Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #31 - Další LAN o statisíce dolarů

  12:00aktualizováno  4. srpna 11:08
Jak dopadla tradiční CPL LAN? *** Uspěl AMD Cyber Team ve Španělsku? *** Hráči BroodWaru se sjeli do Rýmařova *** NR ztratili svou sekci WarCraft III

LAN turnaje

Další velká světová akce - CPL Summer 2004
Již od roku 1999 působí na světové scéně sdružení Cyberathlete Professional League, které stojí za monstrózními akcemi CPL. Ta aktuální se konala ve zbrusu novém hotelu v Texasu (USA), kde byl dostatek místa pro více než 2000 hráčů, kteří se jí zúčastnili. CPL se vždy snaží o orientaci na jiné hry než konkurenti (ESWC, WCG), a tak se tentokrát prizemoney 200 000 dolarů rozdělovalo v těchto hrách - Counter-Strike (5on5), Painkiller (1on1), Call of Duty (5on5) a Unreal Tournament 2004 (4on4). Těžko soudit, proč Američané nezařadili mezi podporované hry alespoň jednu strategii, turnaj se nicméně odehrál takto.

Nejbližší českému čtenáři bude zřejmě Counter-Strike, ve kterém se sešla téměř kompletní světová špička na čele z klanem #1 všech dob - švédskými Schroet Kommando. Bohužel žádný český tým se do USA nedostal, účast je přece jen velmi drahá. Po tuhých bojích vyhráli opět Švédové, tentokrát ale nikoli SK, nýbrž EYEBallers, kteří nad SK dvakrát jednoznačně vyhráli. SK obsadili místo druhé, americký tým Rival skončil nakonec na místě třetím.V týmovém souboji v UT2004 ukázali Evropané svou kvalitu - na prvních pěti místech se totiž umístily evropské týmy. I tady si dobře vedli borci ze Schroet Kommanda (z německé divize), kteří ve finále porazili 2:0 na zápasy nizozemský tým fnatic. Jedinou sólovou hrou turnaje CPL byly souboje v Painkillerovi, kde si Američané dělali naděje na zlato, neboť jejich miláček Fatal1ty proplouval turnajem jako nůž máslem. Ve finále ale narazil na Holanďana Vo0a (vítěz ESWC 2004), dvakrát prohrál a musel se spokojit se stříbrem. Na třetím místě se umístil německý reprezentant SteLam ze Schroet Kommanda. Turnaj v Call of Duty byl jednoznačnou záležitostí amerických klanů (nejlepší neAmeričani jsou sedmí), nejlepší byli united5, kteří přehráli ve finále 3D.

Pořadí Counter-Strike turnaje na CPL Summer 2004:
1. místo: EYEBallers (Švédsko) - 30,000 USD
2. místo: Schroet Kommando (Švédsko) - 21,000 USD
3. místo: Rival (USA) - 14,000 USD

Pořadí UT 2004 turnaje na CPL Summer 2004:
1. místo: Schroet Kommando (Německo) - 15,000 USD
2. místo: fnatic (Nizozemí) - 11,500 USD
3. místo: Mortal Teamwork (Německo) - 8,500 USD

Pořadí Painkiller turnaje na CPL Summer 2004:
1. místo: Vo0 (Nizozemí) - 7,500 USD
2. místo: Fatal1ty (USA) - 5,750 USD
3. místo: SteLam (Německo) - 4,250 USD

Pořadí Call of Duty turnaje na CPL Summer 2004:
1. místo: united5 (USA) - 15,000 USD
2. místo: 3D (USA) - 11,500 USD
3. místo: Cyberglobe (USA) - 8,500 USD


Mezihernový ČMSP turnaj ve hře Vietcong
Pravidelné Mezihernové ČMSP turnaje v síti heren PG Cyber Café si získávají stále větší oblibu mezi hráči. Zatímco minulého turnaje ve WarCraftu III se zúčastnilo 55 hráčů, tentokrát se hrála týmová akční hra z domácí produkce - Vietcong. Do turnaje se přihlásilo 17 klanů (85 hráčů), což tuto hru staví hned za populární Counter-Strike. Po tuhých bojích ve vietnamské džungli se na nejvyšší stupínek postavil klan Faster Than Light, když ve finále porazil tým Czech Amateur Clan v poměru 7:3. Každý z členů vítězného týmu si odnesl mobilní telefon Nokia, na jejich soupeře čekaly originální hry. Dalším turnajem bude 14.8. AMD Counter-Strike a bude zajímavé sledovat, zda překoná laťku nasazenou hráči Vietcongu.

