Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhovor s Pavoukem o Sims 2

  4:41aktualizováno  22. ledna 9:14
Českých stránek o Sims2 není moc a proto jsme právě odchytli autora stránek gameproject.site.cz/thesims2, který se rozhodl na svých stránkách věnovat hře která u většiny chlapů nijak neboduje.
Proč pavouk?

Zeptali jsme se Pavouka jak přišel vůbec ke své přezdívce ?

"Zdědil" jsem ji od táty ale nedostalo se ke mě, proč se mu říká zrovna tak... Prostě se mi ta přezdívka líbila, tak jsem si začal říkat také. Není v tom žádná věda :-)

Proč jsou Sims 2 tak oblíbená hra ? Nejednou si leckterý hráč položil tuto otázku a většinou došel k názoru, protože to hrajou všechny holky. My si však tento názor nemyslíme a i když je hráček Simsů spousta, přeci jenom může tato hra bavit i kluka to dokonce tak aby o této hře vytvořil slušné české fanouškovské stránky. Rozhodli jsme se proto kontaktovat Pavouka a zeptat se ho na to, proč se vůbec pustil do projektu gameproject.site.cz/thesims2.

Takže, můžes se nějak představit čtenářům? Kolik ti je? Co tě baví atd ?
Je mi 16 let, bydlím v Mostě, kam chodím do kvarty místního gymnázia... Mojí největší zálibou je asi práce na internetu a nově i snowboarding, ale ještě mi to moc nejde, tak můžete být rádi, že jsem se tohoto rozhovoru dožil :-)

Můžeš nějak specifikovat svojí práci na internetu? Vytváříš webové stránky o počítačových hrách, co tě k tomu přivedlo?
Jednoduše nuda. Nebavilo mě už jen samotné hraní, tak jsem se rozhodl, že začnu dělat internetové stránky. Pomocí jednoduché příručky HTML jsem vytvořil něco, čemu se snad dalo říkat web - šlo o stránku hry RollerCoaster Tycoon, ale ta už není funkční. V poslední době se nejvíce věnuji GameProjectu, jehož součásti je i sekce zabývající se druhým dílem "simů". Vedle toho ještě dělám například stránky naší třídy...
 

 

Než se dostaneme k samotné stránce o Sims 2, která nás v dnešním rozhovoru bude nejvíce zajímat, zeptám se tě na GameProject. Jak by jsi charakterizoval tyto stránky a co v podstatě nabízí ?
O GameProjectu jsem začal přemýšlet už před rokem, ale nakonec jsem se k tomu dostal až někdy v říjnu minulého roku. Jde o takové seskupení několika různých fan stránek, které mají  podobně laděný design a vzájemně se podporují. Zatím jsem na to sám, takže toho moc nestíhám - plně funkční je zatím pouze jen sekce o již zmiňované hře The Sims 2, pomalounku se rozjíždí stránky o RCT3 a neustále pracuju na části, která se bude věnovat konzolovým hrám na PlayStation 2. Do budoucna plánuju GameProject rozšířit o další hry, ale to záleží na tom, kolik budu mít času a také kolik se najde lidí, ochotných pomoci :-)

Koncept GameProjectu se podobá velice BW Planet, myslíš, že projekty podobného rázu v České republice chybí ?
Určitě! Pokud hledáte něco konkrétního o své oblíbené hře, je rozhodně příjemnější podívat se na stránky takového projektu, kde máte všechno pohromadě než to složitě hledat někde jinde...

Na druhou stranu stranu malá redakce nemůže dělat 10 kvalitních fanstránek s denní aktualizací aby dokázali konkurovat největším projektům, nebo ne ?
Podle mě by se ta malá redakce ani neměla snažit konkurovat projektům, jako je BonusWeb apod. Takovéto herní magazíny by měly návštěvníkovi poskytnout čerstvé informace o dění v celé herní kominitě a na druhou stranu fanstránky by se měli věnovat určitým hrám podrobněji, aby nabídli čtenáři to, kvůli čemu na jejich web přišel.

Dobře,  pojďme se tedy podívat dle mého názoru na nejzajímavější část GameProjectu a tou je stránka o The Sims 2. Proč právě Sims? Přeci jenom mnoho kluků touto hrou opovrhuje..
Proč The Sims 2? No, protože to je skvělá hra! :-) Myslím si, že je nesmysl nad touto hrou ohrnovat nos, jenom kvůli tomu, že jde o takovou herní telenovelu - Já sám tento druh televizní zábavy nesnáším, ale The Sims 2 mě přesto baví... Znám spoustu lidí různého pohlaví, kteří si tuto hru zamilovali...


Co tě na této hře zaujalo? Možnost si postavit dům dle svých představ, provozovat se svým virtuálním egem woo-hoo nebo trápit jednotlivé simáky předhazováním nestandartních situací ?
Těžko říct... Je sposta věcí, které mě na hře baví, např. zmiňovaná stavba domu, místy týrání simíků, ale třeba i systém generací, který hře přidává několik dní životnosti navíc. Na druhou stranu má tato hra i nějaké své mouchy, například stále nemůžete navštěvovat své sousedy apod.

Na svých stránkách zmiňuješ docela dost obecných a základních informací o hře ale není tu moc downloadů? Proč ?
Je to z časových důvodů - takové vytvoření nějakého zajímavého domu zabere například i hodiny a víc a to bohužel nezvládám. Pokud by se našel nějaký čtenář, který by chtěl přispět nějakým svým výtvorem, patřilo by mu mé velké díky :-)

A co stahovat jednotlivé předměty ze zahraničních webů? Přeci jenom mnoho lidí neovladá dobře jazyky a najít určitý předmět ve změti angličtiny bývá problém ..
Není to špatný nápad, ale tady většinou bývá problém se souhlasem autora - sice pochybuju, že by moje stránky navštěvoval nějaký Američan, ale vždycky se najde nějaký "rejpal", který na převzaté downloady někdy docela nepříjemně upozorňuje...

Stahuješ ty sám nějaké downloady pro svojí potřebu?
Většinou ne... :-)

Za nedlouho výjde datadisk, co si o něm myslíš?
Téměř všechny datadisky na původní The Sims byly povedené a ve spojení s možnostmi druhého dílu se může povéct něco, kvůli čemu mnozí hráči opráší krabici se hrou The Sims 2, aby si ji mohli opět nainstalovat. Věřím, že studentský život v podání Maxisu bude zábavný!

Jaký datadisk by jsi nejraději ty viděl po University?
Určitě bych ocenil nějakou předělávku datadisků Unleashed a Superstar z prvního dílu.

Hodláš svoje stránky o Sims 2 nadále zlepšovat, co chystáš v nejbližší době?
Až se trošku uklidní předpololetní šílenství ve škole, určitě se začnu více věnovat downloadům. Jinak žádnou výraznější změnu nechystám.

Na konec bych se te chtěl zaptat, čerpáš někdy inspiraci ze zahraničních fanouškovských stránek nebo vymýšlíš vše sám?

Snažím se být originální, takže se nějaké větší inspirací spíše vyhýbám, ale samozřejmě když mě něco na jiných stránkách zaujme, prezentuju to ve svém podání i na GameProjektu

Nějaké poslední věta na závěr ?
Zrovna teď mě nic nenapadá, snad bych jen popřál všem čtenářům, ať se jim vydaří již rozjetý nový rok a ať dělají jen to, co je baví :-)

Autor:


Témata: The Sims, virtuální

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Najdete na iDNES.cz