Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rails Across America - stavíme koleje

  12:00aktualizováno  18. června 10:10
Rails Across America jsou podobně „úchylnou“ hrou jako třeba Train Simulator nebo jako Railroad Tycoon. Vláčky a cokoliv s nimi spojeného prostě na určitou skupinu lidí působí jako neodolatelný magnet, a tak vy všichni, kteří do této sorty lidí patříte, můžete teď zbystřit pozornost.

Rails Across America

Vlastně ani nevím, proč jsem si za téma svého dnešního článku vybrala právě tuhle hru, když je přitom očividné, že je to téma spíš pro Čočíka než pro mě. Rails Across America jsou podobně „úchylnou“ hrou jako třeba Train Simulator nebo jako všemožné Tycoony, konkrétně pak Railroad Tycoon. Vláčky a cokoliv s nimi spojeného prostě na určitou skupinu lidí působí jako neodolatelný magnet, a tak vy všichni, kteří do této sorty lidí patříte, můžete teď zbystřit pozornost.

Rails Across America je společným dítkem Flying Labs a Strategy First, a to hlavní, co se od téhle hry dá čekat, je přesně to, co vyplývá už z názvu - budete stavět koleje skrze americký kontinent. Dostanete k dispozici mapku Severní Ameriky a mezi jednotlivými městečky, která jsou na ní k vidění, musíte vystavět železniční spojení. Každé město přitom disponuje jinými komoditami, které potřebuje převézt někam jinam - odněkud se chtějí přepravovat jen lidé, odjinud je zas třeba odvážet uhlí, dřevo a tak podobně. To, k Rails Across Americačemu se snažím dojít, je zhruba následující obrázek - jakmile zjistíte, odkud a kam je třeba určitou surovinu přepravovat, propojíte ta dvě města kolejemi a získáte do své pokladničky příslušný obnos peněz za každý náklad, který zdárně převezete.

Potíž však spočívá v tom, že tam na tuhle práci nejste sami. kromě vás si svoje vlastní koleje staví i další konkurenti a pak vám nezbývá nic jiného, než se snažit být nejlepší z nejlepších. Pokud bude vaše trať zdlouhavá a neefektivní, nebudete po ní mít za chvíli co přepravovat. Naopak jestliže se vám podaří postavit tu nejrychlejší trasu, můžete si být jistí, že peníze se k vám pokutálejí po celých zástupech. Na druhou stranu se dá s ostatními staviteli také občas spolupracovat - například když je třeba odvézt náklad na druhou stranu kontinentu, což je štreka, kterou nevlastní ani jeden samostatný stavitel. Pak je možné domluvit se tak, že pospojujete celou trasu z jednotlivých kousků železnice, vlastněných Rails Across Americarůznými majiteli, a peníze ze celý projekt si rozdělíte mezi sebou rovným dílem.

Možná to nevypadá jako moc těžká práce, ale věřte tomu, že až budete mít vybudovánu celou železniční síť, dá vám její obhospodařování pořádně zabrat. Počínaje tím, abyste hlídali typy jednotlivých mašinek, které vám jezdí po jednotlivých trasách a konče tím, abyste komplexně plánovali svou expandovací strategii. V Rails Across America totiž zdaleka nejde jen o peníze, ale také o prestiž. Ta se zvyšuje spolu s tím, jak kvalitní máte tratě a jak dobře jste schopni převážet suroviny i pasažéry.

Pokud vás tedy moje vyprávění o budovatelsko-strategické simulaci jménem Rails Across America zaujalo, počkejte si na finální verzi, která ovšem vyjde zatím neznámo kdy :-), nebo si prostě stáhněte demo.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Navzdory vysokým hodnocením se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...Najdete na iDNES.cz