Rome: Caesars Will - adventury zase letí

  • 12
Naučné adventury si v poslední době začínají vydobývat čím dál pevnější postavení na herním trhu. Do jejich tvorby se pouští stále více výrobců. A vzhledem k tomu, že se tyto tituly až dosud těšily velkému zájmu hráčů, rozhodli se nás Montparnasse Multimedia zavést do bájného Říma.
Rome: Caesars Will

Naučné adventury si v poslední době začínají vydobývat čím dál pevnější postavení na herním trhu. Do jejich tvorby se pouští stále více výrobců - již se nejedná pouze o záležitost francouzského Crya, Index+ a Arxel Tribe; o úspěch na tomto poli se snaží taky třeba Montparnasse Multimedia, kteří se nás rozhodli zavést do bájného Říma prvního století před naším letopočtem.

Děj hry se odehrává konkrétně v březnu roku 43 př.n.l., tedy přesně rok po úspěšném atentátu na Césara, diktátora Římského impéria. Po jeho smrti se z Říma stalo město plné zrad a intrik, navíc značně vyburcovaných neustálým unikáním vrahů diktátora před spravedlností. Za této situace se zde objevíte vy - Herkules, galantní římský bojovník, jehož hlavním cílem je zachránit uvězněnou Aurélii. Během svého pátrání však narazíte na velmi tajuplnou listinu - Césarovu poslední vůli, jejíž obsah by mohl mít nedozírné následky na celou říši. Situace nyní nabere na vážnosti a vy se budete muset postavit tváří v tvář nejen četným intrikánským skupinám, ale dokonce i samotnému vrahovi Césara.

Rome: Caesars Will

Asi vůbec nejsilnější stránkou hry by měla být historická přesnost a až neuvěřitelná realističnost herního prostředí. Celé město, jeho krajina i architektura, bylo zrekonstruováno dle zachovalých pozůstatků a profesionálních historických modelů. Autoři hovoří o všudypřítomných původních freskách či mozaikách ztvárněných do nejmenšího detailu dle dochovaných originálů. Během našeho putování navštívíme mnohá historická místa - tak třeba se projdeme po Césarových zahradách, zavítáme do královského fóra, temného vězení či nejstaršího chrámu Temple of Vestra, na vlastní oči spatříme politické centrum Rostra a v neposlední řadě taky poznáme tajemné rituály spojené s římskými koupelemi. Krom toho všeho bysme měli zavítat i do několika okrajových farmářských vilek, proslavených svou výrobou vína či různých olejů.

Kromě herního prostředí se setkáme i s několika skutečnými postavami, které tenkrát v Římě žily nebo působily. Narazíme například na Bruta, Rome: Caesars Will kdysi Césarova věrného přítele, který má ovšem evidentně prsty v Césarově smrti. Dále v ulicích města potkáme Marka Antonyho, slavného řečníka a spisovatele Cicera nebo půvabnou Kleopatru, královnu Egypta, která v Římě trávila spoustu času po Césarově boku.

Druhou nejsilnější stránkou hry bude grafické zpracování a animace. K dispozici je sice zatím pouze pár screenshotů, nicméně již z nich je vidět, že kvalita grafiky bude možná ještě vyšší než u Pompei, která je podle mě zatím vizuálně nejdokonalejší naučnou adventurou na trhu. Kromě detailní a pestrobarevné grafiky autoři slibují i plynulé a realistické animace postav a v neposlední řadě taky příjemnou dobovou hudbu, takže po technické stránce se zřejmě bude opět jednat o výtečné dílo.

Rome: Caesars Will má vyjít již v září tohoto roku a ke spuštění by mělo postačovat P 200 s 32 MB RAM. Buhužel, narozdíl od většiny předešlých naučných adventur (Aztec, Pompei, ...) se této hry nedočkáme v českém jazyce, jelikož se nejedná o produkt Crya, s nímž má Bohemia Interactive podepsanou smlouvu o lokalizaci.


Témata: Diktátor