Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Road to India – dvojitá adventura

  12:00aktualizováno  12:00
Podtitulek může znít možná trochu mlhavě, nicméně zcela pravdivě. Připravovaná klasická adventura francouzské společnosti Microids nás totiž zavede do současné Indie hned dvakrát – jednou ve skutečnosti a jednou v divokých snech hlavního hrdiny Freda Reynoldse.

Road to India Možná si ještě někteří z vás vzpomínají na hru Amerzone od francouzských Microids, která se mohla pochlubit skvělou grafikou a zajímavým příběhem o dopravě posledního zachovalého vejce vzácných Bílých ptáků z Francie do Střední Ameriky. V současnosti tato společnost připravuje svůj další projekt nesoucí název The Road to India a opět se bude jednat o adventuru, ne nepodobnou právě zmiňované Amerzone.

Jak již název napovídá, děj bude tentokráte situován do Indie, konkrétně kupříkladu na lokality města Dillí, Taj Mahalu nebo chrámu Kálí. Naskytne se nám tak jedinečná příležitost nahlédnout do této pozoruhodné země a poznat její historii, tradice a architekturu. Děj se odehrává v přítomnosti a vy jej sledujete očima amerického studenta Freda Reynoldse. Ten se vydává do Dillí za svou indickou přítelkyní Anushou, s níž se kdysi seznámil na místní univerzitě. Po příletu ale zjistí, že Anusha byla unesena tajemnou sektou The Thugs (možno přeložit jako „Vrazi“ nebo „Lupiči“), jež má v úmyslu svrhnou současnou vládu za pomoci temných sil, jimž také hojně obětuje lidské bytosti. A jelikož má být Anusha další obětí, musí si s jejím vysvobozením a případným zničením kultu uctívačů Kálí zatraceně pospíšit (jak vidno, příběh má znatelnou spojitost s filmem Indiana Jones a Chrám zkázy).

Limitem pro nalezení Fredovy snoubenky jsou tři dny. Každý pak bude navíc rozdělen na dvě zcela odlišné části – skutečnost a sny, jež se odehrají během Fredova spánku. Anushu přitom musíte Road to India zachránit v obou dvou částech zvlášť. Hra vám tak nabídne v podstatě dva příběhy v jednom. Oba budou mít sice stejný cíl, ale postup k němu se bude znatelně lišit. Abych byl konkrétnější, tak zatímco ve „snech“ na vás čeká množství logických hádanek a puzzlů, skutečnost bude sestávat z detektivního pátrání a komunikace s herními postavami. Těch ale ve hře nenaleznete příliš mnoho – je slíbeno pouze sedm hlavních postav plus několik vedlejších. To ale nemění nic na věci, že koncept rozdvojení příběhu hry je velmi zajímavý a možná se můžeme těšit na obdobu světů Stark a Arcadia z famózní The Longest Journey.

Road to India poběží na podobném enginu jako Amerzone, což znamená, že vám umožní se na všech lokacích volně otáčet o 360 stupňů (jinými slovy, klasická „atlantisovka“). Všechny lokace budou renderované a soudě dle několika dostupných obrázků se můžeme opět těšit na bohaté vizuální hody. Všechny herní postavy jsou plně 3D a animované v reálném čase, děj bude navíc vyplňovat řada kratších animovaných sekvencí, jejichž celková délka dosáhne zhruba patnácti minut.

Vypadá to tedy, že se na nás řítí další zajímavá adventurka s kvalitní grafikou a průměrnou rozsáhlostí (tvůrci slibují 20 hodin hraní, což je ale pravděpodobně opět mírně nahypovaný údaj). Ke spuštění postačí slabé Pentium II 200 MHz s 32 MB RAM. V obchodech se této gamesky dočkáme již poměrně brzy – datum vydání je stanoveno na přelom května a června tohoto roku.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz