Reborn - akční Blade Runner?

  12:00aktualizováno  20. září 10:55
3D akce, která začíná příběhem o muži, jehož celé tělo s výjimkou hlavy zkonzumovali v kryogenním spánku červi. Pokud vás zajímá pokračování toho pohnutého osudu (nad kterým by nejmenovaný reportér TV Nova během šotu poskakoval nadšením), zkuste si počkat na Reborn.
Reborn

Firmička Nerve Lab založená před pouhým rokem v současnosti pracuje na své prvotině nazvané Reborn. Žánrově spadá hra do first person 3D akcí, tedy aspoň ještě před pár lety by spadala. Protože ale čas i vkus hráčů o něco pokročil, bude Reborn obsahovat některé prvky, které jeho autory opravňují k tomu, aby svou hru nazývali akční adventure. Jestli jim to nějak pomůže a titulu to dodá na atraktivitě, to posuďte z následujících údajů sami.

Příběh by nám sice u 3D akce mohl být ukradený, ale vzhledem k oné přítomnosti adventurních drobtů tady má trochu větší důležitost. Všechno to začalo dost nechutnou historkou. Jason Black se po dva tisíce let dlouhém kryogenním spánku probudil do nového života. To samo o sobě sice vypadá jako výhra, ale její hodnota prudce poklesne v okamžiku, kdy Jason zjistí, že mu chybí spodní část těla. "Jenom nohy?", říkáte si, "to se dá přežít". Netušíte, jak krutě si osud s nebohým mužem pohrál. Kdyby to odnesly jen nohy, nestálo by to Jasonovi ani za zmínku ve vlastním životopise, ale skutečnost je taková, že mu kromě nohou zmizely i ruce, hrudník a všechno ostatní, co je obvykle umístěno od krku dolu. Jason má prostě jen hlavu, zbytek mu sežrali červi. Tolik tedy k té inzerované nechutnosti. Naštěstí máme pokročilou budoucnost, a tak se totální invalida brzy dočká nového těla. Nic na světě není zadarmo - za cizí tělesnou schránku musí Jason zaplatit podepsáním kontraktu, který ho pasuje do role "nájemného řešiče problémů".

Reborn

Tady končí úvodní příběh a začíná hra samotná. Tady taky nejspíš končí všechny náznaky adventure a začíná čistá 3D akce. Řekněte sami, zní snad následující informace jako nějaká adventure? Hra je rozdělena do jednotlivých misí. Cíl každé mise vám bude na začátku oznámen pánem, který se zhlídnul v postavě Kuřáka z Akt X. Trousí neurčité věty tak poskrovnu, že vám bude málokdy jasné, co přesně se po vás v té které úrovni chce. Jakmile vyrazíte do akce, potkáte kromě nejrůznějších hybridních monster a androidů i přátelské či neutrální postavy. Někteří budou ochotni vám jen poradit, jiní nabídnou i pomocnou ruku.

Prostředí (které zatím není kompletně hotové) se bude skládat z venkovních i vnitřních prostor; procházet budete jak zaneřáděnými ulicemi velkoměst, tak interiéry podzemních základen a chemických továren nebo třeba podezřele vylidněnými přírodními scenériemi. Inspiraci Blade Runnerem se autoři ani nepokoušejí skrývat a radši na ni rovnou upozorňují sami.

Ačkoliv ještě před půl rokem se dokončení Rebornu plánovalo na konec letošního roku, teď už se ví, že tenhle termín se určitě nestihne. Důvodem je změna enginu - ten původní autoři nakonec zavrhli a nyní pracují na kompletně novém.

Autor:
Témata: Životopis

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Half-Life dnes slaví dvacáté narozeniny. Pojďte si zavzpomínat

Half-Life

Dne 19. listopadu roku 1998 vyšel první Half-Life od tehdy neznámé společnosti Valve a herní svět už nikdy nebyl...

Americká armáda shání mladé rekruty, vstupuje i do světa e-sportu

Americká armáda zakládá esportovní tým.

V USA je stále těžší přemluvit mladé lidi, aby vstoupili do armády. Jedním ze způsobů, jak vylepšit její image, je...

Deset tisíc zombíků je rozsekáno na kusy v traileru k The Black Masses

The Black Masses

Vývojáři nenápadné multiplayerové hry lákají na nevídanou možnost brutálně rozsekat tisíce nemrtvých najednou. Sílu...

Najdete na iDNES.cz