Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prostorové 3D zobrazení může k handheldům přitáhnout starší hráče

aktualizováno 
Společnost Sega má 3D plány s některými svými značkami. Pokud vše půjde podle předpokladů, objeví se střílečka se zombíky i herní Vetřelec.

Nintendo představilo nový handheld 3DS

Jednoznačně největším hitem nedávné herní výstavy E3 byl nový handheld Nintenda s označením 3DS. Ten umí na jednom z displejů zobrazit trojrozměrný obraz, aniž by k tomu bylo potřeba speciálních brýlí. Ve výsledku by ale tento přístroj neměl jen potěšit segment handheldových hráčů, ale mohl by mít značný vliv i na celý herní průmysl.

Nintendo představilo nový handheld 3DSAlespoň to tedy tvrdí prezident společnosti Sega West, Mike Hayes. Podle něj má totiž tato novinka velký potenciál přitáhnout ke hraní na handheldech nové hráče z řad dospělých respektive starších uživatelů. Sám pak naznačil, že jeho firma má v portfoliu dost "dospěláckých" titulů, které by se na Nintendu 3DS mohly v budoucnu objevit.

Jak už to tak ale v prvních fázích života nových herních mašinek bývá, rýsuje se zde zatím spíše jakýsi začarovaný kruh. Sega hodlá zmíněné tituly pro Nintendo 3DS uvést až v okamžiku, kdy se ukáže, že je tento přístroj pro dospělé hráče skutečně atraktivní. Ale to samozřejmě nebude, dokud se na něm neobjeví patřičné hry.

Nintendo 3DSJisté východisko zde ale přeci jen najít lze. Nintendo totiž při představení 3DS oznámilo, že do již jedná s filmovými studii Warner Bros., Disney a DreamWorks a že by se v budoucnu měly na 3DS objevit i trojrozměrné filmy. Teoreticky tak zmíněnou cílovou skupinu mohou zaujmout právě prostorové filmy, ačkoliv tedy přinejmenším značky a Disney a DreamWorks nejsou v podvědomí diváků zapsány zrovna snímky pro dospělé publikum.

Na druhou stranu to vypadá, že v tomto ohledu nejvíce pomohou konkurenti. Již nyní je totiž ohlášeno dost her pro Nintendo 3DS, které míří primárně na dospělé hráče. Konami oznámilo nový přírůstek do rodiny špionážních akcí Metal Gear Solid, Capcom oznámil 3DS verzi hororového Resident Evilu a třeba Ubisoft zase dodá zabijácký Assassin's Creed.

Faktem ale je, že ani to ještě nemusí přinést požadovaný efekt. Příkladem budiž domácí konzole Wii od Nintenda, kde se velcí vydavatelé jako Electronic Arts nebo Capcom snažili prosadit s hrami pro dospělé hráče. Tento záměr se ale Hra Kid Icarus pro Nintendo 3DSzdařil s přinejmenším rozporuplnými výsledky. Mezi zklamanými byla i Sega, a tak se její současné opatrnosti není zase až tak co divit. Capcom dokonce před časem oznámil, že s "velkými" hrami pro Wii nadobro končí.

Z konkrétních her se tak od Segy nejprve zjevně dočkáme "rozjezdové" klasiky Super Monkey Ball a zmínka padla i o společném sportování Maria a Sonica. Výhledově se ale mohou objevit další. "Kdybychom na 3DS mohli vydat řekněme třeba The House of the Dead nebo hru se značkou Aliens a kdyby bylo spektrum majitelů 3DS dostatečně široké, mohli bychom se na tuto část trhu mnohem více zaměřit," prohlásil Hayes.

Na závěr pak ještě nový produkt Nintenda neopomněl pochválit. Zdůraznil zejména skutečnost, že zatímco ostatní firmy se v současnosti předhánějí na poli domácího použití 3D technologií, Nintendo opět vykročilo vlastní cestou. "Je to důkaz výjimečnosti Nintenda. Udělali si svou vlastní věc a jsou téměř v jiném technologickém světě," vysekl Hayes Nintendu poklonu.

"Zatímco ostatní budou soupeřit na poli 3D televizí, Nintendo si bude dělat svůj vlastní byznys s unikátní technologií, kterou jen tak někdo nenapodobí, pokud tedy vůbec někdo. Pro nás jako 3rd party producenta her je to značný pokrok vpřed na poli handheldové zábavy," zakončil Hayes.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

RECENZE: V posledním přídavku pro Battlefield 1 zažijete jatka na Sommě

Battlefield 1: Apocalypse

V závěrečném rozšíření do Battlefieldu 1 se autoři zaměřili na nejkrvavější bitvy první světové války a letecké...

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....Najdete na iDNES.cz