Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #16 - Velký třesk

  12:00aktualizováno  3:15
Mezihernový ČMSP turnaj v CSku - více než 200 účastníků *** Čech bio.EnErGy vyhrává ve slovenském BW turnaji *** Novinky z e-Sports ESL ligy *** nEph.CoD profesionalizují

LAN turnaje

AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 3/05 - vítězí nEcro
Letošní třetí mezihernový turnaj ve hře Counter-Strike byl rekordní ve všech ohledech. Do turnaje se zaregistrovalo 220 hráčů, celkem si mohli zasoutěžit ve 20 hernách PG Cyber Café a hodnota věcných cen dosáhla 27 000 Kč. V současné době hýbou českou CS scénou pohyby hráčů mezi třemi nejlepšími týmy, a tak bylo zajímavé sledovat, kdo si povede nejlépe. A jak to dopadlo? V základních skupinách k žádnému překvapení nedošlo, už v nich se vyprofilovali možní adepti na přední umístění, jako třeba SkyRiders anebo Roboti! (mix tým s ex-členy ACT). Poměrně nenápadně pak až do finále postupoval druholigový klan nEcro a překvapivě i ve finále proti SkyRiders nEcro zvítězili v poměru 16:11. O bronz si Roboti! zahráli s týmem rEborne, prvně jmenovaný tým si kromě klávesnic Logitech a peněz zajistil i třetí místo. Vzhledem k obřímu zájmu o turnaj bylo tentokrát honorováno i umístění na 5.-8. místě, tyto týmy získaly po 20 volných hodinách v herně.

Výsledky AMD.CS mezihernového ČMSP turnaje 3/05:
1. místo: nEcro´e-tuzex.cz - 2500 Kč + 5x LOGITECH USBHeadset 30
2. místo: SkyRiders - 1000 Kč + 5x myš LOGITECH MX510
3. místo: Roboti! - 500 Kč + 5x LOGITECH Deluxe Keyboard
4. místo: rEborne - 5x USB Joystick
5.-8. místo: suiciders.PGCC - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: Skill IT - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: Dark Angels - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: *stars.skydata - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café


Online akce

bio.EnErGy vyhrává Slovak Telecom turnaj
Po dvou dnech pilného hraní, nejdříve v základních skupinách a posléze v FDE pavouku, známe konečně vítěze turnaje Slovak Telecom SC:BW turnaje o věcné ceny. Základní skupiny byly nalosovány poměrně podivně, neboť někteří hráči šli dále téměř bez boje a jiní (např. SkyR)Destroyer) nepostoupili po technických problémech a kontumacích. Pavouk play-off přinesl již o něco lepší podívanou. Hladce až do finále WB prošel CDS)Dark_Caleb, když cestou porazil Slováky SEc-LordaJurka, TYViota[SGA] a Blizzyho. Jeho dalším soupeřem pak byl Čech bio.EnErGy, který ho porazil a poslal do LB. Caleb pak pro mnohé překvapivě prohrál ve finále LB se Slovákem muflonem a z turnaje si odnesl 50 CD. Finále bylo tedy česko-slovenské, bohužel chyběla větší vyrovnanost soupeřů a Čech EnErGy si v klidu dokráčel pro první místo a tiskárnu, domácí reprezentant muflon obdržel 2.1 reproduktory.

Výsledky Slovak Telecom SC:BW turnaje:
1. místo: bio.EnErGy (ČR) - tiskárna CANON PIXMA IP100
2. místo: muflon[legie] (SR) - Reproduktory GENIUS SW 2.1 500
3. místo: CDS)Dark_Caleb - CD médium SilverCircle 700MB 50 cake


Zajímavosti

Konec CS squadu klanu AMD Cyber Team
Nejlepší CS klan u nás v poslední době - AMD Cyber Team - již nemá svou CS sekci. Na webu ACT se objevilo toto prohlášení vedení klanu, které celou situaci vyjasňuje:

Vedení AMD Cyber Teamu se rozhodlo nevyužít smluvní opci a tak neprodloužit smlouvy na další 3 měsíční období se stavajícími hráči - Efronem, Rasanem, Rikim, Davem a Tassem. Důvodem jsou nepřesvědčivé herní výsledky sestavy na scéně české a absence vítězství na scéně zahraniční zaviněné nízkou herní motivací některých členů teamu na straně jedné a logickou snahu hráčů o zvýšení pravidelných měsíčních příjmů na straně druhé.V následujícím tříměsíčním období bude proto vedení teamu bedlivě sledovat výkony předních českých hráčů či týmů a hledat vhodné adepty do nové sestavy.


Špičkový Korejec BoxeR opět na scéně
Lim Yo Hwan, světu známý spíše pod přezdívkou SlayerS_`BoxeR`, se přes noc stal korejským nejlépe placeným hráčem. S ročním příjmem 260 000 USD (přes 7 mil. Kč) je určitě i progamerem s největším výdělkem, čímž se dostal před dosud vedoucího NaDu (200 000 USD). Tato suma má však malý háček. Boxer byl zatím "oceněn" na 180 000 ročně, přičemž při dobrých výsledcích v korejských ligách si může přilepšit až o 80 000 USD. Pokud se tedy bude dařit, může si za tříleté období platnosti smlouvy (tj. do 2008) přijít na více než tři čtvrtě milionu dolarů. Týmoví kolegové Boxera z SKT1 také nepřijdou zkrátka - iloveoov 150 000 USD ročně, kingdom a GoRush každý po 100 000.


Sestava pro CS ClanBase Nations Cup
A je to tu! Další, v pořadí již osmý ročník ClanBase Nations Cupu nám už pomalu startuje a není od věci si představit sestavu našeho výběru. Sestavu měl za úkol dát dohromady boddie, který se zhostil postu kapitána pro tento ročník. První zápas by měla tato sestava odehrát s týmem Ruska, a to 19.4 ve 20:00, ale soupeř tento termín musí ještě potvrdit. Jestliže vás zarazila účast Izverga, který pochází z Ukrajiny a má tudíž ukrajinské občanství, tak vězte, že pravidla tomuto hráči dovolují startovat za ČR.

Sestava České republiky pro 8. sezónu CS CB Nations Cupu:
Daniel 'boddie' Kloud (kapitán)
Tomáš 'efron' Pechman
Vladimir 'IZvERG' Govorov
Lukáš 'neharia' Smutný
Petr 'petras' Funk
Michal 'rasan' Davitkovski
Roman 'SHeari' Latiok


Velké změny na světové Counter-Strike scéně
Jen dva týdny po návratu z korejské LAN soutěže WEG se v mezinárodním klanu NoA dějí věci. Po dohodě s manažery týmu totiž odchází Ola "elemeNt" Moum, a to do brazilského klanu MIBR. Brazilci odkoupili od NoA zbytek kontraktu NoA a ani hráč neprotestoval, a tak si může balit kufry směr Rio de Janeiro. Ihned poté NoA oznámili, že na jeho místo nastupuje Christer "Fisker" Eriksson, ex-člen klanů SK a NiP. Právě NiP udělali chybu, že neměli s Fiskerem podepsanou smlouvu, a on tedy mohl odejít bez náhrady. Vypadá to, že špičkový progaming se čím dál více podobá reálnému sportu.

Novinky z e-Sports ESL ligy
- Rozjíždí se ESL Starcraft: Broodwar 1on1 Premiership, do níž se mohou přihlásit čeští a slovenští hráči!
- Dva nové ESL turnaje v české akci Vietcong.
- Chcete se stát adminem hry Vietcong na ESL?

ESL King of the Hill – na trůn usedá SK.Zacard
Opět se uskutečnil další, v pořadí již jedenáctý, showmatch na ESL King of the Hill, což je prestižní soutěž ve Warcraft 3 . Této soutěže se účastní ti nejlepší světoví hráči. Na trůnu několik dní seděl Korejec MYM]Susiria, když porazil mouz.BenQ.Romea. Ovšem dlouho se na trůnu neohřál, jelikož jej vyzval k souboji SK.Zacard a porazil ho celkem jednoznačně 3:1. Uvidíme, jak dlouho se Zacard na trůně udrží. Zatím je takřka pravidlem, že vyzyvatel zvítězí.
Výsledek 11. zápasu ESL King of the Hill MYM]Susiria versus SK.Zacard 1:3

nEph.CoD profesionalizují
Zrodil se nám další tým, který podepsal profesionální smlouvy. Multiherní klan nEophyte, sdružující špičkové hráče počítačových her, totiž oznámil podepsání profesionálních smluv s hráči populární akce Call of Duty. Dosavadní výsledky teamu nEophyte.Intel ve všech pořádaných online turnajích a především vítězství v zahajovacím ročníku CoD.Intel ligy herního serveru GameZone, zajistily hráčům také cenu za první místo: 5x procesor Intel Pentium4 550, kterou do soutěže věnoval partner celé ligy, společnost Intel. Při příležitosti předání procesorů dostali všichni hráči od společnosti Intel také základní desky Intel Desktop Board D915GEV a herní příslušenství v podobě nových sluchátek Plantronics GameCom1 od společnosti ProGamingShop. Podepsané smlouvy zaručují hráčům také finanční podporu ze strany hlavního partnera nEophyte - společnosti Intel a to po celou dobu nadcházející herní sezóny.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...Najdete na iDNES.cz