Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prince of Persia: The Two Thrones – návod #3

  12:00aktualizováno  13. ledna 11:38
Ve finální části našeho velkého návodu se princ s Farou konečně dostává do paláce, kde na ně ale také čeká několik záseků a hlavolamů. Pokud si s některým nevíte rady, čtěte dále.

Po vyčerpávajícím souboji se dvěma bijci se konečně dostáváme k finální části našeho návodu, ve které se konečně podíváme do paláce, kde také skončí celé princovo dobrodružství.

Prince of Persia: The Two Thrones The Palace Entrance
Po animaci přeběhněte po zdi a odražte se od šikmáku. Skočte mezi dvě stěny, vyšplhejte nahoru a skočte k páce, kterou otočte. Běžte dál, skočte na prapor, odražte se na římsu a přeručkujte mezi dvě zdi, mezi kterými vyskákejte nahoru k vojákům. Odtud opět přeběhněte po zdi a odražte se na tyč. Dostaňte se až na balkón, kde se princ a Fara se omlouvají, skočte na zásek ve zdi a počkejte si na vhodný moment, až se objeví vysouvací plošinka vedle. Skočte na ni, vyběhněte po zdi a chytněte se dalšího záseku. Odražte se od něj, běžte po zdi a vyskočte na ty. Přeběhněte až ke zmetkům, pobijte je, otočte pákou a vyběhněte po zdi v další místnosti. Nyní si užijte trochu skákání přes záseky a také další vysouvací plošinku, ze které skočte na římsu vedle. Dostaňte se až nahoru k vojákům, které pobijte a za pomoci záseků a odrazů vyskákejte až nahoru, odkud už se můžete odrazit do výtahu, kde na vás čeká Fara. Po animaci pobijte zmetky, otočte pákou a vyčíhejte si, až se velký kvádr zasune. Poté vyskákejte mezi stěnami nahoru a přes záseky a běhy po pohybujících se zdích se dostaňte až k fontánce. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Hanging Gardens
Po římse dojděte k dalšímu výklenku. Až vám Fara spustí most, přeběhněte po zdi a odražte se na tyč. Spusťte se dolů, pobijte dva zmetky a dostaňte se až na místo, kde spolu bude princ a Fara mluvit. Fara zavře další most, takže přeběhněte po zdi a mezi dvěma úzkými zdmi se spusťte dolů. Pobijte stráž písečného portálu a zavřete ho. Získáte schopnost „The Sand Storm“. Váš další úkol je teď dostat se mezi dvě úzké zdi, zabít zmetky a přeběhnout po stěně. Na konci se chytněte římsy, skočte na tyč a poté o úroveň výš. Odražte se na balkón a uložte hru. SAVE.

The Structure’s Mind
Po překonání několika pastí na prince čeká další hlavolam. Tentokrát je jeho úkolem posunout všechny tři plošinky na nejvyšší (druhou) úroveň. Problém je v tom, že posunutí každé různě posune menší desky, které zabrání dalšímu posouvání některé ze tří plošin. Každopádně vyřešit tento hlavolam mi trvalo pouze pár minut a jediné co musíte dělat je běhat z jedné plošiny na druhou a otáčet pákami. Až bude hlavolam vyřešen, shlédněte animaci, rozeběhněte se za Farou a po další animaci uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Well of Ancestors
Díky běhání po stěně a za pomoci řetězu skákejte pořád dál. Nakonec se dostaňte do míst, kde sjedete mezi dvěma úzkými zdmi dolů. Nyní není možné nikde zabloudit, prostě neustále běhejte z plošinky na plošinku a používejte řetěz (někdy musíte třeba i 4x za sebou). O kus dále už budou římsy, které se po chvíli ulomí, takže si dávejte pozor. Dále překonejte několik pastí a až se pomocí řetězu dostanete přes propast na konci, podlaha na konci se za chvíli ulomí, takže se rychle chyťte římsy, přeručkujte doprostřed propasti, skočte na římsu naproti a pomalu seskákejte dolů. Nyní musíte co nejrychleji překonat celkem dost obtížných pastí, než vám dojde život. Na konci sešlápněte spínač a projděte dveřmi. Po animaci si zabojujte a najděte prasklou zeď. Držte klávesu E, zeď rozbijte a u fontánky uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Labyrinth
Nyní stačí pouze přeběhnout několikrát přes zeď, abyste se dostali přes propasti, takže si trochu zaskákejte a bojujte proti neviditelným vojákům. Na jednom místě musíte vyskákejte mezi dvěma zdmi o úroveň výš a poté doskákat k další fontánce (můžete uložit hru, save se bude opět jmenovat The Labyrinth). Projděte dveřmi a přes spousty říms a poté i záseků se dostaňte až úplně nahoru, kde probourejte zeď pobijte zmetky a skočte k fontánce. SAVE.

The Underground Cave
Následující cesta je dost jednoduchá na orientaci, ale bude lemována nepřáteli. Probourávejte zdi a skákejte přes propasti a dostaňte se až na místo, kde je na stěně zásekový spínač. Stiskněte ho a na jedné stěně se začnou vysouvat a zasouvat dva kvádry. Zpomalte čas a přeběhněte tuto zeď ve chvíli, kdy kvádry budou venku, abyste se od nich mohli odrazit. Na následující plošince pobijte zmetky a zatáhněte za další záseková spínač, čím se na sloupu naproti objeví římsa. Skočte na ni a spusťte se níž, odkud už můžete přeskočit dál. Probořte zeď a zase si trochu zabojujte. Přes záseky ve zdech přeskákejte přes propasti. Ani zde to není nikde nikterak složité. Jedinou možnou cestou postupujte kupředu, zabíjejte potvory a přeskakujte dál přes četné záseky a římsy. Na konci překonejte několik pastí a uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two Thrones The Royal Kitchen
Pobijte zmetky a všimněte si jednoho místa, kam můžete vylézt po zdi a zaseknout meč. Přes několik záseků, tyčí a trámů obejdete skoro celou místnost, až stisknete spínač nade dveřmi, kterými projděte. Pokračujte chodbou až k fontánce. SAVE.

