Rock N' Roll Racing

  12:00aktualizováno  26. září 2:22
Po dlouhé době se na GBA opět objevují nové ""crazy závody"". Chcete se oddat akčně závodnímu šílenství? Tak si s námi pojďte zahrát hru se zvláštním názvem Rock N' Roll Racing od Blizzardů!

Rock N' Roll Racing

Ze začátku, když se mi do rukou dostala hra RRR, jsem si myslel, že půjde o další z řady naprosto tuctových pokusů sekaných pro GBA jako na běžícím pásu, které nejsou zrovna dvakrát kvalitní a bál jsem se tak dalšího nudného hraní kvůli recenzi. O opaku mě začala přesvědčovat už úvodní obrazovka, na níž se skvělo logo veleslavného Blizzardu (Diablo, Warcraft, Starcraft).

O čem tedy jsou RRR? Jde o závody tzv. monster trucků. Poté, co si založíte nového hráče, máte na výběr hnedle tři auta - dvě levná za 17.000 a jedno pak za lidových 70.000. Vzhledem k tomu, že vaše základní finanční připravenost čítá jen 20.000, musíte si zvolit jedno z levnějších. Závodí se pak na různých planetách, přičemž k postupu na novou planetu (resp. do vyšší ligy) potřebujete mít dostatek zkušeností, jež získáte za Rock N' Roll Racing úspěšně zajeté závody.

Každého závodu se účastní čtyři jezdci. Na každé planetě se jedou dvě ligy, přičemž liga probíhá tak, že jedete 4-8 závodů, každý z nich dvakrát. Po dokončení jedné ligy přichází liga druhá s těmi samými tratěmi, ale o něco těžšími soupeři. Za vítězství získáváte potřebné zkušenosti a peníze. Pokud nasbíráte dostatek "experience", máte možnost ukončit ligu dříve. Ale doporučuji zajet závod kvůli penězům - za vítězství inkasujete 10.000, za druhé místo 7.000 a za třetí 3.000.

Zpočátku jsou na výběr výše uvedená tři auta. Doporučuji od začátku nic nekupovat a snažit se našetřit na AirBlade.... Tenhle stroj vám vydrží minimálně Rock N' Roll Racing pro nejbližší tři planety. Auto se dá dále vylepšovat různými upgrady - motor, pneumatiky, ale i rakety, urychlovače, miny... Vybavení se pak lehce liší od typu - základní mají kulomety, lepší rakety a nejvyšší modely dokonce naváděné střely. Každý parametr lze dále vylepšovat - zkraje tak můžete vystřelit jenom jednou za ujeté kolo, později už soupeřům zaškodíte třebas pěti raketami.
Dále máte možnost vybrat si jednoho z vesmírných (komiksově nakreslených) dobrodruhů/ závodníků. Každý z nich má nějaká výrazná pozitiva pro hraní, jako je kupř. rychlejší start.

Na RRR nahlížíte skrze izometrickou perspektivu a to působí zpočátku problémy - ale nic, na co by se nedalo posléze zvyknout. Adrenalinová hudba na pozadí Rock N' Roll Racing (př. Black Sabbath) spolu s komentářem pomáhá vytvářet příjemnou atmosféru pro vaše snažení!

Ve finále musím hru pochválit, poskytuje totiž celkem hutnou zábavu (a to nemluvím o linkovém multiplayeru), jedinou nevýhodou je snad jen její krátkost na jednu obtížnost. Ale při každé nové obtížnosti je tu o jednu postavu a jednu planetu a auto více:o) Takže snad ještě tolik, že se RRR může po čase stát lehce monotónní. Ale pokud vás už nebaví jen klasické počiny jako GT3 nebo F1 a Mario Kart vám připadá dětinský, zkuste zde představený Rock N' Roll Racing!

Rock N' Roll Racing
Výrobce/Distributor Mass Media / Blizzard
Platforma GameBoy Advance
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ano, 2 hráči
Verdikt: Velice dobrá závodní akce.
Hodnocení: 75% (info)

Autor:

Nejčtenější

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Stan Lee

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

RECENZE: Thronebreaker je parádní karetní Zaklínač. I bez Geralta

Thronebreaker: The Witcher Tales - obrázky z recenzování

Sběratelských karetních her je v poslední době tolik, že by je nespočítal ani pacient trpící chronickou mnohoprstostí....

Nový přídavek k českému Kingdom Come je po všech stránkách trapný

Kingdom Come: Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

Nejlepší česká hra posledních let ani napodruhé nedostala takový přídavek, jaký by si zasloužila. Milostné...

RECENZE: Not Tonight je sžíravá kritika Velké Británie po brexitu

Not Tonight

Jak by mohly vypadat děsivé důsledky brexitu? To zjistíte v kůži jednoho nešťastníka, jehož život se rázem změnil kvůli...

Najdete na iDNES.cz