Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumble Roses - první dojmy

  12:00aktualizováno  20. prosince 3:30
Konami a wrestlling? To bude zase nějaká nehratelná japonská úchylárna, která bude chtít hráče oblbnout akorát polonahými ženskými s bujnými vnady. Cože? Ono se to fakt dá hrát? Super. A hezké holky k tomu jako bonus navíc.

Rumble Roses Už od první chvíle, kdy jsme zahlédli Rumble Roses v květnu na letošní E3 nám bylo jasné, že tahle hra bude něčím zvláštní. Ať již to jsou téměř beze zbytku odhalené krasotinky nebo kvality hry. Upřímně řečeno jsme ale vzhledem k nespornému důrazu na erotično spíše než kvalitně odladěný produkt čekali nějaký škvár ve stylu nechvalně proslulého BMX XXX. O to větší bylo naše překvapení poté, co na náš redakční stůl doplachtila placka s první hratelnou verzí.

Již velmi dlouhé a rafinovaně sestříhané intro naznačuje, že tato hra bude určena spíše hráčům mužského pohlaví, což ale nemusí být nutně vada na kráse. V úvodním menu nás docela zarazil poměrně chudý počet režimů, nicméně nelze samozřejmě vyloučit, že na rozdíl od naší preview verze nebude nabídka ve finále obohacena. Stěžejním režimem ale pravděpodobně i tak zůstane hlavní story mód, v němž vás s každou bojovnicí čeká několik zápasů podobně jako v běžných bojovkách. Ústřední postavou je mladá Reiko, která přichází do kolotoče zápasů Rumble Roses proto, aby zjistila, co se stalo s její matkou a sestrou, které byly obě vynikajícími zápasnicemi. Zajímavá je v tomto směru skutečnost, že pokud vstoupíte do story módu s Rumble Roses postavou, se kterou se ve svém příběhu utká Reiko, zopáknete si daný zápas vlastně z druhé strany, čímž v případě vítězství tvoříte jakýsi alternativní příběh.

Nejvíce zaujmou samozřejmě modely plavek, v nichž se slečinky producírují v sekci nazvané Gallery.

Není na tom nic světoborného, ale působí to nanejvýš příjemně a vcelku úspěšně vás to drží u hraní, protože tak zjišťujete „co by se stalo, kdyby“. Příběhy jednotlivých slečinek jsou sice poměrně jednoduché (ostatně, kdo by tady taky čekal nějaký epos?) ale svým provázáním získávají na zajímavosti. Na výběr je zde z desítky základních bojovnic, přičemž po odemknutí jsou k dispozici i jejich alternativní ega, čímž se ve výsledku počet zápasnic zdvojnásobuje. Zajímavě rovněž působí skutečnost, že kupříkladu právě Reiko a její temná varianta, nemají shodné bojové styly. Respektive po namačkání některé stejné kombinace tlačítek, provede každá z nich jiný chvat.

Nízký počet postav je nicméně prakticky jediná věc, v níž Rumble Roses výrazněji zaostávají za v současnosti nejlepší z nejznámější sérií SmackDown! Je zde totiž velmi zřetelně vidět spolupráce Konami s lidmi z Yuke´s, kteří mají na svědomí právě sérii SmackDown! Je to vidět zejména na velmi podobném systému ovládání a odladěné hratelnosti, která zde možná svého učitele i o chloupek předčí. Rumble Roses Postavy disponují klasickým rejstříkem wrestlingových pohybů: úder, chycení, blok, taunt, rozběh a reversaly, jejichž kombinací lze vyrobit poměrně dosti slušnou řádku nejrůznějších chvatů, přičemž pokud jste kupříkladu v rohu ringu nebo u provazů, aktivuje daná kombinace tlačítek jiný pohyb nežli vprostřed ringu, takže se zdá, že by se hra docela dlouho nemusela okoukat. V kombinaci s pomrně intuitivním ovládáním inspirovaným SmackDownem jsme tak neměli problém se do hry dostat během poměrně krátké chvilky. Během boje se vám nabíjí i speciální ukazatel, po jehož nabití máte možnost na soupeřku aplikovat zdrcující techniku, která s její výdrží zacloumá výrazněji nežli běžný boj. Něco na způsob Blazin´ v Def Jamu. Poměrně vtipné ale je to, že ani po aktivaci této speciální techniky ještě nemáte zdaleka vyhráno. Pokud se na soupeřku vrhnete bezhlavě bez jakékoli elementární přípravy, může se stát, že váš silný útok ji mine, případně mu ona sama uhne. V tom případě vám pak nezbývá než nabíjet ukazatel pracně znovu, což se u některých obtížnějších soupeřek může stát osudným.

