Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumble Roses - krásky v ringu

  12:00aktualizováno  1. března 5:09
V posledním roce se na trh sice nedostala žádná špičková bojovka, ale tento žánr nebyl úplně mrtvý a na trhu se objevil pár slušných wrestlingů. Silnou dvojku má ale šanci doplnit i dnes recenzovaný titul s atraktivními zápasnicemi.

Rumble Roses Jak již bylo naznačeno v perexu, poslední rok nebyl pro milovníky bojovek nijak extra úrodným obdobím. Vyšlo sice pár bojových titulů, ale snad kromě posledního Mortal Kombatu, který ale nakonec stejně moc nepotvrdil svůj předešlý věhlas, se jednalo o vyloženě druholigové záležitosti. Situaci tak zachraňovaly wrestlingy: standardní kvalitu potvrdil nejnovější SmackDown! A příjemně překvapil velmi slušně zpracovaný Def Jam: Fight for NY. Do silné trojky wrestlingových her se ale jistě přiřadí i dnes recenzovaná hra Rumble Roses, která rovněž poměrně překvapivě nabízí vedle polonahých slečinek v bikinách i velmi slušně zvládnutou hratelnost.

Vlastně se ale ani není co divit, protože ač hra pochází z dílen firmy Konami, spolupracovalo na ní i studio Yuke´s, jenž je známé zejména díky tvorbě již zmíněné série SmackDown!, která již několik let okupuje pozici pro nejlepší wrestling. Na druhou stranu by ale bylo bláhové si myslet, že by autoři vůbec nesázeli na krásu místních bojovnic. Jak již bylo řečeno v našich prvních dojmech, do hry vás uvede skvěle zpracované a zejména dost dlouhé intro, které zcela nepokrytě útočí na pudy zejména Rumble Roses té mužské části hráčské populace a v němž se nám ty „nejžhavější“ účastnice zdejších soubojů předvedou ve své plné kráse. Člověk má místy až pocit, jestli se náhodou nejedná o nějaký propagační filmeček některého vyhlášeného strip baru.

Ke každé z bojovnic totiž tvůrci do hry přidali i její alternativní verzi, která má svůj vlastní příběh a povětšinou i bojuje jiným stylem.

Hlavní postavou hry je mladá a pohledná Japonka Reiko, která se do profesionálního ringu Rumble Roses vydává proto, aby navázala na slávu své matky, která ovšem kdysi společně se starší Reiko sestrou zmizela za záhadných okolností. Příběh zde ale není nastíněn jen úvodní a závěrečnou animací jako třeba u Tekkena ale je v rámci možností rozvíjen dalšími filmečky mezi jednotlivými zápasy v hlavním režimu. Každá z postav má samozřejmě story vlastní a jak jsme již psali opět v našich prvních dojmech, jsou příběhové linie jednotlivých postav dobře provázány, takže mnoho soubojů si tak můžete v hlavním módu zahrát vlastně za obě strany. Pokud hrajete kupříkladu právě s Reiko, setkáte se v jednom ze zápasů s Evil Rose a pokud pak hrajete hlavní režim za ni, narazíte v jednom ze zápasů zase na Reiko. Není to sice kdovíjaký záblesk geniality, ale působí to dobře a motivuje vás to ke hraní za ostatní postavy.

Ženský faktor

Pohledné dámy se v bojovkách objevují prakticky již od nepaměti, ale teprve současná generace konzolí disponuje takovým výkonem, aby bylo na co koukat. Vedle Rumble Roses tak již tradičně můžeme vídat skvěle vypdající bojovnice třeba v Mortal Kombatu nebo v sérii Dead or Alive, jejíž úspěch je do značné míry založen právě na vnadách Kasumi a spol. Nikterak špatně na tom v tomto ohledu není ani poslední Soul Calibur, kde zejména domina Ivy a v elastický kostým oděná Taki patří k nejvíce skloňovaným jménům. Pokud to takhle půjde dále, zůstanou mužští bojovníci asi již jen v Tekkenovi, který je na tom z daného hlediska jednoznačně nejhůř.

Rumble Roses Těch je ve hře vcelku slušná dvacítka, nicméně ve skutečnosti jich zde je vlastně jen polovina. Ke každé z bojovnic totiž tvůrci do hry přidali i její alternativní verzi, která má svůj vlastní příběh a povětšinou i bojuje jiným stylem a za pomoci jiných technik než postava „původní“. Co se týče samotného boje, jeho možnosti jsou v rámci wrestlingového subžánru poměrně pestré. K dispozici jsou jak klasické údery, tak samozřejmě i nejrůznější chvaty, páky a přehozy, chybět samozřejmě nemůže ani t těchto her velmi oblíbený taunt, který zde navíc vypadá mnohem přitažlivěji než různá silácká gesta upocených wrestlerů z ostatních titulů. Ovládání je poměrně jednoduché a bezproblémové, takže k provádění všemožných krkolomných chvatů si nebudete muset nechat přioperovat nějaký ten prst navíc. Zároveň ale hra disponuje velmi pestrou škálou různých pohybů, jejichž provádění neovlivňujete v mnoha případech úplně přímo, ale to, který z chvatů vaše udatná bojovnice provede rozhoduje hra částečně sama podle toho, v jaké pozici vůči soupeřce se zrovna nacházíte. Zní to možná až moc primitivně, ale ve výsledku se jedná o velmi příjemnou vlastnost, kdy si i s pomocí uživatelsky příjemného ovládání užijete pohybové různorodosti, kterou hra nabízí a neokouká se vám během několika málo zápasů. Jediné, co lze ovládání a pohybovému rejstříku místních dívek vytknout, je obranná fáze, kdy je potřeba být k pořádnému vykrytí úderu či reversování některého z chvatů velmi přesní, což se zejména v počátcích hraní nemusí vždy podařit. To samé platí i o možnosti vykroutit se z nasazeného úchopu, kterou hra sice indikuje Rumble Roses decentním bliknutím, ale ne vždy se vám na něj podaří včas zareagovat včasným stisknutím požadované kombinace tlačítek.

