Úterý 20. října 2020, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. října 2020 Vendelín

Secret Files 2: Puritas Cordis - návod 3.část

V poslední části našeho návodu budeme hledat po celé Paříži důležité artefakty a nakonec v grandiózním finále zachráníme svět.

Secret Files 2: Puritas Cordis

- recenze hry
- první část návodu
- druhá část návodu

Paříž

Až se rozloučíte s Davidem stiskněte modrý kámen na základně sloupku, propadnete se do podzemí. Kliknutím na otvor kudy Nina spadla si zavoláte o pomoc. Promluvte si s bezdomovcem a poté se vydejte na hřbitov hledat hrob osoby jménem Michelle. Na křižovatkách postupně volte cesty podle následujících kritérií – smrt v sedmdesátých letech, chudá, stará a nakonec žena! Secret Files 2: Puritas CordisNajdete hrob, z něhož si někam poznamenejte, která písmena jsou nepřirozeně skloněná. Vraťte se zpátky do díry a na obrazu na zdi otočte stejná písmena stejným způsobem jako bylo vidět na hrobě (viz obrázek). Otevřou se dveře, kterými vstupte do podzemní prostory. Povšimněte si mozaiky na zemi a do jednoho z prázdných otvorů vsuňte modrý kámen z inventáře. Nic se nestane – nejprve musíme najít i čtyři zbývající kameny roztroušené po celé Paříži. To se však dozvíte až po dalším rozhovoru s bezdomovcem. Ještě než se vydáte je hledat seberte z kompostu nedohořelou svíčku a dřevěnou tyč.

Na mostě si promluvte s metačem, který odmítá uklidit na druhé polovině mostu, protože tam prší. Prohledejte tedy nametený svinčík v němž naleznete drobnou minci a dudlík. Opusťte most směrem doprava, kudy se dostanete až před stanici metra. Popovídejte si s chlápkem co postává na křižovatce – jmenuje se Alessandro Rossi a čeká zde na přátele. Zeptejte se především na jeho červené fáro a poté vstupte do opuštěné stanice metra. Zde seberte plyšového medvídka a deštník. Můžete vzít i cedulku s nápisem Help wanted, která je k dispozici u kiosku, ale během hraní jsem nezjistil k čemu by mohla být. Vykoukněte ven otvorem ve zdi na místě věžních hodin a položte svíčku na velkou ručičku a poté hodiny natáhněte (stačí opět odzoomovat a kliknout na mechanismus). Chudák Rossi to sice odnese těžkou depresí ale hlavně že jsme se zbavili otravného uklízeče, že. Po této akci nezapomeňte svíčku opět sebrat!  V parku si promluvte s Rossim i bezdomovcem. Seberte noviny, tenisový míček a obruč. Na mostě již můžete pomocí deštníku vydloubnout druhý modrý kámen a poté se již konečně otevřou brány zoologické zahrady.

Promluvte si se zaměstnancem poflakujícím se na lavičce, poté ze sochy seberte lak na nehty a ze země prázdnou plechovku od sody. Dejte se cestou doprava – dobrá zpráva je, že Nina najde další modrý kámen, špatná ta, že je hlídán krokodýlem. Nejprve seberte červenou vábničku a krabičku od buráků u sloního výběhu. Hoďte plyšového medvídka do vody u krokodýla a až se poplave podívat co se děje nastartujte motorový člun vlevo. Od krokodýla je klid, teď je ještě potřeba vymyslet, jak se dostat do jeho výběhu. Vraťte se zpátky ke vchodu do zoo a tentokráte se vydejte cestou doleva. Prohlédněte si opičku – když se na ní zeptáte hlídače, dozvíte se, že je cvičená. Použijte tedy na ní kus dřeva, který jste našli na hřbitovním kompostu. Do podlouhlé praskliny v zemi vložte obruč a do menší pak strčte klacek na jehož špici postavte prázdnou plechovku od sody. Nyní klikněte levým tlačítkem na obruč a poté hoďte tenisák na plechovku. Jelikož opička kopíruje každý Ninin pohyb, získáte tím plechovku buráků. Samozřejmě jí zde nenechte ležet – pokud jí totiž u sloního výběhu hodíte do ptačího hnízda otevře se vám konečně přístup k dalšímu modrému kameni.

Vraťte se na most a použijte vábničku na párek kachen plujících po řece. Nyní běžte do parku a vábničku použijte na Ninu. Tuto akci znovu opakujte u krokodýlího výběhu v zoo a konečně si můžete od hlídače vzít jednu bagetu. Namočte jí do bandasky s mlíkem a odneste bezdomovci, který vám za ní daruje láhev alkoholu. Rossiho upokojíte tak, že škrábanec na jeho autě zabarvíte rudým lakem na nehty a do fontány hodíte pěticentovou minci. Rossi dovnitř hodí deseticentovou, za níž si můžete ve vestibulu opuštěného metra koupit žvýkačku.

