Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RTCW: Time Gate (návod)

  12:00aktualizováno  28. února 4:25
Přinášíme vám návod na vynikající datadisk Time Gate k Return to Castle Wolfenstein, který si můžete zdarma stáhnout z internetu. Více informací už, mimo podrobného řešení misí, obsahuje náš návod.

Úvod:
Těm, kteří již odehráli, nebo se chystají hrát akční hru "Return to Castle Wolfenstein" přinášíme návod na free datadisk k této napínavé hře, který si můžete volně stáhnout. Kupodivu jeho autoři nepocházejí ani z USA či z Německa, ale je to dílo kolektivu nadšenců a fanoušků hry Return to Castle Wolfenstein z Ruska, kterým bylo zřejmě smutno z toho, že hra pro ně už skončila a tak vytvořili toto nádherné doplňující dílko, které si v obtížností hraní nezadá v ničem s již základní zmíněnou hrou. Návod na základní hru můžete nalézt na tady, recenzi na ni potom zde. Sama se domnívám, že tento datadisk je mnohem napínavější a dobrodružnější, než původní hra.

Kapitola I.
V úvodní animaci se nalézáte v jižním Německu v táboře archeologické expedice v roce 1995. Jak už sám název tohoto data disku, který lze volně přeložit jako “Brána času” napovídá, po jejím skončení se ocitnete ve válečném období II.světové války v nevlídném sklepení, plném harampádí a navíc bez jakékoliv zbraně, takže první co vás asi napadne, bude to, že se odtud nikdy nedostanete. Ale to je skutečně jen první dojem. Projděte se po sklepení a posrážejte v chůzi všechna brnění rytířů po obou stranách zdí. Pak se vraťte dozadu a seberte v koutě sklepa dynamit, běžte zpět ke dveřím a použijte na ně dynamit, odpalte ho a otevře se vám tak cesta dál. Projděte tedy vybouraným vchodem, sestupte dolů ze schodů, v průchodu seberte nůž a získali jste tak svoji první zbraň. Pak přistupte dopředu ke kostlivci v rakvi a stiskněte akční klávesu (“Enter”) a máte první část za sebou.

Kapitola II.
Pokračujte přes sutiny průchodem dopředu, před železnou branou u kostlivce vpravo seberte pušku, kolem je spousta nábojů, helma, která slouží jako ochranný pancíř, je tu také lékárnička. Potom zlikvidujte kostlivce, kteří vás vzápětí napadnou. Vraťte se zpět k průchodu, kterým jste sem vešli a nyní z vašeho pohledu vpravo v předposlední otevřené rakvi přehoďte páku a otevřete si tak bránu pro cestu dál. Projděte dalším průchodem, zprava z tajného úkrytu vyleze kostlivec, nad schody vlevo se objeví další, všechny rozstřílejte z nalezené pušky, pak pokračujte po zmíněných schodech doleva nahoru. Nahoře zatočte doleva, na konci odbočte do chodby vpravo. Vlevo u sedícího kostlivce seberte helmu a samopal, zabočte doprava, napadne vás další smrťák, tak ho pošlete na onen svět, kam už dávno patří. Na konci chodby sestupte po schodech doleva dolů, na bednách seberte zlato a zdraví, postřílejte kostlivce a pokračujte dál. Na bednách posbírejte munici a nové zbraně, nezapomeňte na helmici, pak rozstřílejte kostlivce. Projděte vchodem a pokračujte dál po schodech doprava nahoru, potom do chodby vpravo, zde zlikvidujte další umrlce. Jděte dopředu, u sedícího kostnatce najdete helmu, náboje a zdraví, tak neváhejte a poslužte si. V místnosti rozstřílejte další kostlivce, posbírejte náboje, granáty a zdraví. V kryptě seberte zlaté cihličky a postupte si dopředu dolů ze schodů. Zalehněte za kulomet (“Enter”) a postřílejte z něj všechny smrťáky vpředu ve vchodu před vámi. Ale pozor, budete napadeni při střelbě i kostlivci zezadu, tak střelbu přerušte a zlikvidujte i tyto zákeřníky. Jakmile dokončíte dílo zkázy, odstupte od kulometu (“Enter”), kolem sebe posbírejte zbraně, náboje a helmu a pokračujte přes vyčištěný vchod dopředu, pak se dejte po schodech vpravo nahoru. V malé místnosti na konci chodby vlevo na zdi přehoďte páku, vpravo posbírejte z poliček spoustu užitečných věcí. Na dřevěný zátaras před vámi hoďte granát a na konci zeleně osvětlené chodby dojděte ke dveřím a tak ukončíte tuto kapitolu.

Kapitola III.
RTCW: Time Gate Otevřete si mříže vpravo, vstupte a na konci chodby vystoupejte po schodech nahoru. Dveře před vámi rozrazí obrněnec, zlikvidujte ho, vpravo přehoďte páku a zvednou se mříže před vámi, vstupte tedy do místnosti. Zde pobijte všechny umrlce, vyberte všechno z poliček, pak pokračujte chodbou dopředu. V malé místnosti postřílejte další kostlivce, potom pokračujte chodbou dopředu. V další mini místnosti zlikvidujte opět všechny smrťáky, dejte se pak chodbou doleva. V této místnosti vylézají kostnatci z rozbitých mříží vpravo před vámi na levé straně, tak je vymlaťte a posbírejte zdraví, kulovnici, další zbraně a munici. Pak vstupte do chodby poškozenými mřížemi a pokračujte doleva, v další místnosti najdete v policích mnoho užitečných předmětů, dokonce i nějaké to zlato. Pak se vraťte zpět do úzké chodbičky a dynamitem, musíte se na něj přepnout, vyhoďte do povětří dveře vpravo. Před tím si ale poodstupte, ať následný výbuch nesmete i vás. Pak vstupte dovnitř, zabijte smrtku v kryptě a seberte z podstavce za ní zlatý kalich. Teď se vám otevřela cesta dále, tak pokračujte dál dopředu. U sedícího kostlivce seberte zbraň a zdraví, vstupte do chodby vlevo a zabočte doleva, před vámi postřílejte další kostnatce. Pak pokračujte až na konec chodby, zabočte doleva, posbírejte zbraně, munici a helmu a na konci si sejděte dolů do místnosti plné umrlců, které samozřejmě všechny rozstřílejte. Potom pokračujte chodbou doleva, na konci otevřete dveře vlevo, v místnosti posbírejte zbraně, náboje a všechno ostatní, co potřebujete. Vyjděte zpět a z povzdálí hoďte granát na mříže s bednou, otevřete si tak cestu pro další postup. Popojděte kousek dopředu, vlevo je malá místnost, seberte v ní vše užitečné a pak se vraťte a pokračujte dolů po schodech. Projděte dírou ve zdi a vstupte do veliké místnosti. Jakmile do ní vejdete, vchod za vámi se zavalí. Nejdříve pobijte všechny smrťáky, potom se objeví i ohnivý mužíček, který na vás bude chrlit plameny, tak mu rychle utněte tipec. Po jeho likvidaci se propadne poklop uprostřed místnosti, dříve než tam ale vlezete, posbírejte po celé místnosti náboje a zbraně, je toho tady opravdu veliké množství. Teprve potom opatrně sestupte po kamenných stupíncích na okraji dolů, tak ukončíte tuto kapitolu.

Kapitola IV.
Sestupte až úplně dolů, pak po žebříku sestupte do vody, je tam zbraň, munice a lékárnička. Potom si vylezte zpět ke vstupu do chodby, pokračujte dopředu, prohledejte jeskyni, posbírejte zbraně a na konci najděte dlouhou chodbu, kterou pokračujte až k lebce se svítícíma očima. Od ní vlevo a vpravo jsou v klecích zavěšeni kostlivci, oba rozstřílejte, před vámi se tak otevřou dveře do další chodby, která je ale také plná smrtek, které je nutno zlikvidovat. Chodbou potom pokračujte dál, na konci pobijte další oživlé umrlce, vpravo otevřete dveře a vstupte do místnosti. Posbírejte munici a pokračujte chodbou dále. Vpravo na stěně stiskněte tlačítko, dveře se otevřou a vstoupíte do chrámové lodi, ve které zlikvidujte smrtku a na konci zabočte do další chodby doprava, jsou tam opět lidožrouti. Na konci chodby stiskněte tlačítko na zdi a v malé místnosti seberte vše užitečné. Tím se vám na chodbě otevřely dveře vlevo, projděte jimi do další chodby, rozstřílejte smrtky a pokračujte dál. Nyní se musíte zbavit ohnivého muže, na konci místnosti se vydejte po schodech nahoru. Po římse dojdete k dalším dveřím, zde čeká další ohnivák, tak mu dejte co proto. Pak vpravo na zdi stiskněte opět tlačítko a vejděte do chodby. Na konci chodby na zdi vpravo použijte tlačítko a otevřenými dveřmi přijdete ke schodům, kde nejdříve po stranách prohledejte obě chodby, je tam spousta zbraní, munice a jiných potřebných věcí. Pak teprve se vydejte po schodech nahoru, nahoře vpravo od dveří přehoďte páku a vejděte do sálu. Zde nejlépe mauserovkou zlikvidujte obrovskou a nebezpečnou gorilu, má snad sto životů, jako kočka, tak soustavně uhýbejte jejím útokům a střílejte o sto šest, kolem ní se motá několik kostlivců, tak jim to spočítejte také. Na kamenném křesle vpředu, na jeho levé straně, přehoďte páku, kamenný blok před vámi zajede dovnitř do stěny, pokračujte tedy chodbou vpřed. Před modrým světlem za železným můstkem odbočte vlevo na římsu, obejděte ji dokola a na zdech vlevo stlačte na zdi několik tlačítek za sebou, pak se vraťte na zmíněný železný můstek a na něm vpravo zatáhněte za páku, ten se s vámi rozjede a v animaci budete převezeni do další kapitoly.

Kapitola V.
Pokračujte po schodech nahoru, vstupte do dveří a přes malou komůrku vejděte do dveří. V animaci si pak pohovoříte s německým důstojníkem, který vám povypráví celý příběh a prozradí vám mnoho důležitých okolností pro vaši další cestu. Potom sami odejdete do další části. Tak tady jste toho moc neudělali, viďte? Nemohu ale sloužit, je tomu vskutku tak.

Kapitola VI.
RTCW: Time Gate Sejděte ze schodů, vpravo zastřelte svého prvního nácka a zatočte doprava ke sklípku, kde hodují fašističtí důstojníci. Vejděte tam tedy a jejich nezřízené zábavě udělejte rychlý konec. Posbírejte zbraně a jídlo, to uzdravuje také a na rozloučenou můžete rozstřílet i ten gramofon, vyhrávající německé šlágry, stejně to leze na nervy. Pak se vraťte zpět, zatočte doleva a na konci se dejte doprava po schodech na nádvoří. Očistěte je od fašounů, ke kulometnému hnízdu nahoře hoďte granát a pak pokračujte do chodby vpravo. Ocitnete se na dalším nádvoří, zlikvidujte i zde se nalézající nacisty, prohledejte celé okolí, najdete i pancéřovou pěst, z ní zlikvidujte nahoře ve věži dalšího střelce. Můžete ho sundat i pomocí pušky s dalekohledem pomocí přepnutí se na zaměřovač. Vylezte si potom po sloupu nahoru, poslouží vám jako žebřík, nahoře rozstřílejte nad vámi prkna a seskočte si na terasu. Vejděte do protějších dveří, zlikvidujte větší počet nácků, pokračujte po schodech dolů, vyjděte dveřmi ven a ani tady nikoho nešetřete. Po malých schůdcích vyjděte na další nádvoří, na terase po schůdcích vpravo nejdete nějaké užitečné předměty, pak se vraťte a pokračujte doprava k bráně, kterou projděte ven. Pokračujte pravou stranou dopředu, průsmykem mezi skalami, držte se elektrického vedení nad vámi, dostanete se ke kovovému žebříku, odstřelovací puškou sundejte shora dva fašisty a vylezte si po žebříku nahoru. Pokračujte přes můstek dopředu, na konci vlevo zlikvidujte stráž, ale tudy se dál nedostanete. Vraťte se tudíž po žebříku dolů, zabočte do protisměru zelenou chodbou vpřed, v místnosti pobijte vojáky, seberte vše, co můžete, nezapomeňte na neprůstřelnou vestu. Na zdi stiskněte knoflík, zvednou se mříže za rohem, tak tam vstupte a vylezte nahoru po žebříku. Nahoře vejděte z chodby do dveří naproti, uvnitř zlikvidujte fašistu, seberte náboje, rozstřelte židli a stiskněte tlačítko na zdi. Otevřeli jste si tak bránu za mostem, kudy jste před chvílí nemohli dál. Pak rozstřílejte všechna skla kolem sebe a pokuste se proskočit jedním ze vzniklých otvorů dolů, pokud se vám to nepovede, což by se ale povést mělo, musíte se vrátit k mostu stejnou cestou, kudy jste sem přišli. Projděte tedy nyní již otevřenou branou, vyjděte po schodech nahoru a zabočte doleva. Postřílejte fašouny a pokračujte doprava po schodech do chodby. Vyjděte další schody a projděte dveřmi dál. V místnosti rozstřílejte plakáty na zdech, seberte lékárničku a dalšími dveřmi pokračujte dál. V místnosti postřílejte fašisty a sestupte si po schodech dolů, před tím ještě v místnosti za dveřmi stiskněte tlačítko. Sejděte po schodech dolů, u lanovky stiskněte tlačítko a rychle si nastupte, lanovka se s vámi rozjede nahoru.

Kapitola VII.
RTCW: Time Gate Nahoře si vystupte z kabiny lanovky, zastřelte fašisty, vejděte do místnosti, posbírejte jídlo a vraťte se zpět. Zprava přijela další lanovka seshora plná fašistů, kryjte se a pěkně jim zatopte. Pak před ní stiskněte tlačítko a honem si nastupte, vyjedete ještě výš. Na konci si vystupte, pobijte stráže, slezte po žebříku dolů na železnou terasu a i tam udělejte čistku. Pak se po žebříčku vraťte, v dřevěné boudě za dveřmi poberte jídlo, potom rozstřelte okno vpravo od dveří a proskočte jím do místnosti. Uvnitř poberte všechno z poliček, pak pokračujte chodbou dále. Kolem rozvodné desky pokračujte doleva, na konci chodby vstupte do dveří vlevo. V malé místnosti zastřelte strážného, stiskněte tlačítko a vyjděte ven, zprovoďte ze světa další nácky. Potom vyčistěte místnost vpravo a pokračujte přes mříže do dveří. Zlikvidujte další fašouny, vyčistěte přilehlé místnosti vpravo, v jedné z nich stiskněte tlačítko. Nezapomeňte rozstřílet všechny vysílačky a zlikvidovat všechny nacistické symboly a obrazy. Vraťte se ke kolejím, zalehněte za kulomet a postřílejte všechny nácky v chodbě před vámi. Pokračujte chodbou vpřed, na konci kolejí postřílejte zbytek nacistů, i ty dva v kulometných hnízdech po obou stranách. Vraťte se po kolejích zpět a vpravo vstupte do nyní již otevřených dveří, před tím ještě postřílejte další přiběhnuvší nácky a seberte po nich zbylou pancéřovou pěst. Pošlete z ní pozdrav náckům za zmíněnými dveřmi, popojděte dopředu a tak jste úspěšně zakončili tuto kapitolu.

Kapitola VIII.
RTCW: Time Gate Posbírejte náboje a zdraví, za dveřmi odbočte vpravo, pobijte fašouny, seberte po nich zbraně, získáte tak i plamenomet. V místnosti vlevo před vozíky seberte vše ze stolů, pokračujte dopředu, nastupte si do výtahu a sjeďte s ním dolů. Pokračujte štolou dopředu, zlikvidujte vojáky, na konci zatočte doleva a pokračujte vpravo do další štoly. Udělejte pořádek v místnosti vpravo za dveřmi, pokračujte dál, na konci slezte po žebříku dolů a dole zlikvidujte nacisty. V místnosti postřílejte další nácky, vylezte po obou žebřících nahoru, na plošinkách je spousta užitečných předmětů. Z úzkých dveří vlevo vyběhnou fašouni, všechny pobijte. Pak posbírejte dobroty na stolech a zbraně a munici po zemi, pokračujte dál oněmi úzkými dveřmi. Po železné rampě pokračujte doleva, na konci slezte po žebříku vpravo dolů. Na rampě zastřelte obsluhu jeřábu, v kabince stiskněte tlačítko a jeřáb se s vámi rozjede. Dole mezi tanky postřílejte všechny fašouny a na konci si z rampy jeřábu přeskočte doleva k žebříku, po kterém vylezte nahoru. Dejte se doleva, zlikvidujte další nacisty, na konci vstupte do dveří vpravo a pokračujte dál. Projděte dalšími dveřmi, cestou likvidujte nácky, vlevo na bednách je helma a zdraví. Pak projděte dveřmi před vámi do chodby. Vyčistěte od fašounů všechny okolní místnosti a v poslední z nich si nastupte do výtahu, v kterém vyjeďte nahoru, což je konec této kapitoly.

Kapitola IX.
Přímo před vámi projede za chvíli samostatná motorová lokomotiva. Pokud se vám do ní nepodaří naskočit, nic si z toho nedělejte a utíkejte po kolejišti za ní, po chvíli se stejně sama zastaví. Zlikvidujte ozbrojeného strojvůdce, prohledejte po stranách obě kulometná hnízda, jsou to ta, která jste v VII.) kapitole zlikvidovali, ale nemohli jste tudy projít. Posbírejte v nich vše užitečné, pak se vraťte, nastupte si do lokomotivy, na panelu stiskněte tlačítko a rozjedete se zpět. Rozjetá lokomotiva rozrazí před vámi zátaras, ale sama se zastaví. Vystupte si tedy a postřílejte fašouny, kteří jsou roztroušeni kolem kolejí a někteří se dokonce schovávají za obrovskými balvany kolem. Pokračujte po kolejích stále vpřed, na mostě postřílejte nad vámi další nácky, sundáte je tak dolů a potom pokračujte dál. Poté vstupte do domku vpravo, pobijte stráže, pak vyjděte po žebříku nahoru a posbírejte v obou místnostech vše potřebné, mimo jiné najdete i neprůstřelnou vestu a pancéřovou pěst. Z balkonu v horní místnosti zlikvidujte pancéřovou pěstí střelce před vámi za drátěnými zátarasy, sestupte dolů a pokračujte dál kolem zátarasů. Přejděte přes most a hned za mostem vpravo vstupte do dveří. Zlikvidujte v místnosti fašouny, seberte vše co můžete, pak vylezte po žebříku až nahoru, kde postřílejte zbylé nacisty, posbírejte po nich zbraně a pokračujte po rampě stále dopředu, tak jste se prokousali na konec této kapitoly.

Kapitola X.
RTCW: Time Gate Hned v úvodu této kapitoly uvidíte animaci, v níž zfanatizované německé nacistky skládají slib věrnosti své velitelce. Po skončení ukázky se ocitnete v chodbě, vpravo rozstřelte plakát na zdi, posbírejte ze stojanů zbraně a náboje, doplňte si zdraví. Potom projděte dalšími dveřmi, po železné rampě sejděte po schodech dolů, je zde plno nacistů. Máte ale pušku s dalekohledem a bubnový, velice výkonný kulomet, není třeba se tudíž ničeho obávat, tak se jenom dobře kryjte a brzy tady bude nastolen pořádek. Vlevo za dvojitými dveřmi narazíte na první fašistické fanatičky, jsou to sice ženy, ale nemazlete se s nimi. Po železných schodech vystupte nahoru, i zde proveďte razii. Po jednom z žebříků se dostanete k mříži, kterou rozstřelte, plazte se šachtou vpřed. Na konci rozstřelte další mříž a po parních rozvodech se dostanete na kovový chodník. Na něm postřílejte další fašistky a po žebříku na konci slezte do místnosti dolů. Vybijte všechny fašouny, posbírejte vše užitečné a hlavně si nezapomeňte prohlédnout mrtvoly umučených vězňů, připravené ke spálení v pecích. Potom vám už rozhodně nebude líto likvidovat ty proklaté fašistické fanatičky, ostatně se daly na vojnu na základě vlastního zrůdného fanatizmu, tak co s nimi, ty už stejně nikdo nepředělá. Mezi dvěma prostředními pecemi projděte dopředu ke dveřím a u nich vlevo stiskněte na zdi tlačítko. Otevřete tak opancéřované dveře, napadne vás vzápětí nácek s plamenometem, tak ho zlikvidujte. Projděte dalšími pancéřovými dveřmi a fašistky za nimi spalte na popel. V místnosti v policích je plno potřebných předmětů, tak si poslužte a pokračujte dál po žebříku nahoru. Pak jděte vpřed po železné rampě, potom vystoupejte po dalším žebříku ještě výš. V místnosti teď musíte postupovat systematicky, což znamená zlikvidovat nejdříve střelce na horních plošinách pomocí zaměřovací pušky. Teprve potom vyčistěte od fašistů všechny okolní místnosti na tomto podlaží a v poslední z nich si vylezte po žebříku ještě výš. Projděte dveřmi, pokračujte doleva, zlikvidujte zbytky nácků vlevo v přilehlých chodbách, na konci chodby odbočte doprava, v místnosti nadělejte prejt do jitrnic ze všech nácků vaším bubnovým kulometem. Potom vstupte do chodby na konci místnosti, projděte dveřmi a vpravo před vámi zastřelte ozbrojeného skladníka a pomožte mu od jeho zásob v regálech. Pak sestupte dolů po železných schodech, pobijte všechny fašouny i jakéhosi přerostlého robota, váš bubnový kulomet je totiž to jediné, čemu pořádně rozumějí. Potom vpravo v chodbě stiskněte vlevo na zdi tlačítko a přejdete tak bez dalšího vlastního přičinění do následující kapitoly.

