Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rogue Lords

  12:00aktualizováno  1. března 3:13
Trojrozměrná řežba na mobilu byla dříve jen krásným snem, dnes naprostou běžností. Vlastníte-li lepší mobilní přístroj, máte spoustu možností. Třeba rozsekat hordu ohavných monster. Tak pojďme do toho!

HODNOCENÍ

Marek Doubrava 8/10
SKVĚLÉ

HODNOCENÍ

Jan Beránek 6/10
PĚKNÉ

Možná jste také toho názoru, že střelné zbraně jako jsou brokovnice, kulomety, raketomety a další běžné akční pomůcky, už mají tak trochu odzvoněno. Je jich všude spousta a nadšení z nich pomalu upadá. Řešení je v návratu do starověkých dob, kde byl preferován boj zblízka a vítězil ten nejsilnější z bojovníků. Jedním z nich byl určitě hrdina hry Rogue Lords, který se na takový boj přímo specializuje. Jeho vzhled připomíná kata a pro všechny jeho nepřátele jím vlastně i je, neboť setkání s ním je stojí život.

Jak už bylo řečeno, střelné zbraně by se tu neměli objevovat, ale ke starým časům přeci jen jedna patří. Hodí se do rukou hlavně zákeřným útočníkům, kým hrdina naší hry určitě není, ale postupem času to zkrátka chce něco silnějšího, a tak tedy přichází na řadu kuše. Mimo ní se vám do rukou dostane běžné sekery nebo meče, s nimiž se pochopitelně musíte k protivníkovi přiblížit a riskovat tak, že od něj schytáte nějakou ránu. Záleží tedy na včasnosti vašeho útoku a na to, zda jakou zvolíte taktiku v případech, kdy na vás půjde z každý strany jeden protivník. Řešit je všechny najednou je v tomto případě docela riziko, ale nikdo vám v tom nebrání.

"Na střelné zbraně předem zapomeňte. Mimo kuše jsou zde jen ty, při nichž se chtě nechtě musíte specializovat na boj zblízka."

Aby to nebylo pouze o akci, musíte se občas vydat i do některých temných zákoutí jednotlivých úrovní, kde na vás budou čekat klíče. Ty jsou samozřejmě nutností k otevření nepřístupných dveří, ale jejich hledání vás může někdy pořádně prudit. V místnostech, kde je budete čekat, můžete mimo jiné očekávat i nějaké bonusy v podobě dobití zdraví, ale můžete tu potkat i slušnou přesilu nepřátel. Rozlehlost levelů nesuďte podle toho prvního, v němž není možné se ztratit. V následujících už by to nebylo vaši vinou, ale třeba jen pouhou náhodou, kdy vás hledání jednoho klíče může stát dosaženou pozici ve hře.

I když vás hra přesune do starší doby, o grafice se nedá říci, že by byla zastaralá. Pokud máte kvalitnější barevný displej, budete mít z Rogue Lords slušný požitek. V opačném případě, tedy se slabším mobilem se budete tak akorát trápit, neboť hra patří k náročnějším a třeba na starších Nokiích je absolutně nehratelná. Když se tedy nechcete přesouvat po milimetrech. Celkově ji však rozhodně doporučuji všem, co dohrají vše, co jim přijde pod ruce. Mohli by totiž tentokrát částečně narazit a pobavit se tak mnohem více.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Návrat legendy. World of Warcraft Classic bude vycházet z patche 1.12

World of Warcraft (Vanilla)

Online hra na hrdiny World of Warcraft letos oslaví 14 let od uvedení v Americe a vyjde sedmá expanze Battle for...

Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

Assassin's Creed Origins

Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...Najdete na iDNES.cz