Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pro-Rally 2001 - jedeme cestou necestou

  12:00aktualizováno  4. října 10:30
Pokud milujete vůni benzínu, pokud máte rádi rychlou jízdu, ostré zatáčky a oblaka zvířeného prachu za svým vozem, pak byste si neměli nechat ujít hru Pro-Rally 2001. Chcete vědět, v čem chce být lepší, než její konkurence? Nás to také zajímalo.

Pro-Rally 2001Nejen po naší zemi, ale po celém světě koluje spousta vtipů o tom, jak muži milují auta a považují je de facto za živoucí tvory. Jak pro ně přestávají být užitkovým předmětem či dopravním prostředkem a stávají se něčím, co je srdci postiženého bližší než vlastní milenka. Ale co naplat, ačkoliv mají žena a auto několik styčných bodů, jsou všeobecně natolik rozdílné, že jen málokdy se snesou dobře dohromady. Potom nastává chvíle, kdy si musíme chtě nechtě vybrat. A nejeden muž dá přednost raději čtyřkolému miláčkovi před tím dvounohým.

Tuto lásku k autům, která v naší populaci bují stále více a více, cítí pochopitelně i vývojáři počítačových her. Proto na nás chrlí jedny automobilové závody za druhými, a my přesto stejně nemáme stále dost. Jednou ze společností, která se snaží tento neustále se rozšiřující prostor zaplnit, je Ubi Soft Entertainment se svým titulem Pro-Rally 2001. Jak již podle názvu tušíte, nejedná se o závody formulí, ale o stále oblíbenější rallye. Tvůrci sami svůj produkt označují za "hru, která vám navodí pocit, že opravdu jedete rallye". Podobné věty ale Pro-Rally 2001říkají všichni a ne vždy mají tak docela pravdu, tak se podívejme na hru trochu blíže a posuďme, zda je holedbání pracovníků Ubi Softu oprávněné nebo ne.

Nejprve se podívejme, jak různorodou hru pro nás připravují. Na výběr budete mít celkem z patnácti licencovaných (a tedy podle skutečné předlohy zpracovaných) automobilů, které budou rozděleny do tří výkonnostních kategorií. Každý automobil se bude skládat ze šedesáti jednotlivých mechanických částí, čímž by mělo být zaručeno jeho co nejrealističtější chování. S vámi vybraným vozidlem pak budete jezdit po čtyřiadvaceti tratích ve dvanácti státech. Vybrat si navíc můžete ze čtyř různých herních módů - jízdy na čas, jednotlivé jízdy, šampionátu a závodu s živým protihráčem. Nechybí zde samozřejmě ani nezbytné tréninkové jízdy.

Co se grafické stránky týče, mělo by být Pro-Rally 2001 opravdu pastvou pro oko. Největší zásluhu na tom patrně nese nový engine, který dokáže v jeden okamžik pracovat s více jak šesti tisíci polygony, generovat fotorealistické textury a zobrazovat velice kvalitní okolí Pro-Rally 2001(stromy, oblohu, povrch tratě atd.). Navíc velice kvalitně pracuje se světlem a stíny, což nejlépe poznáte při jízdě v noci. Je to tím, že stín není propočítáván pouze podle umístění světelného zdroje, ale také podle zbytkového světla rozptýleného v okolí.

Tím ale kvality Pro-Rally 2001 nekončí. Při jízdě budete mít k dispozici "inteligentního" spolujezdce, který vám bude dávat pokyny nejen podle toho, k čemu se právě blížíte, ale bude se řídit i vaším způsobem jízdy, takže se opravdu vyplatí jej naslouchat. Díky němu totiž můžete předejít závadám na svém automobilu. A to bude velice důležité, zvlášť když přihlédneme k tomu, že může být poškozena každá ze zmíněných šedesáti částí vozu.

Zatím to tedy vypadá, že by hra Pro-Rally 2001 mohla být opravdu potěšením pro všechny, komu není láska k automobilům a rychlé jízdě cizí. Na vyřčení závěrečného verdiktu si ale budeme muset počkat do listopadu toho roku, kdy by se měla dostat do prodeje.

Autor:


Témata: milenka, Vtip

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.Najdete na iDNES.cz