Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ripmax RC Simulator - RC model F-16

  12:00aktualizováno  12:04
Ripmax RC Simulator nám umožní vžít se do role pilotů RC modelů letadel. Kromě létání s větroni a motorovými stroji, nabízí také jednu možnost lákavou i pro skutečné letecké modeláře. Jen málokdo z nich totiž v životě pilotoval maketu proudového letounu...

 Ripmax RC Simulator - RC model F-16 Vývojáři z Inertia Games pro nás připravují opravdovou lahůdku. Simulátor rádiem řízených modelů letadel. Pokud si chcete vyzkoušet pilotování RC modelů a nepatříte mezi nadšence, kteří mnoho desítek hodin sestavují svou létající maketu, aby jí po jednom nepovedeném manévru proměnily v hromadu šrotu, je tato hra určena právě pro vás.

Pilotovat, nebo přesněji řečeno ovládat, bude možné jeden z deseti modelů. Na výběr jsou větroně, akrobatické speciály, dvojplošníky, repliky letadel z druhé světové války a již jednou zmiňovaná stíhačka F-16 Falcon. Každý z modelů se má odlišovat vlastními letovými charakteristikami, které označují tvůrci hry za maximálně realistické. Ke zvládnutí poměrně složité pilotáže, bude začátečníkům sloužit tréninkový program obsažený ve hře, jehož náročnost se bude stále zvyšovat. V posledních tréninkových misích má být vysvětlena technika vysoké pilotáže a složitější akrobatické figury.

 Ripmax RC Simulator - RC model F-16 Jediným nerealistickým faktorem této hry, je podle slov tvůrců, možnost zvolit si počasí v jednotlivých lokacích, kterých má hra obsahovat přesně deset. V každé z lokací bude možné vybrat si jednu z těchto soutěžních disciplín: Touch & Go - rychlé starty a přistání, hodnotí se celkový počet přesných přistání na čas, Pylon Race - klasické závody okolo pylonů, Limbo - průlety specialními brankami umístěnými nízko nad zemí, Balloon Poppin - ničení balónků letících vzduchem, Glide Time - soutěž v délce letu bezmotorových modelů a Target Drop - disciplína zaměřená na přesné zasahování na zemi umístěných cílů.

Jak je patrné z poslední uvedené varianty hry, na některé modely letadel bude možné umístit výzbroj v podobě funkčních maket bomb, raket nebo leteckých kanónů. Zda bude možné simulovat i souboje mezi jednotlivými letouny, není doposud známo, stejně tak, jako přesné datum vydání tohoto titulu.  Ripmax RC Simulator - RC model F-16 Z okolních obrázků je také patrné, že ovládat modely bude možné z několika odlišných pohledů. I když první verze Ripmax RC Simulatoru nemá multiplayerové hraní podporovat, na jeho dodatečném začlenění do hry se prý usilovně pracuje. Hardwarové nároky nevypadají zatím nikterak hrozivě. Ke spolehlivému chodu této hry by mělo postačovat Pentium 200 s 32 MB RAM a 4 MB 3D kartou. Pro plné detaily bude samozřejmě nutná podstatně výkonnější sestava.

Ačkoliv věřím, že sebelepší simulace nemůže nahradit skutečné létání s vlastnoručně vyrobenými modely, své výhody bezesporu má. Již mnohokrát jsem viděl smutek v očích nešťastných modelářů - pilotů, kteří po havárii svých létajících miláčků pracně vyhrabovali ze země jedinou použitelnou část zničeného modelu - letecký motorek. Co by v té chvíli asi dali za možnost stisknout tlačítko NEW GAME. Pokud snad patříte mezi tuto skupinu nadšenců, jejíž výtvory upřímně obdivuji, vězte, že podobných modelářských tragédií vám přeji co možná nejméně.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.Najdete na iDNES.cz