Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přídavek The Zombie Island of Dr. Ned pro Borderlands zabaví na pár hodin

  0:01aktualizováno  0:01
Jestliže jste si oblíbili zdařilou střílečku Borderlands, pak byste první přídavek neměli minout.
80

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Platforma: PC
Výrobce: Gearbox

  • zvláštní půvab nových lokací
  • všudypřítomný humor a nadhled
  • na poměry Borderlands krátké
  • větší rozmanitost nepřátel by neurazila

Kvalitní, ale trochu krátký přídavek, který nešetří nemrtvými a humorem. Pokud patří Borderlands mezi vaše oblíbené hry, tak neváhejte.

Herní karta

První stahovatelný přídavek (DLC) pro Borderlands nedopadl špatně. Jen jsme očekávali trochu delší hraní a větší rozmanitost nepřátel. Přesto se pro fanoušky hry jedná o povinnost. Již z názvu The Zombie Island of Dr. Ned lze usoudit, že přijdeme do styku s nemrtvými, které má na svědomí jmenovaný doktůrek. - čtěte recenzi Borderlands

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)Po nainstalování stačí dojít k nejbližší stanici pro rychlé cestování a zvolit novou lokaci. Při její první návštěvě nás do děje uvede vtipné video a pak už je hlavní iniciativa na nás.

Člověk nemusí být kdovíjaký fanda amerického svátku Halloween, aby ho první styk s novým prostředím potěšil. Příjemně temná atmosféra, jíž zdravě oponuje odlehčenost, kterou si s Borderlands spojí téměř každý. Právě kvůli tomu se během hraní přídavku nebudete bát, ovšem zábavy si užijete dostatek.

Příběh výrazně neoslní. Přídavek je poměrně krátký a tak všechny události přicházejí příliš rychle. Na druhou stranu musím ocenit všudypřítomný humor, který cítíte po celou dobu hraní.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)Rozšíření Borderlands prostě není "seriózní" zombie akcí jako spíš parodií. Jestliže vám nechybí alespoň základní míra nadhledu, tento fakt doceníte.

Pokud si něčeho během hraní užijete do sytosti, jsou to nemrtví. Ti se na vás valí ze všech stran, vylézají ze země nebo bloumají po okolí a jsou připraveni zaútočit. Základní zombie sama o sobě moc nezmůže, avšak jejich síla tkví v kvantitě.

Problémy umí způsobit zejména početnější skupinka v tandemu s defilerem, který útočí výhradně zvratky: ty ochromí pohyb a na čas i vidění. Poté nezbývá nic jiného, než se pořádně ohánět, abyste z klinče unikli. Bohužel se do něj dostanete málokdy a obtížnost přídavku obecně patří k lehčímu průměru.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)

Běžný nemrtvý je pomalý a nemotorný, plazící se torzo poslouží jako dobrý cvičný terč. Kromě nich narazíme i na pár odlišnějších zombíků, kteří jsou buď o něco rychlejší (Psycho Zombie), anebo mají větší výdrž a dokonce dokážou vyvolat kulometné hnízdo (Lance Zombie). Svou schopnost dělat problémy představí i mohutnější hnusáci.

Byla by škoda nezmínit sebevražedné jedince, jež po vás nejdříve mrští vybuchující barel a ještě ke všemu dělají "bum", pokud se dostanou dost blízko vaší postavě.

Sbírání mozků

Prakticky okamžitě po proniknutí do světa přídavku si všimnete mozků zůstávajících po nepřátelích. Jejich sbírání nemá zdánlivě žádný význam, avšak s trochou hledání přijdete celé věci na kloub.

Ve skutečnosti jde o něco, co se nebojím nazvat velkým easter-eggem. Pokud budete poctivě zkoumat nové oblasti, tak ho nemůžete nenajít.

Mozky mají spojitost s jedním z odkazů na události původní kampaně. Poté, co přijmete odpovídající úkol, je budete muset sbírat, abyste…

Přestože se najdou také další, nezmíněné druhy, počet nepřátel je oproti původní hře příliš nízký. Základní zombie vám za chvíli začnou lézt na nervy. Větší rozmanitost by neškodila.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)Ani lokací není příliš mnoho, ale jejich počet je plně dostačující vzhledem k hlavnímu neduhu DLC: jeho krátkosti. Design mě potěšil, byť se v rámci přídavku setkáme i s jednou, kterou jsme navštívili už dříve (jen s drobnými odlišnostmi).

Brouzdání v nových oblastech si užijete, avšak někomu může chybět rychlé cestování. Není sice příliš potřeba, ale začínat po každém spuštění hry ve výchozím bodě v Jakobs Cove (tak se jmenuje hlavní lokace, jejíž název má spojitost s výrobcem zbraní ve hře) zrovna nepotěší.

Stejně tak v přídavku nehledejte vozidla. Chodit budete hezky po svých a ne, že by to nějak vadilo. Rozmístění záchytných bodů na mapě bylo dostačující, čili tady nic vytýkat nelze.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)

V rámci příběhu na nás čeká řádka misí, a kdyby jich bylo více, zlobil by se asi málokdo. Právě s jejich nízkým počtem souvisí výše přetřásaná krátkost. Ta je způsobena také tím, že vás nikdo nenutí plnit postranní úkoly.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)V původní kampani sloužily k dosažení vyššího levelu, s nímž souvisel snadnější průběh povinných misí. Tady mají hlavní úkoly vždycky normální obtížnost a já jsem se k těm sekundárním dostal až po dokončení hlavní linky.

Její splnění vám nezabere více než tři hodiny, což je na poměry Borderlands trochu málo. Celková herní doba může být i dvojnásobná a ani tak to nemusí některým stačit.

Mise jako takové ničím moc nepřekvapí a zejména souboje proti bossům by si zasloužily odlišnější zpracování.

Malinko mrzutý jsem byl ohledně zbraní. Vystačit si musíme se starými známými a něco typu dýňového granátu nebo střílející nohy tu prostě chybí.Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC) Titul by se tím značně oživil a várka zombie zbraní by tomuhle přídavku padla jako zadnice na hrnec.

Přesto je DLC zábavné a zmíněné neduhy rádi přehlédnete. Jeho cena na Steamu je v současné době kolem 200 korun, což se některým může zdát mnoho, jiní cenu vyhodnotí jako úměrnou obsahu.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 99 čtenářů

Témata: Humor

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

RECENZE: SpellForce III je parádní mix strategie a hry na hrdiny

SpellForce III

Kombinace strategie a hry na hrdiny ve stylu Baldur’s Gate bude atraktivní vždycky. SpellForce III je toho důkazem, i...

RECENZE: Civilization 6: Rise and Fall je poleva na dortu pro hračičky

Civilization 6: Rise and Fall

V dnešní době, kdy hernímu světu vládnou DLC a season passy, je klasický datadisk trochu jako zjevení a trochu jako...Najdete na iDNES.cz