Kapitola XI.
RTCW: Time Gate Pokračujte chodbou dopředu, i zde je fašounů jako naseto. Nad nikým nemějte slitování a řežte je hlava nehlava. Zničte na stěně všechny fašistické vlajky, ty přece do slušné společnosti nepatří. Pokračujte dveřmi doprava, zlikvidujte fašisty, vlevo za drátěnou ohradou máte celý arzenál zbraní a jiných pomůcek, tak se pořádně napakujte. Dveřmi před vámi to dál nepůjde, tak vyjděte po železných schodech doprava nahoru a vstupte vpravo do dveří. V místnosti postřílejte všechny nepřátelské vojáky, za dveřmi v malém přístěnku je uvnitř plno užitečných předmětů a zbraní, posbírejte tedy vše co můžete, vyjděte ven a dveřmi vlevo na konci místnosti sejděte dolů po železných schodech. Dole pak vyčistěte záchodky od fašistů, prohledejte i přilehlé ubytovny, kromě spousty fašounů najdete v nich i za obrazy užitné předměty a doplňky ke zbraním včetně nějaké té munice. Potom již můžete vstoupit do oné rituální místnosti, kterou jste už spatřili v nedávné animaci. Je zde plno těch proklatých SS fanatiček, tak je pošlete do věčných lovišť a pak na konci místnosti vlevo rozstřelte u podlahy mříž, vsoukejte se dovnitř, zlikvidujte monstrum a posbírejte vše z regálů. Po nakloněné plošině vyjděte nahoru, obejděte vozík plný trhavin, za ním pak pošlete k čertu fašisty. Vraťte se k vozíku a vyhoďte ho do povětří, potom proskočte dolů vzniklou trhlinou a pokračujte chodbou vpřed. Dveře po stranách zatím nejdou otevřít, tak zabočte na chodbě dvakrát doprava a hned v prvních dveřích vpravo zničte do puntíků veškeré zařízení laboratoře včetně zkumavek a židlí, prostě všechno, co lze rozstřílet, včetně ozbrojené obsluhy. Poberte zdraví a ostatní předměty, vyjděte ven a pokračujte chodbou dál. Zlikvidujte obrněná monstra, jděte chodbou dál, na jejím konci sestupte dolů po schodech. Pokračujte zde v očistě všech místností na vaší cestě vpřed, likvidujte nácky a ničte opět veškerá zařízení a přístroje, v poslední místnosti vyjděte po schodech nahoru. V animaci spatříte, že se už o vás ví a důstojník SS rozstřelí na zdi panel a tak proti vám vpustí z jednotlivých kobek beznohá, elektrickými výboji útočící monstra. Po skončení animace pokračujte po schodech dál, naproti v místnosti za dveřmi tohoto esesmana zlikvidujte a stiskněte obě zbylá tlačítka. Pokračujte chodbou dál a systematicky, jak už to znáte, ničte veškerá zařízení v laboratořích po obou stranách chodby. Takto musíte zničit všechna vybavení laboratoří na celém podlaží, na konci chodby se dostanete ke spouštěcím schodům. Na zdi přehoďte páku a schody se skloní dolů do chodby. Sestupte si tedy po nich do přízemní chodby, zprava vás napadne první ze zmíněných vypuštěných monster, rozstřílejte ho tudíž na cucky. Pokračujte chodbou dál do chodby, kudy jste sem přišli, dveře po stranách jsou už nyní otevřené a z každé kobky na vás zaútočí ono monstrum, buďte tedy připraveni je co nejdříve rozstřílet. Dojdete tak do čtvercové místnosti a ke svému údivu zjistíte, že někdo z druhé strany dveří vyřezává do nich otvor, počkejte tedy v klidu, co se z toho vyklube. Po chvíli se dveře samy vyvrátí, za nimi zlikvidujte další monstra, potom pokračujte chodbou vpřed. Opět na vás čeká už dobře známá očista laboratoří a nějaká ta monstra, dojdete tak až ke schodům, které jste si před chvílí spustili dolů pomocí páky. U nich už vás očekávají další nácci, tak je polechtejte vaší zbraní, vystoupejte si po těch schodech nahoru a po železné rampě běžte až na konec. Tam zlikvidujte dalšího obrněnce a vpravo na zdi stiskněte tlačítko, to je konec této předposlední kapitoly.

Kapitola XII.
Ocitli jste se v jedoucím výtahu, jakmile zastaví, vystupte si z něj a pokračujte chodbou dopředu. V místnostech po obou stranách chodby je spousta užitečných předmětů, tak si bez váhání poslužte. Narazíte na další monstra, po jejich likvidaci zabočte doleva do chodby do protisměru, v místnosti dole pobijte všechny nácky. Vraťte se do chodby, pokračujte rovně, zabočte doprava a po železných schodech vystoupejte až nahoru. Nahoře postřílejte fašouny, vyberte oba drátěné boxy po stranách, chodbou se dostanete do další místnosti, kde pobijte monstra. Seskočte si do bazénku, proplavte dopředu kolem rozvodného potrubí, na konci si vylezte po žebříku nahoru. Zde zlikvidujte další monstra a jedno obrýlené nedochůdče SS, vystoupejte po schodech nahoru, pokračujte po železném můstku kolem izolátorů dopředu, likvidujte fašisty a běžte do další chodby, kde pobijte opět všechny nácky. Na konci chodby projděte dveřmi, i tady se rozlučte s několika otrapy, v přilehlých skladech si seberte, co se vám umane, pak vejděte do dveří naproti a sejděte po schodech do spodní místnosti. Zde už musíte prokázat, že dokonale ovládáte taktiku boje, nejen střílet a zabíjet, ale i dokonale se krýt. Je zde totiž monster a fašistů jako zrnek máku, takže to nebudete mít vůbec jednoduché. Naštěstí je kolem dokola i plno lékárniček, neprůstřelných vest a jiných doplňků vaší výstroje a výzbroje, které si můžete sbírat i v průběhu boje a tak se s touto mnohonásobnou přesilou dokonale a poměrně snadno vypořádat. V poslední místnosti v chodbě je napravo na zdi páka, zatáhněte za ni a dostanete se tak přes dveře, které jste si tak otevřeli do další místnosti. Zde se nacházejí další monstra a několik fašistických zmetků, při jejich likvidaci si můžete pomoci i tím, že pokud stojí poblíž barelů s hořlavinami, rozstřelte tedy tyto barely a tak se zbavíte fašounů mnohem rychleji a efektivněji. Nezapomeňte pobrat z polic zbraně a vše potřebné a pokračujte přes další vchod dopředu. Vlevo je několik esesmanů, v policích lékárničky a nějaký ten dynamit, pak pokračujte doprava a po schodech dolů. Po krátké nápovědné animaci pokračujte po šikmé cestě dolů do místnosti, kde pošlete do pekla několik nácků, ať vám nepřekážejí ve vaší další činnosti. Potom se vraťte zpět na rampu a obejděte ji zleva. Dostanete se tak až k bráně, přes kterou jiskří bleděmodré elektrické výboje, zatím ji ale nechejte na pokoji. Pokračujte po rampě až na její konec, tam si pak vylezte po žebříku nahoru a rozstřelte panel před vámi. Sestupte po žebříku dolů, vraťte se k jiskřící bráně, rozběhněte se, na konci rampy se odrazte a proskočte branou. Ta sice za vámi okamžitě spadne, ale to vám už může být jedno, jste za vodou. V animaci pak spatříte nejvyššího velitele SS v místnosti, je velmi sklíčený z toho, co se vám podařilo a nakonec si sám prožene hlavu kulkou. Tím jste tedy splnili všechny zadané úkoly a v další animaci se na povrchu země setkáte se svými přáteli opět v roce 1995 na stejném místě, kde jste začínali. Tak to je tedy vše, už na vás čekají jen závěrečné titulky.

Autor:
Nejčtenější

Layton's Mystery Journey
Nová hrdinka, stará a dobrá hratelnost. Recenze Layton's Mystery Journey

Další díl z hádankářské série Professor Layton vyměnil hlavního hrdinu za hrdinku, je o něco víc „casual“, jinak ovšem zachovává všechny dobré stěžejní prvky....  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Tekken 7
Lidé chtějí tutoriály, ale pak je ani nehrají, říká producent Tekkena

Jak donutit hráče, aby se vaši hru opravdu naučili, když se jim nechce trénovat? Nejlépe speciálním příběhovým módem, myslí si Katsuhiro Harada, producent...  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Cuphead
RECENZE: Nesnesete pomyšlení na to, že prohráváte? Cuphead není pro vás

Kdyby ve 30. letech existovaly videohry, určitě by byly dvourozměrné a zatraceně těžké. Stejně jako Cuphead.  celý článek

Další z rubriky

Cuphead
RECENZE: Nesnesete pomyšlení na to, že prohráváte? Cuphead není pro vás

Kdyby ve 30. letech existovaly videohry, určitě by byly dvourozměrné a zatraceně těžké. Stejně jako Cuphead.  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Total War: Warhammer II
RECENZE: Válečné kladivo opět udeřilo. Total War: Warhammer II je skvost

Pokud jste si mysleli, že strategický Total War: Warhammer byl vrcholem, tak jste se mýlili. V tomto případě známé pravidlo, že díl první je vždy lepší,...  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.