Pro každého něco

Co se týče „žánrových“ preferencí, najde zde snad každý něco podle svého gusta. Hlavní hrdinka reiko je malá a drobná japonská dívenka, která v ringu narazí na souepřky skutečně nejrůznějšího ražení. Vedle kovbojky z Texasu zde potká i zpěvačku podobnou Christie Montiero z Tekkena, největší mrcha hry Anaesthesia chodí v kostýmuzdravotní sestřičky a lze zde narazit i na coaptou školačku. Tajemnou postavu představuje podivná domina v latexovém kostýmu a zdejších klání se účastní i divoká amazonka. Drsný přístup reprezentuje gangsterka v podobě temné Reiko, no zkrátka opravdu velmi slušně vybavený salón. Jen na ty černošky budeme muset ještě pořád jezdit do Afriky.

Rumble Roses Na solidní hratelnosti má svůj díl zásluh i slušné technické zpracování. Zápasnice se pohybují o něco plynuleji než postavy ve SmackDownu a jejich jednotlivé pohyby na sebe lépe navazují, čímž hra působí plynulejším dojmem. A ano, samotná grafika je rovněž na velmi slušné úrovni. Není možná až tak moc detailní, jak by si zasloužila, ale celkový dojem je vynikající. Na druhou stranu je ale potřeba zvážit, nakolik jsou krásy grafického zpracování dány skutečností, že se v bahně perou dvě kočičky v bikinách. Konkrétně bahenní zápasy ale z grafického hlediska působí asi nejhůře, jelikož po opálených tělech stékající bahno nepůsobí moc jako reálná tekutina, nicméně o to rychleji alespon steče z bikin dolů :-). Kvalitní práci odvádí i velice rafinovaná kamera, která sice mění úhly pohledu docela často, ale téměř výhradně v momentech, kdy některá z bojovnic aplikuje nějaký déle trvající chvat, jako kupříkladu lopatkové zalehnutí, a vždy se ztihne včas vrátit do takové polohy, abyste měli dobrý přehled o nastalé stituaci před dalším pokračováním souboje. Netřeba asi nijak zvlášť připomínat, že v těchto prostřizích volí kamera přesně takové úhly pohledu, jaké dokáží ocenit právě zejména pánové, kteří rovněž jistě ocení možnost odemykání Rumble Roses nových kostýmů, mezi nimiž zaujmou nejvíce samozřejmě modely plavek.

Již velmi dlouhé a rafinovaně sestříhané intro naznačuje, že tato hra bude určena spíše hráčům mužského pohlaví.

V nich se totiž slečinky producírují v sekci nazvané Gallery, což sice má být jakýsi koutek s informacemi o dané bojovnici, ale vzhledem k možnosti manuálně zde kolem dámiček v plavkách rotovat kamerou, musíme zkonstatovat, že se jedná o prachsprostou čumendu, čímž ale rozhodně netvrdíme, že se nám tato možnost nelíbí :-). Trošku zklamáním jsou možná zvuky, zejména dabing dívek, který se nám zdá tak trošku amatérský, nicméně je jasné, že tato hra nebyla asi nikdy koncipována jako pastva pro uši.

Ve výsledku jsme tak zatím touto hrou velice příjemně překvapeni. Jeví se nejen jako velmi pohledná záležitost, ale zároveň i jako velmi slušně hrqatelný titul, který by v mnohém klidně mohl konkurovat i samotnému SmackDownu. Výběr postav sice není nijak gigantický a ani se nejedná o žádné světově proslulé naolejované svalovce, nicméně na druhou stranu, právě to by mohlo Rumble Roses pomoci k potenciálně dosti slušnému úspěchu. Přirozeně zejména u mužské části hráčského publika.Témata: dabing, vnady

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

Cyberpunk 2077

Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.

Hra Fortnite vydělala již miliardu dolarů, přitom je ke stažení zdarma

Fortnite

Za pouhý rok od vydání už hra Fortnite vydělala svým tvůrcům přes 20 miliard korun. Její popularita je přitom stále na...Najdete na iDNES.cz