Prince of Persia: The Two Thrones – návod #1

  12:00aktualizováno  26. prosince 1:32
Závěrečný díl novodobé trilogie Prince of Persia s podtitulem The Two Thrones je na světě a po jeho důkladném dohrání vám přinášíme návod. Pokud se tedy z nějakého místa nemůžete dostat, nahlédněte sem.

Prince of Persia: The Two Thrones Něž se vrhneme na samotný návod, mám pro vás několik slov úvodem. Za prvé je hra naprosto lineární a k postupu dál vede vždy pouze jedna cesta. Bohužel i přesto bylo někdy dost obtížné popsat všemožné římsy, trámy a skokánky, takže pokud si nebudete vědět rady, stačí se většinou pouze rozhlédnout, kam se dá skočit nebo odkud se odrazit. V návodu také nalezte nějakou tu moji terminologii, takže „zásek“ není žádný herní zákys, ale místo na zdi, kam se dá ve vzduchu zabodnout meč a princ se tam udrží libovolně dlouho. Těchto záseků je ve hře plno a díky nim budete překonávat desítky propastí. „Zásekovým spínačem“ mám na mysli zařízení ve zdi, kam princ zasekne meč a sjede po něm dolů, čímž se většinou otevřou dveře poblíž. Nakonec „šikmák“ je malá destička na zdi, od které se princ odrazí, ale ne kolmo od zdi, ale šikmo, často třeba na další šíkmák. Teď už ale dost řečí, princovo finální dobrodružství čeká.

Po parádní animaci se princ ocitne na břehu moře. Kotoulem se dostaňte na druhou stranu dveří, vyskočte na dřevěnou stříšku a přeskákejte na druhou stranu. Během po zdi překonejte větší vzdálenost a poté se vertikálním během po zdi chytněte římsy. Přeručkujte na její konec, klávesou C se pusťte a sjeďte po žebříku. Nyní přeskákejte mezi sloupy na malou plošinku, nahoře se přehoupněte přes zábradlí a odražte se na horní část sloupu. Přeběhněte po zdi na římsu a odražte se do okna. Skočte na druhou stranu, kde na vás čeká první fontánka, kde se ukládá pozice. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Ramparts
Vylezte po žebříku a po animaci si vyzkoušejte novou metodu eliminace nepřátel – Speed Kill. Tato technika se dá použít pokud je k vám nepřítel zády, případně jste nad ním a neví o vás. Držte klávesu E a pokaždé, když se obraz na chvilku zastaví a dýka zazáří, stiskněte tlačítko pro útok. Většina Speed Killů má dvě nebo tři fáze, ale později narazíte na protivníky, kteří vydrží třeba čtyři i pět úderů. Nyní se přehoupněte přes zábradlí, odražte se na sloup, sjeďte dolů a vojáka opět eliminujte Speed Killem. Během po zdi se dostaňte na malou střísku a po římse přeručkujte dál. U rozbité zdi vylezte na římsu o úroveň výš a poté zase níž. Na konci se odražte a sjeďte po žebříku. Zabijte vojáka a pokračujte dál. U vody běžte po zdi a odražte se na římsu. Vylezte po žebříku a vyběhněte zeď u okna. Po animaci běžte po zdi a sjeďte dolů po praporu. Dole pobijte vojáky a uvnitř vylezte po žebříku, od kterého se odražte na protější žebřík. Nahoře se rozeběhněte po zdi a odražte se naproti, odkud můžete skočit na další žebřík. Vylezte až nahoru, seskočte na druhou stranu a u zavřených dveří překonejte zeď pomocí římsy. Na druhé straně zabijte vojáka a sjeďte dolů po žebříku. Opět pobijte nepřátele a pokračujte dál a poté po žebříku k další fontánce. SAVE.

The Harbor District
Rozeběhněte se po zdi a odrazem se dostaňte na balkon. Přeručkujte po římse a z kladiny se odrazte na protější zeď. Za další dveře se dostanete kotoulem. Pokračujte k vojákům, které pobijte, v rohu se odrazte od zdi a chytněte se trámu. Vyskákejte nahoru a přeskočte mezi úzké zdi. Princ se mezi nimi chytne a teď se můžete mezi nimi pohybovat nahoru nebo dolů. Sjeďte dolů, zabijte nepřátele a mezi zdmi vyskákejte nahoru. O kousek dál pobijte nepřátele, přeskočte na balkon a o kousek dál uložte u fontánky hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Streets of Babylon
Vyskočte na stříšku, rozeběhněte se po zdi a odrazem skočte na trám. Zabijte potichu dva zmetky, rozeběhnete se po zdi a přeskočte na druhou stranu. Vyskákejte nahoru mezi zdmi a nahoře z kladiny přeskákejte přes trámy na druhou stranu. Seskočte dolů, pobijte nepřátele a přes další kladiny a trámy se dostaňte až k další fontánce. SAVE.

The Palace Balcony
Seskočte na stříšku a během po zdi s odrazem se dostaňte na druhou stranu. Na vojáka nad vámi nechoďte přímo, ale přeručkujte o kousek dále, vyskočte na římsu a zabijte ho Speed Killem seshora. O kousek dále vyskočte na podstavec, vyběhněte po zdi a dýku zabodněte levým tlačítkem myši do otvoru a tímto způsobem vyskákejte až na balkon. Během po zdi se dostaňte k „šikmáku“, tj. zařízení, z nějž se princ odrazí a skočí šikmo. Sešlápněte spínač na zemi a proběhněte dveřmi. Během po zdi a zasekáváním meče do otvorů se dostaňte až do místnosti se dvěma sloupy - z jednoho se jde odrazit na kladinu, ze které se dostanete dál. Seskočte dolů, pobijte zmetky a o kousek dál nahoře se pomocí záseků a poté i běhu po zdi odrazte od šikmáku. Vyskákejte nahoru, trošku si zabojujte a dál se s pomocí záseků dostaňte až na balkon, kde potáhnou dva vojáci Kaileenu. Během po zdi stiskněte spínač na zdi a nově otevřenou cestou projděte dál, kde na vás už čeká fontánka. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Palace
V klidu přeběhněte místo, kde se ze země vysouvají bodáky a o kousek dál proběhněte mezi pilami. Kousek dál si budete muset občas najít ten správný okamžik na skoky, ale není to nic těžkého. Až se odrazíte od šikmáku, doběhněte až na konec, kde otočte pákou. Vyskočte po zdi, zasekněte meč a vyskočte na podstavec, který se objevil. Vyskákejte až nahoru a ve velkém sále uložte u fontánky hru. SAVE.

The Throne Room
Vyskočte na podstavec, zasekněte meč a odražte se na balkónek. Během po zdi a odražením od šikmáku se dostaňte dál a dalším během po zdi, odskokem a seskočením se dostaňte až k vojákovi s lukem, kterého zabijte. Zasekněte meč do otvoru ve zdi a odražte se. Dostanete es až k velkým schodům. Pobijte všechny zmetky a chodbou u schodů pokračujte dál. Shlédněte parádní animaci, po které získáte nepostradatelnou schopnost RECALL, kterou můžete vrátit čas (standardně klávesou R). Běžte jedinou cestou dál a dávejte si pozor na podlahy, které se za chvíli propadnout – musíte běžet rychle. Na konci zasekněte meč do otvoru, přeskočte na druhý otvor a poté na balkónek. Během po zdi doběhněte až k závěsu a dole konečně uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two Thrones The Trapped Hallway
Přes spoustu pastí se dostaňte až na konec větší místnosti, kde se propadá podlaha. Vyskočte na sloup a přeskočte z něj na další a poté ještě na jeden. Z něj se dostaňte na římsu, ze které se dá vyskočit na další sloup. Nyní se zabodávání meče do otvorů ve zdi dostaňte až na malou římsu, ze které se dá přeskočit dál. Sjeďte po závěsu a dole uložte hru. SAVE.

The Ruined Palace
Přes další pasti se dostaňte do velké místnosti s propastmi. Normálně přeskočte přes první a dostaňte se až k vojákovi, kterého zabijte. Teď vás čeká ještě několik soubojů. Také už můžete rozbíjet nádoby, ve který se nachází písek do dýky, abyste mihli vracet čas. Díky zásekům se dostaňte až na římsu a poté šíkmákem na další. U fontánky uložte hru. SAVE.

The Royal Chambers
Nyní to není nic těžkého, postě běžte dál chodbou a na konci shlédněte animaci, ve které princ spadne do stok. Dole je hned další fontánka. SAVE.

The Sewers
Skočte na tyč, po které přeručkujte až na konec, kde přeskočte na další ty a poté na římsu. Přeručkujte na konec a mezi dvěma zdmi sjeďte dolů. Trošku si zabojujte a na konci zasekněte meč. Sjeďte dolů a skočte na tyč, ze které seskákejte níž. Dole zasekněte meč, přeskočte na římsu a z té na sloup. Dole se otevřou dveře, takže jimi projděte a z malé římsy skočte mezi dvě zdi, mezi kterými sjeďte dolů. Skočte na římsu, a poté na další dvě výš.Prince of Persia: The Two Thrones Přeskočte na sloup, ze kterého skočte na hrazdu (musíte být ale ve správné výšce, jinak ji přeskočíte). Z hrazdy skočte na otvor, kde zasekněte meč a přeskočte na plošinku. Během po zdi se dostaňte mezi dvě zdi a sjeďte dolů. Dole se princ přemění na své druhé já, kdy es z něj stane vraždící bestie s úžasnými bojovými schopnostmi, ale jeho zdraví neustále klesá, ale doplňuje se mu pískem času. Pobijte nepřátele, řetězem chytněte držák ve tvaru obličeje a projděte dveřmi. Přeskočte na sloup, po kterém sjeďte dolů, pobijte nepřátele a při přeskoku přes propast použijte řetěz k chycení. U další propasti to samé. Nyní vyskákejte až k místu, kdy zásekem vysunete zeď blíž. Přeskočte na tyč a poté na další, počkejte si, až se zasunou bodáky a vyskákejte až nahoru. Až se princ přemění do normálního stavu, vyskočte na římsu a poté zasekněte meč do otvoru ve zdi. Počkejte si, až zeď vyjede nahoru a přeskočte dál. Trošku si zabojujte a jděte dál. Zasekněte meč do stroje a rychle se kotoulem dostaňte za dveře, které se otevřely. Nyní se dejte doleva za závěs a přes propasti až ke zvláštní fontánce. Napijte se a bude teleportováni na nové místo. Přes několik pastí se dostaňte až na konec a získáte trvalý bonus zdraví. Jste zpět u fontánky, která je nyní rozbořená, takže se přes propasti vraťte zpět a dejte se doprava. Přes několik pastí projděte až k fontánce a konečně uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Tunnels
Během po zdi a odrazem přeskočte propast, vylezte po žebříku a přeskočte na římsu. Nyní vyskákejte až nahoru, ale pozor na šípy. Přeskočte propast, pobijte nepřátele a přes spoustu říms vyskákejte až úplně nahoru. Shlédněte animaci, pokochejte se pohledem do dáli a uložte hru. SAVE.

