Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prince of Persia: The Two Thrones – návod #2

  12:00aktualizováno  28. prosince 2005 11:28
Smrtí bosse v aréně jsme ukončili první část našeho velkého návodu na hru Prince of Persia: The Two Thrones. Pokud máte zásek někde dále, zkuste nahlédnout do této části návodu.

Minule jsme v aréně zabili prvního bosse a dneska se podíváme na další část. Takže se chytněte ovládání, jdeme na to...

Prince of Persia: The Two Thrones The Arena Tunnel
Princ je zase přeměněn na své zlé dvojče, takže rychle přeběhněte po zdi, vyskočte na římsu a počkejte si, až se objeví další římsa výše. Z té se odražte, použijte řetěz a přitáhněte se na druhou stranu. Skrz pasti proběhněte až k žebříku, po kterém sjeďte dolů, řetězem vytáhněte spínač a rychle proběhněte dveřmi. Pomocí běhu po zdi a řetězu překonejte několik dalších zdí, nahoře shlédněte animaci a u fontánky uložte hru. SAVE.

The Balconies
Přes dva šikmáky se dostaňte na balkón, ze kterého přeskočte na další. Přes několik záseků do zdi za sebou přeskočte na řetěz a sjeďte po něm dolů. Dostaňte se až na nejnižší úroveň, pobijte stráže a uzavřete portál. Získáte schopnost “The Eye of the Storm“, kterou lze zpomalit čas (standardně klávesa R) a kterou si hned vyzkoušíme v praxi. Vyskočte o úroveň výš a dojděte k místu, kde je spínač na zdi. Bude vás tu očekávat početná skupinka nepřátel, takže je pobijte, během po zdi stiskněte spínač, zpomalte čas a rychle projděte dveřmi úplně dole. Za trámy se dostaňte pomocí kotoulu a u fontánky uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Dark Alley
Skoky mezi zdmi a finálním zásekem meče vyskákejte nahoru, vylezte po žebříku a přeskákejte přes střechy. Shlédněte animaci, seskočte k vojákovi a následně se dostaňte dál zasekáváním meče. Přeskočte na další střechu, pobijte nepřátele a shlédněte další animaci a projděte dveřmi, které vám Fara otevře. Skočte mezi dvě zdi, sjeďte dolů, přeskočte na otvor, do kterého zasekněte meč a přeskočte na závěs, čímž se dostanete úplně dolů. Jděte o kousek dál, vyskočte o úroveň výš a přeběhněte na závěs. Včas se od něj odražte a jděte dál. Na konci vyskákejte mezi zdmi nahoru a chyťte se římsy. Z malého trámu se odražte na balkon a pokračujte dál. Propaste překonejte během po zdi a vylezte po dvou žebřících. Nahoře uložte hru. SAVE.

The Temple Rooftops
Po animaci seskočte dolů, kde se setkáte s novým druhem protivníků – neviditelnými vojáky. Není tak těžké je porazit a navíc pokud už prince zasáhnout,z as tolik zdraví mu neuberou. Dole najděte místo, kde zaseknete meče a z tohoto místa se odražte o úroveň výš. Přeručkujte na druhou stranu, odražte se na další zásek, přeběhněte na šikmák a po animaci přeskočte na druhou stranu. Přitáhněte zvon pod otvor ve zdi, vylezte nahoru a zasekávacím spínačem otevřete dveře dovnitř. Projděte jimi (sice se za chvíli zavřou, ale není nutné použít zpomalení času), přeskočte na římsu a poté na zásek ve zdi. Přes nejrůznější římsy (pozor, některé se za chvíli ulomí) se dostaňte až na druhou stranu propastí a vyskákejte k místu, kde bude několik písečných bestií. Pobijte je, rozeběhněte se po zdi do půlkruhu a odrazem se chytněte hrazdy. Přeskočte na zásekový spínač a po kvádru, který se objevil vyskočte nahoru. Opět použijte běh po zdi a dostaňte se na malou plošinku. Vylezte až úplně nahoru, skočte k místu, kde je ve zdi zásek, z něj přeběhněte po zdi a odražte se na hrazdu a poté na malý trám. Z něj už můžete přeskočit dál. Dole pobijte nepřátele, zavřete portál a získáte další „Sand Tank“. Přesuňte zvon k místu, kde jsou dva záseky ve zdi nad sebou a vyskočte tam. Po animaci přeskočte k páce, kterou otočte. Nyní vás čeká malý hlavolam, kdy musíte otáčet pákami tak, abyste Faru dostali až na konec. Ta vám poté sestřelí zvon, který přitáhnete k zásekovému spínači, zatáhněte za něj a projděte dveřmi. Přes římsy a záseky ve zdech přeskákejte přes propast a nahoře konečně uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesTemple
Jedinou cestou jděte dál a shlédněte animaci, po které se princ opět přemění. Přeskočte na trám a poté dolů k vojákovi. Během po zdi a odrazem s použitím řetězu (2x) se dostaňte na další balkon, odkud se opět během a odrazem dostanete dál. Řetězem vytáhněte ze zdi kvádr, vyskočte na něj a z něj se odrazem od zdi dostaňte o úroveň výš. Vysuňte další kvádr, skočte na něj a během po zdi, používáním řetězu a odrazem od šikmáků skočte na malý balkon. Zase si trochu zaskákejte a nezapomeňte na řetěz. Nyní vás čeká několik skoků s řetězem s malými pauzami v podobě zaklesnutí mezi dvěma zdmi. Na konci přeběhněte zeď, odražte se na balkón o úroveň výš a pobijte vojáky. Běžte po zdi a chytněte se závěsu. Včas se odražte a skočte na další závěs, kterým sjeďte až dolů. Pobijte zmetky a šlápněte na plošinku. Projděte dveřmi a šlápněte na další plošinku. Máte chvíli, abyste překonali pasti a rychle proběhli po schodech nahoru, ale opět není třeba aktivovat zpomalení času. Nahoře po animaci otočte pákou a zabijte dva démony. Odražte se od zdi na sloup a postupujte výš. Až se dostanete k hrazdám, všimněte si jednoho otvoru ve zdi, pokud tam skočíte, dostanete se k dalšímu zvýšení zdraví (tedy za předpokladu, že překonáte pasti). Po těchto hrazdách vyskákejte až nahoru, sjeďte po závěsech a jedinou cestou dojděte až k další fontánce. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Marketplace
V animaci si princ promluví s Farou, která je uvězněna za dveřmi, takže se pokusíme najít způsob, jak ji odtamtud dostat. Přeběhněte po zdi (ne po té u Fary) a odražte se na malou římsu. Přeručkujte na druhou stranu a skočte mezi dvě zdi. Sjeďte dolů, pobijte vojáky a odtáhněte proutěný koš na spínač od dveří. Projděte dál, opět pobijte vojáky, další koš si nastavte tak, abyste přeskočili na druhou stranu zdi, pobijte vojáky a zatáhněte za zásekový spínač ve zdi. Fara je volná, ale teď je uvězněn princ, takže mu Fara sestřelí koš. Ten posuňte na jednu plošinku a s princem si stoupněte na druhou. Projděte dveřmi, vylezte po žebříku a přes spousty záseků a šikmáků proskákejte až na konec, kde na vás čeká další fontánka. SAVE.

The Market District
Během po zdi přeskočte na malou římsu, přeručkujte sloup a po animaci přeskočte mezi dva sloupy. Sjeďte dolů, dole pobijte nepřátele, zatáhněte za zásekový spínač, aktivujte zpomalení času a proběhněte pode dveřmi. Následně vybojujte další větší bitvu u písečného portálu a zavřete ho, čímž získáte 150 písečných kreditů. Vytáhněte proutěný koš, čímž se Fara dostane dál. Koš posuňte pod zásekový spínač, zatáhněte za něj a projděte dveřmi. Přeskákejte přes propast, shlédněte animaci a uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two Thrones The Bowery
Odražte se na římsu a dostaňte se na balkónek. Zabijte strážce a přeskočte na druhý balkónek, odkud uvidíte Faru. Princ es zase přemění, takže skočte, chytněte se řetězem a dostaňte se dolů. Pobijte zmetky a po římse a poté s použitím řetězu se dostaňte dovnitř. Během po zdi stiskněte spínač a kotoulem se dostaňte za dveře. Sjeďte po závěsu, dole pobijte démony, vyšplhejte na sloup a odražte se na římsu na čtvercovém sloupu. Přeručkujte na druhou stranu, vyšplhejte o úroveň výš a skočte na balkon. Projděte dál, opět skočte na balkon, otočte pákou a během po zdi a použitím řetězu přeskočte na druhou stranu. Pokračujte jedinou cestou, zabijte zmetka, projděte dveřmi a skočte do vody, čímž se princ přemění opět do normálu. Pokračujte jedinou cestou až do chvíle, než shlédnete animaci. Vyskočte zeď a uložte hru. SAVE.

