Resident Evil 3: Nemesis

  12:00aktualizováno  25. září 11:09
Třetí díl hororové série projde finální fází konverzního procesu letos na podzim. Hned poté budeme moci okouknout všechny nové typy zombie, nové pohyby hlavní hrdinky Jill, vylepšené speciální efekty a vůbec všechny ostatní novinky, které si pro nás Capcom připravil.
Resident Evil 3: Nemesis

V roce 1996 vydal Capcom pro PC první díl hororové série Resident Evil, která byla původně určena pro zcela jiný typ herního hardwaru. Ačkoliv konverzi tohoto i druhého dílu RE byly vytýkány mnohé nedostatky a nedodělky, především díky své atmosféře asi oba díly získaly hromadu příznivců po celém světě. Pro ty tak bude nepochybně dobrou zprávou, že na letošní podzim se chystá další pokračování nazvané Resident Evil 3: Nemesis.

Časově zapadá trojka mezi první a druhý díl, lépe řečeno začíná před dvojkou a končí po ní. Hlavní postava se vrací z prvního dílu - budete ovládat Jill Valentine, jejímž úkolem je dostat se z Raccoon City. 23letá hrdinka - členka organizace S.T.A.R.S. - tak stráví jednu z nejrušnějších etap svého života na ulicích a v domech města, které by si spíš než zdlouhavé čistky zasloužilo jednu dobře mířenou atomovou bombu. Raccoon City je totiž plné zombie, a když říkám plné, nemyslím tím nic menšího než výskyt o hustotě asi tak pět exemplářů na jeden metr krychlový. Jak si s takovým nadělením Jill poradí, to Resident Evil 3: Nemesisvám už neprozradím, ale snad nic nezkazím, když ještě řeknu, že vám časem přispěchá na pomoc sympatický Jihoameričan Carlos Oliveira, bez něhož by Jill čekala jen pomalá proměna v jednoho z těch, kterých se po Raccoonu plouží stovky.

Protože hlavním trhákem REvždycky byli a pořád jsou zombie, podíváme se na ně podrobněji. Třetí díl si jak ponechává některé typy z minulých dílů, tak představí typy nové. Novým je i hlavní protivník Nemesis, kterého Jill nepotká až na úplném konci, ale střetává se s ním průběžně během hry. Bez předchozího varování se Nemesis objevuje kdekoliv a kdykoliv, aby rozdal pár drtivých úderů a než se vzpamatujete a zareagujete, je zase pryč. Jeho údery nejsou nazývány drtivými pro nic za nic - Nemesis je větší, silnější i rychlejší než všichni ostatní nepřátelé a bohužel i než vy. Buďte rádi, že zbraní i munice je všude dost a že si navíc můžete ze střelného prachu míchat speciální směsi (každý druh zombie je citlivý na jinou směs). Resident Evil 3: NemesisMnožství zombie ve hře už jsem zhruba naznačila někde výš, ale když nebudu přehánět, upravím tu informaci tak, že na jedné obrazovce se bude vyskytovat maximálně osm nebo devět postav (což se mi ovšem taky jeví jako dost).

Koncepčně se jedná o mix mezi prvním a druhým dílem - něco puzzlů, hodně adventurního procházení a zkoumání prostředí a hodně akce. Kvůli delší životnosti hry (jako aby jste měli nějaký důvod sednout si k RE3 podruhé) se hra na několika místech větví a vy máte možnost si vybrat, jak budete dál pokračovat. Ze stejného důvodu se například i předměty objevují na náhodně generovaných místech. Kromě toho, že si Jill můžete oblíknout do různých šatů, už mi teď zbývá jen informace o datu vydání, kterým je podzim 2000.

Autor:
Témata: Atomová bomba

Nejčtenější

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Stan Lee

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Hráči Battlefieldu oslavili konec první světové války dočasným příměřím

Obrázek z traileru k Battlefield 1

Nápad na chvilkové přerušení bojů ovšem nevyšel podle původního plánu a výsledkem bylo pár laciných fragů.

Najdete na iDNES.cz