Rocky Legends

  12:00aktualizováno  10. října 5:55
Boxerské eso se vrací, aby napodruhé zaujalo hráče a dokázalo, že je stále ve stejně dobré formě. Tentokrát ovšem nebudeme sledovat jen vzestup samotného Rockyho, ale i jeho rivalů. Takže kdo bude nyní na konci oslavován?

Rocky Legends

Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal Rocky Balbou, boxera, který se vyšplhal z drsné ulice až na samotný vrchol boxerského Olympu - a vzápětí spadnul na samotné dno. Několik let jsme si museli počkat na první, skutečně kvalitní herní zpracování. Pravdou ovšem zůstává, že do posledního okamžiku tomuto projektu nikdo nevěřil. Firma, která za tím vším stála, moc áčkových titulů nevyprodukovala, filmové licence jsou vždy poněkud pochybné a přeci jen boxerské hry začaly pomalu stagnovat - žádná originalita, naopak neskutečný stereotyp. Uvedené měla na svědomí také snaha o rádoby reálné zpracování tohoto sportu. Pár autentických úderů tak rozhodně nemohlo skutečného fanouška nikdy moc oslovit a nakonec i stále stejná, i když reálná jména boxerů tomu též moc nepomohly.

Několik slavných boxerských ikon si svou vlastní hru již střihlo, ale vždy se spíše jednalo o průměrný až podprůměrný herní počin. O to více překvapil premiérový vstup hry Rocky Legends

1. kolo: Rocky a ti druzí

Zatímco v první hře šlo jen o samotné ztvárnění vzestupu Rockyho na boxerský vrchol, zde máte možnost si zvolit kariéru všech známých boxerů z filmové série. Chcete vědět, jak se vlastně dostal k boxu slavný Apollo Creed? Že by podobný příběh jako Rocky (ehm)? Co před boxováním dělal Ivan Drago? A nebo kdo byl před vyzváním Rockyho Clubber Lang? To byly otázky, na které nyní dostanou fanoušci přesnou odpověď. Jestli jde o původní vynechané filmové záběry, či jestli popustili uzdu fantazie samotní tvůrci je otázkou, na níž se však odpovědi nedočkáte. Ale díky uvedenému tu máme čtyři zajímavé kariéry, které se opravdu liší příběhem jednotlivých postav.

Pravdou sice je, že budete potkávat stejné boxery, ale vzhledem k tomu, že se celkový počet rohovníků vyšplhal na číslovku čtyřicet je skutečně malá pravděpodobnost, že by vás střety mezi provazy omrzely. Každý z borců má naprosto odlišný styl, i když zpočátku to tak možná nevypadá. Tak jako v předchozím díle i zde využíváte na sto kombinačních úderů a pokud znáte filmovou předlohu dobře, budete mile překvapeni, jak si jsou boxeři pohybově, úderově a také projevem svých emocí podobní. Takový Ivan Drago je sice velký a se silným úderem, ale jeho pohyb po ringu je neskutečně toporný a kolikrát neví, co se kolem něho děje - ovšem když se trefí, pak to skutečně stojí zato. Apollo má zase nádherný lehký krok s rychlým direktem, jímž dokáže protivníka vždy překvapit - tím spíše, že dokáže udělat rychlou Rocky Legends výměnu postoje. Rocky je zpočátku trochu nemotorný, ale postupně se zněj stává hbitější boxer. A nakonec Clubber - to je drsnák, kterému jde jen o vítězství a jeho „těžký dech“ je skutečně znát i ve hře.

Další zajímavostí je trénink, který se nijak nezměnil co se samotného trénování týče a tak pokud jste hodně líní, můžete si spustit automatické přerozdělování, které vám nicméně přidá jen pár bodů. Pro připomenutí, máte zde skákání přes švihadlo, trénování komb do velkého pytle, trénování rychlosti do malého atd. Tvůrci si celkem vyhráli se skutečností, že tréninkové prostředí koresponduje s vybranou postavu. Jestliže takový Ivan disponuje super moderním tréninkovým střediskem, Rocky se musí spokojit s tělocvičnou ve své staré čtvrti. A když jste konečně připravení, vzhůru do ringu.

2. kolo - ring volný a inteligence soupeřů

Je tu klasický systém zobrazení všech boxerů od průměrných, až po ta největší esa. V každém měsíci máte na výběr ze tří mačů, při nichž neschází ani podrobný popis rohovníků. Výhra vás postrčí o příčku výš a tak budete pokračovat, až dosáhnete svého snu. K tomu je však potřeba důkladná analýza soupeře a trénink. V něm je dobré si nacvičit jisté kombinace, které vám vyhovují nejen složitostí vyvolání, ale především hodnotou „damage“. Některá komba Rocky Legends jsou jednodušší a efektní na pohled, ale nedokáží protivníkovi tolik ublížit, jiná jej naopak mohou zcela rozhodit či omráčit, pročež je volná cesta pro K.O.
Drobné změny nastaly v získávání postav do dalších herních režimů. Nyní už nezískáváte po každém vyhraném zápase poraženého soka, ale musíte si ho koupit.

Je tu dokonce implementovaná možnost se soupeři posmívat, což je věrné filmové předloze. Ale zpět, máme tu nástup do ringu. Přichází představení obou boxerů promotérem, rozhodčí započne zápas a pak je to značné míry na vás, jestli dáte šanci svému soupeři se vzpamatovat či zda-li dokážete udržet vysoké tempo zápasu až do konce prvního kola. Protivník se ale posléze poradí se svým koučem, změní taktiku a začne vám dávat malou lekci. Asi takhle. Umělá inteligence je v Rocky Legends zvláštní a v mnoha směrech nevyrovnaná. Na jednu stranu vás to udržuje v napětí a budete muset také trochu taktizovat. Přeci jen, pokud byste poráželi své protivníky příliš snadno, bylo by to podezřelé. Nicméně některé herní aspekty ztěžující vaši kariéru vzbuzují rozpaky. Např. zohlednění únavy a vyčerpání samotných aktérů rohovnického střetu. Přeci jen pokud dokážu správně kombinovat a dobře vedenými údery protivníka nepustím k ráně, měla by být nějak zohledněna má převaha. Ovšem soupeř se nějakým zázrakem dokáže otřepat, začne před vámi ustupovat, energie mu pomalu nabude a posléze je schopen vás ještě porazit. A vy mu najednou jako naschvál nemůžete uštědřit tu poslední ránu - následuje knockout a konec. Počítání, mačkání tlačítka jak o život a zápas je v háji. Především to platí ve vyšších ligách, ale i tak se mi to zdá nefér.

A jak to bude dál?

Herního vzkříšení se Rocky už dočkal - dokonce nadvakrát. Co se ovšem stane s dalším filmovým dílem se stále neví. Sly má prý scénář dopsaný, ale žádná filmová společnost do toho nechce jít - že by hrdina osmdesátých let už vypadl z kurzu a nebo boxerské filmy už netáhly? Bude jistě zajímavé sledovat, jak to nakonec dopadne. Že by se nakonec zrodila i třetí herní inkarnace...?

Opakovačky se pak představují v šíleném rozmazaném tempu. Co se ovšem týče atmosféry zápasu, tak ta je bezkonkurenční. Dav skanduje, pokud je nespokojen hází flašky do ringu, pokud se vám podaří dobrá sada úderů a pokračujete další kanonádou rozezní se filmová hudba, která graduje až do úplného finále. Takže jak je na tom Rocky Legends po technické stránce?

3. kolo - technická stránka a něco navíc

Rocky Legends

Řekl bych, že se od staršího bratříčka nic nezměnilo. Grafická stránka je identická a rozhodně nepřibylo ani těch něco málo efektů navíc. Rozhodně tak ve srovnání s konkurenčním Fight Night 04 tento titul vizuálně hodně ztrácí. Také mimika je taková neslaná nemastná a nesedí s mluveným slovem. Ale suma sumárum je celkový dojem spíše kladný a i přes výše citované se dá na Rocky Legends stále velmi dobře koukat. Byly zkráceny loadingové obrazovky, přibyl jukebox a otevřít si také můžete pět trailerů na jednotlivé díly série.

Ať už se to vezme z jakékoli strany, máme zde další kvalitní box, který se sice snaží již podruhé uplatnit skrze zakoupenou licenci, ale pořád je to více než slušně hratelná záležitost. A pokud si ještě uvědomíme, že první díl byl takovým menším nedostatkovým zbožím v našich končinách, nelze nežli s povděkem kvitovat za znovu vydání jakési directors cut verze původní hry. Konec konců není to první ani poslední případ, kdy se na pulty obchodů dostává pokračování s toliko rozšiřujícími se možnostmi - ale také s příznivou cenou.

Rocky Legends
Výrobce/Vydavatel Venom Games/Ubi Soft
Platforma PlayStation 2, Xbox
Multiplayer: ano, 2 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 315 kB
Verdikt: Pokud jste nesehnali první díl a jste fanoušky filmové série, je to pro vás povinnost.
Hodnocení: 75% (info)

Autor:


Témata: Apollo, Xbox

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

RECENZE: Banner Saga 3 láká na špičkové tahové souboje a epický závěr

Banner Saga 3

Každý příběh jednou dospěje do konce a tak to je i s oblíbenou Banner Sagou, která třetím dílem vše v epickém stylu...

RECENZE: WarioWare Gold láká na tři sta hříček i svérázný humor

WarioWare Gold

Zlý, tlustý a po penězích toužící Wario je zpět v plné síle. WarioWare Gold baví prověřenou hratelností, spoustou...

RECENZE: World of Warcraft vyostřil boj Hordy a Aliance - druhá část

World of Warcraft: Battle for Azeroth

V pořadí již sedmá expanze online hry na hrdiny World of Warcraft láká na válku mezi znepřátelenými frakcemi, ale i...Najdete na iDNES.cz