staff a Dagger +5, z police vezměte Ring of Harvest a ze stolu svitek a note. Pokračujte tajným průchodem na J, zabijte liche Thyaasta a vyberte police, truhly i stůl (Dagger of Magus, Amulet of Invulnerability, Wand of Flame Strike, svitky a lektvary). Vraťte se zpět do místnosti, kde jste zabili nagu, a jděte na Z.

V místnosti pobijte nemrtvé a seberte věci ze skříní a ze stolů (na stole byste měli najít mj. Delicate Gold Key), rozbijte truhlu a seberte Vulcan Mail. Odemkněte dveře na Z, ocitnete se ve větší prostoře. Vydejte se na S, z místnosti za zamřížovanými dveřmi (rozbít) seberte Mumified Head. Nedaleko je místnost s nemrtvými. Dál na SZ jsou ruiny se spektrou, dál na S trojmístnost s kultisty a dragon-kinem. Po boji seberte mapu a Heavy Key, také tu najdete Ring of Health. Z místnosti vedou dveře do STILLWATER. Nedaleko je místnost s mohrgy a dál na V je místnost se stíny a dvěma čtvercovými studněmi. Od této místnosti na J jsou ruiny, V od nich tři místnosti (v jedné jsou nemrtví, další dvě jsou prázdné). Dál na JV jsou dveře zamčené na Bent Elven Lock.

Vraťte se do větší prostory a vydejte se na Z. Ocitnete se místnosti, z níž vede zamčený průchod na SV, cesta na SZ a na J je místnost. Do té jděte a do sarkofágu vložte Mummified Head. Vyskočí na vás revenant a otevře se místnost na SV, ve které můžete vybrat velmi kvalitní věci z pěti truhel. Pak pokračujte na SZ a pak chodbou na JZ. Rozbijte dveře do místnosti, pobijte orogy a vezměte journal a Light Mace +4. Pokračujte dál na J až ke čtyřem menším místnostem. Pobijte orogy, seberte Handaxe +4, Chainmail +3, Ring of Blessing, Bent Key a Crude Metal Key. Vyberte také truhly a v místnosti zamčené na Bent Lock zabijte wraitha. Pak pokračujte na JV. Před vámi jsou dvoje dveře. Za jedněmi je naga Sleethur (po zabití zbude Nezras´s Mysterious Chainmail) a dveře dál na J. Za druhými dveřmi jsou orogové a nemrtví, cesta na SV směrem zpět k mostu, na JV je dvojmístnost s nemrtvými a dveřmi na J. Za dveřmi je chodba, kterou se můžete vydat na J (vede ke komplexu tří místností, ve kterém pobijete nemrtvé, seberete Meat Cleaver a z truhly vezmete magickou hůlku) nebo na SV - projděte dvoje dveře, zabijte stíny a pokračujte na JV. Ocitnete se v chodbě s možností jít na JZ nebo na SV. Na SV jsou zapastěné dveře vedoucí do místnosti s lektvary a svitky ve skříni a polici a s truhlou obsahující Bent Elven Key, Flat Brass Key a Theodore´s Gloves. Na JZ vás čeká naga Gulrithi s nemrtvými (po boji zbude Serpent Key, Amulet of Perfect Health a Delvendoor´s Chisel). Po boji otevřete pomocí hadího klíče dveře na JV a v místnosti rozbijte hůl s hadí hlavou, osvobodíte Gloranu a Ethe. Promluvte s nimi a řekněte jim o Sisters of Silver Fire, které jste potkali o patro výš.

Vraťte se do místnosti, kde jste zabili Sleethura, a pokračujte na J. Ocitnete se v prostoře se dvěma sochami a můžete jít dál na J. Dostanete se ke dveřím vedoucím do oblasti „Last Response of the Stout Folks of Myth Drannor“. Za dveřmi vás čeká klikatá cesta bez odboček tvořená místnostmi a chodbami. Cestou pobíjejte nemrtvé a sbírejte nemagické zbraně, na které narazíte. V některých místnostech jsou obětní nádoby a sarkofágy. Do první nádoby (Basin of Tribute) vložte Iron Knife a ze sarkofágu vezměte Moonspitter. Do další nádoby (Basin of Tribute) vložte Short Sword a ze sarkofágu vezměte Shadowhisper. Do třetí nádoby (Receiver of Respect) vložte Spiked Club a ze sarkofágu seberte Mace of Power Asterfellon. Do čtvrté nádoby dejte Long Sword a ze sarkofágu vezměte Valamir´s Slayer. Do další nádoby dejte Warhammer a ze sarkofágu vyndejte Sunderstone. V poslední místnosti zabijte master spektru, do nádoby vložte Axe a ze sarkofágu seberte Artoth´s Bane. Po cestě zpátky na vás nejspíš zaútočí některé sochy, které jste cestou minuli, takže buďte připraveni.

Nyní se vydejte do SV části patra, ke dveřím zamčeným na Bent Elven Lock. Klíč už máte, takže otevřete dveře. V ruinách pobijte nemrtvé a pokračujte na V. Dostanete se do čtyř místností s margoylami včetně královny, po boji seberte gemy a Ring of Silence. Dál na J je další místnost s margoylami a místnost s nemrtvými a Gauntlets of Necromancy. U V stěny této místnosti se zaposlouchejte a pak otevřete tajný průchod, dostanete se do místnosti s nagou a jejími nohsledy. Až je pobijete, seberte Black Goo, Warhammer +5, magické šípy a magikou hůlku. Pokud se kousek vrátíte a vydáte se od ruin na J, narazíte na místnost s nemrtvými. Dále na J je místnost s dveřmi dál na JV, za nimi je velká prostora s bandou kultistů (zbude po nich Longsword +5, Halberd +4 a Staff of Deadly Splinters), v J části této prostory jsou dveře na Z. Projděte na Z, pokud se pak vydáte na J, narazíte na tři místnosti (spektra, arracats, jinak nic moc), půjdete-li na S, dostanete se do dvoumístnosti se sudy a dveřmi na S. Za nimi je chodba s arracats, na zemi je runa s pastí (Traprune), v následující části jich ještě pár objevíte. Na JZ vede chodba, dostanete se až k třem propojeným místnostem s drowy, po kterých zbude svitek, šípy, Dagger +4 a Old Elven Prison Key. Dál na J narazíte na arracats, trojmístnost s celami a dalšími arracats a trojmístnost s celami a wraithy. Z ní lze jít dál na JV. Dostanete se do oblasti, kde jsou cely a dveře vedoucí ven do STILLWATER, dál na V je místnost s nemrtvými a dveře na SV, za kterými číhá arcilich. Pokud se od dveří vedoucích do Stillwateru vydáte na Z, narazíte na spoustu cel uspořádaných podél jižního okraje mapy. Je tu také několik malých místností s nemrtvými. Dál na Z jsou podél hlavní cesty další cely (s arracats) a na S je dvoumístnost s arracats, drahokamy a průchodem na S. Dále na Z jsou arracats a na JZ místnost, ve které kromě arracats najdete dveře s runou Glyph of Safekeeping. Pomocí slova Word of Necessity je otevřete a dostanete se do místnosti, kde jsou kromě stop boje schody dolů, do CATACOMBS – THE PRISONS. Vraťte se kousek zpět a projděte průchodem na S. Dostanete se do velké prostory s arracats. Dále jsou tu ruiny s mohgry a dveře na Z. Za nimi je místnost s arracat mother a jejími miláčky. Všechny je pobijte, rozbijte všechna vejce a z mrtvol kultistů seberte Staff of Sunlight. Ze země vezměte Scroll of Fire Storm, Leather Armor +5, Prince Antonae´s Stormbow, journal, lektvary a Corroded Metal Key. Pak jděte dál na Z a pak na S. Mřížované dveře otevřete pomocí Corroded Metal Key, za nimi je místnost se schody do CATACOMBS - FIRST CELLAR, do místnosti zamčené na Adamantite Lock. V místnosti není nic moc, kromě klíče Adamantite Key. Vraťte se zpět do Lower Keep. Patro máme prozkoumané, takže se přesuňte k nedalekým schodům a sestupte do dolů do THE PRISONS.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Další patro katakomb si ovšem projdeme až příště. Pokud vás už podzemí začíná nudit, tak to ještě chvilku vydržte, jelikož Prisons už je posledním podlažím katakomb. Zatím vám přeji pevné nervy a těším se na shledanou.

Autor:


Témata: Socha, studny

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Kvíz -  Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Tentokrát to bude opravdu těžké. V následujícím kvízu naleznete výřezy z originálních krabic těch největších herních...

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Další z rubriky

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

VIDEO: Sledujte božský gameplay z kovbojky Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Šestiminutové video z očekávané kovbojky Red Dead Redemption 2 od Rockstaru ukazuje řadu aktivit a herních možností....

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Najdete na iDNES.cz