První turnaj CTF na Dark Paradise

  12:00aktualizováno  24. srpna 11:16
Pokud se někdo domnívá, že žánru RPG jsou odepřeny turnaje známé z akčních her, tak se mýlí. Na Dark Paradise totiž proběhl první turnaj v Capture the Flag - módu, který si v jiném žánru získal spoustu příznivců. Protože se jednalo o nebývalý počin, zvedl pochopitelně velkou vlnu ohlasů, a to valnou většinou kladných. Jak ale vlastně tento turnaj v CTF probíhal?

Příběh z Ultimy Online Už ráno jsem se netpělivě převaloval v posteli a nemohl se zbavit pomyšlení na první turnaj Capture the Flag (CTF) na Dark Paradise, na nějž jsem byl pozván jako pozorovatel. Zatím ani nebyl upřesněn čas, kdy se má turnaj konat, ale ve vzduchu celé Britanie viselo napětí a očekávání. U místních hlasatelů se sdružovaly hloučky dobrodruhů očekávaje, kdy konečně dorazí posel se zprávou o přesném místě a času konání turnaje. Ani já jsem neodolal a přidal se k nim. Čekání to bylo vskutku dlouhé, lidé odcházeli a přicházeli, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali. Posel přiběhl, předal hlasateli zprávu a ten neváhal ani okamžik a sdělil nám: "Dnešní turnaj konati se bude v 20:00. Sraz pro zájemce před Trinsickou bankou! Pravidla turnaje budou vylepena na vývěskách." Jakmile skončil, vrhli se všichni k vývěsce a pročítali pravidla turnaje, která byla následovná. Utkají se spolu dvě družstva (modří a žlutí), každé družstvo bude mít svou věž a v ní pergamen své barvy. Úkolem nepřátelského družstva je probít se až k této věži, ukořistit pergamen a odnést ho k sobě do věže. Ovšem bod získají pouze, pokud i jejich pergamen bude v jejich držení ve věži. Kdo nasbírá tři body, stává se vítězem. Pokud se bude jedno kolo hrát 10 minut bez získání bodu, bod dostanou obě družstva. Je zakázáno blokovat soupeře magickými zdmi Příběh z Ultimy Online všech druhů. Padlým bojovníkům nesmí být ukradeny jejich věci a nesmí být napadeni, dokud si je po oživení všechny neseberou a opět se neoznačí svým barevným pláštěm podle příslušnosti k družstvu... Byl jsem tedy spokojen, znal jsem místo srazu i jeho čas a šel jsem si tedy za svou prací, abych byl večer připraven.

Už 15 minut před plánovaným začátkem jsem se teleportoval do Trinsicu a došel k bance. Zde již byl velký zástup hrdinů, kteří očekávali otevření magické brány na turnaj. Stalo se tak přesně na čas a my jsme se odebrali branou na místo konání turnaje. Zde již byly postaveny věže, v nichž byly i barevné pergameny, které představovaly vlajky. Účastníci se na pokyn The Firsta (jeden z bohů Dark Paradise) seřadili do jedné řady, vybrali se dva kapitáni a začalo rozdělování. Samozřejmě, že si oba kapitáni nejprve vybrali své kamarády nebo hrdiny, o kterých věděli, že jsou silní, ale i na ty slabší se řada dostala a i oni byli do jednoho z družstev vybráni. Já jsem jako pozorovatel dostal sněhově bílou róbu, která měla všem sdělovat, aby na mě neútočili a já tak mohl v klidu pozorovat hru.

Příběh z Ultimy Online The First ještě jednou zopakoval nejdůležitější pravidla a ukázal všem oživovací kříž. Já jsem se zatím podíval k oběma věžím. U obou byly k dispozici dva kanóny a munice do nich. Věže byly zřetelně označené barvou příslušného družstva. Na pokyn The Firsta se týmy přesunuly do věží a byl odpočítán začátek prvního kola. V něm byli rozhodně aktivnější žlutí, i když museli být napomenuti kvůli použití zakázaných magických zdí. Modří umírali pod mohutnou palbou a nájezdy žlutých a zbývajícím obráncům se pergamen ubránit nepodařilo. Rychlým úprkem ho žlutí dopravili do věže a jelikož se jim podařilo udržet i vlastní pegramen, získali bod.

Druhé kolo bylo mnohem vyrovnanější a ztráty byly na obou stranách, ale ani přes velkou snahu modrých se jim vyrovnat skóre nepodařilo, neb žlutý pergamen se někam zatoulal a dlouho nebyl k nalezení. Bod tak získaly obě strany a začalo možná poslední kolo! Modří museli získat bod, nesměli ho ztratit ani remizovat - to by byl jejich konec.

Kolo zahájili mohutným náporem, malá skupinka vtrhla do věže žlutých a ta větší je z venku kryla proti posilám nepřítele. Povedlo se to, jeden z modých ukořistil pergamen a začal utíkat ke Příběh z Ultimy Online dveřím věže, ovšem neseběhl ani schody a byl zabit. Ani druhému se to nepodařilo a navíc se malé skupince žlutých podařilo ukrást modrý pergamen. Modří zapomněli při své velké snaze vyrovnat skóre na obranu vlastního pergamenu a už to vypadalo špatně, ovšem opět nebyl k nalezení žlutý pegamen a po marných pokusech ho najít v některém mrtvém těle skončilo další kolo remízou, což znamenalo samozřejmě celkové vítězství pro žluté. Sice po nástupu do řady a vyhlášení vítěze atmosféra trošku zhoustla, neboť The First nahlásil skóre 3:2 pro modré, ale vše se vyjasnilo. The First se opravil a předal žlutým zaslouženou odměnu. Ještě se zeptal zúčastněných na jejich názor na novou hru a po kladné odezvě prohlásil, že se budou hry opakovat v nějakém pravidelném termínu.

Po skvělém zážitku se mi večer poštěstilo dostat se do výpravy do Destradu, pobít pár draků, kteří se přemnožili, a trošku přilepšit svému bankovnímu kontu o nějaké zlaťáky a vzácné věci, ovšem o této výpravě a i dalších dobrodružstvích z našeho světa vám budu vyprávět zase někdy příště.

Autor:


Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní sidekicky?

Kvíz Bonusweb

Připravili jsme si pro vás výběr těch nejslavnějších vedlejších postav napříč historií počítačových her. Dokážete si na...

Jak hrát celou noc a nezničit si záda? Ani sebelepší křeslo vás nespasí

South Park

Propařená noc neznamená pro hráče počítačových her těžkou ranní kocovinu a výpadky paměti, ale syndrom karpálního...

Jak vzpomínáte na interaktivní seriály od zkrachovalých Telltale Games?

The Walking Dead (PS3)

Studio Telltale Games pracovalo na interaktivních herních seriálech podle řady známých značek, jako je Walking Dead,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz