Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhovor s protagonisty klanu MAU

  12:00aktualizováno  19. prosince 12:39
Ačkoliv vizitka tohoto klanu již před několika dny proběhla, rozhodně by nebylo na škodu popovídat si se dvěma jejími hlavními protagonisty.K našem rozhovoru jsem tedy usedl s Richardem Krajčou (Assassinek) a Tomášem Vlachynským (Silverhand), kteří svým způsobem celou MAU mánii odstartovali.
Kluci, povězte nám, jak vlastně vznikla myšlenka přímého založení klanu a do jaké míry vás inspirovalo fórum na naší jediné fansite o HaD, hd2.bonusweb.cz ?

Assassinek – Fórum hd2 bylo vlastně úplně první fórum, kde jsem se zaregistroval a kde jsem potkal první hráče MP.Všichni kolem mluvili o MP a o klanech a o Clan Base a já jsem vlastně skoro ani nevěděl, o čem je řeč.Neměl jsem doma internet, takže o vstupu do klanu jsem vlastně uvažovat ani nemohl.Ale jednoho dne jsem se vyspal a řekl si, že si zařídím internet a že založím vlastní klan…a šup…už se to rozběhlo.Začal jsem připravovat první WEB a ve spolupráci s HD2 fórem jsem lákal první hráče.

Assassinek Assassinek Assassinek

SilverHand – No mě ne, protože jsem do klanu vstoupil teprve nedávno.I když už mi to připadá jako věčnost, ale hodně jsem se na bonusweb.cz (přesněji hd2.bonusweb.cz – poznámka redaktora) dozvěděl o světě HDII a hlavně tam našel zmínku o jakémsi českém klanu M.A.U.


Plánujete rozdělení klanu do týmů a opětovný nábor hráčů ?

Assassinek – No, MAU je vlastně klan složen z 6 týmů. Každý team má na starosti jinou práci. Od podpory přes záškodnickou činnost až po samotný hrot, kde operují ti nejlepší hráči. MAU má pevně stanovenou hierarchii, kde každý člen zná přesně své práva a povinnosti. Prostě každý máme něco na starosti a opět se dokazuje, že jsme jeden team, kde jeden bez druhého nedokážeme vůbec nic. Co se týká náboru hráčů, tak MAU má dveře stále otevřené. Jestliže má někdo zájem vstoupit k nám do MAU, nechť navštíví naše stránky www.clan-mau.org kde se doví veškeré podrobnosti ;). Opravdu každý je vítán, ale jen hrstce lidí se podaří k nám do MAU proniknout!

Silverhand – Taktak napsal Assasinek. Klan je už nyní rozdělen do teamů a to rozdělení je uděláno přesně na míru hře, takže další dělení zatím neplánujeme. Jen bych ještě rád podotkl, že klan není jenom o hře, ale dost členů má ještě spousty jiných povinností. Vedení statistik, docházky, administrace WEBu, fóra, máme také WAR Arrangera – domlouvá zápasy a komunikuje s ostatními klan atd. Není to zas tak jednoduché a nenáročné, jak by mohlo vypadat. Cesta k úspěchu je lemována ostny a trním.

Silverhand  Silverhand  Silverhand 


Ve vaší vizitce bylo napsáno, že prvním zápasem na Clan Base bylo vlastně české derby s favorizovaným Elite Assault Shooters.Co si o svých bývalých tuzemských protihráčích myslíte a nakolik jejich rozpad ovlivnil váš klan ?

Assassinek – Náš největší český konkurent EAS nám docela naháněl hrůzu. Slyšeli jsme o jejich úspěších v jiných hrách, a tak jsme je rozhodně nepodceňovali. Před prvním zápasem na Clan Base, který byl právě s EAS, jsme trénovali opravdu tvrdě, nicméně jsem čekal, že vyhraje zkušenost a rozvaha, ale opak byl pravdou.EAS podcenili naši mapu Arctic 4 a ten zápas projeli 3:1. Rozpad mě samozřejmě mrzí, protože to byl právě EAS, který nám pomohl na CB a dá se říct i se vznikem klanu, za což jim ještě dodatečně děkuji!! Co se dá ale dělat, třeba se jednou vrátí v plné síle :).

Silverhand – Proti EAS jsem nenastoupil, protože jsem ještě v klanu nebyl, ale slyšel jsem o nich jen to nejlepší. Takže to určitě nebyla procházka růžovou zahradou.


Jaké zkušenosti (předpoklady) by měl mít hráč, který by se chtěl ve vašem klanu uplatnit, popřípadě co doporučujete úplným začátečníkům, kteří by s podobnými aktivitami chtěli začít ?

Assassinek – Jaké zkušenosti? Tahle otázka opravdu není jednoduchá, protože HaD2 se vlastně ani nedá s jinou hrou srovnat (z hlediska MP) . Určitě by měl hráč mít už zkušenosti z jiné FPS hry v MP a měl by nějaký ten rok už hrát. Nepostradatelným předpokladem je mít absolutní přehled o tom, co se na mapě děje a okamžitě na to reagovat. Takže kromě skillu normálního hraje velkou roli i skill individuální, rychlý internet a pořádnou krysu s pořádnou podložkou. Co doporučit začátečníkům? Jen snad hrajte, hrajte, hrajte….KILL THEM ALL ;)

Silverhand – No navážu na to, co řekl Assassinek. Taky je potřeba dost sebekázně, takže se krotit, neurážet spoluhráče a tak. Dost důležitý je taky znát průměrně práci na PC, protože je spousta věcí okolo, které musíte ovládat v kompu, aby jste mohli na CLAN BASE hrát. No a pak makat, makat, makat..jak řekl velikán s plešatou hlavou a bradkou!

Tabulka  Tabulka  Tabulka 


H&D2 je známá svým chybově navrženým systémem hry více hráčů (multiplayer).Kterou verzi patche (záplaty) preferujete vzhledem k podmínkám clan base ligy ?

Assassinek – Pravdou je, že HaD2 je bohužel v MP plná chyb :( a nás to strašně mrzí, protože tahle hra je opravdu úžasná a mám jí moc rád, ale co se dá dělat! Podle pravidel na Clan Base se hra musí hrát na posledním dosažitelném patchi, což je momentálně 1.12, který něco vylepšil a něco zase zhoršil. S chybami se tady rozepisovat nebudu, ale léčení se mi opravdu líbí ;).

Silverhand – Tak tak. Verze 1.12. Chybky v ní jsou o trochu menší, než byly v ostatních, ale zase „opravili“ některé věci tak dobře, že se s nimi nedá hrát! No uvidíme po přechodu na datadisk, o kterém se jedná. Slyšel jsem, že tam to tolik nezlobí. Uvidíme!


Můžete představit konfiguraci serveru, na které trénujete ?

Assassinek – Konfigurace našeho klanového serveru je momentálně Duron 1.2Ghz s 384Mb RAM na 100Mbitu! Je poněkud slabší, ale můžeme hostovat až 32 lidí, což je pořádná mela. Nicméně tahle otázka je spíše na mého zástupce DCL Silverhanda, který momentálně připravuje server nový, takže mu dám prostor ;).

Silverhand – No momentálně hodláme rozšířit na P4 2.26GHZ 512Cache s 1Gb paměti DDR266, takže doufáme, že to bude ještě lepší. Na tom serveru opravdu záleží, protože pokud nestíhá odpovídat, hra laguje více a více, až se nedá hrát.
Poznámka redaktora – Server MAU je volně k dispozici i veřejnosti


Děkuji vám oběma za velice zajímavý a přínosný rozhovor a na shledanou u další vítězné bitvy, popřípadě klanového srazu ;), na který snad již brzy dorazím a poskytnu tak našim čtenářům i informace ze zákulisí ;).

JJ, taky moc děkujeme a brzo doufám na shledanou :) ..Assa

Moc díky a všechny zveme na naše klanové stránky www.clan-mau.org, kde najdou veškeré informace o členech, klanu a dění vůbec. Díky a ahoj!
Autor:


Témata: Rozvaha

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

The Crew 2 nabídne závody v autech, letadlech i lodích už na konci června

The Crew 2

Podívejte se na nový trailer na chystanou open world závodní hru od Ubisoftu.

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...Najdete na iDNES.cz