Runaway 2 - návod 3.část

  12:00aktualizováno  22. června 10:13
V závěrečné části našeho návodu se s Brianem a jeho přáteli vydáme hluboko pod mořskou hladinu a dokonce i do minulosti, kde se budeme muset utkat s agresivními piráty.

- Recenze hry
- První část návodu
- Druhá část návodu

Kapitola 5 – Shipped to the past

Na začátku páté kapitoly dostáváme Briana v opravdu zuboženém stavu. Trpí strašnou kocovinou, mořskou nemocí a navíc si vůbec nic nepamatuje. Prvním úkolem tedy je zjistit, co se vlastně stalo. Vyjeďte tedy výtahem do horního patra a o všem si promluvte s kamarádkou Sushi, známou již z prvního dílu. Mim jiné se dozvíte kód k zamčeným dveřím vedoucím do podpalubí – 0512. Až vám sdělí jak pokračuje pátrání, tak vyjděte na palubu kde se optejte dredatého Rutgera na minulou noc. Vyčerpejte i všechny ostatní témata a poté seberte pytel s pískem a koště. Zkuste sebrat i jeho speciální helmu, tu vám však nechat nehodlá. Vraťte se zpátky do dolního patra a projděte prosklenými dveřmi na fotobuňku do Saturnovy dílny. Ze sochy Neptuna seberte trojzubec a dejte se do hovoru se Saturnem – vysvětlí vám plán jak lokalizovat vrak na dně moře. Ještě zkuste ze stolu sebrat poznámkový blok a poté se již konečně vydejte do podpalubí. Na schodech potkáte smutnou dívku – Camille. Dejte se s ní do řeči, dokud si jí nezavolá lovec pokladů Dean Grasick.

Stanete se svědky nepovedeného natáčení. Až skončí, promluvte si s Deanem osobně – je opravdu tak nafoukaný jak Camille říkala. Dojděte až zcela doprava a v malé místnůstce seberte dva kusy hadic do potápěcího přístroje.Vyjděte nahoru po schodech a projděte posledními dveřmi, kde jste ještě nebyli do nákladového prostoru. Ventilem vypusťte obrovské akvárium a tlačítkem na stěně otevřte veliké dveře vedoucí do skladu plného krabic. Dveře však odmítají zůstat otevřené, proto je zablokujte pomocí koštěte. Ve skladu naleznete pouze umělohmotné spojovací pásky, i ty ale přijdou vhod. Opusťte nákladový prostor a na schodech opět potkáte Camillu. Zaveďte rozhovor na téma vína a vědeckého časopisu. Tu nejdůležitější stránku má ale Dean Grasick, který si do ní zabalil svačinu a dá Vám jí jedině až dokončí nahrávání. Až navštívíte tuto místnost příště, bude pro Vás mít Camille připraveny dvě lahve vína. Vyjděte na hlavní chodbu a použijte láhve vína na chodbu odkud na začátku kapitoly Brian přišel – tím je vyprázdníte (toto byl pro mě nejtěžší problém celé hry!). Do prázdných lahví nasypte písek, pomocí plastových pásek je spojte dohromady a celé dílo korunujte trojzubcem. Tento imbecilní vynález, který má představovat vidličku pro lidi držící dietu odevzdejte Saturnovi. Za odměnu Vám dá svůj poznámkový blok. Ještě si z jeho stolu vemte fixku a jděte požádat Sushi o klíč k bezpečnostním skříňkám. Zastavte se ještě u Rutgera, promluvte si s ním o Saturnovi a řekněte, že o něm řekl pěkné věci. Pak běžte za Saturnem a sdělte mu to samé o Rutgerovi a celou proceduru opakujte tak dlouho, dokud vám Rutger nepučí svou speciální helmu.

Jděte za Deanem a dejte mu Saturnův poznámkový blok – konečně se mu povede říct celý projev bez zadrhnutí, takže se může jít najíst a vy získáte chybějící stránky vědeckého časopisu. Nyní již jen napustit akvárium vodou. Po příchodu k hydrantu zjistíte že šílený Joshua Vám ukradl hadici. Co teď? V inventáři skombinujte plastové pásky a hadice do dýchacích přístrojů a použijte je na hydrant. Dobrý nápad, jen budete potřebovat více hadic, takže si pro ně rychle zaběhněte. Koukněte se na dlouhou animaci, tím Však potíže nekončí. Potřebujeme něco, čím vyčistit těleso na přídi vraku. Jděte do nákladového prostoru a z krabice pod schody seberte pilu, pomocí níž odřízněte část koštěte, čímž získáte provizorní kartáč. Odchod z místnosti už ale nebude tak snadný, protože Joshua změnil všechny přístupové kódy. Vedle akvária se nachází tlačítko, které otevírá nákladové dveře na palubu a interkom, kterým vám Sushi sdělí co se vlastně děje. Vylezte po žebříku u akvária vylezte na palubu. Znovu se jděte potopit i tentokrát Vám však bude něco chybět. Promluvte si se Sushi a potopte se ještě jednou, tentokrát Vás zastaví zamčené dveře.

Až se znovu vynoříte budete muset zastavit bláznivého Joshuu, který dělá nepořádek v nákladovém prostoru. Pokuste se otevřít dveře do skladiště, bez koštěte se ale budou pořád zavírat. Jděte tedy za Saturnem a promluvte si s ním o jeho novém vynálezu – jakýchsi magnetech. Půjčte si je od něj a vraťte se zpátky, otevřte nákladové dveře a pomocí magnetů se vyšplhejte nahoru. Tím získáte páčidlo, takže se naposledy potopte a...

Kapitola 6 – The Hidden Beacon of Avernus

Celá tato kapitola je Brianovou halucinací a odehrává se na pirátské lodi. Začínáte v nezáviděníhodné pozici – svázaný a odsouzený k trestu smrti. Nemůžete se volně pohybovat, takže si promluvte s Camillou. Po rozhovoru seberte ze stolu po pravici těžítko a nůž na dopisy. Prohlédněte svá pouta a poté i hřebík trčící z trámu poblíž Camilly. Použijte na něj nůž na dopisy – jelikož jste na to příliš daleko, hoďte ho Camille aby Vám pomohla. Použijte hřebík na pouta – konečně volný! Porozhlédněte se po kajutě a ze stolu seberte prázdnou lahev a dračí jazyk. Vyjděte na lodní záď, kde vyslechněte opilé námořníky. Seberte ze země slunečnicová semínka a pomocí nože na dopisy odmontujte prkno u pravého okna. Semínka dejte mluvícímu papouškovy, bohužel jich však není dostatek. Zkuste odejít z místnosti dveřmi, venku ale bohužel hlídá pirát. Použijte tedy na dveře dračí jazyk a pomocí něj a těžítka se piráta zbavte. Na chodbě si nezapomeňte opět vyzvednout těžítko. Zkuste dveře vedoucí doprava – tudy to nepůjde. Jděte tedy chodbou doprava, kde narazíte na tlustého piráta, který má na starosti příděly rumu. Promluvte si s ním. Pirátské jméno si vyberte podle libosti, nezáleží na tom. Aby Vám dal trochu rumu, musíte splnit tři úkoly. Začněte znalostí historie – na otázky odpovídejte následovně: John Silver, Doctor a turtle surfing. Následuje zajímavá hádanka, nad kterou si rozhodně zkuste popřemýšlet sami. Pokud se Vám stále nedaří, zde jsou správné odpovědi: Wobbins a Cojuelo, Wobbins, Passormo a Eclope, Cojuelo.
Pro splnění druhého úkolu potřebujete donést nějakou cennou věc. Vraťte se tedy ke dveřím z nichž Vás ohrožovala šavle a použijte na ně špalek dřeva. Otevřte dveře a shledejte se starým známým Lemurem. Seberte kousek pokladu a ukažte ho tlustému pirátovi.

Poslední podmínkou pro vstup do pirátských řad je vykonat nějaký akt krutosti. Hoďte Lemura do lavoru s vodou, poté seberte kus mýdla z odpadkového koše, který je vedle tlustého piráta a Lemura umyjte. Ukažte ho pirátovy – nyní stačí již jen správný formulář, který se nachází ve skříňce v kapitánově kajutě. Konečně máte právo na svůj příděl rumu, takže se neupejpejte o něj požádat. Zajděte si pro zbytek pokladu, nakonec z něj zůstane jen plechový trychtýř, ale ani ten zde nenechte ležet. Nyní již můžete na záď naplnit pirátům prázdnou lahev. Předtím ale budete muset ještě přimontovat zpět prkno pod okno, tak aby Brian mohl vyšplhat nahoru. Až se do této lokace znovu vrátíte, přibyde zde spousta semínek, za něž vám papoušek řekne zbytek indicie. Jděte ke globusu a postupujte přesně podle papouškových rad, tedy: doleva dokud se nedostanete do Španělska, doprava až do Japonska, doleva do Newfoundlandu a nakonec doprava do Řecka.

A to je bohužel konec. Zrovna v tom nejlepším, že? Nezbývá než doufat že si Pendulo studios s třetím dílem pospíší a my na něj nebudeme muset čekat zase téměř 5 let.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Další z rubriky

Chystané pokračování King’s Bounty bude více RPG než strategií

King's Bounty II

Více než deset let od vydání posledního dílu fantasy strategie King’s Bounty se konečně dočkáme regulérního...

V nových Need for Speed Heat nebudou lootboxy

Need for Speed Heat

Závodní série Need for Speed není právě v dobré kondici. Dva roky starý díl Payback se nepovedl. Vylepší si EA reputaci...

RECENZE: Kdyby měl Duke Nukem sestru, vypadala by jako Ion Fury

Ion Maiden (PC)

Ion Fury je Duke Nukem v sukních. Retro střílečka pod patronátem 3D Realms vám chce mermomocí dokázat, že hlavní hrdina...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz