Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příbram Open 2004 - MČR v bojovkách

  12:00aktualizováno  9:06
Rok utekl jako voda a nejprestižnější turnaj ve hře Tekken 4 je zpět. Tentokrát ovšem nešlo vše tak hladce jako v předchozích dvou letech. Nejdůležitější článek v jablonecké organizaci padl a bylo jasné, že akce se musí konat jinde.

Tekken 4 Rok utekl jako voda a nejprestižnější turnaj ve hře Tekken 4 je zpět. Tentokrát ovšem nešlo vše tak hladce jako v předchozích dvou letech. Nejdůležitější článek v jablonecké organizaci padl a bylo jasné, že akce se musí konat jinde. Nakonec si to vzali na starost chlapci z Příbrami a tak právě jim patří největší dík za skvěle zvládnutou akci. A ještě něčím se tento turnaj odlišoval od těch minulých. Zatímco dříve se rozdávaly ceny pouze za klání v Tekkenu 4 a ostatní bojovky jste si mohli zahrát pouze bokem s kamarády, Příbram 2004 nabídla možnost oficiálně se přihlásit až do čtyř turnajů. A to Tekken 4, Tekken Tag Tournament, Soul Calibur 2 a Virtua Fighter 4 Evolution.

2.-5.7.2004 se tedy sjeli do Příbrami hráči z celé republiky. Jako vždy přijela nejpočetněji zastoupena chomutovsko-jirkovská brigáda STARS se svým špílmachrem Bykovcem, dále pak samozřejmě místní borci s esem Sleep O, pražská parta s favoritem J-kobem, obávaní Valaši se tentokrát dostavili oslabeni o útočně laděného Uťase, který těsně před turnajem odcestoval do Irska studovat na místní H.I.T.S. (High Irish Tekken School), tak alespoň jejich lídr Alimokujin nabral cestou v Brně neméně nebezpečného capoeiristu Unicorna. Není zde místo na to abych vyjmenoval všechny, ale objevila se zde spousta starých Virtua Fighter 4 Evolution známých tváří a i pár nových. Škoda jen, že nás svou účastí na turnaji poprvé v historii nepoctila žádná zahraniční hvězda. Snad tedy příště. A jak dopadl samotný turnaj?

Ve finále si to rozdali Pacco a ZZS, přičemž prvně jmenovaný se stal šampionem.

Ten začal přátelskými zápasy v pátek 2.7. kdy se dostavili první nedočkavci a spíše než na ovladač a zuřivé hraní se zatím spoléhalo na plný půllitr a oťukávání si protivníků. Většina zkušených bojovníků se ještě snažila dopilovat svůj styl a ti méně zkušení se marně snažili dohnat proflákaný rok. Až teprve v sobotu začalo jít do tuhého. Přijel zbytek hráčů a početní stav se zastavil někde kolem čtyřiceti (tady se přeci jenom ukázal dopad stěhování. Minulý rok byl totiž stav téměř dvojnásobný). Po dohodě se začalo s nejméně obsazeným Virtua Fighterem 4. Abych byl v tomto článku co nejobjektivnější , naivně sem se přihlásil do všech čtyř turnajů. To se ukázalo jako čiré šílenství a už to určitě nikdy neudělám. Takhle strašně nařezáno jsem dostal naposledy při posledním vysvědčení. Tato hra mi opravdu nic neříká, ale pokud mohu jako laik hodnotit, tak se toho moji protivníci chopili s bravurou profesionálů, za což hovoří mé poslední osmé místo. Na to abych dopadl ještě hůř chyběli Soul Calibur II lidi. Ve finále si to rozdali Pacco a ZZS, přičemž prvně jmenovaný se stal šampionem. O tuto hru projevilo zájem nejméně hráčů, všichni čekali nažhaveni na to co bude následovat.

Tekken 4 probíhal v herním systému “dvojitá vyřazovací soutěž“. Hráči se rozdělili do skupin, kde se utkal každý s každým, dva zápasy po třech kolech. Dohromady se však počítaly body za kola. Takže i ten horší měl možnost sebrat svému soupeři co nejvíce bodů do konečného skóre. Bylo hodně důležité udělat si ve skupinách dobrou výchozí pozici. Postupovali sice všichni, ale poslední šel automaticky ve vyřazovacím pavouku proti prvnímu ze sousední skupiny. Následoval tedy systém dvou proher. Pokud jste jednou zaváhali, byla ještě šance na opravu.

A když i ten poslední seňor Hůlka v rukou STARS Leona padl, J-kob tak mohl rozšířit svou sbírku o další cenný pohár.

Druhá prohra však znamenala nenávratné stop. Turnaj byl tak velmi vyrovnaný a napínavý. Nejeden hráč s jedním životem musel několikrát utíkat doslova hrobníkovi z joypadu. Nakonec však zůstali jen čtyři nejlepší. Tekken Tag Tournament Unicorn s nebezpečnou Christie, Sleep O s drtícím Paulem, STARS Bykovec s nevyzpytatelným Leiem a dosavadní šampion J-kob s bleskurychlým Foxem. Nejvíce asi překvapil Sleep O. Dokázal potrápit i J-koba a po vyrovnaném a naprosto strhujícím souboji s Unicornem skončil třetí. J-kob si během turnaje vedl naprosto suverénně a do finálového klání se dostal bez ztráty zápasu. To už bylo jasnou záležitostí. J-kob zná Unicorna příliš dobře na to, aby si vítězství nechal vzít. Jeho Steve Fox byl nekompromisní a dovedl ho k titulu šampiona. A neměl to být titul poslední. Po tomto vyčerpávajícím turnaji se dohodlo, že se bude dále pokračovat raději až v neděli.

Hned ráno se tedy začalo se Soul Caliburem 2. Tato hra se u nás na podobné akci ještě nehrála, takže se nevědělo, jak si v ní kdo stojí a kdo je vlastně favorit. Spousta hráčů ho také hrála úplně poprvé. Postupně se však začalo ukazovat, že J-kob a jeho kamarád Nightmare se prosekají až do finále. Po menších problémech s hromadou postav Kilik a Maxi se tak i stalo. A když i ten poslední seňor Hůlka v rukou STARS Leona padl, J-kob tak mohl rozšířit svou sbírku o další cenný pohár.

Konečné výsledky

VIRTUA FIGHTER 4 EVOLUTION
1. Pacco (Jacky)
2. ZZS (Lion)
3. Knot (Aoi)

TEKKEN 4
1. J-kob (Steve)
2. Unicorn (Christie)
3. Sleep O (Paul)

SOUL CALIBUR 2
1. J-kob (Nightmare)
2. STARS-Leon (Kilik)
3. STARS-Bykovec (Maxi)

TEKKEN TAG TOURNAMENT
1. J-kob (Kazuya, Bruce)
2. Alimokujin (True Ogre, Ogre)
3. STARS-Bykovec (Lei, Bryan)

Čas však přeci jenom trochu postoupil a tak se hned začalo s poslední hrou, starým dobrým Tekken Tag Tournamentem. Během zápasů se objevilo pár úsměvných situací. Spousta hráčů se totiž snažila vykouzlit naučené techniky z Tekkena 4, což vedlo někdy ke zmatkům a peprným nadávkám. Tag se u nás totiž už nějaký ten pátek nehraje. Ukázalo se, že největší problémy dělá všem Thaiboxer Bruce Irvin, jehož ovládaly rychlé prstíky již dvojnásobného mistra J-koba. Těsně před branami finále však v nádherném zápasu, který nadchnul všechny přihlížející, ukázal Alimokujin, že se proti němu dá hrát. Nakonec se spolu utkali ještě jednou ve finále a J-kob s dvojicí Kazuya, Bruce uzavřel svůj vítězný hattrick. Dokázal získat poháry Mistra České Republiky ve všech hrách kterých se zúčastnil.

Vyčerpávající víkend skončil a já hloubám nad tím, jak tento článek uzavřít. Nejlepší asi bude pozvat vás na další turnaje, protože soupeřů není nikdy dost. Stačí se jen mrknout na www.tekken.zde.cz a zde se dozvíte všechny podrobnosti. Jak řekl kolega Unicorn „Hry Tekken 4 se v České Republice prodalo kolem 20,000 kusů. Sakra, někde ti lidi přece musí být“.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

V Yakuze 6 drsní chlapi spěchají s toaletním papírem a přebalují děcko

Yakuza 6

Nová Yakuza sice pouze dále vybrušuje již osvědčené principy, ale dělá to naprosto dokonale. K tradičně vynikajícímu...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz