První turnaj CTF na Dark Paradise

  12:00aktualizováno  24. srpna 11:16
Pokud se někdo domnívá, že žánru RPG jsou odepřeny turnaje známé z akčních her, tak se mýlí. Na Dark Paradise totiž proběhl první turnaj v Capture the Flag - módu, který si v jiném žánru získal spoustu příznivců. Protože se jednalo o nebývalý počin, zvedl pochopitelně velkou vlnu ohlasů, a to valnou většinou kladných. Jak ale vlastně tento turnaj v CTF probíhal?

Příběh z Ultimy Online Už ráno jsem se netpělivě převaloval v posteli a nemohl se zbavit pomyšlení na první turnaj Capture the Flag (CTF) na Dark Paradise, na nějž jsem byl pozván jako pozorovatel. Zatím ani nebyl upřesněn čas, kdy se má turnaj konat, ale ve vzduchu celé Britanie viselo napětí a očekávání. U místních hlasatelů se sdružovaly hloučky dobrodruhů očekávaje, kdy konečně dorazí posel se zprávou o přesném místě a času konání turnaje. Ani já jsem neodolal a přidal se k nim. Čekání to bylo vskutku dlouhé, lidé odcházeli a přicházeli, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali. Posel přiběhl, předal hlasateli zprávu a ten neváhal ani okamžik a sdělil nám: "Dnešní turnaj konati se bude v 20:00. Sraz pro zájemce před Trinsickou bankou! Pravidla turnaje budou vylepena na vývěskách." Jakmile skončil, vrhli se všichni k vývěsce a pročítali pravidla turnaje, která byla následovná. Utkají se spolu dvě družstva (modří a žlutí), každé družstvo bude mít svou věž a v ní pergamen své barvy. Úkolem nepřátelského družstva je probít se až k této věži, ukořistit pergamen a odnést ho k sobě do věže. Ovšem bod získají pouze, pokud i jejich pergamen bude v jejich držení ve věži. Kdo nasbírá tři body, stává se vítězem. Pokud se bude jedno kolo hrát 10 minut bez získání bodu, bod dostanou obě družstva. Je zakázáno blokovat soupeře magickými zdmi Příběh z Ultimy Online všech druhů. Padlým bojovníkům nesmí být ukradeny jejich věci a nesmí být napadeni, dokud si je po oživení všechny neseberou a opět se neoznačí svým barevným pláštěm podle příslušnosti k družstvu... Byl jsem tedy spokojen, znal jsem místo srazu i jeho čas a šel jsem si tedy za svou prací, abych byl večer připraven.

Už 15 minut před plánovaným začátkem jsem se teleportoval do Trinsicu a došel k bance. Zde již byl velký zástup hrdinů, kteří očekávali otevření magické brány na turnaj. Stalo se tak přesně na čas a my jsme se odebrali branou na místo konání turnaje. Zde již byly postaveny věže, v nichž byly i barevné pergameny, které představovaly vlajky. Účastníci se na pokyn The Firsta (jeden z bohů Dark Paradise) seřadili do jedné řady, vybrali se dva kapitáni a začalo rozdělování. Samozřejmě, že si oba kapitáni nejprve vybrali své kamarády nebo hrdiny, o kterých věděli, že jsou silní, ale i na ty slabší se řada dostala a i oni byli do jednoho z družstev vybráni. Já jsem jako pozorovatel dostal sněhově bílou róbu, která měla všem sdělovat, aby na mě neútočili a já tak mohl v klidu pozorovat hru.

Příběh z Ultimy Online The First ještě jednou zopakoval nejdůležitější pravidla a ukázal všem oživovací kříž. Já jsem se zatím podíval k oběma věžím. U obou byly k dispozici dva kanóny a munice do nich. Věže byly zřetelně označené barvou příslušného družstva. Na pokyn The Firsta se týmy přesunuly do věží a byl odpočítán začátek prvního kola. V něm byli rozhodně aktivnější žlutí, i když museli být napomenuti kvůli použití zakázaných magických zdí. Modří umírali pod mohutnou palbou a nájezdy žlutých a zbývajícím obráncům se pergamen ubránit nepodařilo. Rychlým úprkem ho žlutí dopravili do věže a jelikož se jim podařilo udržet i vlastní pegramen, získali bod.

Druhé kolo bylo mnohem vyrovnanější a ztráty byly na obou stranách, ale ani přes velkou snahu modrých se jim vyrovnat skóre nepodařilo, neb žlutý pergamen se někam zatoulal a dlouho nebyl k nalezení. Bod tak získaly obě strany a začalo možná poslední kolo! Modří museli získat bod, nesměli ho ztratit ani remizovat - to by byl jejich konec.

Kolo zahájili mohutným náporem, malá skupinka vtrhla do věže žlutých a ta větší je z venku kryla proti posilám nepřítele. Povedlo se to, jeden z modých ukořistil pergamen a začal utíkat ke Příběh z Ultimy Online dveřím věže, ovšem neseběhl ani schody a byl zabit. Ani druhému se to nepodařilo a navíc se malé skupince žlutých podařilo ukrást modrý pergamen. Modří zapomněli při své velké snaze vyrovnat skóre na obranu vlastního pergamenu a už to vypadalo špatně, ovšem opět nebyl k nalezení žlutý pegamen a po marných pokusech ho najít v některém mrtvém těle skončilo další kolo remízou, což znamenalo samozřejmě celkové vítězství pro žluté. Sice po nástupu do řady a vyhlášení vítěze atmosféra trošku zhoustla, neboť The First nahlásil skóre 3:2 pro modré, ale vše se vyjasnilo. The First se opravil a předal žlutým zaslouženou odměnu. Ještě se zeptal zúčastněných na jejich názor na novou hru a po kladné odezvě prohlásil, že se budou hry opakovat v nějakém pravidelném termínu.

Po skvělém zážitku se mi večer poštěstilo dostat se do výpravy do Destradu, pobít pár draků, kteří se přemnožili, a trošku přilepšit svému bankovnímu kontu o nějaké zlaťáky a vzácné věci, ovšem o této výpravě a i dalších dobrodružstvích z našeho světa vám budu vyprávět zase někdy příště.

Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Nejvyhledávanější herní postavou roku na Pornhubu je Bowsette

Jedna z možných podob princezny Bowsette

Server Pornhub zveřejnil statistiky za loňský rok, ze kterých vyplývá, že nejoblíbenější videoherní postavou je...

Hlasujte pro nejlepší PC hru letošního roku

Assassin’s Creed Odyssey

Čtenářská anketa Hra roku 2018 na Bonuswebu startuje hlasováním v kategorii nejlepších her na PC. Zvolit můžete až tři...

Další z rubriky

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Hlasujte pro nejlepší PC hru letošního roku

Assassin’s Creed Odyssey

Čtenářská anketa Hra roku 2018 na Bonuswebu startuje hlasováním v kategorii nejlepších her na PC. Zvolit můžete až tři...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v prosinci

Super Smash Bros. Ultimate

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i poslední várka herních novinek. Kromě nich se však řada zvučných jmen...

Najdete na iDNES.cz