Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Progaming #32 - informace ze světa

  12:00aktualizováno  8. srpna 11:24
Který CS tým vyhrál švédskou ligu? *** Souboj národů - Čína vs. Korea *** Velký britský turnaj - uspěje AMD Cyber Team? *** Český duelista v UT2004 obsadil druhé místo

LAN turnaje

Finále 6. ročníku švédské LAN soutěže SEL
Již pošesté se Counter-Strike týmy z dlouhodobě nejvyspělejší progamingové země světa, Švédska, utkaly o domácí titul. Bohužel se soubojů nezúčastnili borci z klanu Schroet Kommando, kterým zhruba 5000 eur za první místo připadlo neadekvátní vynaložené námaze. I proto soutěž nebyla tak prestižní jako v minulých sezónach, ale pořád má evropským divákům co nabídnout. Systém finále je poměrně nemilosrdný a velmi nahrává klanům, které si v základní části vybojují přední příčky. Na LAN finále totiž postupují pouze čtyři klany, přičemž v prvním duelu se utkává třetí se čtvrtým, vítěz následně s druhým a konečně v posledním zápase dojde i na vítěze základní části. Tomu tak stačí jediné vítězství k tomu, aby potvrdil svou první pozici po základní části.

Je škoda, že hned dva klany ze čtyř se rozhodly nezúčastnit finále - Adrenaline přišli v průběhu tohoto týdne o jednoho z členů a Gamers.nu si prostě nenašli čas. O vítězi 6. ročníku SEL tak rozhodl jediný zápas, ve kterém se utkal druhý tým letošního ESWC - spiXel a tým caYa, který byl v tomto souboji outsiderem. Žádné velké překvapení se nekonalo, a tak se vůbec poprve Mistrem Švédska stal tým spiXel.

Pořadí 6. ročníku Swedish Esports League:
1. místo: spiXel (Švédsko) - 50 000 SEK (cca 5500 euro)
2. místo: caYa (Švédsko) - 30 000 SEK
3. místo: Adrenaline (Švédsko) - 15 000 SEK


Mezinárodní souboj Čína vs. Korea
Nejlepší hráče StarCraft: BroodWaru už tradičně nacházíme v Jižní Koreji, zemi progamingu zaslíbené. Místní Starcrafťáci jsou ve své zemi polobohy, popularitou soupeří se zpěváky či herci. Není proto divu, že velmi slibně se rozvíjející čínská herní scéna se snaží něco od svých asijských konkurentů odkoukat. Tentokrát uspořádali Číňané v Pekingu exhibici národních týmů Číny a Koreje ve StarCraftu, kde nechyběly opravdové hvězdy. Nutno dodat, že úspěšnější byli Korejci, ale Číňan Super si připsal skalp ex-vítěze WCG Boxera, což určitě není k zahození.

Výsledky Showmatche Čína vs. Korea ve StarCraftu:
Phoenix (Čína) - Nal_Ra (Korea) 0:1
Teamno.1 (Čína) - NaDa (Korea) 0:1
Super (Čína) - Boxer (Korea) 1:0
Teamno.1, Super (Čína) - Reach, Yellow (Korea) 0:1
wyw, kyo (Čína) - Boxer, Nal_Ra (Korea) 0:1


Velký turnaj ve Velké Británii
Na začátek září naplánovali britští organizátoři akci European Online Gaming Championship, která má být dle jejich slov nejlepší akcí uspořádanou na ostrovech v historii. Evropští hráči si zahrají celkem o 30 000 euro, a to v pěti hrách - Counter-Strike, Call of Duty, UT2004, WarCraft III a C&C: Generals. Registrace do turnajů skončila již včera, dle informací z českého tábora se přihlásil AMD Cyber Team a určitě i další hráči. Kromě míst pro pozvané týmy (hráče) se totiž uskuteční i online kvalifikace, jejichž vítězové si rovněž v Londýně zahrají.


Online soutěže

#Play.Station UT2004 duel
Rakouský server play-station uspořádal v minulých dnech online soutěž ve hře Unreal Tournament 2004. Kromě německých a rakouských hráčů se do něj přihlásil i český hráč extract0r a vedl si výborně. Po pěti vítězstvích sice nakonec nestačil na německého hráče riSk|BlaMe a prohrál 9:14, přesto ale skončil na skvělém druhém místě a ukázal, že i v České republice se hraje kvalitní Unreal Tournament. UT2004 sice není součástí Mistrovství České republiky v počítačových hrách, ale stále se mu u nás i ve světě věnuje solidní množství lidí. Uvidíme, co s touto komunitou udělá rozvoj soutěžního hraní Doom III.

Výsledky #Play.Station UT2004:
1. místo: riSk|BlaMe (Německo)
2. místo: extract0r (Česká republika)
3.-4. místo: cG|woozy (Německo), [3wD]gobbE (Německo)


Zajímavosti

Doom III na zimním CPL - souboj o 50 000 dolarů
Ačkoliv Doom III vyšel v USA teprve nedávno a u nás na svou premiéru teprve čeká, již teď je jasné, že právě tato hra bude jednou ze dvou na zimním turnaji CPL. Druhou hrou je pochopitelně populární Counter-Strike. O účast v turnaji právě v Doomu III je velký zájem, 64 předpokládaných míst bylo rozebráno během chvilky, a proto se organizátoři rozhodli rozšířit počet hráčů na 128. Kromě tradičních duelistů, kteří dříve hráli Quake 3, Unreal Tournament či Painkillera, se přihlásili i někteří CSkaři a rozhodně se v nové hře můžeme dočkat překvapení.


Co je nového v PG Cyber Café?
V letních měsících se kromě velkých LAN akcí toho u nás příliš neděje, PG online ligy začnou zase až v září, a proto mají ProGamers čas na propagaci své sítě heren PG Cyber Café. V této síti je sdruženo zatím 12 heren (11 v ČR, 1 na Slovensku), již na přelom září/říjen přichystali ProGamers otevření další z heren - tentokrát v Brně v centru Olympia. Brňáci se můžou těšit na 40 PC LYNX s procesory AMD 64 a samozřejmě i na zapojení této herny do Mezihernových ČMSP turnajů.

V herně AMD PG Cyber Café Anděl, která je s padesáti PC největší hernou v České republice, se o tomto víkendu uskutečnila další PG Cyber Party. Doposud se tato akce uskutečňovala pokaždé ve spojitosti s PG Cyber Show, v sobotu tomu bylo jinak. Celonoční hraní (22:00-10:00) za 200 Kč přilákalo davy a stejně jako v předchozích případech i teď bylo plno. Další velkou akcí je příští víkend Mezihernový ČMSP turnaj v CSku.
Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz