RTX Red Rock

  12:00aktualizováno  9. září 7:23
Mars má opět jednou problém a tak byl vyslán nejlepší z nejlepších, aby jej vyřešil. Nejnovější third person akční adventura od slavných LucasArts vás tak přivádí na nebezpečnou scénu Rudé planety.

RTX Red Rock

Mars je, jak se zdá, v poslední době velice v kurzu. Nejenom, že byl nedávno ke zhlédnutí v postavení nejblíže k Zemi, ale začínají se o něj zajímat čím dál více filmaři a především pak herní společnosti. Pokud jsme zmínili herní scénu, každý z hráčů jistě rád vzpomene na FPS sérii Red Faction, která nám představila tuhle planetu v trochu drsnější formě.

LucasArts rozhodně nejsou žádnými nováčky na poli videoher, ale jistě mi dáte za pravdu, že co se týče jejich podpory PS2, tak tady mají nepěkné resty. Tím spíše pak každou jejich hru očekávám s jistou dávkou nedůvěry. A nejinak tomu bylo v případě RTX Red Rock.

RTX je klasická akční adventura zasazená do prostředí planety Mars, kde musíte osvobodit několik zoufalců a vyřešit něco málo problémů. Během vaší nalinkované cesty, se začátkem na vesmírné stanici, projdete deset základen, během čehož se váš hrdina bude vylepšovat skrze různé vychytávky, až se z něj stane učiněný superman. Ke slovu přijde i využití dopravních prostředků, různých druhů robotů a především místního komunikačního systému IRIS, jenž vám v konkrétních situacích může být velmi nápomocný. Jednak vám na každé základně zadá několik úkolů, které jsou pro úspěšnost mise velice důležité. A druhak díky němu lze ovládat jakýkoli stroj, robota a nebo dokonce umělou bytost v podobě showgirl, ve které však poznáte skutečnou povahu IRIS.

RTX Red Rock

I když se hra odehrává v blízké budoucnosti, stále není kolem planety dýchatelná atmosféra a tak musíte vzít zavděk skafandrem. V tu chvíli je nutné dávat pozor na spotřebu kyslíku. Skafandr se povětšinou používá venku, pokud ovšem budete muset projít částí budov, které jsou poškozené, je potřeba si jej opět obléknout. V pozdějších fázích hry budete moci používat jetpack, díky němuž se dostanete na jinak nedostupná místa. Budete dokonce moci ovládat i další postavu. Po planetě se pohybujete pomocí speciálního vozidla, které vás převeze z jedné stanice do druhé. V budovách jde pak o klasické prozkoumávání prostor, likvidování nepřátel a plnění úkolů. Důležité je, abyste v každé ze základen osvobodili určitý počet lidí, kteří tady zůstali.

Díky velké podpoře nejrůznějších vynálezů, robotů a zbraní hra neupadá do klasického stereotypu. Zbraní je tu opravdu spousta - od laserových pistolí různé síly až po granáty a využijete je více než dost. Problém je ovšem v tom, že zaměřování není tak dokonalé, jak by mělo být, a tak se může stát, že vás velmi lehce dostanou. Na druhou stranu máte nekonečně životů a po vašem skonu se objevíte na scéně s již veškerou vaší předtím vykonanou prací.
V souvislosti se zaměřováním - nepříjemné komplikace přicházejí zejména při střetu s hlavními bossy, kteří mají pro sebe vytyčený prostor a vy kolem nich budete muset tančit a rozčilovat se. Nejde ale jen o zaměřování, díky velice nepřesnému ovládání a špatným animacím postav RTX Red Rock přicházejí docela nepříjemné kolize v grafice a někdy to dokonce na chvilku zamrzne. Takhle amatérskou práci bych skutečně od LucasArts nečekal.

Vyjma ovládání může výtka směřovat i ke grafické podobě, tedy o žádný vizuální skvost se nejedná. Ne že by byla grafika vysloveně špatná, ale díky škubání obrazu, dokreslování celého pozadí a nebo již shora zmiňovanému zamrznutí ji rozhodně nemůžu hodnotit kladně. Jinak z okolních obrázků se sami můžete rozhodnout, jestli zvolený grafický styl vám sedne či nikoli.

Plno hráčů jistě ocení délku zdejšího dobrodružství, které - na rozdíl od mnoha jiných titulů, překročí výborných 20 hodin a dokonce i pořizovací cena RTX Red Rock je vrcholně příznivá. Jenže pokud si zakládáte na dokonalosti a maximálním využití vaší konzole, tak tato hra u vás nejspíše nezaboduje.

RTX Red Rock
Výrobce/Vydavatel LucasArts
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ne
Vibrace/Analog: ano/ano
Další ovladač: ne
Paměťová karta: ano, 250kB
Verdikt: Stejné jako u spousty jiných současných titulů - zcela promarněná šance a věřte, že u takové firmy jako je LucasArts to zamrzí dvojnásob.
Hodnocení: 50% (info)

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

RECENZE: Mutant Year Zero je strategie, která nevyžaduje přemýšlení

Mutant Year Zero: Road to Eden

Na první pohled perfektní tahová strategie bohužel nenabízí dostatek možností, aby dokázala po celou dobu udržet...

RECENZE: Strategie Jagged Alliance: Rage! není tak špatná, jak se zdá

Jagged Alliance: Rage!

V tropické džungli vás nemusí dostat jen ozbrojené komando, ale i dehydratace a infekce. Své o tom vědí žoldáci z...

Jen kvůli příběhové kampani si Battlefield V nekupujte. I když je skvělá

Battlefield 5

Navzdory zpackanému oznámení a mizerné betě to vypadá, že letošní Battlefield je možná ten vůbec nejlepší v historii...

Najdete na iDNES.cz