The Brothel
Nyní vás čeká další boss – rychlá démonka. Není zas tak těžká, nejprve se do ní pusťte normálně a až se princ přemění, používejte zpomalení času a rychlý řetěz. Pokaždé, když skočí na druhou stranu, běžte po zdi, zabijte jednoho démona abyste si doplnili zdraví a postup opakujte. Po boji shlédněte animaci, po které se vás hra automaticky zeptá, jestli chcete uložit hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Plaza
Projděte dveřmi, kterými utekla Fara, skočte na závěs a včas odskočte na římsu. Pokračujte jedinou cestou přes propasti a dostaňte se až na malé otevřené prostranství. Pobijte zmetky, odražte se od zdi a s pomocí řetězu se dostaňte na malý trám, o úroveň výš. Během po zdi a odrazem od dvou šikmáků se dostaňte až na vrchol sloupu uprostřed a skočte na terasu. Vejděte oknem dovnitř a s pomocí skoků a řetězu se dostaňte až úplně dolů. Pobijte vojáky a pokračujte dál. V místě, kde zahlédnete Faru vlezte do vody, čímž se princ opět přemění do normálu. Hned vedle je i fontánka, takže uložte hru. SAVE.

The Upper City
Vyskočte na podstavec, přeběhněte po zdi a odražte se na balkon. Otočte pákou, seskočte dolů a podstavec odsuňte až na konec. Vyskočte na něj a odražte se na stěnu, ze které se odražte na trám nad vámi. Skočte mezi dvě zdi, vyšplhejte nahoru a skočte ke zmetkům, které pobijte. Otočte pákou a skočte do dveří. Přeběhněte po zdi a odrážejte se od šikmáků. Po animaci přeběhněte po zdi, odražte se na trám a poté na řetěz. Sjeďte dolů, pobijte potvory, během po zdi stiskněte spínač a projděte dveřmi. Zase si trochu zabojujte, vylezte po žebříku a mezi zdmi vyskákejte nahoru. Přeběhněte po zdi a seskákejte po římsách níž. Dole pobijte vojáky a zavřete písečný portál, čímž získáte schopnost „Winds of Sands“. Stiskněte spínač na zdi a projděte dveřmi. Opodál vytáhněte z výklenku proutěný koš a přisuňte ho k zavřeným dveřím, které tímto můžete přeskočit. Na konci chodby vyběhněte po zdi a zasekněte meč (2x) a vylezte nahoru, kde uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe City Gardens
Nyní je situace jednoduchá – několika skoky a ručkováním po římsách se dostaňte na druhou stranu, kde si budete muset vypomáhat i záseky. Až budete ručkovat na čtvercovém sloupu, přeskočte na sloup, pobijte dole zmetky a mečem zatáhněte za zásekový spínač. Po sloupech přeskákejte zpět na čtvercový sloup, ale teď už můžete skočit na ten protější z trámů, které se objevily. Seskákejte dolů a přeskakujte přes trámy, od římsy se odražte na tyč, od které se po pomocí odražení od zdi dostaňte na další o úroveň výš. Teď skočte z římsy na sloup a sjeďte dolů, kde pobijte vojáky a zavřete písečný portál. Získáte poslední „Sand Tank“. Zatáhněte za zásekový spínač, vyšplhejte po stejném sloupu a novou cestou přeskákejte až do malé arény, kde se objeví jeden menší boss. Stačí mu párkrát seknout do nohou a až padne na kolena, vylézt mu na záda a ve správný čas ho bodnout. Nyní nad ním máte částečnou kontrolu a můžete ovládat, kam poběží, takže si to s ním namiřte na dveře a dlouhou cestou až na konec. Zde vylezte po žebříku a uložte hru. SAVE.

The Canal
Všimněte si vpravo malého otvoru u podlahy, kam se lze dostat kotoulem. Jděte tam, na konci se napijte z fontánky, po teleportu překonejte několik jednoduchých pastí a získáte další zvýšení zdraví. Stejnou cestou se vraťte zpět a pokračujte dál. Vyskákejte mezi zdmi a během po zdi skočte na římsu. Z ní přeskočte na žebřík, sjeďte dolů a skočte na tyč. Zde na vás nečekaně brzo čeká další fontánka, takže uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Promenade
Přesuňte proutěný koš až k vodě a během po zdi vodu překonejte. Na konci vyskákejte mezi zdi, stiskněte spínač na zdi a nyní už můžete běžet po zdi napravo a odrazit se od šikmáku. Z římsy vyskákejte skoky mezi zdmi až nahoru a během po zdi a odrazem od dvou šikmáků se dostaňte až na konec. Shlédněte animaci, ve které se princ opět přemění a sjeďte dolů po řetězu. Zatáhněte za zásekový spínač, přeběhněte po zdi (nezapomeňte použít řetěz) a na konci sjeďte po praporu, ale včas se odražte a opět řetězem se dostaňte dál. Zde pobijte zmetky, opět zatáhněte za zásekový spínač, přeběhněte po zdi a přes několik šikmáků přeskákejte dál. Totéž budete muset zopakovat ještě několikrát. Až na konci zatáhnete za další zásekový spínač a objeví se dvě střísky, vyskočte na prví a dostaňte se na místo, kde jste už byli a odrazem od zdi se dostaňte na druhou. Během po zdi a odrazem s řetězem přeskákejte na druhou stranu. Držte se římsy a řetězem vytáhněte kvádr ze zdi a skočte na něj. Přeskočte na žebřík, vytáhněte další kvádr a z něj přeskočte do vody, čímž se princ vrátí do normální podoby. Z vody skočte na římsu a poté o úroveň výš. Přes trámy a hrazdy přeskočte na řetěz, sjeďte dolů, pobijte vojáky a za zavření písečného portálu dostanete 200 kreditů. Nyní jděte chodbou, která odtud vede, překonejte buchary a na konci uložte hru u fontánky. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Royal Workshop
Následuje asi největší hlavolam celé hry. Vaším úkolem je sochu krále posunout na druhý konec haly a vyrazit s ní dveře. Aby to bylo možné, musí být ve stejné pozici, jako je na začátku. Běžte k ní, vyšplhejte na sloup a přeskočte na lešení. Odrazem od zdi přeskočte na tyč a přeručkujte na zeď. Odtud se dostaňte až k první páce. Nyní už si musíte s oběma pákami trochu hrát a postupně sochu posouvat. Jedna páka ovládá pohyb dopředu a dozadu, druhá otáčí sochu o 90 stupňů. Není to těžké, jen musíte neustále přebíhat od jedné páce k druhé a jedno se s sochou i vrátit a otočit ji, aby mohla projet prostředkem místnosti. Až s ní vyrazíte dveře, shlédněte animaci a poté uložte hru. SAVE.

The King’s Road
Je na čase si opět trochu zajezdit s koníčky. Mějte se neustále na pozoru před útočícími vojáky a také před zužující se cestou a ostrými zatáčkami. Až dojedete na konec cesty, čeká vás dost hutný souboj s dvěma obrněnými rytíři, takže se obrňte pevnými nervy. Hlavní fígl spočívá v útoku na toho s mečem, protože jeho kolega se sekerou se ho bude pokoušet bránit a udělá občas speciální výskok a bude se vás snažit zasáhnout. Pokud uhnete, zasekne svoji sekeru do země a bude mu chvíli trvat, než ji vytáhne, takže se z něj stává snadný cíl. V tuto chvíli do něj naperte co nejvíce úderů můžete. Až mu uberete určité množství, objeví se indikátor pro Speed Kill, kterým uberete jemu i jeho kolegovi dost energie. Postup opakujte a až se objeví indikace pro Speed Kill podruhé, neváhejte. Po úžasné animaci se konečně dostanete do paláce, ale princ se opět přemění. Pobijte všechny zmetky, čímž otevřete dveře dál. Odtud zdánlivě není cesta, ale stačí rozbít nějaké nádoby u zdi a po této zdi poté vyběhnout, chytit se zábradlí a přeručkovat. Nahoře vběhněte do vody a přeměňte se. U fontánky konečně uložte hru. SAVE.

Po tomto tuhém souboji určitě přijde vhod menší pauzička, takže já se loučím a těším se na shledanou u finální části návodu na hru Prince of Persia: The Two Thrones.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

RECENZE: Wolfenstein II pro Switch je pořád zábavný a krvavý. A rozmazaný

Wolfenstein II: The New Colossus

Poslední Wolf byl ještě větší pecka, než jsme čekali. Jeho příchod na konzoli Switch je proto hodně vítaný.Najdete na iDNES.cz