Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Představení CivCity: Rome

  12:02aktualizováno  8:24
Po necelém týdnu přinášíme bližší pohled na další z budovatelských strategií, které se chystají na naše monitory někdy v průběhu letošních letních prázdnin. Jestli se máme na co těšit či nikoliv, se dočtete v následujícím článku.

Sword of the Stars Před necelým týdnem jsem na tomto místě uváděl novinku ze sféry budovatelských strategií, které jsou zaměřeny převážně na jedno město, které se hráč snaží zdokonalovat k všeobecné spokojenosti (městský rozpočet je vyrovnaný, poddaní mají kde jíst, spát, pracovat a tak dále). Titul se jmenoval Glory of the Roman Empire a zmiňovaný článek si můžete přečíst na zde. Dnes si představíme vcelku podobný titul s názvem, který sám o sobě prozrazuje, o co konkrétně půjde, a kde brali autoři svojí inspiraci. Ten titul se jmenuje CivCity: Rome a v jeho pozadí stojí společnosti Firefly Studios a 2K Games. CivCity: Rome si bere to nejlepší z her jako je Civilizace, SimCity a Children of the Nile, přičemž základní princip sestává z rozvoje zvolené kolonie do podoby města.

Obyvatelstvo je možná motivovat stavěním zázraků, jejich přehled naleznete v CityPedii.

Sword of the Stars Ty jsou soustředěné v okolí Říma, který všem vládne a odvádějí se mu daně. Ze zmíněné Civilizace je převzat systém motivace obyvatelstva, výzkum a produkce. Obyvatelstvo je možné motivovat stavěním zázraků, jejich přehled naleznete v CityPedii, která obsahuje i něco málo z historie. Více než strohá fakta ale naleznete v CityPedii události psané s humorem a nadhledem, i když některá fakta jsou děsivá v každém podání. S virtuální encyklopedií CityPedia budete mít prostě tuto historickou dobu v malíčku, a to větně podrobného průzkumu života té doby. CivCity: Rome umožňuje nakouknout přímo do jednotlivých obydlí a špehovat skoro každou činnost jeho obyvatel. Ti nejsou pouze bezejmenní panďuláci, ale každý má své jméno, osobnost, rodinu a rodokmen.

Vynalézání nových prvků usnadňující rozvoj města a dává mu strategickou výhodu.

Sword of the Stars Jejich osud můžete nepřímo ovlivňovat výstavbou budov v okolí, čím hezčí prostředí, tím šťastnější obyvatelé a také bohatší. Kromě základních budov je možné časem vynalézat i nové prvky, usnadňující rozvoj města a dávající mu strategickou výhodu proti okolním rivalům.
A po práci legraci! Té se nejvíce užijí na hromadných akcích jako jsou gladiátorské zápasy, závody vozů, ale i v budovách jako senát nebo chrám najdou vaši poddaní čas se odreagovat. Grafická stránka zatím vypadá dobře a pokud lze soudit, bude CivCity: Rome používat vylepšený engine ze strategie Stronghold 2 a tím vyžadovat v rozvinutějším městě také pořádný počítač. Několik prvních obrázkům vám nabízíme k prohlédnutí v této galerii. CivCity: Rome plánuje Firefly Studios vydat již toto léto.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Protipirátská ochrana obsahovala malware, autoři se omlouvají

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Najdete na iDNES.cz