Rock N' Roll Racing

  12:00aktualizováno  26. září 2:22
Po dlouhé době se na GBA opět objevují nové ""crazy závody"". Chcete se oddat akčně závodnímu šílenství? Tak si s námi pojďte zahrát hru se zvláštním názvem Rock N' Roll Racing od Blizzardů!

Rock N' Roll Racing

Ze začátku, když se mi do rukou dostala hra RRR, jsem si myslel, že půjde o další z řady naprosto tuctových pokusů sekaných pro GBA jako na běžícím pásu, které nejsou zrovna dvakrát kvalitní a bál jsem se tak dalšího nudného hraní kvůli recenzi. O opaku mě začala přesvědčovat už úvodní obrazovka, na níž se skvělo logo veleslavného Blizzardu (Diablo, Warcraft, Starcraft).

O čem tedy jsou RRR? Jde o závody tzv. monster trucků. Poté, co si založíte nového hráče, máte na výběr hnedle tři auta - dvě levná za 17.000 a jedno pak za lidových 70.000. Vzhledem k tomu, že vaše základní finanční připravenost čítá jen 20.000, musíte si zvolit jedno z levnějších. Závodí se pak na různých planetách, přičemž k postupu na novou planetu (resp. do vyšší ligy) potřebujete mít dostatek zkušeností, jež získáte za Rock N' Roll Racing úspěšně zajeté závody.

Každého závodu se účastní čtyři jezdci. Na každé planetě se jedou dvě ligy, přičemž liga probíhá tak, že jedete 4-8 závodů, každý z nich dvakrát. Po dokončení jedné ligy přichází liga druhá s těmi samými tratěmi, ale o něco těžšími soupeři. Za vítězství získáváte potřebné zkušenosti a peníze. Pokud nasbíráte dostatek "experience", máte možnost ukončit ligu dříve. Ale doporučuji zajet závod kvůli penězům - za vítězství inkasujete 10.000, za druhé místo 7.000 a za třetí 3.000.

Zpočátku jsou na výběr výše uvedená tři auta. Doporučuji od začátku nic nekupovat a snažit se našetřit na AirBlade.... Tenhle stroj vám vydrží minimálně Rock N' Roll Racing pro nejbližší tři planety. Auto se dá dále vylepšovat různými upgrady - motor, pneumatiky, ale i rakety, urychlovače, miny... Vybavení se pak lehce liší od typu - základní mají kulomety, lepší rakety a nejvyšší modely dokonce naváděné střely. Každý parametr lze dále vylepšovat - zkraje tak můžete vystřelit jenom jednou za ujeté kolo, později už soupeřům zaškodíte třebas pěti raketami.
Dále máte možnost vybrat si jednoho z vesmírných (komiksově nakreslených) dobrodruhů/ závodníků. Každý z nich má nějaká výrazná pozitiva pro hraní, jako je kupř. rychlejší start.

Na RRR nahlížíte skrze izometrickou perspektivu a to působí zpočátku problémy - ale nic, na co by se nedalo posléze zvyknout. Adrenalinová hudba na pozadí Rock N' Roll Racing (př. Black Sabbath) spolu s komentářem pomáhá vytvářet příjemnou atmosféru pro vaše snažení!

Ve finále musím hru pochválit, poskytuje totiž celkem hutnou zábavu (a to nemluvím o linkovém multiplayeru), jedinou nevýhodou je snad jen její krátkost na jednu obtížnost. Ale při každé nové obtížnosti je tu o jednu postavu a jednu planetu a auto více:o) Takže snad ještě tolik, že se RRR může po čase stát lehce monotónní. Ale pokud vás už nebaví jen klasické počiny jako GT3 nebo F1 a Mario Kart vám připadá dětinský, zkuste zde představený Rock N' Roll Racing!

Rock N' Roll Racing
Výrobce/Distributor Mass Media / Blizzard
Platforma GameBoy Advance
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ano, 2 hráči
Verdikt: Velice dobrá závodní akce.
Hodnocení: 75% (info)

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

RECENZE: Strategie Jagged Alliance: Rage! není tak špatná, jak se zdá

Jagged Alliance: Rage!

V tropické džungli vás nemusí dostat jen ozbrojené komando, ale i dehydratace a infekce. Své o tom vědí žoldáci z...

RECENZE: GRIS je dojemnou cestou za sebepoznáním

GRIS - trailer

Nejnovější přírůstek do rodiny uměleckých her GRIS vám připomene, že na některé věci se videohry jako médium hodí více...

RECENZE: Český Project Hospital je simulátor nemocnice pro náročné

Project Hospital (beta)

Virtuální správa nemocnice nemusí být jen v humorném duchu. Project Hospital sice evokuje kultovní Theme Hospital, ale...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz