Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #28 - výsledky ESWC

  7:30aktualizováno  12. července 2:09
Jak dopadl světový turnaj ESWC ve Francii? *** Výsledky českých reprezentantů *** Kdo zvítězil v dívčím CS turnaji? To vše v pravidelném seriálu.

Electronic Sports World Cup

Kolotoč turnajů v profesionálním hraní her se nezastavil ani v průběhu tohoto týdne, kromě CPL turnaje v Dallasu (bude rozebrán příště) se odehrálo i světové finále Electronic Sports World Cup ve francouzské Paříži. Zajímavé pro našince bylo toto finále nejen celkovou dotací, která dosáhla 300 000 dolarů, ale i účastí českých a slovenských reprezentantů - ti si museli postup vybojovat v domácí kvalifikaci na AMD PG Challenge. Celkem se ve Francii odehrálo 6 turnajů, do tří z nich se hráči/týmy kvalifikovali z lokálních kvalifikací, tři byly pouze pro pozvané dle mínění organizátorů. Jak už je to u tohoto turnaje tradicí, organizátoři nezanedbali žádnou z možností dát o sobě vědět a hráči po celém světě byli během 4 dnů doslova zahlceni informacemi z místa konání, obchodně-kulturního střediska Carrousel du Louvre.

V Counter-Strike turnaji šlo o velmi solidních 120 000 dolarů a ty přilákaly téměř kompletní světovou špičku. Česko-slovenskou scénu reprezentoval slovenský tým i.defeaters, který skončil na druhém místě v domácí ESWC kvalifikaci. Vítězný Team+ měl problémy se sestavou, a tak tito mladí hráči ze Slovenska rádi skočili po šanci poměřit svůj skill s týmy ze světa. I přes velmi slušné výsledky s týmy z Brazílie a Ruska to nakonec ale na postup ze základní skupiny nestačilo, o peněžní odměny bojovali jiní. Nejlépe se s očekáváním vítězství popasoval americký tým compLexity, když si bez významnějšího zaváhání proklestil cestu až do finále. Jeho finálovým soupeřem byla překvapivě dánská divize SK Gaming, která už velmi dlouho neuhrála nic na světové scéně, posledním velkým úspěchem bylo vítězství loni na ESWC (tehdy jako The Titans). Američané ve finále nenechali nikoho na pochybách, zvítězili jasně 16:6 a připsali si na své týmové konto 40 000 dolarů. Bronz vybojoval další favorizovaný tým, němečtí mousesports, kteří přehráli korejské borce Lunatic.

Výsledky ESWC turnaje v Counter-Striku:
1. místo: compLexity (USA) - 40 000 dolarů
2. místo: SK Gaming (Dánsko) - 26 000 dolarů
3. místo: mousesports (Německo) - 18 000 dolarů

Druhým největším turnajem na ESWC byla strategie Warcraft III, dvěma českými zástupci byli Giacomo z AMD Cyber Teamu a Hum4nic z týmu iT. Oba předvedli v základních skupinách velmi slušné hry, Hum4nicovi to na postup nestačilo, naopak Giacomo skončil ve své skupině na druhém místě a šel dál. V osmifinálové skupině ale Giacomo narazil na velmi silné soupeře FoVa (obhájce titulu), Grubbyho a Deadmana a bohužel po vyrovnaných hrách vypadl. Zajímavostí je určitě fakt, že oba postupující z této skupiny Grubby z Nizozemska a Deadman z Ruska se potkali v turnajovém finále. Tam byl lepší Grubby a potvrdil, že i když kvalitních zástupců rasy ork je ve světě pomálu, přesto se s ní musí počítat. Třetí skončil Korejec Reign, když jasně zvítězil nad dalším Asiatem Skyem reprezentujícím Čínu.

Výsledky ESWC turnaje ve Warcraftu III:
1. místo: 4K^Grubby (Nizozemsko) - 13 000 dolarů
2. místo: SK.Deadman (Rusko) - 9 000 dolarů
3. místo: Reign (Jižní Korea) - 6 000 dolarů

Specialitou ESWC je turnaj ve fotbálku Pro Evolution Soccer, letos konkrétně ve verzi s označením 4, na němž nechyběl ani český zástupce Vortex. Ten se sice snažil, leč nepostoupil ani ze základní skupiny a odměny si rozdělovali jiní. Hegemonii progamingově silných států v tomto turnaji narušil arabský reprezentant ArabianJoker, který se stal překvapivým vítězem PES4 turnaje. Ve finále Joker porazil Mika, zástupce Karibiku, v poměru 4:2 a zvítězil. Bronz putuje do fotbalově významnější země, a to do Španělska zásluhou hráče Legreho.

Výsledky ESWC turnaje v Pro Evolution Socceru 4:
1. místo: ArabianJoker (Saúdská Arábie) - 13 000 dolarů
2. místo: Mike (Karibská oblast) - 9 000 dolarů
3. místo: Legre (Španělsko) - 6 000 dolarů

Zbylé turnaje už byly pouze pro pozvané hráče, v tomto konkrétním případě hráčky, neboť šlo o souboj Counter-Strike týmů složených z dívek. I přes masivní rozvoj čistě dívčích soutěží je stále ESWC jediným velkým světovým turnajem, a tak bylo zajímavé sledovat, jak zúčastněné týmy vyladily formu. Titul obhajovaly dívky z Dánska sdružené v klanu All 4 One, ale letos se nedokázaly protlačit ani mezi nejlepší čtyři. Podobný osud překvapivě potkal i čínský tým New4 EIBO, který se příliš netajil tréninkovými dávkami čítajícími 10 hodin denně. Vítězství si letos odnesl americký tým Girls Got Game, stejně jako loni zbylo stříbro na brazilské slečny Ladies.AMD. Poslední umístění na stupních vítězů vybojoval španělsko-švédský tým x6tence.AMD pod vedení charismatické aNouC známé z působení v mužských týmech.

Výsledky ESWC turnaje v Counter-Striku dívek:
1. místo: Girls Got Game (USA) - 10 000 dolarů
2. místo: Ladies.AMD (Brazílie) - 6 500 dolarů
3. místo: x6tence.AMD (Španělsko) - 4 500 dolarů

I Quake 3 turnaj byl určen pouze pro pozvaných 16 hráčů, favoritů bylo mnoho, předturnajové předpoklady na ta nejvyšší umístění ale vyplnili pouze dva. Rus Cooller je vítězem mnoha turnajů včetně WCG a své duelové kvality prokázal i ve Francii. Dalšího favorizovaného hráče czm ze Spojených států porazil ve finále těsně 2:1 na mapy, to ale bohatě stačilo na vítězství. Třetí místo si rovněž ve vyrovnaném souboji zajistil fox ze Švédska. Nedávný vítěz českého turnaje AMD PGCH Challenge Jibo skončil na celkovém 5.-6. místě.

Výsledky ESWC turnaje v Quake 3:
1. místo: Cooller (Rusko) - 6 000 dolarů
2. místo: czm (USA) - 3 000 dolarů
3. místo: fox (Švédsko) - 2 000 dolarů

V posledním turnaji se potkali nejlepší pozvaní hráči Unreal Tournamentu 2004, i přes nadějné výsledky českých hráčů v poslední době si organizátoři na nikoho z ČR nevzpomněli. Na vítězství nakonec dosáhl domácí hráč winz reprezentující multiklan aAa, ve finále si winz poradil s reprezentantem Rakouska Falconem v poměru 2:0 na mapy. Legendární Nizozemec Lauke se musel spokojit s bronzem, o který si zahrál s Italem devilmc.

Výsledky ESWC turnaje v UT2004:
1. místo: winz (Francie) - 6 000 dolarů
2. místo: FAlcon (Rakousko) - 3 000 dolarů
3. místo: Lauke (Nizozemsko) - 2 000 dolarů

Světový turnaj ESWC je tedy za námi, během dneška by se měla do ČR vrátit i naše česko-slovenská výprava. Vzhledem k tomu, že turnaj CPL Summer se rovněž odehrál v tomto týdnu, je další velkou světovou akcí až říjnové WCG v Singapuru, mezitím se budeme muset spokojit s domácími mezihernovými turnaji ČMSP anebo s říjnovým InvexCupem.
Autor:


Témata: Warcraft

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Návrat legendy. World of Warcraft Classic bude vycházet z patche 1.12

World of Warcraft (Vanilla)

Online hra na hrdiny World of Warcraft letos oslaví 14 let od uvedení v Americe a vyjde sedmá expanze Battle for...

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Ani tahové strategie nebo hry pro děti nejsou v bezpečí před pornem

Titan Quest

Vytváření erotických modifikací není doménou jen těch nejoblíbenějších her, ale týká se i okrajových žánrů. Ani náročné...Najdete na iDNES.cz