Sam & Max: Episode 6 - Návod

  12:00aktualizováno  15. června 12:27
Po měsíci tu máme další bláznivé dobrodružství Sama a Maxe a jelikož se obtížnost ani v nejmenším nezmenšila (spíše naopak), příjde návod mnoha hráčům určitě vhod.

Začátek šest epizody začíná velikým odhalením. Za všechny dosavadní problémy může šílený hypnotizér Hugh Bliss. V tomto díle se poprvé podíváme mimo město a to rovnou na měsíc.
Promluvte si se starým známým ze třetí epizody, krtkem Harrym, poté si i pořádně prohlédněte celý obchod. Seberte ohnutou lžíci v nerozbitném obalu. Jelikož jste při každém odchodu z obchodu Harrym prohledání, musíte si jí schovat u Maxe, který jí spolkne. Nyní pokračujte doprava až k agentovi hlídajícímu zavřené dveře. Promluvte si s ním – jak už to tak bývá, odmítne Vás vpustit dovnitř, ale alespoň Vás obdaruje duhovým jednorožcem. Prozkoumejte zbytek měsíce a poté se autem vraťte na matičku zemi. Jděte do Boscova obchodu (cestou se ještě stavte v kanceláři seberte ramínko, sloužící jako televizní anténa), promluvte si s ním a poté ohřejte jednorožce v mikrovlnce – obarví se na červeno. Zpátky na měsíc a ukažte ho agentovi, který Vám ho daroval – konečně Vás pustí dovnitř. Pokecejte si s hlavou nebohého Lincolna, dozvíte se, že je stále zamilován do Sybil. Nabídněte mu pomoc a pot mu pošeptejte tyto věty:

1. Just relax
2. Lady, you are stone cold fox
3. Play some One on one love hockey

Za svojí pomoc budete odměněni zvracecím talismanem. Použijte ho hned na Maxe, aby vyplivl lžičku v nerozbitném obalu. Poté si promluvte s počítači a zahrajte si jejich jednoduchou hru. Návod na její pokoření Vám snad psát nemusím :-). Zahrajte si ještě jednou a tentokrát schválně prohrajte. Počítače usoudí, že jejich AI je již dostatečně chytrá a přenechají Vám talisman vidění.
Vyjděte na měsíční povrch a ramínkem si otevřte dvířka lunárního modulu. Položte nerozbitný obal se lžičkou pod raketové motory přistávacího modulu a znovu do něj zkuste vztoupit. Seberte talisman a zamiřte zpátky na Zemi, kde ho použijte na parkovací automat, kterého se drží krysák Jimmy. Zpátky do veliké místnosti na měsíci, kde najdete známého kohouta z druhé epizody Mr. Featherlyho – dostanete magický klobouk. Nyní si všimněte výtahu před jednou ze soch Hugh Blisse a vyjeďte jím nahoru. Pomocí talismanu vidění prohlédněte skrz dveře. Uvidíte červené tlačítko a nad ním kulečníkovou kouli, položenou na obří lžíci. Ohněte jí stejným způsobem jako parkovací automat a děj se posune o veliký skok dál.
Až skončíte s prohlídkou místnosti, sjeďte opět výtahem dolů. Je potřeba vrátit Maxovy všechny části jeho těla. První na koho narazíte je červený králík. Povšimněte si jedné ze soch Hugh Blisse, která drží v ruce obří vidličku. Ohněte jí a pokuste se dostat co nejblíže k střílejícímu Maxovi. Až přeskočí na vozítko horské dráhy, střelte do zeleného tlačítka, které ji spouští. Další králík, tentokrát modrý, se válí u nástěnky se vzkazy na měsíci. Přesvědčování nepomáhá, takže se budete muset vrátit na planetu Zemi. Skočte si do kanceláře a pomocí zvracecího talismanu získejte ze svázaného leonarda ústavu spojených států. Nyní si běžte popovídat se Sybile – stala se z ní královna Kanady. Po rozhovoru jí dejte ústavu spojených států. Za získané peníze si u Bosca kupte přístroj na dělání zemětřesení. Ještě než ho půjdete vyzkoušet, vytáhněte z klobouku krysáka Jimmyho a dejte ho věčně hladovému zelenému Maxovi. Nyní stačí již jen znovu sáhnout do klobouku a Maxův žaludek je zpátky na svém původním místě. Vraťte se na měsíc a vyvolejte zemětřesení, čímž otočíte modrého Maxe na břicho, takže získat jeho ocásek je již velice jednoduché. Vraťte se do místnosti za Hugh Blissem – věci se zase o trochu více zkomplikují.

Až se ocitnete na točícím kole, povšimněte si několika lžic nad Vaší hlavou, jedna z nich drží Hughovu umělou hlavu. Ohněte jí pomocí talismanu a pot ji v inventáři použijte. Hugh se Vás tentokrát pokusí přeříznout vejpůl, ale můžete mu uniknout opět pomocí výměny těl. Následně mu uřízněte hlavu, ale ani to nepomůže na dlouho. Z lunárního vozítka utečete stejnou metodou, stejně jako z akvária. Jakmile se pokusíte prohlédnout si místnost, Hugh se osvobodí. Absolvujte celou sérii mučení znova, jen s tou výjimkou, že až budete mít v ruce pilu nařízněte nohu u lunárního modulu. Až bude Hugh opět v akváriu stačí již jen použít klíčky na lunární mobil a vychutnat si závěrečnou animaci. Gratuluji, právě jste dohráli první sezónu Sama & Maxe. Doufejme, že se časem dočkáme ještě nějaké. Nebo ještě lépe nějakých.

Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

V novém Far Cry New Dawn navštívíme známá místa po nukleární válce

Far Cry New Dawn

Nový díl střílečky Far Cry přímo navazuje na pátý díl z letošního března. O přežití tentokrát budeme bojovat v...

Další z rubriky

Jeden z mála dobrých nápadů ve Falloutu 76 byl ve skutečnosti bug

Fallout 76

Nejnovější patch do hry Fallout 76 opravil chybu, o které si většina lidí myslela, že byla zamýšlenou funkcí. Někteří...

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Vyšel DayZ ve verzi 1.0, přes víkend je k vyzkoušení zdarma

DayZ

Po pěti letech v předběžném přístupu vyšla survival zombie online akce DayZ. Studio Bohemia Interactive při této...

Najdete na iDNES.cz