Je na čase podívat se i do vězení. Prohlédněte si obě cely – v jedné z nich je kýžený modrý kámen. Jak se ale dostat dovnitř? Promluvte si s policistkou, která vás ale dovnitř nepustí. Zalepte tedy zámek levých dveří žvýkačkou, použijte láhev alkoholu na Ninu a zkuste to znovu. Až si policistka odejde zatelefonovat použijte láhev alkoholu i na injekci...

V cele pak seberte prasklý balon a lžičku. Modrý kámen by šel jednoduše vydlabat pomocí lžičky ale tato operace bohužel dělá veliký hluk, který policistka slyší. Požádejte tedy přes zeď druhého vězně aby zahrál na harmoniku. Nejdřív však musíte vyřešit jednoduchý kvíz – odpovědi jsou 5 (ničeho v celé cele není 5), 9 (počet mříží) a 6 (počet nohou v cele). Až začne hrát vydlabejte modrý kámen pomocí lžíce a poté si zavolejte policistku, která váš opět pustí ven.

Poslední kámen, který nám chybí je v metru takže šup pro něj. V parku naberte do prasklé mičudy trochu vody z fontánky a přelijte jí do fontány v metru. Přepněte tlačítko na stěně vedle hodin – vše funguje správně avšak voda nemá dostatečný tlak. Zacpěte dvě trysky ve fontáně pomocí dudlíku a svíčky a zkuste to znovu. Modrý kámen opět vydolujte pomocí deštníku.

Secret Files 2: Puritas CordisNyní máme již všechny 4 kameny pohromadě a můžeme tedy konečně vyřešit onu prokletou hádanku v podzemí. Zaplňte modrými kameny všechny prázdná místa v puzzli a prohlédněte si mapu Francie na zdi. Teď již stačí jen všechny kameny rozmístit podle instrukcí – bílý král do pravého dolního rohu (Provence), černý pěšec o políčko nad něj (Dauphine), bílý kůň do levého dolního rohu (Gascogne), černá věž vpravo vedle něj (Toulouse) a konečně černý král do levého horního rohu (Bretagne).

Zámek

Osvobození Maxe není nic těžkého, stačí sebrat shnilé jablko ze země, hodit jím po nástroji na sběr odpadků a tím pak otevřít dvířka od krbu. Události se zase pohnou o trochu dál a Pat Shelton se Vám svěří se svým ďábelským plánem, přesně tak jak to mají hlavní zloduši odjakživa ve zvyku... Setkání s Ninou ale nedopadne přímo podle jeho představ a Max končí v hrobě... Naštěstí ne na dlouho.

Seberte vázičku z psího hrobu a rýč opřený o stěnu. Vstupte do temné chodby a skrz okno si promluvte s vězněnou Ninou. V roli Niny si přivolejte stráž kliknutím na dveře. Postěžujte si, že je vám zima ale podle teploměru je teplota v místnosti na běžné hodnotě. Přepněte se zpět do Maxe a pokračujte dál chodbou. Pomocí sběrače odpadků vyjměte sýr z pasti na myši. V kumbálu posbírejte fotoaparát, GameBoye (GameGirl), dva hadrové pytle, kovové ramínko a chladící sprej. Oběhněte zpátky celou budovu a vykoukněte přes roh na hlavní dvůr. Použijte mrazící sprej na teploměr na zdi. Přepněte se na Ninu a znovu požádejte hlídače o něco teplého na sebe – tentokrát vám dá hlídač kutnu. V roli Maxe už pak stačí si jí jen skrz zamřížované okno vzít pomocí sběrače odpadků a máte dokonalý převlek. Oblékněte si ho na sebe a běžte do kumbálu. Použijte ramínko na televizor a přeneste ho na bednu u okna, kudy jste vstoupili do místnosti. Zapněte ho a běžte si promluvit ídačem na dvoře. Odejde se dívat na fotbal, takže můžete otevřít zamčené dveře od Nininého vězení. Ještě foťákem vyfoťte podivný nápis na lavičce a vstupte dovnitř. Fotku použijte na herní handheld a ukažte Nině – přečte vám nápis psaný azbukou který zní – Sněhurka, fotbal a ďábel. Vraťte se do kumbálu a na policích najděte odpovídající knihy – heslo od mříže je tedy 711666. Nina se schová v kumbálu...