Globální hratelnost tohoto titulu nelze hodnotit jinak než konstatováním, že je úplně v pohodě.

A nebyl by to snad již ani wrestling, kdyby zde nebylo možné předvést i nějaký ten speciální úder. K jeho provedení je ale klasicky potřeba nejprve nabít speciální ukazatel a teprve potom je možné se na soupeřku vrhnout ze všech sil a pořádně jí tak ubrat z její kondice. Po nabití ale nemusíte speciální pohyb provádět ihned, jeho hodnotu lze kumulovat a nabíjet dál, čímž se můžete dopracovat k možnosti ještě ničivější techniky druhé nebo dokonce i třetí úrovně. Aktivování speciální pohybu ale automaticky neznamená, že pošlete soupeřku na strmou cestu k porážce, těmto úderům se totiž dá i vyhnout a pokud si tedy svůj speciální alespoň trochu nepřipravíte, můžete si pracně nabíjený ukazatel vyplácat, aniž byste vaší sokyni zkřivili jediný vlásek.

Globální hratelnost tohoto titulu nelze hodnotit jinak než konstatováním, že je úplně v pohodě. Není zde potřeba vymýšlet kdovíjaké taktické postupy, ale ani se nejedná o stereotypní záležitost, kde byste jeli stále podle stejného schématu. Prostě pohodová záležitost na vyblbnutí se s pěknými kočičkami. Navíc se možná dá říci, že je zde hraní i o něco plynulejší než u Rumble Roses konkurenčního SmackDownu, jelikož jednotlivé pohyby dívek na sebe o něco lépe navazují a „relaxační doba“ mezi nimi je slušně krátká na to, abyste dokázali další techniku provést bez prostojů nebo nutnosti zmáčknout dané tlačítko v přesně danou pikosekundu. Náznak tohoto jevu tak můžeme pozorovat skutečně jen v již zmiňované obranné fázi, přičemž i zde se to po nějakém tom tréninkovém duelu spraví.

Bylo by bláhové si myslet, že by autoři vůbec nesázeli na krásu místních bojovnic.

Z technického zpracování stojí za zmínku zejména grafika. Ta je slušně hladká a plynulá a v „jistých“ ohledech i detailní. Dívčiny vypadají opravdu dobře a je vidět, že si s nimi grafici dost vyhráli. No, nedivíme se jim :-). Pánové jistě ocení i práci kamery, která celé dění, zejména pak nejrůznější chvaty a páky, zabírá z těch nejrafinovanějších úhlů, takže lze říci, že v rámci možností uvidíte úplně vše, co lze nabídnout. Holt, není nad to mít přehled. Ne úplně ideální úrovně ovšem dosahuje stránka zvuková, která je sice v mnoha ohledech víceméně standardní, ovšem na dabingu by to zapracovat chtělo. Ne moc rozvité věty bychom hře tohoto typu ještě i odpustili, ale namluvení postav nepůsobí dojmem, že by jim hlasy propůjčili zrovna ti nejlepší profesionálové. V zásadě to ale nevadí, protože Rumble Roses jsou celkově po mnoha dalších stránkách vyloženě pohodovou hrou, která sice pořád něco ztrácí na SmackDown! (zejména počtem postav a ne zase až tak prvořadým důrazem na věrné zpracování skutečného wrestlingu), ale velmi překvapivě nesází pouze na polonahé bojovnice zápasící v bahně, ale rovněž na slušnou hratelnost, příjemné ovládání a solidní zábavu.

Rumble Roses
Výrobce/Vydavatel Konami/Konami
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ano, 2 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: ano, 113 kB
Verdikt: Slušně hratelný wrestling, jehož atraktivitu navíc zvyšují pohledně zpracované bojovnice.
Hodnocení: 70% (info)Témata: dabing, vnady

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

RECENZE: Pamatujete na sci-fi simulátor Descent? Overload je to samé

Overload - fotky z recenzování

Descent patří mezi ty hry, na které hráči kolem třicítky vzpomínají s nostalgickou slzou v oku, zatímco ti mladší...

RECENZE: Far Cry 5 ve Vietnamu jde cestou Ramba, tiché zabíjení netřeba

Far Cry 5: Hours of Darkness

Hours of Darkness je první placené rozšíření střílečky Far Cry 5. Jako jednohubka na dvě až tři hodiny svůj účel splní....Najdete na iDNES.cz