Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Resident Evil 3: Nemesis - návod (2)

  12:00aktualizováno  24. března 3:43
Včera jsme uveřejnili první část návodu na tuto skvělou hru. Dnes přinášíme druhou část celkem čtyřdílného průvodce hrou, v níž strach a úzkost hraje hlavní roli. Pěkně se tedy posaďte, do své blízkosti umístěte nějaké silné svítidlo pro případ náhlé úzkosti, uchopte klávesnici či gamepad a jdeme na to.

V první části tohoto návodu jsme se s odvážnou Jill rozloučili v okamžiku, kdy byla napadena zákeřnou Nemesis. Ve společnosti Carlose zcela jistě nebude tak vyděšena, jako tomu bylo při prvním setkání s chladnokrevným monstrem před budovou RPD. Nuže, pojďme se tedy podívat, co dalšího budoucnost přinese Jill i všem ostatním herním postavám.

Resident Evil 3: NemesisDOWNTOWN
V této vyhrocené situaci je Jill postavena před otázku, na níž jsou jen dvě (vlastně tři) odpovědi. Z nabídky dvou možností, z nichž první je volbou útěku do podzemí (Run into the basement) a druhou ukrytí se v kuchyni (Hide inside the kitchen), zvol první možnost a v roli sličné agentky sestup spolu s Carlosem po žebříku do podzemní chodby. Bohužel, vzápětí praskne potrubí a chodba se začne plnit vodou. Máš dvě možnosti. Buď utéci dírou ve zdi dál v uličce anebo vylézt zpět po žebříku nahoru. Pokud se urychleně nerozhodneš, Carlos Ti usnadní výběr a vyvede Tě nahoru po žebříku zpět do kuchyně s Nemesis.
Carlos je cennou pomocí při její nynější "likvidaci". Dej však pozor na jeho čáru života - v případě jeho smrti hra končí i pro Tebe. Zlikviduj ji tedy rychle. Pokud stiskneš vypínač na stěně u otvoru do podzemí, odčerpá se voda z chodby a Ty budeš moci sestoupit po žebříku dolů a porozhlédnout se tam. Pak se vydej k zadnímu východu v kuchyni a opusť prostor restaurace.

Pokud se Ti podaří dosáhnout otvoru nahoře ve zdi dále v chodbě - dříve než Tě Carlos vyvede zpět do kuchyně s Nemesis - spolu s Carlosem tudy opustíte restauraci, načež absolvujete krátkou konverzaci. Po ní se vypořádej s objevivšími se zombiemi a západní cestou se vydej ke skladišti. Samozřejmě i nyní by ses mohl vrátit do restaurace a zlikvidovat - bez pomoci Carlose - Nemesis a následně po vypuštění vody z podzemní chodby prozkoumat její zákoutí.
Jestliže zvolíš v úvodu tohoto setkání s Nemesis volbu "Hide inside the kitchen", zlikviduješ Nemesis méně nebezbečným způsobem - odpálením plynových lahví.

Resident Evil 3: NemesisPo krátké vysvětlující rozmluvě s Carlosem seběhni ke křižovatce a západní cestou se vydej ke skladišti, do nějž vstup dveřmi v pravé stěně. V komůrce seber vlevo za vchodem kliku (Rusty Crank), z regálu v rohu krabici nábojů do brokovnice a případně si uspořádej předměty v inventáři - nezapomeň si vzít s sebou modrý drahokam a kliku. Vyjdi ze skladiště a běž ke dveřím na západním konci uličky, přičemž cestou sejmi překážejícího zombíka. Poté, co projdeš dveřmi, pokračuj rovně a uvidíš vstupní bránu na náměstí. Je zablokována hodinovým mechanismem napravo od ní. Pokud jej prohlédneš, zjistíš, že v něm chybí dva kameny, a proto je nefunkční. Vlož modrý drahokam na patřičné místo v mechanismu, čímž si uvolníš místo v inventáři. Od mrtvého muže, ležícího nalevo u brány, seber náboje do pistole a vydej se na sever, dokud nedorazíš k novinovému vydavatelství (Newspaper Office). Vstup hlavním vchodem do budovy, seber z bedny napravo Aid spray a posuň opodál stojící kovové schůdky na druhou stranu vstupní haly. Seber fotku (Photo B) z telefonního přístroje a ze schůdků, na něž vylezeš, zapni jistič nahoře na zdi. Seskoč a stiskni vypínač vlevo ve výklenku. Zpřístupněným schodištěm vyběhni ke kanclíku do druhého patra. Poté, co se vypořádáš se dvěmi živými mrtvolkami, seber ze stolu v kanceláři zelený drahokam (Green Gem). Krom něj najdeš na stole ležící dvě balení střelného prachu A, kousek vedle pohozenou fotku (Photo C) a v rohu nenápadně položené poznámky reportérovy (Reporter´s Memo). Pakliže máš vše potřebné, vydej se zpátky k hodinovému zámku brány na náměstí.

Resident Evil 3: NemesisVlož na své místo druhý - zelený - drahokam a projdi otevřenou bránou. Cestou za ní jdi dál, dokud nedojdeš ke křižovatce. Zahni doleva a na konci stezky otevři další dveře. Za nimi v uličce zlikviduj pětici zombíků a projdi skrze branku na jejím konci. Proběhni dlouhou ulicí (seber případně dvě zelené bylinky, ležící ve výklenku u jednoho z domů) a kovovými dveřmi vstup na tramvajové nádraží. Eliminuj uvítací výbor, tvořený několika živými mrtvolkami a od mrtvého muže vlevo za dveřmi seber krabici nábojů do brokovnice. Přeskoč přes barikádu opodál a u tramvaje se vypořádej s trojicí zombíků. Vlez druhými dveřmi do vozu, kde napravo zaregistruj ovládací panel soupravy, v němž chybí několik součástí: olejová směs (Mixed Oil = Machine Oil kombinovaný s Oil Additive), napájecí kabel (Power Cable - ten už si získal) a pojistka (Fuse). Dříve, než toto zjistíš, sebereš z panelu poznámky mechanika (Mechanic´s Memo). Pokud máš s sebou zmíněný kabel, vlož jej na patřičné místo - pokud jej s sebou nemáš, učiníš to později. Poohlédni se po okolí a seznam se s dvojicí žoldáků - příslušníků ozbrojených jednotek U.B.C.S. Po rozhovoru s Nikolaiem Ginovaefem a zraněným Mikhailem Victorem přejdi do další části tramvaje. Opět se na okamžik setkáš s Carlosem. Po diskusi s Carlosem a následném briefing-rozhovoru ve třech, obdržíš od Carlose pás, díky němuž budeš moci uschovat v inventáři o dva předměty více, než dosud. Jakmile nad sebou získáš kontrolu, mrkni se na lavičku, na níž leží hasák (Wrench). Seber ho a odemkni dveře, kterými následně opusť vůz. Vydej se cestou, kterou jsi přišla zpět k železné brance na konci ulice, za níž na Tebe vyskočí zombík schovaný v autě. Po jeho eliminaci seber z vozu krabičku střelného prachu B.

Resident Evil 3: NemesisRozběhni se k čerpací stanici (Gas Station) a použij kliku, kterou si před nedávnem získala, na vytažení spuštěné kovové dveřní rolety. Během jejího vytahování se klika zlomí. Dost nepříjemná situace ve chvíli, kdy Tě docela tlačí čas. Abys dokončila načatou práci, bude nutno použít v inventáři uložený hasák, jehož pomocí lze vytáhnout onu proklatou roletu i se zlomenou klikou. Vejdi zpřístupněnými dveřmi dovnitř. Seber z kulatého stolku 3 balení střelného prachu A a přistup k pultu. Objeví se přítel Carlos, se kterým prohoď pár slov a následně vejdi za pult, kde z police seber Aid Spray. Pak již směle přistup k uzamčené skříňce v rohu za pultem. Mezitím Carlos hrdinsky vyběhne vstříc blížícím se davům zombíků. Co se týče skříňky, je uzamčena důmyslným mechanismem, který lze otevřít pouze po zvládnutí kombinačního rébusu se čtyřmi spínači, přičemž jednotlivé z nich aktivují nebo deaktivují čtyři signalizační světla tímto způsobem:
spínač A - aktivuje (deaktivuje) světlo A + B
spínač B - aktivuje (deaktivuje) světlo A + B + C
spínač C - aktivuje (deaktivuje) světlo B + C + D
spínač D - aktivuje (deaktivuje) světlo C + D
Po odemčení elektronického zámku seber ze skříňky olej (Machine Oil) a opusť budovu. Spolu s Carlosem pak opusťte prostor čerpací stanice, která je vzápětí zničena výbuchem. Běž uličkou ke křižovatce, kde se dej vlevo. Vypořádej se s oběvivšími se zombíky a dveřmi, které vyrazili, vejdi do malého zátiší se sochou starosty Michaela Warrena. Stiskni tlačítko vpředu na podstavci a seber z rukou starosty bronzovou knihu (Bronze Book). Za proraženými vraty můžeš vzít ze země trojici zelených bylinek. Potom vyjdi ze zákoutí a vrať se cestou vlevo skrz bránu s hodinovým zámkem až ke skladišti z psacím strojem. V něm si dle potřeby můžeš upravit obsah inventáře, načež skladiště opusť a prostřílej se vlevo uličkou ke křižovatce, kde pokračuj opět vlevo.

Resident Evil 3: NemesisProjdi skrze dveře, proběhni zničenou restaurací a na dolním konci ulice před vchodem zaregistruj malou jímku s vodou, u níž na betonovém chodníku leží dvě zelené byliny a na zdi vedle jsou umístěny dvě tabule se dvěmi kamennými sloty. Do pravého vlož bronzovou knihu a z druhého seber bronzový kompas (Bronze Compass). Nyní se vrať zpět k soše starosty Warrena, ze které jsi prve sebral bronzovou knihu. Cestou se vypořádej se smečkou psů a poté, co staneš před sochou, vlož jí do rukou bronzový kompas. Díky tomu se socha otočí zády k tobě a ty můžeš vyjmout z úkrytu baterii (Battery). Nyní se vydej k výtahu, u nějž právě taková baterie chybí. Pokud si nevzpomínáš na cestu, stačí mrknout na mapu, kde je onen výtah znázorněn červeným blikajícím obdélníčkem. V blízkosti zdviže zlikviduj dvě krvelačné bestie a vlož baterii na správné místo u ovládání výtahu. Nastup na plošinu a sjeď dolů. Dole vyběhni na ulici a po sebrání nábojů do pistole od vlevo ležícího mrtvého dělníka se probojuj skrze houf zombie opačný konec cesty, kde vstup vzdálenějšími dveřmi do trafostanice. Po vstupu seber ze stolku na konci uličky (uvnitř trafostanice) 3 balení střelného prachu B. Přistup k panelu s blikající kontrolkou a přepni ovládání z automatiky na manuál. Nyní přistup k opodál se nacházejícímu ovládacímu panelu.
Čtyřmi přepínači nastav hodnotu napětí na 20 V (červený, modrý, modrý, modrý), díky čemuž otevřeš první dveře (A). Ihned poté aktivuj přepínače tak, abys dostal výslednou hodnotu 120 (červený, červený, červený, modrý), čímž otevřeš dveře (B). Vejdi do dveří B a seber z plechové skříňky zbraň - pravděpodobně granátomet (Grenade Launcher). Vyjdi ven z místnosti a staneš se svědkem přílivu zombíků.

Resident Evil 3: NemesisZ dvojice nabízených voleb si nezvol žádnou a po uvolnění přístupu ke dveřím vstup do místnosti A, kde seber z police pojistku. Opusť trafostanici a před ní se vypořádej s Nemesis. Jakmile ji uzemníš, vydej se k výtahu, kterým vyjeď vzhůru. Na křižovatce odboč vlevo a dveřmi vyjdi na ulici, kde se prostřílej skrze skupinku nepřátelských mrtvolek až na opačný konec, kde vstup dveřmi do skladiště. Druhými dveřmi vyjdi ze skladiště a přeběhni přes parkoviště k dalším dveřím.

UPTOWN
Vyjdi ven na přilehlé prostranství, na jehož opačné straně vejdi železnou brankou do uličky, na jejímž konci se nachází hydrant s připevněnou požární hadicí (Fire Hose). Hasákem uvolni hadici a seber ji. Hasák už nebudeš potřebovat, díky čemuž se ti uvolní místo v inventáři. Otoč se a běž zpět uličkou, přičemž po několika metrech vejdi do dveří nalevo. V uličce s mrtvým žoldákem odprav 2 krvežíznivé stvůry a pokračuj dál ke dveřím na konci stezky. Za nimi - v požárem ozářené ulici, vedoucí k policejní stanici - zlikviduj několikačlennou skupinku živých mrtvolek a přes branku z mřížoví vlevo vejdi do uličky. V ní vstup dveřmi vpravo do skladiště. Zde si dle potřeby uspořádej předměty v inventáři, ulož si případně pozici, po opuštění skladiště se otoč vpravo a o kousek dál, před velkým požárem, nasaď na zde nacházející se hydrant požární hadici, kterou máš u sebe. Po uhašení ohně se vydej zpřístupněnou cestou k obchodnímu centru (Sales Office). V ulici můžeš sebrat dvě ležící modré bylinky. Před budovou obchodního centra seber napravo na pytli pohozenou kliku (Crank) a přes dvůr přeběhni k vstupním dveřím, přičemž z cesty odkliď překážející Lickery. Po vstupu do budovy se znovu setkáš s Nikolaiem, jež před chvílí zastřelil z podezřelých důvodů jednoho ze svých soukmenovců. Po krátké rozmluvě, v níž se tě snažil přesvědčit o nutnosti likvidace mrtvého žoldáka, se poohlédni po kanceláři, mezitím co on se bude snažit získat potřebná data z laptopu.
Resident Evil 3: NemesisV pootevřeném šupleti nalevo od Nikolaie seber obchodní fax (Business Fax), v regálu vpravo od zásuvky seber Aid Spray a na jednom ze stolů v místnosti najdi blýskající se dálkové ovládání (Remote Control). Poté, co ze stejného míste sebereš další faxovou zprávu (Manager´s Fax), uchop dálkové ovládání a použij ho. Ze spuštěného televizního reklamního šotu si zapamatuj název výrobku. Přistup ke stolu napravo a použitím počítače zadej zjištěný název jako heslo pro přístup do skladu léčiv (Medical Storage Room). Projdi odblokovanými dveřmi a z polic ve skladu seber přísadu do oleje (Oil Additive). Vydej se chodníčkem ven ze skladu a po chvíli zjistíš, že budova se stala terčem valící se armády zombíků. Předvoj je již ve tvé těsné blízkosti, takže je nutné bránit se silou. Není však na škodu použít trochu hlavu - po odpálení ventilů na parním topení pošleš řadu živých mrtvolek k zemi, aniž bys musela plýtvat střelivem. Prostřílej se kanceláří a poté opusť budovu. Vydej se k tramvaji, přičemž cestou navštiv skladiště v blízkosti hydrantu, kdes uhasila před nedávnem požár. Uprav si inventář, smíchej olej s přísadou, čímž získáš olejovou směs (Mixed Oil) a můžeš si i uložit hru. Dříve než budeš pokračovat k nádraží, můžeš se stavit pro nějakou tu skrytou munici. Jakmile vyjdeš ze skladiště, vydej se vpravo a na křižovatce pokračuj šikmou cestou doleva. V následné uličce odolej útoku zombíků a projdi skrze dveře na jejím konci na další stezku, jež Tě dovede ke křižovatce. Zde odboč vpravo a hned za zatáčkou seběhni vlevo po schůdcích na plácek, kde se vypořádej ze skupinkou "hladových". Po likvidaci zombíků přistup k otvoru vedle spuštěných plechových vrat a použitím kliky je vytáhni nahoru. Ve zpřístupněném regálu seber tři sady granátů (Grenade Rounds) a uličkou na druhé straně plácku doběhni ke dveřím do Jackova Baru.

Resident Evil 3: NemesisProběhni jím a poté, co vyjdeš hlavním vchodem, se prostřílej do ulice vlevo, kde projdi dveřmi na další stezku. Po eliminaci několika nemrtvých seber zelené bylinky pohozené na zemi (pokud jsi to neprovedla již dříve) a na křižovatce, ke které doběhneš, zaboč vpravo - do míst, kde hra začínala.
Po několika perných chvilkách se konečně ocitáš ve skladu, kdes poznala v prvopočátcích tohoto dobrodružství vystrašeného Daria Rossa (muž jenž se schoval v kontejneru). Vlez do opuštěného, nyní již přístupného, prostoru a seber uvnitř pohozené Dariovy zápisky (Dario´s Memo), 2 balení střelného prachu A a 2 balení střelného prachu B. Nyní se konečně můžeš vydat k tramvajovému stanovišti.
Tvá cesta však nebude žádnou procházkou růžovým sadem. Ostatně to lze předpokládat už vzhledem k charakteru posledních několika hodin. Hned první překvapení zažiješ v …

Ne, neřeknu Vám to. Jest-li se chcete dozvědět, jaké další nástrahy čekají na půvabnou Jill, budete si muset přečíst třetí část tohoto návodu.

Autor:


Témata: Manuál, Socha, Tramvaj


Nejčtenější

Pimax: The World's First 8K VR Headset
Virtuální realita v 8K rozlišení? Helma od Pimaxu boduje na Kickstarteru

Po třech dnech na Kickstarteru už má nová helma pro virtuální realitu od společnosti Pimax více než čtyřnásobek požadovaných peněz. Na papíře totiž vypadá...  celý článek

Marvel vs. Capcom: Infinite
Nebaví vás učení komb? Marvel vs. Capcom Infinite je bojovka pro vás

Jestli rádi bezmyšlenkovitě bušíte do ovladače, je bojovka Marvel vs. Capcom: Infinite něco pro vás.   celý článek

WolfenDoom: Blade of Agony
Nemůžete se dočkat nového Wolfensteina? Vyzkoušejte WolfenDooma

Projekt vytvářený fanoušky skvěle kombinuje retro zpracování s moderními herními prvky. Takhle by dnes vypadal Wolfenstein, kdyby nedošlo k žádnému nárůstu...  celý článek

Resident Evil: Revelations
Zaoceánská plavba s mutanty potřetí. Recenze Resident Evil Revelations

„Tati, já nechci zase na zaoceánskou plavbu,“ postěžoval si mladý hráč. „Kušuj,“ řekl otec Capcom a naservíroval mu tu samou hru už potřetí.   celý článek

Fallout: New Vegas
Ve Falloutu měla být svatba ve vegaském stylu, nezbyly na ni peníze

Vývojáři z Obsidian původně plánovali, že hra bude mít podtitul Sin City, že umožní hráčům vybrat si rasu hlavní postavy a dokonce chtěli ve hře zorganizovat...  celý článek

Další z rubriky

WolfenDoom: Blade of Agony
Nemůžete se dočkat nového Wolfensteina? Vyzkoušejte WolfenDooma

Projekt vytvářený fanoušky skvěle kombinuje retro zpracování s moderními herními prvky. Takhle by dnes vypadal Wolfenstein, kdyby nedošlo k žádnému nárůstu...  celý článek

Outlast (PlayStation 4)
Stahujte brutální horor Outlast na PC zdarma. Ale pospěšte si

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma brutální horor Outlast v deluxe edici, tedy i s rozšířením Whistleblower....  celý článek

Pimax: The World's First 8K VR Headset
Virtuální realita v 8K rozlišení? Helma od Pimaxu boduje na Kickstarteru

Po třech dnech na Kickstarteru už má nová helma pro virtuální realitu od společnosti Pimax více než čtyřnásobek požadovaných peněz. Na papíře totiž vypadá...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.