V roli Maxe vyběhněte na dvůr kde nyní hlídá ještě jeden hlídač navíc. Promluvte si s ním. Jděte k hrobu, rozmlaťte ohořelou psí boudu pomocí rýče a popel nasypte do jednoho z vaků a skočte za Ninou. Použijte na ní prázdný pytel a poté i ten plný. Nakonec pytle s Ninou seberte a vhoďte do otvoru vedle dveří na dvoře. Ve sklepě seberte láhev vína, uhlí, kapesníky a helmu. Kapesníky prostrčte skrz mříž Maxovi, který je může sešít na šicím stroji umístěném v kumbálu. Vzniklou plachtu odneste Nině, která díky ní může přikrýt klec s otravným papouškem. Kromě toho jí dejte i česnek (který roste na dvoře), sýr, vázu a nástroj na sběr odpadků. Právě s jeho pomocí můžete onu plachtu umístit aniž by vás papoušek viděl. Poté seberte zlaté medaile a dejte se do vaření polévky. Nejprve nasypte do krbu uhlí, dále nalijte do helmy víno, přihoďte česnek a sýr a dejte povařit nad oheň. Polévku přelijte do vázičky a společně se zlatými medailemi podejte Maxovi. Dejte ji psychicky zdeptanému hlídačovi a až nebude ve vězení dávat pozor nenápadně vhoďte zlaté medaile na slámu v cele. Na zlato hlídače upozorněte a až ho bude hledat stiskněte tlačítko alarmu.

Pevnost

Až se rozkoukáte vylijte na Sheltona horkou sýrovou polévku, bude od něj na chvíli klid. Na bezpečnostním panelu nejprve stiskněte bleděmodré tlačítko a napište libovolné číslo a stiskněte enter. Poté stiskněte růžové tlačítko a zvolte jakékoli číslo kromě jedničky. Nakonec stiskněte červené tlačítko a napište heslo Zandona tak jako byste psali SMS, tedy 9152551 a znovu stiskněte enter.

Celá pevnost včetně Niny i Maxe bude brzy vyhozena do povětří ale to je holt nutné zlo pro záchranu světa. Nebo ne? Následuje téměř akční sekvence, během níž Nina utíká mezi patry před Sheldonem. Nemusíte se ale bát, chytit vás nemůže. Ve spodním patře seberte kanystr s olejem a pomocí kabelů vpravo se dostaňte do nejvyššího patra. Použijte kanystr na LEVÉ okno a vylijte jeho obsah na schody po kterých do tohoto patra přichází Shelton. Pak již stačí jen shodit na otvor sochu svobody a následujete efektní outro...

Autor:
  • Nejčtenější

Sega rozdává nevydaný prototyp Golden Axe. Jeho autor je vzteky bez sebe

Vydavatelství Sega zveřejní rozpracované, ale nikdy nedokončené pokračování kultovní mlátičky Golden Axe. K dispozici...

Obrovský zájem, vše vyprodáno. K herním novinkám se nedostane každý

Letošní podzim je jedna velká zkouška trpělivosti pro hráče. O nové grafické karty, herní konzole či VR brýle je jedna...

Čínský stroj na peníze. Genshin Impact vydělal za deset dnů dvě miliardy

Free 2 play online hra Genshin Impact vzala herní svět útokem. Dlouholetý vývoj se zaplatil během necelých 14 dnů, její...

Nechutná operace oka stále děsí. Vývojář vzpomíná na vznik legendární scény

Děsivá scéna ze hry Dead Space 2, ve které si hlavní hrdina musí skrze oční bulvu zastrčit do mozku speciální jehlu,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Age of Empires III: Definitive Edition je nadčasový, ale ty bugy

Vývojáři už nám naservírovali remastery dvou předchozích dílů, ale bez kompletního setu by to nebylo ono. Zatím...

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  • Další z rubriky

Dražší hry, nebo více reklamy? Take Two si vybralo oboje

Za letošní ročník basketbalu NBA 2K21 si bude vydavatelství Take Two účtovat o deset dolarů více, než je v dnešní době...

Každá jazyková mutace Cyberpunku bude mít unikátní synchronizaci úst

Vývojáři z CD Projektu lokalizaci Cyberpunku rozhodně nepodceňují. Každá z deseti jazykových mutací, které ke hře...

V Česku teď můžeme mít až 700 tisíc covid pozitivních, domnívá se neurobiolog

Promořování společnosti je hazard a tvrdit, že se musíme s koronavirem naučit dalších 10 let žít, je nerozum. V...

Tvoje tvář má známý hlas bude bez Stárkové. Zkolabovala kvůli covidu-19

Show Tvoje tvář má známý hlas pokračuje už v sobotu večer sedmou epizodou. Jedna z účinkujících však v ní bude chybět....

Nejbohatší Čech celý v černém a roušce. Petr Kellner se ukázal na Twitteru

Nejbohatší Čech a majoritní vlastník společnosti PPF Petr Kellner se ukázal na Twitteru celý v černém a v černé roušce....

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Chtěla jsem udělat něco zapovězeného, říká k pornu Tarra White

Má za sebou úspěšnou kariéru ve filmech pro dospělé, její vztahy s rodinou na Moravě však poznamenala. „Příbuzní se...