Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumble Roses - krásky v ringu

  12:00aktualizováno  1. března 5:09
V posledním roce se na trh sice nedostala žádná špičková bojovka, ale tento žánr nebyl úplně mrtvý a na trhu se objevil pár slušných wrestlingů. Silnou dvojku má ale šanci doplnit i dnes recenzovaný titul s atraktivními zápasnicemi.

Rumble Roses Jak již bylo naznačeno v perexu, poslední rok nebyl pro milovníky bojovek nijak extra úrodným obdobím. Vyšlo sice pár bojových titulů, ale snad kromě posledního Mortal Kombatu, který ale nakonec stejně moc nepotvrdil svůj předešlý věhlas, se jednalo o vyloženě druholigové záležitosti. Situaci tak zachraňovaly wrestlingy: standardní kvalitu potvrdil nejnovější SmackDown! A příjemně překvapil velmi slušně zpracovaný Def Jam: Fight for NY. Do silné trojky wrestlingových her se ale jistě přiřadí i dnes recenzovaná hra Rumble Roses, která rovněž poměrně překvapivě nabízí vedle polonahých slečinek v bikinách i velmi slušně zvládnutou hratelnost.

Vlastně se ale ani není co divit, protože ač hra pochází z dílen firmy Konami, spolupracovalo na ní i studio Yuke´s, jenž je známé zejména díky tvorbě již zmíněné série SmackDown!, která již několik let okupuje pozici pro nejlepší wrestling. Na druhou stranu by ale bylo bláhové si myslet, že by autoři vůbec nesázeli na krásu místních bojovnic. Jak již bylo řečeno v našich prvních dojmech, do hry vás uvede skvěle zpracované a zejména dost dlouhé intro, které zcela nepokrytě útočí na pudy zejména Rumble Roses té mužské části hráčské populace a v němž se nám ty „nejžhavější“ účastnice zdejších soubojů předvedou ve své plné kráse. Člověk má místy až pocit, jestli se náhodou nejedná o nějaký propagační filmeček některého vyhlášeného strip baru.

Ke každé z bojovnic totiž tvůrci do hry přidali i její alternativní verzi, která má svůj vlastní příběh a povětšinou i bojuje jiným stylem.

Hlavní postavou hry je mladá a pohledná Japonka Reiko, která se do profesionálního ringu Rumble Roses vydává proto, aby navázala na slávu své matky, která ovšem kdysi společně se starší Reiko sestrou zmizela za záhadných okolností. Příběh zde ale není nastíněn jen úvodní a závěrečnou animací jako třeba u Tekkena ale je v rámci možností rozvíjen dalšími filmečky mezi jednotlivými zápasy v hlavním režimu. Každá z postav má samozřejmě story vlastní a jak jsme již psali opět v našich prvních dojmech, jsou příběhové linie jednotlivých postav dobře provázány, takže mnoho soubojů si tak můžete v hlavním módu zahrát vlastně za obě strany. Pokud hrajete kupříkladu právě s Reiko, setkáte se v jednom ze zápasů s Evil Rose a pokud pak hrajete hlavní režim za ni, narazíte v jednom ze zápasů zase na Reiko. Není to sice kdovíjaký záblesk geniality, ale působí to dobře a motivuje vás to ke hraní za ostatní postavy.

Ženský faktor

Pohledné dámy se v bojovkách objevují prakticky již od nepaměti, ale teprve současná generace konzolí disponuje takovým výkonem, aby bylo na co koukat. Vedle Rumble Roses tak již tradičně můžeme vídat skvěle vypdající bojovnice třeba v Mortal Kombatu nebo v sérii Dead or Alive, jejíž úspěch je do značné míry založen právě na vnadách Kasumi a spol. Nikterak špatně na tom v tomto ohledu není ani poslední Soul Calibur, kde zejména domina Ivy a v elastický kostým oděná Taki patří k nejvíce skloňovaným jménům. Pokud to takhle půjde dále, zůstanou mužští bojovníci asi již jen v Tekkenovi, který je na tom z daného hlediska jednoznačně nejhůř.

Rumble Roses Těch je ve hře vcelku slušná dvacítka, nicméně ve skutečnosti jich zde je vlastně jen polovina. Ke každé z bojovnic totiž tvůrci do hry přidali i její alternativní verzi, která má svůj vlastní příběh a povětšinou i bojuje jiným stylem a za pomoci jiných technik než postava „původní“. Co se týče samotného boje, jeho možnosti jsou v rámci wrestlingového subžánru poměrně pestré. K dispozici jsou jak klasické údery, tak samozřejmě i nejrůznější chvaty, páky a přehozy, chybět samozřejmě nemůže ani t těchto her velmi oblíbený taunt, který zde navíc vypadá mnohem přitažlivěji než různá silácká gesta upocených wrestlerů z ostatních titulů. Ovládání je poměrně jednoduché a bezproblémové, takže k provádění všemožných krkolomných chvatů si nebudete muset nechat přioperovat nějaký ten prst navíc. Zároveň ale hra disponuje velmi pestrou škálou různých pohybů, jejichž provádění neovlivňujete v mnoha případech úplně přímo, ale to, který z chvatů vaše udatná bojovnice provede rozhoduje hra částečně sama podle toho, v jaké pozici vůči soupeřce se zrovna nacházíte. Zní to možná až moc primitivně, ale ve výsledku se jedná o velmi příjemnou vlastnost, kdy si i s pomocí uživatelsky příjemného ovládání užijete pohybové různorodosti, kterou hra nabízí a neokouká se vám během několika málo zápasů. Jediné, co lze ovládání a pohybovému rejstříku místních dívek vytknout, je obranná fáze, kdy je potřeba být k pořádnému vykrytí úderu či reversování některého z chvatů velmi přesní, což se zejména v počátcích hraní nemusí vždy podařit. To samé platí i o možnosti vykroutit se z nasazeného úchopu, kterou hra sice indikuje Rumble Roses decentním bliknutím, ale ne vždy se vám na něj podaří včas zareagovat včasným stisknutím požadované kombinace tlačítek.

