Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #25 - Intel Czech Game Expo 2004

  12:00aktualizováno  20. června 11:35
Prezentace vývojářů na Intel Czech Game Expo 2004 *** Kolik dostanou vítězové MČR v elektronických sportech? *** Co nového u NecroRaisers a nEophyte?

Prezentace vývojářů na Intel Czech Game Expo 2004
Už za pár dní (24. až 27.6.2004) se v Ostravě koná herní festival Intel Czech Game Expo 2004. Jednu jeho součást tvoří prezentace vývojářských týmů. Jelikož se ICGE nějakou formou účastní cca polovina velkých vývojářských společností z celé ČR a SK, mají se návštěvníci opravdu na co těšit.

Z akcí budou k vidění exkluzivní materiály z Bloodline, Shade: Wrath of Angels, Hope: Craddle of Time. Takřka po celou dobu festivalu na vaše otázky ohledně již vydané akce Conan bude moci odpovědět PR manažer Cauldronu, Marian Holler. V pátek budete moci potkat lidi z Pterodonu, kteří mají na svědomí úspěšný Vietcong. A v neposlední řadě se v pátek lze setkat i se zástupci Another Division, jež stojí za akcí Hope.

Příznivce RPG potěší zhlédnutí prezentací Kult: Heretic Kingdoms a Vision. Přičemž druhý zmiňovaný titul v pátek osobně představí Martin Klíma a Jiří Rýdl z Altar Interactive. Tito dva jmenovaní rovněž odhalí i materiály ze strategie/akce UFO: Aftershock. Na své si taktéž přijdou milovníci adventur, ty jistě nadchnou prezentace Ron Loo, Niburu, Gooka: The Mystery of Jantaris.

Jak sami vidíte, seznam prezentovaných her je velice široký a je klidně možné, že se ještě rozšíří. Pokud jste vždy toužili jet na E3 či jinou velkou herní výstavu, zkuste zamířit do Ostravy a zhlédněte tam exkluzivní materiály z připravovaných her…

Mistrovství České republiky v elektronických sportech
V rámci festivalu Intel Czech Game Expo 2004 se mimo jiné uskuteční Mistrovství České republiky v elektronických sportech. V jedenácti hrách si v něm jeho nejlepší účastníci rozeberou ceny za cca 300 000 Kč. Původně měl mezi tyto hry patřit i Enemy Territory, ale kvůli malé základně hráčů byl nahrazen Call of Duty, což je taktéž válečná akce. Dotace pro MČR turnaj 6v6 v CoD činí 33 000 Kč. Ohledně MČR je taktéž potěšující zprávou, že původní celková dotace 15 000 Kč pro Warcraft 3 Frozen Throne, Unreal Tournament 2004, Starcraft Broodwar byla zvýšena na hezkých 47 000 Kč.

Národní kvalifikace World Cyber Games 2004
Další nedílnou součástí ICGE 2004 je Národní kvalifikace na olympiádu v elektronických hrách World Cyber Games 2004. Z ní celkem devět lidí odletí do San Francisca na náklady společnosti e-Sport Entertainment, reprezentovat nás budou v těchto hrách: Counter-Strike, Warcraft 3, Starcraft: Broodwar, Unreal Tournament 2004.

Poslední online kvalifikace proběhla ve Starcraft: Broodwar, do Ostravy z ní postoupilo těchto šest kvalifikantů: BaB[MG], Da)Puni[inor], nem)Abalayn, bio.Zulit, CDS)Jump, Gobi[gos]. Pokud chcete zkusit štěstí probojovat se třeba až do Ameriky, dopravte se ve čtvrtek 24.6.2004 do Ostravy a zúčastněte se posledních kvalifikací na Národní finále.

Změny u Necroraisers a Neophyte
Poměrně klidné vody české Counter-Strike scény rozvířila zpráva o budoucích změnách v sestavě CS squadu Necroraisers. Jak asi víte, Dave, Eraser, Obluda, Plus-, Tasso mají s NR smlouvy, které se ovšem většina z nich rozhodla neprodloužit. Z čehož logicky plyne, že NR musí nabrat nové kvalitní hráče. Ovšem kdo se v nové sestavě NR objeví, to je zatím ve hvězdách. Necroraisers se nezůčastní ani ESWC (dotace 200 000 USD), kam se regulérně kvalifikovali, Nahradit je má tým nový, který se kvalifikací nezůčastnil a do kterého teprve mají být vybrání hráči. Zůstává otázkou, mělo-li vůbec smysl kvalifikace pořádat, když nakonec tam pojedou "kamarádi" pořádající organizace.

Elitní team Neophyte se rozšířil o další dva squady. Do sekce Call of Duty patří Srpi – squad leader, Kursk^23, Puccer, Nodlle, Pittbull, sLic, Worthy. A do části PainKiller spadají Mici, Desta. Jak někteří z vás možná postřehli, mnohá jména patří mezi stálice herní scény, doufejme tedy, že prokáží své herní kvality. Přejme novým squadům mnoho štěstí!

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Boom virtuální reality opadl, věříte stále v její úspěch?

Virtuální realita

Splnila první generace virtuální reality od Oculusu, HTC nebo Sony vaše představy? Věříte v její úspěch? Napište nám,...

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz