Konzole Ouya lákala na levnou pořizovací cenu a možnost hrát mobilní hry na televizní obrazovce.

Konzole Ouya lákala na levnou pořizovací cenu a možnost hrát mobilní hry na televizní obrazovce.

Razer koupil konzole Ouya. Vývojáři s napětím čekají na tisíce dolarů

  • 0
Akce pro vývojáře slibovala peníze za vývoj exkluzivních titulů. Mikrokonzole Ouya se tak od roku 2013 pomocí fondu Free the Games snažila vytvořit unikátní nabídku her. Konzole však koncem letošního července odkoupila společnost Razer a vyplácení odměn vázne.

Firma Razer, která se zaměřuje na výrobu hardwaru a výbavy pro počítačové hráče, za značku zaplatila blíže nespecifikovanou částku. Ve výrobě konzolí však neplánuje pokračovat. Místo toho využije digitální obchod a infrastrukturu Ouya pro prodej obsahu pro operační systém Android.

Zdá se proto, že firma v souvislosti s odkupem Ouya neplánovala vyplácet peníze slíbené vývojářům v rámci akce Free the Games. Řada tvůrců přitom na začátku roku obdržela novou verzi smlouvy, která zahrnovala sekci o jejím vypovězení v případě krachu.

Ouya zároveň jednotlivým vývojářům dluží peníze v rozmezí pěti až třiceti tisíc dolarů. Tedy až 735 tisíc korun pro tvůrce jedné hry. Podle serveru Games Industry navíc Ouya s některými tvůrci o plánovaném odprodeji hovořila. Žádala je však o zachování mlčenlivosti a zmiňovala, že Razer slib může dodržet.

Na žádosti o vyplacení peněz Razer údajně reagoval tvrzením, že Ouya již jako společnost neexistuje. Záležitost ale nakonec přiměla k vyjádření samotného ředitele Razeru, kterým je Min-LiangTan. Ten prohlásil, že společnost na vyplacení vyhradí 620 tisíc dolarů. Podmínky se však změní.

Původně bylo třeba hru Ouye nabídnout exkluzivně alespoň na půl roku. Razer žádnou exkluzivitu nevyžaduje, ekvivalent zaplacených peněz však chce hráčům rozdat jako hru zdarma prostřednictvím vlastního digitálního obchodu. Pokud tedy tvůrcům titulu věnuje deset tisíc dolarů a prodejní cena jednoho kusu odpovídá dolaru, rozdá Razer deset tisíc her zdarma.


Témata: Akvizice, Fond