Globální hratelnost tohoto titulu nelze hodnotit jinak než konstatováním, že je úplně v pohodě.

A nebyl by to snad již ani wrestling, kdyby zde nebylo možné předvést i nějaký ten speciální úder. K jeho provedení je ale klasicky potřeba nejprve nabít speciální ukazatel a teprve potom je možné se na soupeřku vrhnout ze všech sil a pořádně jí tak ubrat z její kondice. Po nabití ale nemusíte speciální pohyb provádět ihned, jeho hodnotu lze kumulovat a nabíjet dál, čímž se můžete dopracovat k možnosti ještě ničivější techniky druhé nebo dokonce i třetí úrovně. Aktivování speciální pohybu ale automaticky neznamená, že pošlete soupeřku na strmou cestu k porážce, těmto úderům se totiž dá i vyhnout a pokud si tedy svůj speciální alespoň trochu nepřipravíte, můžete si pracně nabíjený ukazatel vyplácat, aniž byste vaší sokyni zkřivili jediný vlásek.

Globální hratelnost tohoto titulu nelze hodnotit jinak než konstatováním, že je úplně v pohodě. Není zde potřeba vymýšlet kdovíjaké taktické postupy, ale ani se nejedná o stereotypní záležitost, kde byste jeli stále podle stejného schématu. Prostě pohodová záležitost na vyblbnutí se s pěknými kočičkami. Navíc se možná dá říci, že je zde hraní i o něco plynulejší než u Rumble Roses konkurenčního SmackDownu, jelikož jednotlivé pohyby dívek na sebe o něco lépe navazují a „relaxační doba“ mezi nimi je slušně krátká na to, abyste dokázali další techniku provést bez prostojů nebo nutnosti zmáčknout dané tlačítko v přesně danou pikosekundu. Náznak tohoto jevu tak můžeme pozorovat skutečně jen v již zmiňované obranné fázi, přičemž i zde se to po nějakém tom tréninkovém duelu spraví.

Bylo by bláhové si myslet, že by autoři vůbec nesázeli na krásu místních bojovnic.

Z technického zpracování stojí za zmínku zejména grafika. Ta je slušně hladká a plynulá a v „jistých“ ohledech i detailní. Dívčiny vypadají opravdu dobře a je vidět, že si s nimi grafici dost vyhráli. No, nedivíme se jim :-). Pánové jistě ocení i práci kamery, která celé dění, zejména pak nejrůznější chvaty a páky, zabírá z těch nejrafinovanějších úhlů, takže lze říci, že v rámci možností uvidíte úplně vše, co lze nabídnout. Holt, není nad to mít přehled. Ne úplně ideální úrovně ovšem dosahuje stránka zvuková, která je sice v mnoha ohledech víceméně standardní, ovšem na dabingu by to zapracovat chtělo. Ne moc rozvité věty bychom hře tohoto typu ještě i odpustili, ale namluvení postav nepůsobí dojmem, že by jim hlasy propůjčili zrovna ti nejlepší profesionálové. V zásadě to ale nevadí, protože Rumble Roses jsou celkově po mnoha dalších stránkách vyloženě pohodovou hrou, která sice pořád něco ztrácí na SmackDown! (zejména počtem postav a ne zase až tak prvořadým důrazem na věrné zpracování skutečného wrestlingu), ale velmi překvapivě nesází pouze na polonahé bojovnice zápasící v bahně, ale rovněž na slušnou hratelnost, příjemné ovládání a solidní zábavu.

Rumble Roses
Výrobce/Vydavatel Konami/Konami
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ano, 2 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: ano, 113 kB
Verdikt: Slušně hratelný wrestling, jehož atraktivitu navíc zvyšují pohledně zpracované bojovnice.
Hodnocení: 70% (info)

Autor:


Témata: dabing, vnady

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

RECENZE: PlayerUnknown's Battlegrounds je nejdůležitější hra roku 2017

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

Stovka lidí seskočí nad opuštěným ostrovem, přežít může jen jeden. Takto jednoduchá premise stačila největšímu hernímu...

Druhý přídavek k Wolfensteinovi dokazuje, že střílení nácků se neomrzí

Wolfenstein 2: The Diaries of Agent Silent Death

V novém DLC k Wolfensteinovi sice tentokrát hrajeme za tajnou agentku, náplň je však pořád stejná: mordovat nácky po...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz