Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #16 - Velký třesk

  12:00aktualizováno  3:15
Mezihernový ČMSP turnaj v CSku - více než 200 účastníků *** Čech bio.EnErGy vyhrává ve slovenském BW turnaji *** Novinky z e-Sports ESL ligy *** nEph.CoD profesionalizují

LAN turnaje

AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 3/05 - vítězí nEcro
Letošní třetí mezihernový turnaj ve hře Counter-Strike byl rekordní ve všech ohledech. Do turnaje se zaregistrovalo 220 hráčů, celkem si mohli zasoutěžit ve 20 hernách PG Cyber Café a hodnota věcných cen dosáhla 27 000 Kč. V současné době hýbou českou CS scénou pohyby hráčů mezi třemi nejlepšími týmy, a tak bylo zajímavé sledovat, kdo si povede nejlépe. A jak to dopadlo? V základních skupinách k žádnému překvapení nedošlo, už v nich se vyprofilovali možní adepti na přední umístění, jako třeba SkyRiders anebo Roboti! (mix tým s ex-členy ACT). Poměrně nenápadně pak až do finále postupoval druholigový klan nEcro a překvapivě i ve finále proti SkyRiders nEcro zvítězili v poměru 16:11. O bronz si Roboti! zahráli s týmem rEborne, prvně jmenovaný tým si kromě klávesnic Logitech a peněz zajistil i třetí místo. Vzhledem k obřímu zájmu o turnaj bylo tentokrát honorováno i umístění na 5.-8. místě, tyto týmy získaly po 20 volných hodinách v herně.

Výsledky AMD.CS mezihernového ČMSP turnaje 3/05:
1. místo: nEcro´e-tuzex.cz - 2500 Kč + 5x LOGITECH USBHeadset 30
2. místo: SkyRiders - 1000 Kč + 5x myš LOGITECH MX510
3. místo: Roboti! - 500 Kč + 5x LOGITECH Deluxe Keyboard
4. místo: rEborne - 5x USB Joystick
5.-8. místo: suiciders.PGCC - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: Skill IT - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: Dark Angels - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café
5.-8. místo: *stars.skydata - 20 volných hodin v síti PG Cyber Café


Online akce

bio.EnErGy vyhrává Slovak Telecom turnaj
Po dvou dnech pilného hraní, nejdříve v základních skupinách a posléze v FDE pavouku, známe konečně vítěze turnaje Slovak Telecom SC:BW turnaje o věcné ceny. Základní skupiny byly nalosovány poměrně podivně, neboť někteří hráči šli dále téměř bez boje a jiní (např. SkyR)Destroyer) nepostoupili po technických problémech a kontumacích. Pavouk play-off přinesl již o něco lepší podívanou. Hladce až do finále WB prošel CDS)Dark_Caleb, když cestou porazil Slováky SEc-LordaJurka, TYViota[SGA] a Blizzyho. Jeho dalším soupeřem pak byl Čech bio.EnErGy, který ho porazil a poslal do LB. Caleb pak pro mnohé překvapivě prohrál ve finále LB se Slovákem muflonem a z turnaje si odnesl 50 CD. Finále bylo tedy česko-slovenské, bohužel chyběla větší vyrovnanost soupeřů a Čech EnErGy si v klidu dokráčel pro první místo a tiskárnu, domácí reprezentant muflon obdržel 2.1 reproduktory.

Výsledky Slovak Telecom SC:BW turnaje:
1. místo: bio.EnErGy (ČR) - tiskárna CANON PIXMA IP100
2. místo: muflon[legie] (SR) - Reproduktory GENIUS SW 2.1 500
3. místo: CDS)Dark_Caleb - CD médium SilverCircle 700MB 50 cake


Zajímavosti

Konec CS squadu klanu AMD Cyber Team
Nejlepší CS klan u nás v poslední době - AMD Cyber Team - již nemá svou CS sekci. Na webu ACT se objevilo toto prohlášení vedení klanu, které celou situaci vyjasňuje:

Vedení AMD Cyber Teamu se rozhodlo nevyužít smluvní opci a tak neprodloužit smlouvy na další 3 měsíční období se stavajícími hráči - Efronem, Rasanem, Rikim, Davem a Tassem. Důvodem jsou nepřesvědčivé herní výsledky sestavy na scéně české a absence vítězství na scéně zahraniční zaviněné nízkou herní motivací některých členů teamu na straně jedné a logickou snahu hráčů o zvýšení pravidelných měsíčních příjmů na straně druhé.V následujícím tříměsíčním období bude proto vedení teamu bedlivě sledovat výkony předních českých hráčů či týmů a hledat vhodné adepty do nové sestavy.


Špičkový Korejec BoxeR opět na scéně
Lim Yo Hwan, světu známý spíše pod přezdívkou SlayerS_`BoxeR`, se přes noc stal korejským nejlépe placeným hráčem. S ročním příjmem 260 000 USD (přes 7 mil. Kč) je určitě i progamerem s největším výdělkem, čímž se dostal před dosud vedoucího NaDu (200 000 USD). Tato suma má však malý háček. Boxer byl zatím "oceněn" na 180 000 ročně, přičemž při dobrých výsledcích v korejských ligách si může přilepšit až o 80 000 USD. Pokud se tedy bude dařit, může si za tříleté období platnosti smlouvy (tj. do 2008) přijít na více než tři čtvrtě milionu dolarů. Týmoví kolegové Boxera z SKT1 také nepřijdou zkrátka - iloveoov 150 000 USD ročně, kingdom a GoRush každý po 100 000.


Sestava pro CS ClanBase Nations Cup
A je to tu! Další, v pořadí již osmý ročník ClanBase Nations Cupu nám už pomalu startuje a není od věci si představit sestavu našeho výběru. Sestavu měl za úkol dát dohromady boddie, který se zhostil postu kapitána pro tento ročník. První zápas by měla tato sestava odehrát s týmem Ruska, a to 19.4 ve 20:00, ale soupeř tento termín musí ještě potvrdit. Jestliže vás zarazila účast Izverga, který pochází z Ukrajiny a má tudíž ukrajinské občanství, tak vězte, že pravidla tomuto hráči dovolují startovat za ČR.

Sestava České republiky pro 8. sezónu CS CB Nations Cupu:
Daniel 'boddie' Kloud (kapitán)
Tomáš 'efron' Pechman
Vladimir 'IZvERG' Govorov
Lukáš 'neharia' Smutný
Petr 'petras' Funk
Michal 'rasan' Davitkovski
Roman 'SHeari' Latiok


Velké změny na světové Counter-Strike scéně
Jen dva týdny po návratu z korejské LAN soutěže WEG se v mezinárodním klanu NoA dějí věci. Po dohodě s manažery týmu totiž odchází Ola "elemeNt" Moum, a to do brazilského klanu MIBR. Brazilci odkoupili od NoA zbytek kontraktu NoA a ani hráč neprotestoval, a tak si může balit kufry směr Rio de Janeiro. Ihned poté NoA oznámili, že na jeho místo nastupuje Christer "Fisker" Eriksson, ex-člen klanů SK a NiP. Právě NiP udělali chybu, že neměli s Fiskerem podepsanou smlouvu, a on tedy mohl odejít bez náhrady. Vypadá to, že špičkový progaming se čím dál více podobá reálnému sportu.

Novinky z e-Sports ESL ligy
- Rozjíždí se ESL Starcraft: Broodwar 1on1 Premiership, do níž se mohou přihlásit čeští a slovenští hráči!
- Dva nové ESL turnaje v české akci Vietcong.
- Chcete se stát adminem hry Vietcong na ESL?

ESL King of the Hill – na trůn usedá SK.Zacard
Opět se uskutečnil další, v pořadí již jedenáctý, showmatch na ESL King of the Hill, což je prestižní soutěž ve Warcraft 3 . Této soutěže se účastní ti nejlepší světoví hráči. Na trůnu několik dní seděl Korejec MYM]Susiria, když porazil mouz.BenQ.Romea. Ovšem dlouho se na trůnu neohřál, jelikož jej vyzval k souboji SK.Zacard a porazil ho celkem jednoznačně 3:1. Uvidíme, jak dlouho se Zacard na trůně udrží. Zatím je takřka pravidlem, že vyzyvatel zvítězí.
Výsledek 11. zápasu ESL King of the Hill MYM]Susiria versus SK.Zacard 1:3

nEph.CoD profesionalizují
Zrodil se nám další tým, který podepsal profesionální smlouvy. Multiherní klan nEophyte, sdružující špičkové hráče počítačových her, totiž oznámil podepsání profesionálních smluv s hráči populární akce Call of Duty. Dosavadní výsledky teamu nEophyte.Intel ve všech pořádaných online turnajích a především vítězství v zahajovacím ročníku CoD.Intel ligy herního serveru GameZone, zajistily hráčům také cenu za první místo: 5x procesor Intel Pentium4 550, kterou do soutěže věnoval partner celé ligy, společnost Intel. Při příležitosti předání procesorů dostali všichni hráči od společnosti Intel také základní desky Intel Desktop Board D915GEV a herní příslušenství v podobě nových sluchátek Plantronics GameCom1 od společnosti ProGamingShop. Podepsané smlouvy zaručují hráčům také finanční podporu ze strany hlavního partnera nEophyte - společnosti Intel a to po celou dobu nadcházející herní sezóny.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

Kingdom Rush: Frontiers

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

Pět nejočekávanějších únorových her. Konečně vyjde český Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

Po ospalém lednu se kola herního průmyslu pomalu roztáčejí. Konečně vyjde očekávaná česká středověká hra Kingdom Come:...

Najdete na iDNES.cz