Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sam & Max: Episode 1 - Návod

  12:00aktualizováno  22. prosince 3:34
Ač rozsahem krátká, může se tato hra stát zdrojem nepříjemných zákysů. Proto Vám přinášíme kompletní návod na celou první epizodu.

- Recenze hry zde

Na začátku hry se Sam s Maxem nudí ve své kanceláři. Z letargie je vytrhne zvonící telefon, bohužel mu však chybí sluchátko. První úkol je tedy jasný – sehnat ementál pro krysího vyděrače, držící sluchátko jako rukojmí. Prohlédněte si celou kancelář, seberte z okenního parapetu boxerskou rukavici a kulečníkovou kouli, která se válí u myší díry. V šatníku se nachází hromada sýra, naneštěsí však ani jeden kousek není ementál. Řešení je snadné – pistolí do nich prostřílejte díry. Na oblafnutí myšáka to bohatě stačí. Dejte mu jeden před jeho obydlí a až vyleze, podrobte ho násilnému výslechu. Nechte mluvit Maxe, dokud se myšák nezmíní o bolestech hlavy – poté se přepněte do Sama a optejte se ho na bolesti hlavy, dozvíte se, že se bojí výšek. Opět se přepněte na Maxe a vyhoďte nebohého myšáka z okna. Po telefonátu opusťte kancelář a vyjděte před dům.
Promluvte si s ulítlou postavičkou jménem Specs, malující graffiti po zdech. Dozvíte se nějaké podrobnosti ohledně trhlého příběhu. Vstupte do obchodu a promluvte si s Boscem – má problém s dalším z členů bývalých dětských hvězd Soda Poppers, který do jeho obchodu nosí nevyžádané videokazety. Poptejte se obzvláště na zboží na prodej. Prohlédněte si celý obchod, seberte kus sýra a promluvte s Whizzerem. Skočte si na záchod, a až tam po Vás půjde Whizzer, nenápadně mu hoďte do jeho přepravky kus sýra. Nebožák dostane ránu po hlavě a zůstane ležet omráčen.
Vraťte se do své kanceláře a přehrajte si na videu kazetu z obchodu. Díkybohu si naši hrdinové ještě odskočí pro popkorn, myšák Jimmy však už tolik štěstí bohužel nemá. Vytáhněte pro jistotu kazetu z videa a poté si v televizi prohlédněte pořady o bývalých dětských hvězdách. Jděte zpět na ulici, ke svému autu. Ještě než s ním odjedete seberte pikslu se sprejem z auta stojící ho za vámi. V hloupoučké akční mezihře rozstřílejte brzdná světla auta před Vámi, poté ho zastavte a napařte mu pokutu deset tisíc dolarů. Za ty si poté jděte koupit k Boscovi vrhač slzných granátů. Nyní zajděte do poslední lokace, kde jste ještě nebyli – Sibillyny psychiatrie. Promluvte si s posledním ze Soda Poppers – Peepersem, vydávajícího se za madam Sibil. Tu ale najdete za zamčenými dveřmi. Po osvobození si promluvte i s ní, požádá Vás abyste Peeperse omráčili. Není nic jednoduššího – vystřelte po něm z granátometu a následně mu jednu pořádně ubalte boxerskou rukavicí. Teď zbývá postarat se ještě o Specse. Vyjděte před byt a sprejem přestříkejte graffiti nalevo od vchodových dveří. Nyní stačí již jen vyklonit se z okna Vaší kanceláře a hodit na jeho hlavu kuželkovou kouli.Proberte ho z bezvědomí a pohovořte s ním. Ještě si skočte promluvit s Whizzerem – spustí se další akční mezihra, jejímž cílem je vyhýbat se padajícím krabicím a přiblížit se k ujíždějícímu autu tak, abyste mu mohli prostřílet pneumatiky. Před opuštěným divadlem seberte formulář, pokuste se ho strčit do připraveného otvoru a až ho opice vyplivne ven, zajeďte ho ukázat psychiatričce Sybile. Podrobí Vás psychiatrickému vyšetření. Každou hru se příznaky generují náhodně, pro každý z testů existují dvě sady správných odpovědí. Vezměme to tedy popořadě.

Test inkoustových skvrn

Posedlost penězmi: Volte odpovědi obsahující slova pennies, mansion, wallet, stock exchange a debit card. Posedlost slávou: Volte odpovědi obsahující slova Emmy, marquee, autograph, crowd a flashbulb.

Test volných asociací

Sibyll bude říkat různá slova, v případě že zazní jedno z klíčovách slov, použijte na ní boxerskou rukavici. V případě posedlosti zubařstvím jsou tato slova: drill, crown, polish, filling... V případě posedlosti kadeřnictvím: comb, dryer, teasing, shampoo, tint...

Analýza snu

Touha oženit se svou matkou – místo černé siluety si představte Sybil a v krabici od sladkostí svatební dort. V druhém případě si na stejných místech představte Sama a narozeninový dort. Poté opusťte kancelář dveřmi.

Až splníte všechny testy, vyplní Sybil formulář. Znovu ho strčte do otvoru před vstupem do divadla – tentokrát se již dveře otevřou a můžete vstoupit dovnitř. Po animované sekvenci v níž je Sam zhypnotizován se opět ocitáme v Boscově obchodě. Abysme ho získali zpět pod kontrolu použijeme stejný trik, který fungoval na Whizzera – až bude procházet kolem stolečku se sýrem,nenápadně ho seberte. Další scéna poněkud připomíná snový výlet na LSD, její řešení je ale velice zábavné. Vaším úkolem je zničit všechny 4 Bradyho inkarnace:

1) Stoupněte si pod Maxovu hlavu a střelte do cedulky s nápisem One Way. Gavitace se převrátí a hlava spadne Samovi přímo do náruče. Použijte jí na zbytek Maxova těla.
2) Vypněte světlo v místnosti tlačítkem na stěně.
3) Pohněte anténou na televizi.
4) Otevřte dveře do spižírny a pumpičkou přifoukněte krysu.

Sam je volný, nyní běžme zachránit Maxe. Promluvte si s Boscem a poté se Sybil – předá Vám plány na speciální helmu, která jejího nositele chrání před zhypnotizováním. Odneste plány Boscovi, cestou se ale ještě stavte v kanceláři a seberte ramínko sloužící jako anténa od televize. S hotovou helmou pak zajeďte k finálnímu zúčtování do divadla. Uvnitř klikněte na zápasící členy Soda Poppers a volte následující možnosti: Become Brady Culture, worship me a nakonec attack me. Teď již zbývá jen dokoukat závěrečnou animaci a čekat na další epizodu. Pokud vývojáři splní své sliby, dočkáme se jí ještě letos. U návodu na Epizodu 2 nashledanou.

Autor:


Témata: Drogy, Graffiti

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

RECENZE: Far Cry 5 na Marsu baví vtipem a nudí zbraněmi

Far Cry 5: Lost on Mars

V Lost on Mars, jak se jmenuje druhý přídavek pro akci Far Cry 5 , se vydáme na rudou planetu bojovat proti arachnidům....Najdete na iDNES.cz