Bojovka Ryse graficky vévodila největší světové výstavě her

  11:05aktualizováno  11:05
Los Angeles (Od zpravodaje Bonusweb.cz) - Autoři akcí Far Cry a Crysis se rozhodli vystoupit ze své tradiční zóny. Nová hra Ryse: Son of Rome tak není moderní střílečkou z pohledu první osoby, ale starověkou rubačkou. I zde však vývojáři kladou důraz na precizní vizuální zpracování.

Titul Ryse: Son of Rome vzniká ve společnosti Crytek a to exkluzivně pro Xbox One.

Titul Ryse vzniká exkluzivně pro konzoli Xbox One a vývojáři ho ohlásili již před dvěma lety. Tehdy mělo jít o titul založený na pohybovém ovládání. Od tohoto přístupu však autoři upustili, a pohybové i hlasové ovládání tak zde nebude příliš významné.

Cílem prý bylo objevit místa, kam se hodí nejvíce. Využít proto půjde jen v předem určených momentech, například pro ovládání spolubojovníků.

I Ryse pokračuje v trendu grafických orgií, kterými se společnost Crytek proslavila. Hru na veletrhu poháněl prototyp konzole Xbox One a propracovanost i ostrost vizuální stránky byly fascinující. Z hratelných ukázek bylo Ryse graficky možná vůbec nejpůsobivější z celé výstavy.

V demoverzi byl významný kontaktní boj, ve kterém je obrana stejně důležitá jako útok. Rychlé útoky je tak třeba střídat se správně načasovaným krytím. Na opatrný průchod hrou se zdviženým štítem však můžete zapomenout, blokovat lze jen konkrétní výpady.

Dynamika soubojů je plynulá a útoky lze při správné kombinaci řetězit do elegantních sekvencí. Hra se přitom neštítí krve a není výjimkou, že nepříteli proříznete hrdlo nebo ho skopnete z ochozu.

Ryse: Son of Rome

Tento obrázek je generovaný ve výrazně větším rozlišení a s nadstandardními parametry. Přesto však odráží detailnost vizuální stránky. Tuto scénu je ve hře skutečně možné spatřit, a to včetně podobně detailních částic a působivého kouře.

Hlavní hrdina Marius Titus často stojí proti přesile. Kromě precizních útoků a zodpovědné obrany tak jsou důležité i povědomí o bojišti a taktický pohyb. Hra pracuje s nenápadnou variací rychlého mačkání tlačítek ve vhodnou chvíli.

Autoři to využívají pro aktivaci závěrečného útoku, kterým nepřítele popravíte. Opět to však jde ruku v ruce se zjednodušováním her, kdy kombinaci tlačítek nahrazuje obyčejný stisk vhodného symbolu.

Souboje však působí zábavně a Ryse se jednoznačně řadí mezi ty zajímavější tituly letošního ročníku E3. Zahrnuje značnou míru filmovosti, a průchod hrou je tak vývojáři citelně usměrněný.

Bitky samotné ovšem hráči poskytují volnost a vývojáři také slibují síťovou hru v koloseu. Pokud se však obtížnost soubojů nebude postupem času stupňovat, bude hra brzy stereotypní.

Ryse patří mezi první hry, které vyjdou pro konzoli Xbox One a k dispozici by měla být již letos v listopadu.

Autor:
Témata: E3 2013, Xbox One

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Kultovní značka na rozcestí. Vše, co víme o chystaném Falloutu 76

Fallout 76

Oznámení Falloutu 76 nepřineslo takové nadšení, jaké si asi Bethesda představovala. Jde jen o snahu naskočit za každou...

Zahráli jsme si Assassin's Creed Odyssey, letošní díl je celkem ukecaný

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey se hraje podobně jako loňský Origins ze starověkého Egypta, téma starověkého Řecka a prostředí...

Nejlepší v sérii? Kritizovaná Call of Duty: Black Ops 4 v betě překvapila

Call of Duty: Black Ops 4

Na letošní díl Call of Duty se od jejího oznámení hrne celkem oprávněná kritika. Vydavatelství nadále dojí ty...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly
V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis – univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.

Najdete na iDNES.cz