Výsledky Mezihernového ČMSP turnaje ve Vietcongu:
1. místo: Faster Than Light - 5x mobilní telefon Nokia
2. místo: Czech Amateur Clan - 5x originální hra
3. místo: NecroRaisers - 5x Repro Encore P 901


AMD Cyber Team ve Španělsku dvakrát bronzový
Reprezentanti klanu AMD Cyber Team v Counter-Striku a WarCraftu III se o víkendu zúčastnili španělské Lan party Campus ve Valencii. V mezinárodní konkurenci bylo jejich cílem medailové umístění, což se nakonec povedlo. Bohužel se však CS tým i Giacomo utkali v semifinále s favority na vítězství a podlehli. V souboji o bronz však v obou případech byli úspěšnější než soupeř a získali tak třetí místa. Vítězem CS turnaje se stal nově sestavený španělský multiklan x6tence, který porazil německé soupeře z a-Losers. Ve finále WarCraft turnaje na sebe narazili dva spoluhráči z klanu 4Kings - Holanďan Grubby a Chorvat Zeus. Finále oba pojali značně uvolněně, a tak překvapivě zvítězil Zeus. Pro naše borce znamenají medailová umístění vůbec první úspěchy klanu AMD Cyber Team, další šanci na vylepšení mezinárodní reputace budou mít za 14 dní v Německu na turnaji Games Convention.

Výsledky CS turnaje na Campus LAN:
1. místo: x6tence (Španělsko) - 7000 euro
2. místo: a-Losers (Německo) - 3750 euro
3. místo: AMD Cyber Team (Česká republika) - 2250 euro

Výsledky W3 turnaje na Campus LAN:
1. místo: 4K^Zeus (Chorvatsko) - 3000 euro
2. místo: 4K^Grubby (Nizozemí) - 1500 euro
3. místo: act!Giacomo (Česká republika) - 900 euro


BroodWar Summer 2004 v Rýmařově
Komunita kolem hry StarCraft: BroodWar opět dokázala, že má stále chuť soupeřit a již poněkolikáté si hráči uspořádali LAN party v městě Rýmařov. Na tuto "hráči-sobě" akci se sjela stovka pařanů, záštitu nad ní převzal Českomoravský svaz progamingu i město Rýmařov. Kromě kompletní československé špičky přijel i FisheYe[pG], který si určitě brousil zuby na některou z cen. Organizátorům se totiž s pomocí ČMSP podařilo sehnat hodnotné ceny za asi 25 000 Kč, které mezi soutěžící rozdělili v jednom hlavním a dvou doprovodných turnajích. Jedinou hranou hrou byl BroodWar, kromě klasického 1on1 si hráči zasoutěžili ještě v 2on2 a 1on1 micro. Překvapivým vítězem se stal CDS)baquick, který ve finále porazil v poměru 3:0 nejlepšího slovenského hráče Da)Blizzy[inor], předturnajový favorit FisheYe skončil až čtvrtý.

Výsledky 1on1 BW turnaje Rýmařov 2004:
1. místo: CDS)baquick - 7000 Kč, MP3 přehrávač, předplatné GameStaru, podložka qiip
2. místo: Da)Blizzy[inor] - 2000 Kč, mobil Nokia 3330, orig. hra, předplatné GameStaru
3. místo: BaB[MG] - 500 Kč, mobil Nokia 3330, myš Microsoft, předplatné Levelu


Zajímavosti

Nejlepší český hráč W3 Giacomo přestoupil do AMD Cyber Teamu
Jak jste si již mohli odvodit z předchozí novinky, vítěz drtivé většiny českých turnajů ve WarCraftu III a kapitán české reprezentace, Giacomo z klanu nEophyte, přestoupil do nového klanu - AMD Cyber Teamu. Ihned po svém přestupu podepsal s týmem smlouvu, která mu zaručuje profesionální podmínky pro jeho kariéru a odletěl s CS týmem do Valencie, kde se zúčastnil Campus party. Giacomo prohrál během posledního půlroku na české scéně pouze dvakrát, a to s hráči BTeamu BuchTou a zErem. Jeho dalším velkým cílem je po medaili ze španělského turnaje úspěch na mezinárodní olympiádě World Cyber Games, kde bude reprezentovat Českou republiku.


BTeam posiluje své řady - přetáhl téměř kompletní W3 sekci z NR
NecroRaisers ztratili nedávno svůj elitní CS tým (přešel do ACT) a nyní přišli i o svou další kvalitní divizi. Téměř kompletní sekce WarCraft III se totiž rozhodla přejít ke klanu BTeam, kde se tak sešli s výjimkou Giacoma nejlepší čeští hráči. Cílem BTeamu je zviditelnění se na mezinárodní scéně a účast v evropských klanových ligách. Jestli se jim to povede, je otázkou, ale každopádně je to pro dříve velmi silný multiklan NecroRaisers další hřebíček do rakve.
Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Vylepšete si zážitek z Kingdom Come těmi nejlepšími uživatelskými mody

Kingdom Come: Deliverance mody

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je venku teprve 14 dnů, ale už pro ni existuje řada modifikací, které vám...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz