Rozhovor s šéfredaktorem HD2.BonusWeb.cz

  6:27aktualizováno  7:50
Dnes Vám přinášíme první článek do rubriky Rozhovory. Vyzpovídali jsme autora stránek HD2.BonusWeb.cz, Ondřeje Nahálku.

Ptá se: Pavel Forst
Odpovídá: Ondřej Nahálka

Hidden & Dangerous 2 je bezesporu špičková hra. Jak a kdy Tě vlastně napadlo založit fan stránku o této hře?

He, na tuhle otázku jsem odpovídal v tolika rozhovorech, že už mi to leze krkem :)). Nápad jako takový vznikl zhruba v létě 2002 a šlo původně o jakousi outsiderovou stránku, která bez větších grafických prvků těžila hlavně z informací.Náznaky nadšenosti však přišly již během vývoje prvního Hiddnu (počátek roku 1998), a to hlavně kvůli tomu, že do té doby se na západních trzích neprosadila žádná naše hra a český trh povětšinou ovládaly point-and-click adventury.Z prvního dílu jsem byl tak nadšen, že jsem netrpělivě začal shromažďovat množství jednotlivých materálů o IS projektech, publikovat na zahraničních serverech a v neposlední řadě také moderovat některé z tehdejších fan diskuzí.Vše se tak postupem času zformovalo a tým sjednocoval, až vznikla dnešní hd2.bonusweb.cz.S výsledkem jsme samozřejmě všichni spokojeni a myslím, že docela právem ;).

 

Teď je tedy již známo, že HD2 BW na internetu už nějaký ten pátek je, jaké zásadní změny se staly od samého začátku webu až doposud?

Bylo toho více.Snad nejpotřebnější věcí bylo vylepšení úrovně návrhu stránky a zdokonalení jednotlivých rubrik.Možná je to trochu legrační, ale vystřídalo se celkem 10 designů, z toho jeden byl perfektně zasazený do animovaného prostředí z Flashe.Co se týče změn redakce, tak se spíše rozrůstala, než měnila.Rozhodně musím podotknout, že celý tým si chová plně profesionálně.

 

Kolik vás je v redakci? A kdo v ní vlastně je "služebně" nejstarší a nejmladší?

Vzhledem k tomu, že Michal Učeň aka Trphajzlik už pro nás nepracuje, tak jsem nejstarší já, pak Jirka Král atd. atd. atd. :).V redakci je nás celkem 5 aktivistů + rád bych najal několik nových lidí.V budoucnu plánuji odchod a budu se věnovat spíše vývoji a možná i ...Ale to přece nebudu prozrazovat ;).

 

Určitě se všichni shodneme, že HD2 BW patří mezi špičkového fanstránky, znáš vůbec nějaké konkurence schopné stránky v ČR této hry?

V minulosti takové stránky existovaly, dle mého dojmu však nevznikly s plným nasazením.Některé se nám pokoušely kopírovat design, jiné doslovně exkluzivní materiály.V praxi to pak dopadlo tak, že jsem je jednoduše nechal zrušit.Ten zbytek se buď rozpadl, nebo webmaster skončil s aktualizací.Myslím, že mezi českými weby se může v jednom projektu prosadit pouze jedna fanpage.Tím narážím na nespočet webů o Mafii a stránkách postavených na nesmyslech, jak bude Mafia2 vypadat.

 

V našim seriálu Letem světem BonusWebem se mohli všichni čtenáři dočíst, že Vás web HD2 BW má navázané kontakty s Illusion Softworks, Take 2, časopisy Level, Score apod. Co asi považuješ za největší úspěch, který se HD2 BW podařil za pomoci těchto partnerů?

Největší úspěch ? Tak na tuto otázku nedokážu přesně odpovědět, snad navázání kontaktů s vývojovým týmem, což je skupina fajn lidí, a velká reklamní propagace, kterou jsem pro web zařizoval.Za hodně věcí bych rád poděkoval Petru Vochozkovi, který mě o tvorbě her hodně naučil. Co se týče podpory hráčů, možná to ani neví, ale prvky, které píší do našeho fora, jsou vždy vývojáři zvažovány a pokud jde o užitečnou věc, snaží se je tvůrci do hry (popřípadě patche) implementovat.Ale jak jsem původně naznačil, je toho moc a nevím, co bych do této kategorie mohl přesně zařadit.

 

Když jsme již u našeho druhého seriálu Letem světem BonuWebem, tak v něm se také zmiňuji, že váš web byl dokonce v televizi v pořadu Game Page. Jak si se cítil, že vlastně budeš poprvé v televizi? Nebo máš nějaký zážitek, o který by ses s námi chtěl podělit? :o)

No, byl jsem v TV již vícekrát, takže mě to ani tak moc nebralo. Atmosféra studia na mě i Jirky rozhodě působila, z čehož vyplynulo i několik legračních zážitků.Například Jirka by mohl povídat.Měl ukázat jeden z easter eggů (velikonočních překvapení) a ačkoliv jsem den před prezentací zálohoval pozice, překvapivě nešlo kombinaci pro aktivaci zprovoznit.Mezi ty trochu méně úsměvné bych viděl padání hry pod systémem WinXP.

 

Odpovídáš jako ostřílený matador :o) „No byl jsem v TV již vícekrát“. Prozradíš nám, kde všude?

Hahaha, tak díky :).Budu jmenovat například prezentaci hry hd2 pro pořad Progamers.Ten se dodává buď u časopisů, na internetu, nebo na kabelovce UPC.A jinak to byl několikrát game page.

 

Chystáš s webem HD2 BW něco pro čtenáře?

Pořád se něco chystá, v současné době bych rád poupravil design a přidal několik rozhovorů s lidmi, které známe jak z vývojového týmu, tak i televizních obrazovek.

 

Můžeš nám již teď prozradit nějaké lidi, na které se můžeme těšit ve vašich rozhovorech?

Snad si nemyslíš, že prozradím takové překvapení ? ;) Uvidíš brzy a tentokrát to není žádná otřepaná fráze, jako na IS.Centeru :).

 

Nepřipravuješ v nejbližší době nebo i do budoucna nějaký nový projekt?

Zvažuje se význam tvorby Illusion Softworks centrály, kde budou moci hráči nalézt ty nejaktuálnější informace o hrách Illusion Softworks, a to od A do Z :).Nechyběla by ani obrovská databáze downloadů, množství exkluzivních materiálů aj.Předpoklady pro to jsou, uvidíme v budoucnu.

Další projekt, co se prozatím plánuje, by měl být totálním esem.Je však předčasné o něm nyní debatovat, stejně ze mě nic nedostanete :)).

 

Myslím, že totální eso už vytvořeno bylo (právě na ním čtete:-o)). Ale budiž. Vážně z Tebe nic nedostaneme? Alespoň něco?

Myslím eso co se týče herního průmyslu na jiné koncepci, než na které je postavena tato FANSITE.Vy těžíte z nás, jako centrála, , za to náš připravovaný projekt by byl spíše nezávislý a po všech stránkách unikátní.Hlavním prostředkem by byl daný copyright, pokud někdo vezme něco z našich exkluzivních materiálů, bude platit a může to být kdokoliv bez výjimky.Pokud se něco takového podaří uskutečnit, vytvoří se dokonalý killer všech fanstránek o českých hrách.Stačí ? ;) Opakuji, nejedná se o IS centrálu.Zda-li bude verze dokončena ještě tento rok bych pomlčel, je dost věcí, které musím ještě zařídit a hlavně, je málo času.Musím myslet ještě na školu, holky a spoustu jiných věcí ;).

 

Je známo, že weby hd2.bonusweb.cz, vietcong.bonusweb.cz a mafia.bonusweb.cz spolupracují a vlastně chystají (už docela dlouho) projekt IS Center. Jsou nějaké nové informace, kdy už konečně nebudeme vidět na adrese http://is.bonusweb.cz jen "již brzy"?

Ten projekt momentálně stojí.

 

Také jsem se dozvěděl, že vytváříš hru. Je to pravda? O čem vlastně hra bude? A kdy se na ní budeme moci těšit?

Pár jednoduchých her jsem v mládí už udělal, ale v důsledku nedostatku času jsem na současně dokončeném projektu spíše spolupracoval co se týče design stránky, betatestu a propagace.Jedná se o freewarovku s 3d enginem, která hráče postaví coby pěšáka do různorodých prostředí s jediným cílem, "zmasakrovat" za body co nejvíce protivníků.Ty pak promění v obchodě (alá Counter Strike) před každým levelem za zbraně, štíty, nadprůměrné zdraví, double blast aj.A do toho všeho hraje punková hudba.Pokud by někoho zajímalo, prezentace v game page by měla proběhnout, myslím, 16. října 2004 v 10:20.Tam vám prozradíme bližší informace :).

Díky za rozhovor. ;-)
Rádo se stalo... :)

Autor:

Nejčtenější

Cyberpunk 2077 a politická korektnost. Některým vadí žena s penisem

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 se těší hráčské oblibě a vysokým očekáváním, ovšem najdou se i tací, kterým futuristická hra začíná...

NHL 20 opět nevyjde na PC, nebude mít nový engine ani příběhový mód

NHL 20

Na obalu letošního ročníku oblíbené hokejové série NHL od Electronic Arts bude Auston Matthews. To je však asi jediná...

Mobilní Harry Potter má našlápnuto být globálním hitem

Harry Potter: Wizards Unite

Nová mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite funguje na stejném principu jako tři roky starý Pokémon GO. Využívá...

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

RECENZE: Druidstone je nečekaný hit pro starší a pokročilé

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Jednou za čas přijde herní překvapení. Z čista jasna bez velkých fanfár. Přesně takový je Druidstone, vynikající...

Další z rubriky

RECENZE: Mrazivý Layers of Fear 2 na lodi duchů mohl být strašidelnější

Layers of Fear 2

Být hercem není nic snadného. Ale být hollywoodskou hvězdou potulující se po strašidelné lodi, kde se nacházejí jen...

Mobilní Fallout Shelter vydělal přes 2 miliardy korun

Fallout Shelter

Hardcore hráči sice mobilními hrami pohrdají, ovšem vydavatelská studia od nich rozhodně neupustí. Při minimálních...

Připravte si peněženky, na Steamu začal letní výprodej

Každoroční slevy na Steamu

Každoroční slevové šílenství je opět tady, a tak si můžete levně rozšířit svojí virtuální sbírku her na Steamu. Jen...

Najdete na iDNES.cz