Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rails Across America - stavíme koleje

  12:00aktualizováno  18. června 10:10
Rails Across America jsou podobně „úchylnou“ hrou jako třeba Train Simulator nebo jako Railroad Tycoon. Vláčky a cokoliv s nimi spojeného prostě na určitou skupinu lidí působí jako neodolatelný magnet, a tak vy všichni, kteří do této sorty lidí patříte, můžete teď zbystřit pozornost.

Rails Across America

Vlastně ani nevím, proč jsem si za téma svého dnešního článku vybrala právě tuhle hru, když je přitom očividné, že je to téma spíš pro Čočíka než pro mě. Rails Across America jsou podobně „úchylnou“ hrou jako třeba Train Simulator nebo jako všemožné Tycoony, konkrétně pak Railroad Tycoon. Vláčky a cokoliv s nimi spojeného prostě na určitou skupinu lidí působí jako neodolatelný magnet, a tak vy všichni, kteří do této sorty lidí patříte, můžete teď zbystřit pozornost.

Rails Across America je společným dítkem Flying Labs a Strategy First, a to hlavní, co se od téhle hry dá čekat, je přesně to, co vyplývá už z názvu - budete stavět koleje skrze americký kontinent. Dostanete k dispozici mapku Severní Ameriky a mezi jednotlivými městečky, která jsou na ní k vidění, musíte vystavět železniční spojení. Každé město přitom disponuje jinými komoditami, které potřebuje převézt někam jinam - odněkud se chtějí přepravovat jen lidé, odjinud je zas třeba odvážet uhlí, dřevo a tak podobně. To, k Rails Across Americačemu se snažím dojít, je zhruba následující obrázek - jakmile zjistíte, odkud a kam je třeba určitou surovinu přepravovat, propojíte ta dvě města kolejemi a získáte do své pokladničky příslušný obnos peněz za každý náklad, který zdárně převezete.

Potíž však spočívá v tom, že tam na tuhle práci nejste sami. kromě vás si svoje vlastní koleje staví i další konkurenti a pak vám nezbývá nic jiného, než se snažit být nejlepší z nejlepších. Pokud bude vaše trať zdlouhavá a neefektivní, nebudete po ní mít za chvíli co přepravovat. Naopak jestliže se vám podaří postavit tu nejrychlejší trasu, můžete si být jistí, že peníze se k vám pokutálejí po celých zástupech. Na druhou stranu se dá s ostatními staviteli také občas spolupracovat - například když je třeba odvézt náklad na druhou stranu kontinentu, což je štreka, kterou nevlastní ani jeden samostatný stavitel. Pak je možné domluvit se tak, že pospojujete celou trasu z jednotlivých kousků železnice, vlastněných Rails Across Americarůznými majiteli, a peníze ze celý projekt si rozdělíte mezi sebou rovným dílem.

Možná to nevypadá jako moc těžká práce, ale věřte tomu, že až budete mít vybudovánu celou železniční síť, dá vám její obhospodařování pořádně zabrat. Počínaje tím, abyste hlídali typy jednotlivých mašinek, které vám jezdí po jednotlivých trasách a konče tím, abyste komplexně plánovali svou expandovací strategii. V Rails Across America totiž zdaleka nejde jen o peníze, ale také o prestiž. Ta se zvyšuje spolu s tím, jak kvalitní máte tratě a jak dobře jste schopni převážet suroviny i pasažéry.

Pokud vás tedy moje vyprávění o budovatelsko-strategické simulaci jménem Rails Across America zaujalo, počkejte si na finální verzi, která ovšem vyjde zatím neznámo kdy :-), nebo si prostě stáhněte demo.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

Najdete na iDNES.cz