The Secret Passage
Pravděpodobně nejkratší cesta k další fontánce. Jděte chodbou, u propasti skočte na tyč, od které se odražte na další a poté na římsu. Počkejte si, až se objeví římsa nad vámi a vylezte až nahoru. Vyskočte po zdi o úroveň výš a uložte hru. SAVE.

The Lower Tower
Nyní si zaskáčeme trošku na vnějším obvodu věže. Myslím, že není třeba zde popisovat každou tyč a zásek, stejně je vždy jediná možnost, kam skočit. První hlavní úkol je dostat se ke dvěma otočným pákám a vyvést nahoru výtah, ve kterém je malý kvádr. Až se dostanete nahoru k výtahu, kvádr vytáhněte a přisuňte ho ke zdi a vylezte na něj. Teď můžete skočit na zásek výše. Přes spousty dalších záseků a hrazd přeskákejte až dovnitř, kde na vás čeká spousta poměrně těžkých pastí, na jejichž konci je vítaná fontánka. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Middle Tower
Nebudu teď opět popisovat každý skok, ale hlavní úkol je v tom, že poté, co výtah vyvezete o jednu úroveň výš, do něj naložte kvádr, který je v jiném výtahu hned vedle. Poté vyvezte výtah nahoru a kvádr z něj přetáhněte do jiného výtahu, který velkou váhou klesne a vyveze výš další výtah. Poté už přes stěny a hrazdy přeskákejte dovnitř, kde na vás čeká další kupa pastí. Až se dostanete dovnitř, skočte do konstrukce uprostřed, kamenný kvádr dejte do výtahu a přeskočte na plošinku, ze které skočte o úroveň výš. Pobijte nepřátele a dostaňte se opět do konstrukce. Kvádr vytáhněte a dejte do druhého výtahu, čímž vyvoláte stejný efekt jako výše. Z výtahu, odkud jste vytáhli kvádr, přeskočte na nový výtah a poté na plošinku. Pobijte démonky a opět si trochu zaskákejte po zásekách. V tuto chvíli také není moc kam zabloudit, prostě si všímejte záseků a hrazd a přeskákejte až na úplný konec, kde uložte hru. SAVE.

The Upper Tower
Přes propast se dostaňte během po zdi a přes zásek na římsu. Odtud vyskákejte mezi zdmi a poté přes další zásek na konec. Další místnost překonejte pomocí říms (pozor, některé se objevují jen na chvilku), vyběhněte po schodech a uložte hru. SAVE.

Prince of Persia: The Two ThronesThe Terrace
Vyběhněte nahoru, stiskněte spínač na zdi a projděte dveřmi, které se otevřely. Rozbijte zeď a dojděte až k výtahu. Vyjeďte nahoru a připravte se na závěrečný boj. Vezír není tak těžký, jak se zdá. V první fázi souboje na něj prostě na férovku vlítněte stylem zásahnu-uhnu. Po několika zásazích se vždy vznese do vzduch a hodí po vás několik kamenů, ale není těžké se jim vyhnout. Až mu uberete zhruba třetinu energie, spustí se animace, po které okolo vás bude poletovat několik kamenů. Nedotýkejte se jich, nebo vám uberou dost energie! Tuto fázi souboje musíte udělat tak, že rychle proběhnete mezi kameny a odrazíte se od sloupu za vezírem. Ve výskoku použijte Speed Kill (má tři fáze), po kterém postup opakujte. Po třech Speed Killech se spustí další animace, ve které se vezír vznese vysoko do vzduchu a bude po vás střílet písečné střely. Musíte rychle po levitujících kvádrech vylézt až nahoru na vezírovu úroveň a skočit po něm. Zde je správně načasování a rychlé jednání klíčem, protože často vás po zásahu vezír shodí až dolů. Po výskoku na vezíra si vychutnejte rotující matrixoidní kameru a uštědřete mu finální zásah. Po animaci hra ale ještě nekončí. Princ je uvězněn ve své mysli se svým zlým dvojčetem, ale nebojte, není to nic těžkého. Stačí k němu vždy dojít a jednou ho udeřit mečem. Překonávejte jednoduché překážky a až se dostanete k místu, odkud na něj zdánlivě nedoskočíte, počkejte si, až se tvar stěn změní. Poté už opět jen slepě sledujte cestu. Až uvidíte animaci, ve které Fara utíká po schodech, nevšímejte si svého zlého dvojčete a vyběhněte po schodech až úplně nahoru. Vychutnejte si závěrečnou animaci, pokochejte se titulky a na konci ještě symbolicky uložte hru (The Mental World). SAVE.

KONEC.

Autor:


Témata: Prince of Persia

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Jaký způsob ukládání her vám vyhovuje nejvíc?

Resident Evil 7 Biohazard – Banned Footage vol. 1

V další víkendové anketě se ptáme, který způsob ukládání vám ve hrách vyhovuje nejvíc. Na vaše zkušenosti a postřehy se...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz