Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ProGaming #22 - nový časopis na trhu

  12:15aktualizováno  12:50
Soutěž pražských škol ve WarCraftu III *** Na trh přichází nový časopis *** Kdo je nejlepší v NHL 2004? *** nEophyte si vzali do týmu zelenáče

LAN turnaje

Turnaj pražských škol ve WarCraftu III
Českomoravský svaz progamingu ve spolupráci se svou servisní organizací ProGamers vyhlašují 1. ročník turnaje pražských škol ve strategické hře WarCraft III. Turnaje se může zúčastnit kterákoli pražská škola, jejíž vedení zašle přihlášku na adresu ČMSP. Termín konání předkol je 7.-10. června, vyvrcholení turnaje pak v pátek 11. června vždy v dopoledních hodinách. Chodíte na některou pražskou školu a myslíte si, že by neměla na soutěži chybět? Informujte o této akci vedení ústavu, více informací najdete na stránkách ČMSP.

Na nejlepší hráče čekají tyto ceny:
1. místo: Putovní pohár, mobilní telefon Nokia, postup na finále MČR - InvexCup
2.-5.místo: Originální hry od Electronic Arts a CENEGY


ASUS Spring Cup 2004 - Quake není mrtev!
V ruské herně Flashback se o tomto víkendu konal největší svátek hry Quake v tomto roce. Hry ze série Quake jsou i přes své stáří stále považovány za jedny z nejlepších co se týká umění hráčů a každý správný hráč Quaka považuje ostatní hráče za "lamy". Velký turnaj v Rusku, které je dodnes Quaku zaslíbené, jen dokazuje, že komunita kolem Quaka má stále chuť měřit své síly a i když této hře již velké turnaje příliš nepřejí, přesto se do Moskvy sjela spousta hráčů. Celkové prizemoney ve hrách QuakeWorld a Quake 3 se vyšplhalo až 6000 amerických dolarů, největšími adepty na vítězství byli pochopitelně domácí Rusové. V elitní kategorii Quake 3 1on1 zvítězil ASUS*c58-Morfez (vyhrál 600 dolarů a grafickou kartu ASUS 9600XT), v týmech vyhráli rovněž ASUS*c58, kteří porazili Dream Team sestavený z elitních duelistů.


Mezihernový ČMSP turnaj ve hře NHL
Na druhý velký mezihernový turnaj Českomoravského svazu progamingu ve hře NHL 2004 se o tomto víkendu sjelo 35 hráčů z celé České republiky, aby si to rozdalo o pěkné ceny. S nástupem masivní podpory této hry se mění i zvyky hráčů - teď je již většina z adeptů na medaile součástí některého multiherního klanu - na ČMSP turnaji měli své zástupce NecroRaisers, nubleX i sKyplace. Největšími favority byli dle žebříčku ČMSP |i|Tranzo, sKy|Pitkin a NR.a1ex, ale zuby na medaili si brousila dobrá desítka uchazečů. Dva z těchto favoritů sKy|Pitkin a NR.a1ex se probojovali až do semifinále, kde a1ex vyhrál 2:0 na zápasy. Člena úspěšného multiklanu NecroRaisers pak čekalo ještě finále, kde zvítězil 2:1 nad Wajdakem. V boji o bronz porazil Pitkin svého klanového kolegu Sebastiana a zajistil si tak poslední honorované umístění.

Výsledky Mezihernového ČMSP turnaje v NHL 2004:
1. místo: NR.a1ex - Nokia 3330 + ceny od Electronic Arts
2. místo: Wajdak - Koupelová sada PGCC (župan, osuška) + ceny od EA
3. místo: sKy|Pitkin - 10x poukaz na 1 hodinu hraní v PGCC


Zajímavosti

CS divize nEophyte má pátého člena
Hráči Counter-Strike sekce klanu nEophyte delší dobu hledali náhradu za "odejitého" Daniela "limpa" Nikolova. Vzhledem k blížícím se termínům WCG finále i AMD PG Challenge se potřebovali s hráčem sehrát, aby mohli soupeřit na stejné úrovni jako předtím (tj. Top 3 na česko-slovenské scéně). K překvapení všech lidí motajících se kolem progamingu si nového hráče nevybrali z některého konkurenčního klanu, ale na základě osobní zkušenosti z herny e-Sports Arena. Pátým členem nEph je tedy Václav "k1ex" Skála, který nepůsobil v žádném známém klanu. Uvidíme, jak nEph sázka na perspektivního hráče vyjde a zda jejich příkladu budou následovat i ostatní.


Časopis e-Sports
Na český mediální trh přichází nový časopis e-Sports. Jeho úkolem bude každý měsíc přinášet kvalitní novinky a autentické reportáže z domácí a zahraniční scény elektronických sportů, profily a rozhovory s předními postavami herního businessu a špičkovými hráči či týmy. Pravidelné rubriky obsahují hodnocení PC heren, žebříčky lig a turnajů, kalendář akcí, přehled zmíněných PC heren a další informace.

Časopis bude alespoň v prvním čísle bez CD či DVD přílohy a bude tomu odpovídat i koncová cena určena na 49,- Kč za 48 stránek kvalitního obsahu (+ reklama a obálka). Jestliže chcete vyhrát kvalitní mobilní telefon, neváhejte a časopis si předplaťte. S prvním číslem e-Sports se setkáte koncem června na druhém ročníku herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004 v Ostravě, který je věnovaný karetním, mobilním, počítačovým a společenským hrám. Doufejme, že se časopis ujme a do začátku mu popřejme mnoho štěstí!


ESL - česká a slovenská liga v elektronických sportech
V Electronic Sports League, což jsou ligy, v nichž se hraje o několik set tisíc korun, došlo v posledních dnech k několika změnám, jež jistě rádi přivítáte. První novinka potěší příznivce nedávno vydané akce Painkiller. Tento titul byl totiž přidán do ESL lig, hraje se systémem 1vs1. Další dobrou zprávou je, že začalo vyplácení výher ESL Pro Series za rok 2003 (soutěžilo se v Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002, Starcraft: Broodwar, Tactical Ops), celkově se jedná o několik set tisíc Kč.


Kvalifikace na World Cyber Games 2004
Společnost e-Sport Entertainment, s.r.o. jakožto držitel licence World Cyber Games 2004 pro Českou a Slovenskou republiku pořádá stejně jako loni i letos kvalifikace na tuto olympiádu v elektronických hrách – v podstatě se jedná o nejdůležitější akci na poli e-sportů.
Loňský rok se World Cyber Games účastnilo cca 600 000 hráčů z 55-ti států světa. Samotného finále WCG 2003, které proběhlo v Koreji, se zúčastnilo 562 e-sportovců, mezi kterými měla Česká a Slovenská republika 18 reprezentantů. Finanční dotace činila 1 810 000 dolarů. Impozantní je rovněž odhadovaný počet lidí, kteří o WCG 2003 „něco zaslechli“ – 1,3 miliardy lidí. O WCG 2004 víme, že se jich zúčastní 68 zemí, finále proběhne v San Franciscu. Z českých zástupců nás jistě budou reprezentovat hráči těchto titulů: Counter-Strike, Warcraft 3, Starcraft: Broodwar, Unreal Tournament 2004.
V současné době již proběhlo několik kvalifikací a brzy budou další. Zatím poslední kvalifikace se odehrála ve Starcraft: Broodwar, na Národní finále do Ostravy z ní postoupila tato čtveřice: neph.Destroyer, hn)sven, cds)selda, bio.Joe. O tomto víkendu se uskuteční kvalifikace v Counter-Strike, na Národní finále z ní postoupí tři týmy.


e-SportsArena CS Fun Cup II
Již nadcházející neděli (30.5.2004) se uskuteční e-SportsArena CS Fun Cup II. Místem konání je, jak již název napovídá, moderní pražská herna e-SportsArena. Soutěžit se bude v Counter-Strike 1.5. Styl hry je určen na 4vs4. Vstupné činí 150 Kč na osobu. Vítězové si rozdělí originální hry - Ghost Recon, Sum of All Fears, volné hodiny v e-SportsAreně, sladkosti. Závěrem připomínám, že turnaj je určen pro týmy, které nehrají profesionálně.
Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Vylepšete si zážitek z Kingdom Come těmi nejlepšími uživatelskými mody

Kingdom Come: Deliverance mody

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je venku teprve 14 dnů, ale už pro ni existuje řada modifikací, které vám...

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...Najdete na iDNES.cz