Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quo vadis World of WarCraft?

  12:00aktualizováno  27. června 2:31
Co Blizzard plánuje pro hráče na maximální úrovni? Začíná podporovat PvP a mění systém raidování. Jak?

Populace hráčů v aktuálně nejpopulárnějším MMORPG World of WarCraft dospěla, to znamená, že dosáhla maximální úrovně. Blizzard si ale nemůže dovolit o tyto hráče přijít, proto zavedl hned několik opatření. V prvé řadě čas od času vydává nový obsah. Tím si zajistí, že hráči se dále pachtí za lepšími předměty a mají před sebou nové výzvy v podobě dungeonů pro skupinu hráčů. Stranou nezůstávají ani live eventy. Dále připravuje rozšíření Burning Crusade, které zvedne maximální dosažitelnou úroveň na 70, zcela nové oblasti a samozřejmě dvě nové rasy (o odhalení nové rasy + video zde). To už je dostatečná motivace pro to, aby si hráči rozehráli třeba i novou postavu a tu si levelovali v dosud neznámých oblastech.

World of Warcraft

Jistě, na stránkách se můžete podívat na monstra s nimiž se v rozšíření potkáme, přečíst kusé části příběhu jednotlivých zón či ras, zjistit, že tam určitě budou nová bitevní pole... ale stejně tak zajímavé jsou i systémové změny týkající se pojetí posledních fází hry. Něco Blizzard naznačil v sekci "in development", mnoho ale prozradí americká diskuzní fóra, kam často přispívají samotní zaměstnanci Blizzardu (zatímco na evropských se dočkáme tak maximálně arogance a předpřipravených odpovědí na všechno).

"Blizzard si začíná uvědomovat, že hráče na maximální úrovni si udrží nejen novými předměty a nepokořenými bossy, ale i pořádným PvP, které do začátku hodně podcenil"

Co nás čeká ještě před rozšířením
World of Warcraft Blizzard si začíná uvědomovat, že hráče na maximální úrovni si udrží nejen novými předměty a nepokořenými bossy, ale i pořádným PvP, které do začátku hodně podcenil (či spíše nestihl implementovat do řádného vydání hry). Zde můžou hráči poděkovat konkurenčním Guild Wars – ty se na PvP zaměřují a tak ani Blizzard si nemůžeme nechat ujet vlak. První změny se dočkáme hned při vydání dalšího obsahového patche (1.12). To, o čem se zatím jen šuškalo, je oficiálně potvrzeno: přístup na bitevní pole Warsong Gulch, Arathi Basin a Alterac Valley bude společný pro několik serverů. Neoficiální informace hovoří o propojení osmi serverů. Co to pro hráče znamená? Chytrým propojením serverů s příznivým a nepříznivým poměrem hráčů horda / aliance by mělo dojít ke zprůměrování a snížení čekacích dob na straně aliance. Lepší přístupnost se týká i hráčů na jakékoliv jiné úrovni než maximální, ti budou mít větší šanci, že se hra spustí a naplní. V neposlední řadě pak dojde k setkání s novými lidmi. Kdo se PvP věnuje více, nepřátele už víceméně zná a pamatuje si jejich herní styl. Poznat ale i další hráče bude oživující.

U PvP ještě zůstaneme. Někteří hráči si stěžují, že veškeré PvP se přesunulo na bitevní pole a World PvP zcela upadlo. I to se rozhodl Blizzard změnit a to hned v 1.12. Bližší informace zatím nejsou známy, jisté je jen to, že se budou plnit úkoly spojené se zabíráním strategických míst a zdrojů.

Poslední zatím ohlášenou změnou do 1.12 je předělání talentů u zlodějů. Ty si vývojáři nechali až na konec, což zdůvodňují tím, že zloděje považují za vyvážené a těch změn vlastně moc nepotřebují.

Raidování v Burning Crusade
World of Warcraft Podle vyjádření na amerických fórech dojde k systémové změně v nabízení end-game obsahu. V současné době se k nejlepší výbavě lze dostat pouze skrze instance pro 40 lidí. Ty pro 20 sice nabízejí pár slušných předmětů, ale s mizerným drop rate, včetně toho, že jsou slabší než ty z dungeonů pro 40 lidí a tak většina lidí chodí i pro získání reputace s danou frakcí (=jistá odměna za reputaci). Do rozšíření je proto plánováno daleko více instancí určených právě pro 5,10 a 20 lidí. Navíc, dosažitelná výbava z instancí pouze pro 40 lidí bude menší v porovnání s výbavou přístupnou skrze instance pro méně lidí. Autoři cílí na malé skupinky. A tím se opět dostáváme k PvP, kde se rozdílnost ve výbavě projevuje v plné míře, což Blizzard "znepokojuje". V současné době pracuje na tom, aby se na bitevních polích potkávali hráči stejných schopností, tj. aby nebyla brána v potaz pouze dosažená úroveň, ale i úspěchy v bitvách. Pokud jde o aktuálně získané předměty, například Tier 3 armor set, na úrovni 70 je můžete zahodit, budou lepší. Celkově si to můžeme zhodnotit takto: Více obsahu pro menší skupinky hráčů a zaměření na PvP včetně rankování, aby se nepotkávaly tolik rozdílné skupiny, což je pro hráče s hroší výbavou spíše frustrující. Blizzard zkrátka udělá všechno pro průměrné hráče, tj. aby si co nejvíce lidí mohlo užívat hru. A to je správná cesta. Jinak samozřejmě, we all need therapy.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Který Assassin's Creed vás bavil nejvíc a který považujete za nejhorší?

Assassin's Creed 2

Dnešní anketa je určena fandům slavné série Assassin's Creed. Napište nám, který díl je podle vás nejlepší a proč a...

Pět nejočekávanějších únorových her. Konečně vyjde český Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

Po ospalém lednu se kola herního průmyslu pomalu roztáčejí. Konečně vyjde očekávaná česká středověká hra Kingdom Come:...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz