Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rogue Lords

  12:00aktualizováno  1. března 3:13
Trojrozměrná řežba na mobilu byla dříve jen krásným snem, dnes naprostou běžností. Vlastníte-li lepší mobilní přístroj, máte spoustu možností. Třeba rozsekat hordu ohavných monster. Tak pojďme do toho!

HODNOCENÍ

Marek Doubrava 8/10
SKVĚLÉ

HODNOCENÍ

Jan Beránek 6/10
PĚKNÉ

Možná jste také toho názoru, že střelné zbraně jako jsou brokovnice, kulomety, raketomety a další běžné akční pomůcky, už mají tak trochu odzvoněno. Je jich všude spousta a nadšení z nich pomalu upadá. Řešení je v návratu do starověkých dob, kde byl preferován boj zblízka a vítězil ten nejsilnější z bojovníků. Jedním z nich byl určitě hrdina hry Rogue Lords, který se na takový boj přímo specializuje. Jeho vzhled připomíná kata a pro všechny jeho nepřátele jím vlastně i je, neboť setkání s ním je stojí život.

Jak už bylo řečeno, střelné zbraně by se tu neměli objevovat, ale ke starým časům přeci jen jedna patří. Hodí se do rukou hlavně zákeřným útočníkům, kým hrdina naší hry určitě není, ale postupem času to zkrátka chce něco silnějšího, a tak tedy přichází na řadu kuše. Mimo ní se vám do rukou dostane běžné sekery nebo meče, s nimiž se pochopitelně musíte k protivníkovi přiblížit a riskovat tak, že od něj schytáte nějakou ránu. Záleží tedy na včasnosti vašeho útoku a na to, zda jakou zvolíte taktiku v případech, kdy na vás půjde z každý strany jeden protivník. Řešit je všechny najednou je v tomto případě docela riziko, ale nikdo vám v tom nebrání.

"Na střelné zbraně předem zapomeňte. Mimo kuše jsou zde jen ty, při nichž se chtě nechtě musíte specializovat na boj zblízka."

Aby to nebylo pouze o akci, musíte se občas vydat i do některých temných zákoutí jednotlivých úrovní, kde na vás budou čekat klíče. Ty jsou samozřejmě nutností k otevření nepřístupných dveří, ale jejich hledání vás může někdy pořádně prudit. V místnostech, kde je budete čekat, můžete mimo jiné očekávat i nějaké bonusy v podobě dobití zdraví, ale můžete tu potkat i slušnou přesilu nepřátel. Rozlehlost levelů nesuďte podle toho prvního, v němž není možné se ztratit. V následujících už by to nebylo vaši vinou, ale třeba jen pouhou náhodou, kdy vás hledání jednoho klíče může stát dosaženou pozici ve hře.

I když vás hra přesune do starší doby, o grafice se nedá říci, že by byla zastaralá. Pokud máte kvalitnější barevný displej, budete mít z Rogue Lords slušný požitek. V opačném případě, tedy se slabším mobilem se budete tak akorát trápit, neboť hra patří k náročnějším a třeba na starších Nokiích je absolutně nehratelná. Když se tedy nechcete přesouvat po milimetrech. Celkově ji však rozhodně doporučuji všem, co dohrají vše, co jim přijde pod ruce. Mohli by totiž tentokrát částečně narazit a pobavit se tak mnohem více.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Tactical Assault Commander Pro je mini klávesnice a myš k PlayStation 4

Tactical Assault Commander Pro

Tactical Assault Commander Pro je oficiálně licencované příslušenství k PlayStation 3 a 4, které výrazně usnadní hraní...

Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

World of Warcraft

Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

KOMENTÁŘ: Městská akce nemusí být jako GTA. Yakuza pohledem zelenáče

Yakuza 0

Herní série Yakuza bývá mnohými charakterizována jako japonská verze populárního Grand Theft Auta. Loňský prequel a...

Najdete na iDNES.cz