Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumble Roses XX - feministky bijí na poplach

  12:00aktualizováno  1. června 3:43
Může být něco šťavnatějšího a výživnějšího než když se do sebe v ringu pustí domina, školačka, zdravotní sestřička, učitelka a kovbojka? Zdá se, že může.

Rumble Roses XX To, že se nám první Rumble Roses líbily do značné míry kvůli více než polonahým ženským, to je jasná věc a netřeba o tom nijak sáhodlouze diskutovat. Zároveň je ale třeba připomenout, že se nejednalo pouze o sexisticky laděný produkt pro hardcore šovinisty, ale i o velmi příjemně hratelný wrestling, s nímž si šlo užít vcelku dost zábavy. Když se tedy objevily první zprávy o novém dílu, a ještě k tomu pro konzoli nastupující generace (v tomto případě jde samozřejmě v PRVNÍ řadě o grafiku :-), putovala tato hra okamžitě na první příčky našeho wishlistu. A konečně jsme se dočkali.

Na výběr jsou různé libůstky jako tanec samby, kroužení obručí, podlézání laťky, několik sexy póz či několik póz roztomilých.

Rumble Roses XX Název Rumble Roses XX by mohl nasvědčovat, že změny oproti původnímu titulu se vydaly zcela jednoznačně směrem „chlapi sobě“, což je samozřejmě do značné míry pravda a ruku na srdce, kdyby tomu tak nebylo tak by nás autoři moc nepotěšili, ale dočkáme se změn i v konceptu hry a možná i samotné hratelnosti. Otázkou je zdali jsou tyto změny k lepšímu, horšímu a nebo k ničemu.

Hned na začátku hry je potřeba vybrat si některou ze sličných bojovnic, s níž se vydáte na dráhu profesionální zápasnice, což už samo o sobě do jisté míry naznačuje, že jsme přišli o klasický příběhový mód, v němž se nám minule tolik líbila vzájemná provázanost jednotlivých story, která celé hře dávala i přes nepopiratelnou naivitu jednotlivých příběhů poměrně přitažlivý lesk. Nyní jste místo toho vrženi na mapku, na níž jsou vyznačeny lokace jako různé arény, v nichž je možné bojovat a budovat svou popularitu, šatna, v níž se lze mimo jiné hrabat ve statistikách vaší kočandy (tím myslíme skutečně pouze různé Rumble Roses XX statistiky) a nebo si ji z různých úhlů a vzdáleností fotit. Asi netřeba dodávat, že svou přitažlivostí se zdejší foto mód hravě vyrovná tomu z Gran Turisma. Hlavní problém ale v tomto případě je to, že vám zkrátka bez příběhového režimu (byť třeba přiblblého) zdejší děvčata tak nějak moc nepřirostou k srdci.

Navíc je zde několik variant wrestlingového sportu, které ovšem nijak nevybočují z toho, co je možné vidět v jiných wrestlingových hrách, nicméně jedna varianta za zmínku stojí. Jedná se o pouliční boj, který funguje jako klasická bojovka, přičemž se samozřejmě bojuje wrestlingovými technikami. Souboj ale netrvá několik minut, dokud někdo nevyhraje položením na lopatky nebo zdevastováním některé z končetin, ale funguje to opravdu jako v každé jiné bojovce: každá z kočiček má svůj ukazatel života, který s přibývajícími ránami a chvaty ubývá a kdo jako první skončí na nule, tak duel prohrál. Vcelku svěží oživení wrestlingového žánru a to i přesto, že co se týče základní myšlenky, nejedná se o nic, na co by bylo potřeba nějakého génia gamedesignu.

Rumble Roses XX

Šťabajzny vypadají perfektně a na rozdíl od těch z DOA4 nepůsobí dojmem plastových barbín.

Velmi atraktivním a vyhledávaným módem bude jistě i Queen´s Match, což je souboj na pláži podle klasických wrestlingových pravidel, ale před vypuknutím duelu máte možnost stanovit trest pro poraženou číču. Na výběr jsou různé libůstky jako tanec samby, kroužení obručí, podlézání laťky, několik sexy póz a několik póz roztomilých a vše je navíc ještě opepřeno možností vybrat si kostým, v němž to bude dotyčná poražená diva předvádět. A na rozdíl od Dead or Alive, tvůrci Rumble Roses s bikinami rozhodně nešetří a samozřejmostí je i to, že si při tom můžete nastavovat úhly kamery, což asi netřeba dále nikterak rozvádět.

Lehčím zklamáním je ovšem hratelnost, která dle našeho soudu … zůstala úplně stejná jako minule. Přibylo Rumble Roses XX samozřejmě několik kosmetických vylepšení, ale celkově se dá říci, že je hratelnost skutečně stále na stejné úrovni, přičemž zpočátku se zdá, že akorát byla zvýšena obtížnost. Zatímco první Rumble Roses člověk dostal ovládání a většinu zdejších zákonitostí do krve velice rychle, zde je vše poněkud těžší a chce to vybojovat pár zápasů než začnete být zcela konkurenceschopní. To by samo o sobě zase až tak nevadilo, pokud by s každým prohraným zápasem neklesala vaše popularita. A to by vlastně taky až tak nevadilo, protože když se vám již začne dařit, tak ji zase vyženete nahoru, ale na samém začátku hry, kdy se s ní máte v prvé řadě seznamovat člověka poněkud rozladí, když prohrává jeden zápas za druhým. Na druhou stranu, bez práce nejsou koláče a kdo chce očumovat ženské, ten ať se snaží :-).

RPG kam se podíváš

Zdá se, že bez RPG prvků se dnes neobejde už vůbec žádná hra, jelikož se s nimi setkáváme i v této wrestlingové čumendě. Tím, že podstupujete zápasu se vám zpřístupňují možnosti úprav bojovnic, jako jsou kupříkladu tělesné proporce nebo muskulatura. Oboje má údajně vliv na výkonnost dané kočandy v dalších zápasech, což jsme sice lehce zaznamenali, ale spíše bychom sázeli na to, že nám zkrátka postupem času přecházelo ovládání do krve. Nicméně ať už to skutečně funguje nebo ne, jako první stejně nastavíte na maximum svalovinu v místech mezi rameny a pasem. Takže nakonec jsme vlastně ještě rádi, že autoři tyto „RPG prvky“ do hry zakomponovali.

Rumble Roses XX Boj jako takový je ale opět ztvárněn poměrně příjemně a když se naučíte správně vykrývat a reversovat údery a chvaty, je hraní jedna radost. Zvláště když i při soubojích si kameraman při nejrůznějších přehozech a pákách vybírá mnohdy velmi šťavnaté záběry. Chce to ale skutečně mít už něco natrénováno, abyste byli vždy lepší než soupeřka. Pokud totiž budete tak nějak nastejno, vyhraje ve valné většině případů právě ona, a proto musíte být vždy o nějaký ten krok napřed. Řeč je samozřejmě o počítačem řízených soupeřkách, které prostě vždy dokáží lépe vystihnout vaše úmysly a ty následně reversovat, dokáží rychleji „bušit do tlačítek“ aby se vysmekly z vaší páky nebo pozice na lopatkách atd. Bitky jsou i tentokráte okořeněny možností provádění speciálních technik, kterými soupeřkám uberete větší množství zdraví nežli pouze technikami klasickými, přičemž k tomu, abyste tyto speciální pohyby mohli provést, je samozřejmě potřeba nabít speciální ukazatel. Četnost jejich použití Rumble Roses XX je ovšem značně nevyvážená a ponejvíce budete provádět jen jeden z nich. Pro vykonání druhého se potřebujete dostat do speciální situace (kupříkladu jste nahoře na provazech a vaše soupeřka v ringu leží), která se ovšem u každé bojovnice liší, přičemž v manuálu o tom není ani zmínka, takže na ně bu´d budete přicházet klasickou metodou náhodných pokusů nebo je vyčtete někde v návodu. Další speciální pohyby jsou vyhrazeny pouze pro souboje dvojic a k dalšímu je potřeba nabít ukazatel, který se nabíjí tím, že vykrýváte a reversujete techniky soupeřky. Bez zajímavosti není to, že reversovat lze i některé z těchto speciálních pohybů, což se při troše tréninku v pozdějších fázích velmi hodí.

Hra zas až tak vyloženě neohromí ani po grafické stránce. Šťabajzny samozřejmě vypadají perfektně a na rozdíl od těch Rumble Roses XX z Dead or Alive 4 rozhodně nepůsobí dojmem plastových barbín, ale celkově se tato hra po vizuální stránce snad až příliš mnoho spoléhá na to, že oči hráčů budou po celý čas upřenu pouze do jednoho místa. Prakticky všechno mimo ženských tak vypadá, jako by to někdo dělal jen proto, aby to tam bylo. Pochválit ale musíme pohyby zdejších holek, které sice v ringu působí stejným dojmem jako u všech ostatních wrestlingových her, takže poněkud toporně, ale při různých nástupních animacích nebo při vykonávání trestů z Queen´s Match jsou jejich pohyby skutečně moc hezky provedené. Zvuky jsou na slušné úrovni, potěší i pár hlášek, které čas od času padnou v ringu a do toho všeho hraje poměrně typizovaná japonská směska melodií, povětšinou rychlejšího tempa.

Celkově jsme tedy z Rumble Roses tak trochu rozčarovaní. Překonat úvodní neúspěchy není problém, ale trochu zamrzí

Klady a zápory

Plus Polonahé ženské
Plus A ještě se k tomu mlátí
Plus Rozumná hratelnost
Plus Režim Queen´s Match

Mínus Trošku náročnější rozjezd
Mínus Po stránce hratelnosti prakticky beze změn
Mínus Grafik se soustředil hlavně na místní holky

prakticky stejná hratelnost jako minule. Na druhou stranu, zdejší kočičky vypadají naprosto skvěle a to je hlavní. Protože co si budeme povídat, jsou to právě ony, kdo má být hlavním lákadlem pro mužskou část hráčstva. To, že společně s nimi dostáváme opět poměrně dost slušnou wrestlingovou hru, lze brát už možná spíše jako bonus. Takže asi takhle. Hezké holky ve hrách máme rádi, ale pokud zrovna vy patříte k těm, kteří se nad takovéto „přízemní motivy“ povznášejí, odečtěte si od výsledného hodnocení pět procent. Oproti minulému dílu totiž tato hra nepřináší prakticky nic zásadně inovativního a pouze zamíchala to, co jsme tu již měli a pouze přihodila něco málo nových přísad.

Rumble Roses XX
Výrobce/Vydavatel Konami/Konami
Platforma Xbox 360
Multiplayer: ano, 4 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 928 kB
Verdikt: Na nové generaci konzolí bychom čekali přeci jen větší skok než jen pár nových možností, kterak očumovat polonahé ženské.
Hodnocení: 70% (info)

Autor:


Témata: bitka, Manuál, Xbox

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

RECENZE: S DOOM VFR zažijete krvavé peklo zase trochu jinak

DOOM VFR

Jde vůbec dohromady spojení frenetické akce a virtuální reality? Král bezduchých stříleček vám v tom přichází udělat...

RECENZE: PlayerUnknown's Battlegrounds je nejdůležitější hra roku 2017

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

Stovka lidí seskočí nad opuštěným ostrovem, přežít může jen jeden. Takto jednoduchá premise stačila největšímu hernímu...

RECENZE: Fallout 4 VR je pro nadšence povinnost, škoda nic moc ovládání

Fallout 4 VR

DOOM VFR od Bethesdy byl velmi milým překvapením. Podařil se port postapokalyptického Fallouta 4 do virtuální reality...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz