Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sam & Max: Episode 1 - Návod

  12:00aktualizováno  22. prosince 3:34
Ač rozsahem krátká, může se tato hra stát zdrojem nepříjemných zákysů. Proto Vám přinášíme kompletní návod na celou první epizodu.

- Recenze hry zde

Na začátku hry se Sam s Maxem nudí ve své kanceláři. Z letargie je vytrhne zvonící telefon, bohužel mu však chybí sluchátko. První úkol je tedy jasný – sehnat ementál pro krysího vyděrače, držící sluchátko jako rukojmí. Prohlédněte si celou kancelář, seberte z okenního parapetu boxerskou rukavici a kulečníkovou kouli, která se válí u myší díry. V šatníku se nachází hromada sýra, naneštěsí však ani jeden kousek není ementál. Řešení je snadné – pistolí do nich prostřílejte díry. Na oblafnutí myšáka to bohatě stačí. Dejte mu jeden před jeho obydlí a až vyleze, podrobte ho násilnému výslechu. Nechte mluvit Maxe, dokud se myšák nezmíní o bolestech hlavy – poté se přepněte do Sama a optejte se ho na bolesti hlavy, dozvíte se, že se bojí výšek. Opět se přepněte na Maxe a vyhoďte nebohého myšáka z okna. Po telefonátu opusťte kancelář a vyjděte před dům.
Promluvte si s ulítlou postavičkou jménem Specs, malující graffiti po zdech. Dozvíte se nějaké podrobnosti ohledně trhlého příběhu. Vstupte do obchodu a promluvte si s Boscem – má problém s dalším z členů bývalých dětských hvězd Soda Poppers, který do jeho obchodu nosí nevyžádané videokazety. Poptejte se obzvláště na zboží na prodej. Prohlédněte si celý obchod, seberte kus sýra a promluvte s Whizzerem. Skočte si na záchod, a až tam po Vás půjde Whizzer, nenápadně mu hoďte do jeho přepravky kus sýra. Nebožák dostane ránu po hlavě a zůstane ležet omráčen.
Vraťte se do své kanceláře a přehrajte si na videu kazetu z obchodu. Díkybohu si naši hrdinové ještě odskočí pro popkorn, myšák Jimmy však už tolik štěstí bohužel nemá. Vytáhněte pro jistotu kazetu z videa a poté si v televizi prohlédněte pořady o bývalých dětských hvězdách. Jděte zpět na ulici, ke svému autu. Ještě než s ním odjedete seberte pikslu se sprejem z auta stojící ho za vámi. V hloupoučké akční mezihře rozstřílejte brzdná světla auta před Vámi, poté ho zastavte a napařte mu pokutu deset tisíc dolarů. Za ty si poté jděte koupit k Boscovi vrhač slzných granátů. Nyní zajděte do poslední lokace, kde jste ještě nebyli – Sibillyny psychiatrie. Promluvte si s posledním ze Soda Poppers – Peepersem, vydávajícího se za madam Sibil. Tu ale najdete za zamčenými dveřmi. Po osvobození si promluvte i s ní, požádá Vás abyste Peeperse omráčili. Není nic jednoduššího – vystřelte po něm z granátometu a následně mu jednu pořádně ubalte boxerskou rukavicí. Teď zbývá postarat se ještě o Specse. Vyjděte před byt a sprejem přestříkejte graffiti nalevo od vchodových dveří. Nyní stačí již jen vyklonit se z okna Vaší kanceláře a hodit na jeho hlavu kuželkovou kouli.Proberte ho z bezvědomí a pohovořte s ním. Ještě si skočte promluvit s Whizzerem – spustí se další akční mezihra, jejímž cílem je vyhýbat se padajícím krabicím a přiblížit se k ujíždějícímu autu tak, abyste mu mohli prostřílet pneumatiky. Před opuštěným divadlem seberte formulář, pokuste se ho strčit do připraveného otvoru a až ho opice vyplivne ven, zajeďte ho ukázat psychiatričce Sybile. Podrobí Vás psychiatrickému vyšetření. Každou hru se příznaky generují náhodně, pro každý z testů existují dvě sady správných odpovědí. Vezměme to tedy popořadě.

Test inkoustových skvrn

Posedlost penězmi: Volte odpovědi obsahující slova pennies, mansion, wallet, stock exchange a debit card. Posedlost slávou: Volte odpovědi obsahující slova Emmy, marquee, autograph, crowd a flashbulb.

Test volných asociací

Sibyll bude říkat různá slova, v případě že zazní jedno z klíčovách slov, použijte na ní boxerskou rukavici. V případě posedlosti zubařstvím jsou tato slova: drill, crown, polish, filling... V případě posedlosti kadeřnictvím: comb, dryer, teasing, shampoo, tint...

Analýza snu

Touha oženit se svou matkou – místo černé siluety si představte Sybil a v krabici od sladkostí svatební dort. V druhém případě si na stejných místech představte Sama a narozeninový dort. Poté opusťte kancelář dveřmi.

Až splníte všechny testy, vyplní Sybil formulář. Znovu ho strčte do otvoru před vstupem do divadla – tentokrát se již dveře otevřou a můžete vstoupit dovnitř. Po animované sekvenci v níž je Sam zhypnotizován se opět ocitáme v Boscově obchodě. Abysme ho získali zpět pod kontrolu použijeme stejný trik, který fungoval na Whizzera – až bude procházet kolem stolečku se sýrem,nenápadně ho seberte. Další scéna poněkud připomíná snový výlet na LSD, její řešení je ale velice zábavné. Vaším úkolem je zničit všechny 4 Bradyho inkarnace:

1) Stoupněte si pod Maxovu hlavu a střelte do cedulky s nápisem One Way. Gavitace se převrátí a hlava spadne Samovi přímo do náruče. Použijte jí na zbytek Maxova těla.
2) Vypněte světlo v místnosti tlačítkem na stěně.
3) Pohněte anténou na televizi.
4) Otevřte dveře do spižírny a pumpičkou přifoukněte krysu.

Sam je volný, nyní běžme zachránit Maxe. Promluvte si s Boscem a poté se Sybil – předá Vám plány na speciální helmu, která jejího nositele chrání před zhypnotizováním. Odneste plány Boscovi, cestou se ale ještě stavte v kanceláři a seberte ramínko sloužící jako anténa od televize. S hotovou helmou pak zajeďte k finálnímu zúčtování do divadla. Uvnitř klikněte na zápasící členy Soda Poppers a volte následující možnosti: Become Brady Culture, worship me a nakonec attack me. Teď již zbývá jen dokoukat závěrečnou animaci a čekat na další epizodu. Pokud vývojáři splní své sliby, dočkáme se jí ještě letos. U návodu na Epizodu 2 nashledanou.

Autor:


Témata: Drogy, Graffiti

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Nejde jen o ty nervy. Dark Souls si užijí i strašpytlové

Dark Souls

Hry jako Dark Souls bývají často charakterizovány jako extrémně obtížné tituly, na které si troufnou jen ti...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Najdete na iDNES.cz