The Fortress
Sjeďte dolů a pomocí Speed Killu zabijte prvního strážce a poté i hlavního. Pokud se vám to povede, nebudou portálem přicházet posily a vy získáte nový Sand Tank, tedy místo pro další písek. Až se zasunou bodáky, přeběhněte po zdi a přeskákejte přes hrazdy, dole pobijte nepřátele a záseky a dvěma po sobě jdoucími šikmáky přeskákejte dál. Vyskočte nahoru na balkón, pobijte zmetky a zatáhněte za páku. Přeskočte zeď s bodáky a na druhé straně se pokochejte další přeměnou na zlého prince. Ve skoku se řetězem chytněte lampy a přeskočte na druhou stranu. Tady se rozeběhněte po zdi, použijte řetěz a ještě přeskočte na lano. Sjeďte dolů a opět pobijte zmetky. Vyšplhejte na sloup a po hrazdách přeskákejte až k místu, kde zaseknete meč a otevřete si bránu. Projděte dál, kde se princ změní zpět do normálu. V následující části si užijete efektivní závod s koňským spřežením. Pokud vás budou otravovat vojáci, můžete je v klidu zabít, pokud vedle vás pojede druhý povoz, zkuste ho vytlačit z cesty, aby někam naboural. Na konci shlédněte animaci a přeskákejte přes několik říms až nahoru, kde už na vás čeká další fontánka. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Lower City
Po malých trámech přeskákejte dál a během po zdi a skočením ze šikmáku se dostaňte až ke zmetkovi, kterého zabijte. Přeskočte přes zábradlí a pusťte se. Ve vzduchu zasekněte meč do otvoru a nyní seskočte až dolů. Pobijte zmetky a přeskočte naproti mezi dvě zdi. Dole pobijte stráž a uzavřením portálu získáte 100 písečných kreditů. Projděte dál, pobijte další vojáky, zasekněte meč do zdi a přeskočte na druhou stranu. Seskočte dolů a pobijte nové potvory – divoké bestie, které vám kradou písek, takže je vyřiďte co nejrychleji můžete. Přeskákejte jedinou cestou až k místu, kde se princ opět promění. Pobijte bestie a přeskákejte až na místo, dek se bude propadat podlaha. Rychle přeskočte na hrazdu, ze které vyskákejte nahoru k vojákovi. Následuje celkem obtížné místo, kde se bude opět propadat podlaha, ale vy musíte rychle vyskočit, chytit se řetězem a přeskočit na žebřík. Nahoře se princ opět přemění do normálu a může u fontánky uložit hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Lower City Rooftops
Pobijte pomocí Speed Killů pár zmetků a během po zdi a skokem přes dva šikmáky přeskákejte na druhou stranu. Shlédněte animaci a přeskákejte až k místu, kde se rozeběhnete po zdi a od šikmáku se odrazíte na řetěz. Dole zabijte pomocí Speed Killu dva zmetky a seskákejte až dolů. Zde s pomocí zasekávání a následného přeskoku na zásekový stroj otevřete dvoje dveře. Rychle projděte těmi dále od prince, seskákejte dolů a dostaňte se až k další zvláštní fontánce. Napijte se a opět budete teleportováni na místo s několika pastmi, ale pokud to zvládnete, budete opět odměněni trvalým zvýšením zdraví. Vraťte se zpět a projděte druhými dveřmi, za kterými je fontánka. SAVE.

The Arena
V aréně vás čeká souboj s velkým obrem. Zatím se na něj nepokoušejte jít přímo, váš první úkol je oslepit ho. Všimněte si dvou způsobů, jak se mu dostat do úrovně očí – vyšplhejte vždy až nahoru a pomocí Speed Killu ho oslepte. Každé oko je na tři fáze Speed Killu a musíte se přesně strefit do časování. Až bude obr oslepen, sekejte mu do nohou, dokud nepadne na kolena. Až se tak stane, opět si vyčíhejte správný okamžik a třemi údery ho doražte. Po boji shlédněte animaci, po které získáte možnost uložení hry, aniž byste se napili z fontánky. SAVE.

Smrtí prvního bosse končí první část našeho návodu na skvělou hru Prince of Persia: The Two Thrones. Pokračování příště...

Autor:


Témata: Prince of Persia

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...

Příběh barda po třiceti letech. Recenze The Bard's Tale IV

The Bard’s Tale IV: Barrows Deep

Říká se, že hudba je nejlepší lék. Ve světě The Bard's Tale je také nejmocnější silou. The Bard's Tale IV je návrat do...

VIDEO: Další skvělý trailer k Battlefieldu 5 láká na příběhovou kampaň

Battlefield 5

Call of Duty už složku pro jednoho hráče úplně vypustila, ale Battlefield si ji minimálně ještě letos udrží. Stejně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz