Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #10 - První český dívčí tým

  10:30aktualizováno  9. března 12:26
World Cyber Games 2005 – Národní finále v Praze – registrace zahájeny! *** SkyRiders vyhrávají v mezihernovém ČMSP turnaji *** Nový díl TV pořadu ProGamers *** biologic aneb dívky hrají BW *** Finále korejské ligy OGN

LAN turnaje

AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 2/05 - výsledky
Mezihernový turnaj Českomoravského svazu progamingu v Counter-Striku je za námi, a tak se můžeme podívat, jak si kdo vedl a které týmy byly nejlepší. Do turnaje se přihlásilo 31 pětičlenných týmů, které si mohly vybrat některou ze 17 heren PG Cyber Café v České republice i na Slovensku. Ani tentokrát nedošlo k žádnému výraznému překvapení a mezi nejlepší čtyři se probojovaly týmy resp. hráči, kteří hrají AMD.CS ligu. Ve finále si pak SkyRiders poradili s mix týmem Mo Cuisble, ve kterém si zahráli i dva členové AMD Cyber Teamu. SkyRiders získali 5 profi myší Logitech MX510, Mo Cuisble získali originální hry a volné hodiny v herně. Na třetím místě se pak umístil tým ADT Fren, když v boji o bronz vyhrál nad suiciders.pgcc v poměru 16:14.

Výsledky AMD.CS mezihernového ČMSP turnaje 2/05:
1. místo: SkyRiders - 5x myš Logitech MX 510
2. místo: Mo Cuisble - 5x originální hra + 25 volných hodin v síti PG Cyber Café
3. místo: ADT Fren - 25 volných hodin v síti PG Cyber Café + 5x klíčenek


Dívčí týmy pozvané na CPL World Tour ve Španělsku
Jediným velkým dívčím turnajem v Counter-Striku bylo loni Electronic Sports World Cup, kde se pozvaných 16 týmů utkalo o finanční výhry ve výši 20 000 euro. Organizátor jednoho ze zastavení CPL World Tour ve Španělsku, které se uskuteční na přelomu dubna a května, se rozhodl doplnit již známý program (Painkiller, Counter-Strike) i Counter-Strikem dívek a rovněž zvolil systém "invited-only". O ceny ve výši 10 000 euro a hodnotný hardware si tak v Barceloně zahrají následující družstva, asi nikoho nepřekvapí, že žádný český ani slovenský tým mezi pozvanými nefiguruje.

Seznam pozvaných týmů na CPL World Tour v CSku dívek:
CatZ (Německo)
Fatal Attraction (Švédsko)
Les Seules (mezin.)
Swedish Weekend W. (Švédsko)
WAYLAY (Švédsko)
oTp elles (Francie)
EIBO (Čína)
Passive (Dánsko)
All 4 one (Dánsko)
DarkAngels (Portugalsko)
CheckSix divas (Kanada)
Girls Got Game (USA)
Alliance Female (Španělsko)
CTF Ladies (Španělsko)
x6tence female (Španělsko)


Finále korejské BW ligy OGN - NaDa vítězí
Ačkoli se v současnosti na korejském trhu snaží ze všech sil prosadit Warcraft i Counter-Strike, jednoznačnou jedničkou je tam Starcraft: Broodwar. Informace o třech televizích věnujících se pouze Broodwaru je již dostatečně známá, ale přesto hodně vypovídá o významu BW pro Korejce. Do finále prestižní OGN StarLeague se po tuhých bojích propracovali NaDa (hraje za Terrany) a JulyZerg (Zergové) a i když se očekával napínavý souboj, nakonec tomu tak nebylo. Zkušenější NaDa se totiž připravil velmi dobře a svého soupeře doslova vymetl v poměru 3:0, když jedinou šanci na vítězství v mapě měl JulyZerg ve druhé hře. NaDa tak získal velmi slušné peníze, v přepočtu 13500 euro. Na 3.-4. místě pak skončili poražení semifinalisté - GoRush a GoodFriend.

Výsledky OGN StarLeague v Broodwaru:
1. místo: NaDa
2. místo: JulyZerg
3.-4. místo: GoRush a GoodFriend


Zajímavosti

První domácí dívčí SC:BW tým - biologic
Týmy složené z dívek jsou v téměř výlučně mužském světě progamingu velmi populární. Na domácí scéně se již objevily CS týmy NecroRaisers a nEophyte a nyní tady máme další vlaštovky - hráčky strategické hry Starcraft: Broodwar, které založily dívčí divizi klanu biologic. Dívky se chtějí hře věnovat opravdu poctivě, uvidíme, jak jim to půjde, každopádně rozhovor s jejich kapitánkou s nickem bio.kara si můžete přečíst zde.


Nový díl TV pořadu ProGamers - 2/2005
V nejnovějším díle televizního pořadu ProGamers se redaktoři s kamerou vydali na mezihernový ČMSP turnaj ve Vietcongu, podívali se na 1. kolo soutěže o počítačovou učebnu v rámci AMD Cyber School, dále pak navštívili LANku ve hře Operation Flashpoint a v neposlední řadě i pohovořili s testerem grafických karet Zdeňkem Kabátem. Komentovaným zápasem je tentokrát Unreal Tournament 2004 a podíváme se rovnou na světová kolbiště. Aktuální TV pořad můžete stáhnout zde, k dispozici jsou tři verze velké 80-700 MB.


Nová herna PG Cyber Café na Novém Smíchově již brzy
Dnem i nocí probíhají přípravy na otevření v pořadí již 5. AMD PG Cyber Café Nový Smíchov v Praze. Celkem 35 výkonných počítačů LYNX se vešlo do prostoru určeného pro hernu v jednom z obchodů nákupního domu Carrefour a bude tak posilou pro velmi často plnou hernu Anděl. O přesném termínu otevření vás budeme brzy informovat, zatím to vypadá na 18.3.2005. Stroje jsou opravdu našlapané, výpočetní výkon procesorů AMD 64 3000+ je podpořen grafickými kartami nVIDIA GeForce 6600GT, herní periferie jsou z produkce firmy Logitech.

World Cyber Games 2005 – Národní finále v Praze – registrace zahájeny!
World Cyber Games 2005 (dále jen WCG 2005) je olympiáda v elektronických sportech. Celosvětové finále WCG 2005 se letos bude konat v Singapuru. Na podzim, celkem pět dní, zde bude bojovat mezi sebou na 800 hráčů ze 70-ti zemí světa! Rozdělí si statisíce dolarů! Mezi soutěžícími nebudou chybět ani čeští a slovenští hráči. Stejně jako uplynulé roky, i letos bude v České republice a na Slovensku zajišťovat kvalifikace na WCG společnost e-Sport Entertainment.

České Národní finále, ze kterého vzejdou reprezentanti, jež poletí do Singapuru, se bude konat v Praze. A to ve dnech 26. až 29. května 2005. Vítězové však nezískají „jen“ letenky do Singapuru, ale rovněž spoustu věcných cen v podobě hardwaru od Intelu a Samsungu, originálních her od CD Projektu, apod. Soutěžit se bude v těchto hrách: Counter-Strike, Starcraft Broodwar, Warhammer 40.000 Dawn of War, Warcraft 3The Frozen Throne. Nyní se již do těchto čtyř hlavních turnajů můžete registrovat. Spuštěna byla rovněž registrace do doprovodného turnaje WCG 2005 Call of Duty o­nline cupu, v němž se bude soutěžit o vybavení od firmy qiip, pronájem serveru od BastardServers.com, originální hry od CD Projektu. Počet míst je omezen, tak neváhejte a s registracemi si pospěšte!

Electronic Sports League na veletrhu CeBIT
Electronic Sports League (dále jen ESL) patří mezi největší organizátory turnajů v Evropě, ostatně díky e-Sport Entertainment si můžete i vy zahrát ESL laddery, takže není divu, že se chce předvést na německém veletrhu CeBIT, o kterém jste již dříve mohli slyšet v souvislosti s akcí WCG 2005 - Samsung Euro Championship. ESL na CeBITu zorganizuje několik akcí. Mezi ty nejzajímavější jistě patří showmatche, ve kterých se mimo jiné představí i nejslavnější multiklan světa - SK Gaming.

nEophyte mají nové sponzory a web
Roman Bucháček, který je už cca půl roku ve funkci manažera nEophyte, stalé nepřišel o svůj elán a zdárně tým zlepšuje. Nyní došlo ke změně designu webu. A hlavně nEophyte přibyli další partneři – herna Battlezone, designerská společnost Blackfoot, modní značky Euroad a Fundango, serverhostingová spolecnost BaseNET, firma nabízející široký sortiment příslušenství mobilních telefonů – Koracell.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

KVÍZ: Jak dobře znáte éru, v níž vládl legendární PlayStation?

PlayStation

První konzole Sony PlayStation (PSX) se řadí k nejpřelomovějším konzolím všech dob. Řada z nás má hry jako Metal Gear...

Co děláte během dlouhých loadingů či připojování do her?

Fallout loading

V další anketě se ptáme, co děláte během dlouhých loadingů a při čekání, než se hra připojí nebo začne. Napište nám do...

Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

Kingdom Rush: Frontiers

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

Najdete na iDNES.cz