Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #23 - První info o AMD PG Challenge 2004

  12:00aktualizováno  12:07
Intel Czech Game Expo 2004 *** Výsledky ČMSP turnaje - vítězí nEophyte *** Obrovský zájem o školní WarCraft turnaj *** Jaká bude největší LAN u nás - AMD PG Challenge

LAN turnaje

Mezihernový ČMSP turnaj v Counter-Striku
Tradiční seriál Mezihernových turnajů Českomoravského svazu progamingu pokračoval o tomto víkendu kláním v týmové hře Counter-Strike. Patnáct týmů o pěti hráčích bylo rozděleno do tří skupin, jasnými favority byli hráči klanu nEophyte, kteří poprvé na velké akci představili svou novou posilu - k1exe. nEophyte se bez větších problémů probojovali až do finále, kde je však dokázali potrápit MeGame, když zvítězili v první mapě. V dalším průběhu ale ukázali lepší skill nEophyte a získali tak věcné ceny od ČMSP a body, které jim pomůžou k účasti na Finále MČR v počítačových hrách na Invexu.

Výsledky Mezihernového ČMSP turnaje v Counter-Striku:
1. místo: nEophyte - 5x PowerNet adaptér
2. místo: MeGame - 5x Tričko Euro 2004 + 5x 5 volných hodin v PG Cyber Café
3. místo: Stars - 5x 10 volných hodin v PG Cyber Café


AMD PG Challenge Summer.004
Již popáté se letos v červenci sejdou stovky hráčů na zimním stadionu v Karlových Varech, aby změřili svůj um v deseti různých hrách. Stejně jako vloni je AMD PG Challenge oficiální doprovodnou akcí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a i tentokrát akci zahájí celebrity v čele s Jiřím Bartoškou. Zatímco v minulém roce si Jiří Bartoška vyzkoušel Counter-Strike, letos bude dodržena tradice golfového města Karlových Varů a hvězdy si zkusí simulátor golfu od Electronic Arts. Potom již hráči zasednou k počítačům a začnou soupeřit o ceny v celkové hodnotě $10.000 (více než 250 000 Kč). Novinkou budou letos soutěže v hraní na mobilech Nokia N-GAGE a právě tyto mobilní telefony budou i jednou z odměn pro vítěze.

Celkem bude v oficiálních turnajích (Counter-Strike, WarCraft III, StarCraft: BroodWar, Quake3, Vietcong, Medal of Honor, FIFA 2004, NHL 2004) rozděleno právě 10 000 dolarů, největší podíl ukrojil oblíbený Counter-Strike s dotací 5000 dolarů. Vůbec poprvé dostanou hráči všechny své výhry na místě, hardware věnovaly firmy Canon, Levi, AMD, nVIDIA či LG.


Turnaj pražských škol ve WarCraftu III
Minulý týden jsme Vás informovali o turnaji pražských středních škol ve strategické hře WarCraft III, který se uskuteční v průběhu tohoto týdne. Zájem o akci ze strany škol překonal veškerá očekávání, když se během několika málo dní přihlásilo více než 50 škol. Každá ze škol může nasadit na turnaj 5 hráčů dle svého výběru, na ty nejlepší čekají věcné ceny a postup na Finále Mistrovství České republiky v počítačových hrách - Invex. Základní kola turnaje proběhnou v termínu 7.-11. června, finále je pak naplánováno na pondělí 14. června.

Ceny pro vítěze:
1. místo: Velký pohár, mobilní telefon Nokia 3330, postup na Finále MČR v počítačových hrách INVEX
2. místo: Menší pohár, originální hra GTA Vice City
3. místo: Menší pohár, batůžek Canon
4. místo: Optická myš Microsoft
5. místo: Dárkové předměty Electronic Arts
6.-10. místo: Triko + klíčenka MČR


Zajímavosti

Intel Czech Game Expo 2004
Ve dnech od 24. do 27. 6. 2004 se na ostravském Výstavišti Černá louka uskuteční druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004. Kromě Národní kvalifikace World Cyber Games 2004 se v jeho rámci koná i Mistrovství České republiky v elektronických sportech (MČR). Registrace do MČR byly zahájeny 31.5.2004, takže neváhejte a registrujte se. V MČR se soutěží v jedenácti titulech, jejichž hráči si mezi sebe rozdělí peněžní a věcné ceny v hodnotě přibližně 250 000 Kč (stále přibývají další věcné ceny). Jestliže se na ICGE 2004 chystáte přijít, měli byste se podívat na harmonogram turnajů.

Mimo výše zmíněných věcí se na festivalu rovněž představí i vývojářské týmy s připravovanými herními peckami. Prozatím můžeme s jistotou říci, že ke spatření budou dosud nepublikované materiály z titulů UFO: Aftershock a Vision od ALTAR Interactive. Mnohé zajisté také zaujme, že v sobotu 26.června 2004 v jednom z pavilónů výstaviště proběhne hiphopový festival Metan Hip Hop Fest. Aby návštěvníci o nic nepřišli, bude dokonce k dispozici velkoplošné promítání zápasů fotbalového Eura 2004.

České kvalifikace na World Cyber Games 2004
Společnost e-Sport Entertainment, s.r.o. jakožto držitel licence World Cyber Games 2004 pro Českou a Slovenskou republiku pořádá stejně jako loni i letos kvalifikace na tuto olympiádu v elektronických hrách – v podstatě se jedná o nejdůležitější akci na poli e-sportů.
Loňský rok se World Cyber Games účastnilo cca 600 000 hráčů z 55-ti států světa. Samotného finále WCG 2003, které proběhlo v Koreji, se zúčastnilo 562 e-sportovců, mezi kterými měla Česká a Slovenská republika 18 reprezentantů. Finanční dotace činila 1 810 000 dolarů. Impozantní je rovněž odhadovaný počet lidí, kteří o WCG 2003 „něco zaslechli“ – 1,3 miliardy lidí. O WCG 2004 víme, že se jej zúčastní 68 zemí, finále proběhne v San Franciscu. Z českých zástupců nás jistě budou reprezentovat hráči těchto titulů: Counter-Strike, Warcraft 3, Starcraft: Broodwar, Unreal Tournament 2004.
Velmi důležitou zprávou je, že zástupci Warcraft 3, Starcraft: Broodwar a Unreal Tournament 2004 mají možnost podívat se na mezinárodní finále do San Francisca i přesto, že postup přímo na Národním finále nevyhrají. Podmínkou však je, aby na Národním finále skončili do čtvrtého místa a hradili si náklady na cestu.

European Nations Championship
Electronic Sports League připravují European Nations Championship, což je v podstatě Mistrovství Evropy ve hrách Counter-Strike a Warcraft 3. Této soutěže se účastní 24 evropských států, ty jsou rozděleny do čtyř skupin, z každé skupiny postoupí dva nejlepší na offline finále, které se odehraje v Kolíně nad Rýnem. Vítězové si mezi sebe rozdělí 20 000 euro.
Čeští Counter-Strike reprezentanti mají za sebou zápas s Bulharskem, k naší radosti jsme vyhráli. Střetli jsme se rovněž se Slovenskem, kterému jsme ovšem podlehli. 18.5.2004 jsme svedli urputný boj s Tureckem, vyhráli jsme. Další důležitý zápas nás čeká v neděli večer (6.6.2004), střetneme se se Srbskem a Černou horou, naší zástupci si na něj věří, doufejme tedy, že se jim podaří zvítězit.

e-SportsArena CS Fun Cup II
Poslední květnovou neděli se v moderní pražské herně e-SportsArena uskutečnil Fun Cup v populární týmové akci Counter-Strike. Osm neprofesionálních týmů spolu zápolilo o originální hry, volné hodiny v e-SportsAreně. Po urputných kláních vzešel jako vítězný tým Zlatý důl.

Výsledky e-SportsArena CS Fun Cupu II:
1. místo: Zlatý důl - Ghost Recon pro každého, 2 hodiny zdarma v e-SportsAreně
2. místo: Normalní - Sum of All Fears, 2 hodiny zdarma v e-SportsAreně
3. místo: Gasnik – slané překvapení, 2 hodiny zdarma v e-SportsAreně

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v březnu

Far Cry 5

Březen - za kamna vlezem, říká lidová pranostika, což je celkem příhodné, protože vyjde celkem slušné množství...Najdete na iDNES.cz