Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlí a přesní medvídci od Musteku

  12:00aktualizováno  26. října 9:52
Actebis Computer, distributor známého výrobce zařízení pro snímání obrazu, společnosti Mustek, uvádí na český trh dva nové modely skenerů s tlačítky rychlého ovládání, USB rozhraním, průsvitným krytem a nekonvenčními tvary v řadě Be@rPaw - 1200F a 2400.
Scanner Mustek Be@rPaw

Praha 25.10.2000 - Actebis Computer, distributor známého výrobce zařízení pro snímání obrazu, společnosti Mustek, uvádí na český trh dva nové modely v řadě Be@rPaw - 1200F a 2400.

Když byl téměř před rokem uváděn první Be@rPaw, bylo podobných skenerů - s tlačítky rychlého ovládání, USB rozhraním, průsvitným krytem a nekonvenčními tvary - jen pár a v dané cenové hladině žádný. Během času se však i ostatní výrobci nechali inspirovat a dnes již najdete uvedené parametry u většiny značek, v různých cenových úrovních. Snad i díky tomu, že má kromě výroby i vlastní vývoj, je dnes společnost Mustek opět o krok dále.

Během října byly na světový trh uvedeny dva nové modely řádu medvědí tlapky - Be@rPaw 1200F a Be@rPaw 2400. Jak název napovídá, u prvního modelu se jedná o vylepšení stávajícího výrobku, u druhého potom o zdvojnásobení snímacího rozlišení. Kromě dále uvedených parametrů jsou oba skenery nově připraveny na připojení inteligentního podavače předlohy a dianástavce.

Vylepšení modelu Mustek Be@rPaw 1200F trochu poodhalí informace, že "F" je zkratkou z "Fast", což znamená "rychlý". Ano, tento skener obsahuje zcela novou elektroniku zpracovávající obraz a dosahuje díky ní výrazného urychlení. Obrazová data jsou kompletně zpracována již ve skeneru a po USB kabelu je přenášen až hotový obrazový soubor, navíc v JPG kompresi. Díky tomu se urychlí nejen přenos dat (která jsou takto několikanásobně zmenšena), ale i následné zpracování v počítači. Výpočetní výkon umístěný do skeneru, spolu se 2 MB vyrovnávací paměti, tak kromě samotného urychlení zpracování též snižují i zátěž počítače.

Mustek Be@rPaw 2400 obsahuje zcela nový CCD snímací prvek a nabízí díky němu dvojnásobné rozlišení. Všechny skenery řady Be@rPaw jsou vybaveny špičkovými CCD snímači, což zajišťuje oproti skenerům se snímači CIS lepší podání barev a přesnost zpracování. Be@rPaw 2400 naplňuje potřeby uživatelů vyžadujících vysoké rozlišení (obzvláště potřebné při skenování a následném zvětšování diapozitivů, filmů i fotek), neboť jeho hardwarové rozlišení je 2400 x 1200 dpi. Kromě toho je zde integrována patentovaná technologie dalšího zvýšení rozlišení a barevné hloubky B.D.I.T (Bit Depth Increased Technology). Ostatní parametry, včetně 42bitového interního zpracování barev se 24- či 48bitovým výstupem a maximální rozlišení 19 200 dpi, jsou shodné s modelem Be@rPaw 1200.

Nové modely Be@rPaw se kromě uvedených parametrů a drobných vzhledových změn liší přikládaným softwarem. Jak bývá zvykem, je zde plná verze Ulead PhotoExpress SE a nově OCR program FineReader nebo Recognita 3.0 pro počítače s Windows, příp. TextBridge pro Macintosh. Kromě toho poskytuje Mustek uživatelům bezplatně řadu utilit, skinů a her (na webu www.mustek.com.tw, v sekci Be@rPaw V.I.P.) a bezplatnou technickou podporu (v Čechách na telefonu 0603 414 755) - to je další přidaná hodnota skenerů s logem Mustek.

O společnosti: Mustek, Inc. vyvíjí, vyrábí a distribuuje širokou škálu výrobků zahrnující stolní skenery, digitální fotoaparáty, LCD projektory, řešení pro digitální video a další produkty pro pracování fotografií. Mustek, Inc. je mezinárodní společnost se zastoupeními v Kalifornii, Německu, Japonsku a na Tchajwanu. Výrobky se značkou Mustek jsou dostupné prostřednictvím mezinárodní sítě distribučních a prodejních firem.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

Pro další informace kontaktujte prosím:
Actebis Computer s.r.o.
Zličín Business Centre
Na Radosti 399
155 00 Praha 5
Alena Liberská
Email: ALiberska@actebis-sro.cz
Tel: 02-33091642
Fax: 02-33091 619
Více informací naleznete též na: www.actebis-sro.cz, www.mustek.com.tw, www.dataconsult.cz/mustek.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...Najdete na iDNES.cz