Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Septerra Core - 3. část návodu

  12:00aktualizováno  11. května 10:50
Ve třetí části rozsáhlého návodu se podíváme na sedmou vrstvu, kde hlavní zloun Doskias těží minerál Corite na výrobu čoček, pomocí který chce dovést světlo do jádra. S naším návodem budete vědět, jak mu v této nekalé činnosti zabránit a jak přežít na planetě plné pirátů.

Septerra Core Dneska toho máme na procházení hodně, takže nebudu zdržovat nějakými úvody. Hurá do akce!

Část pátá, Mold Forest
Mold Forest je bezesporu nejpodivnější část hry vůbec. Černá a tmavěmodrá barva i občasné záření indikující následky katastrofy jako v Černobylu jsou tu všudypřítomné. Po přistání opusťte přistávací plošinu cestou na jihozápad a na mapě světa vejděte do lokace Bone Circle Village. Zatím tu toho moc dělat nemůžete, takže se vraťte na mapu světa a vydejte se na sever do East Mountain Caverns. Po vstupu vás čeká nepříjemný souboj se dvěma kraby, ovládají kouzla Berserk a Stun, takže se je snažte zabít co nejdříve (doufám, že vaše třetí postava je dostatečně rychlá, ideální jsou Led nebo Grubb). Po souboji jděte dál na jihovýchod a po rampě dolů. Dále pokračujte po souboji s pavouky na severozápad přes kamenný můstek a po další rampě dolů na jihozápad. Otočte se na východ a podejděte kamenný mostík, po kterém jste před chvilkou přecházeli. Čeká vás souboj se dvěma pavouky, po jeho vyhrání pokračujte na severozápad, ale držte se jižně od rampy, kterou vidíte na západní straně prostory, ve které se nacházíte. Pokračujte na západ a na jih, sejděte Septerra Core dolů další kamennou rampou a pokračujte až k východu z první části jeskyní.

Měli byste se objevit v další části jeskyní. Sejděte po rampě dolů a pokračujte směrem na severozápad, pak na západ. Měli byste dojít do otevřenější prostory, z ní vyjděte na jih, kde sejděte po rampě ještě jednou dolů. Východ z druhé části jeskyní je už nedaleko, takže se ujistěte, že máte nasazeny náušnice (ty, co jste si měli koupit na World Bazaaru, vzpomínáte si? Pokud jste tak neudělali, máte docela problém). Pak teprve opusťte tuto část jeskyní a uložte si hru.

Čeká vás totiž doposud nejtěžší souboj s lávovým bossem. Na první pohled se může zdát nesmrtelný, protože si svá tři chapadla jednak léčí, jednak obnovuje, když už mu je ustřelíte (což vzhledem k jejich těžké zbroji není žádná legrace). Vtip je v tom ustřelit všechna chapadla najednou tak, aby si je nestihl obnovit. Každé chapadlo má 100 životů, takže se snažte snížit počet životů každého z nich tak na 90 - 95 a potom je zničte útoky třetího stupně. Můžete si pomoci několika triky. Vzhledem k tomu, že stvoření je svou podstatou ohnivé, používejte proti němu kartu Water a hlavně kombinaci Summon + Water, která by měla Septerra Core zraňovat asi tak okolo 40 - 50, což přesně potřebujete. Já jsem situaci řešil tak, že Led a Maya kouzlily a Araym polykal lektvary a runy doplňující manu a životy.

Po tomto vyčerpávajícím boji se vám dostane odměny v podobě hromady zkušeností a skvělé Fire karty. V jeskyních už dále nic co do činění není, takže je promptně opusťte (musíte opustit lokaci s lávou, vrátit se do úplně prvních jeskyní a vyjít nejzápadnější chodbou na mapu světa). Dalším cílem pro vás budou Mining Ruins na severu.

Po vstupu jděte na severozápad, najdete jednak popelnici s výbušninami, které se určitě budou hodit, jednak muže v oranžové košili, se kterým si promluvte. Dozvíte se, že kdysi byl tento důl využíván Ankarou a Jinamem k těžbě Coritu. Poučíte se též o těžbě této suroviny a jejím využití a dozvíte se pár důležitých informací. Vraťte se na rozcestí na začátku této lokace a vydejte se na druhou stranu. V bedně se nachází Biolum Lantern. Teď už v této lokaci nic zajímavého není, takže ji opusťte a vyražte směrem k temnému jezeru (Dark Lake) na západě.

Teď přijde scéna, ze které by ochránci zvířat neměli zrovna velkou radost. Vyjděte na sever k jezeru a nechte Arayma, aby si jej prohlédl. Vymyslí zrůdný plán - použijte výbušniny, které Septerra Core jste nalezli v bývalém dole, a vytvořte most z mrtvých živočichů obývajících jezero. Kupodivu to funguje a vy máte volnou cestu dál. Přejděte po západním mostě z těl mrtvých Helgaků a zamiřte severním směrem. Dále přejděte helgakský most na severovýchod a jděte na sever před další most. Dále přejděte po mostě z kostí a vyjděte ven na mapu světa.

Další nádhernou a osobitou lokací, kam se v této hře podíváte, je Helgak´s Graveyard. Tam je vaším cílem najít úlomek helgagské kosti. Ano, jen kvůli takovému malému kousku jste podnikali celou tu výpravu a budete se zase muset vracet skrze jezero a jeskyně až na přistávací plošinu. No nenaštvalo by vás to?

Až se tedy dostanete k dopravní lodi, nechte se přepravit na třetí kontinent. S kostí zajděte do Southfarm ke Carverovi, který vám z ní vyrobí flétnu. Dále máte druhou příležitost vykrást Bowmanovu hrobku v lokaci Catacombs a získat kartu Ressurection. Pokud chcete doplnit zásoby nebo si koupit lepší zbraně, máte samozřejmě příležitost tady, nebo na čtvrtém kontinentu, kam se dostanete poté, co si v Helgak Portu promluvíte s dívkou za přepážkou. Až budete mít utrácení dost, odleťte zpátky na Shell 7, projděte jeskyněmi (otrava, co?) a vejděte Septerra Core do lokace Mold Forest.

Mold Forest je jedno velké bludiště, které dokáže pořádně rozladit i zkušeného pařana. Projdeme si ho tedy krůček po krůčku. Úplně na začátku jděte na severovýchod. Měli byste jít pod neuvěřitelně vysokými květinami. Udržujte směr na východ, popřípadě severovýchod, až dorazíte k velké pískovcové skále. Rostou u ní takové velké fialové houbičky. Od této skály se dejte přímo na východ, po chvíli dorazíte k cestičce lemované houbami. Tady si držte směr na jihovýchod, až narazíte na kraj mapy, tak se dejte přímo jižně. Narazíte na východ, který ovšem vede pouze do další části Mold Forestu!

Ve druhé části se držte opět co nejvíce směrem na východ až najdete místo, kde se uprostřed zelenočerného jezírka nachází červený výhonek s pupenem. Na něj použijte Helgak Flute, otevře se. Na to, co rostlina obsahuje, použijte Biolum Lantern. Naberete si tak trochu toho humusu s sebou. V Mold Forestu už kromě nepříjemných potvor nic zajímavého pro vás není, takže jej urychleně opusťte, projděte znovu ty (censored) jeskyně (nezapomeňte, že některým nepřátelům můžete utéct, hlavně se vyhněte dvěma krabům hned u vchodu, jde to, když se plížíte těsně podél skály, ale roli hraje i štěstí) a vejděte do lokace Bone Circle Village. Tam Septerra Core "posprejujte" oba dva totemy tím sajrajtem z Biolum Lantern. Tak by se měly rozsvítit, čímž dokážete Underlost, že je nechcete zotročit, jako to udělali Chosen, ale že chcete pomáhat. Cesta do vesnice je volná.

Jděte na sever a promluvte si s náčelníkem tohoto kmene. Kupodivu (a naštěstí) umí vaší řečí, vypoví vám příběh Underlost a zavolá k vám Badu, který se připojí do vaší party. V tuto chvíli jsem svoji partu změnil na Mayu, Selinu a Badu, vy ale volte jak chcete (Badu ve vyvolené trojici být musí). S novou trojicí se vydejte znovu přes Caverns (!!!) do Mold Forest. Opět dojděte k pískovcové skále a od ní se držte na sever. Najdete zvláštní dveře, které Badu otevře. Dále pokračujte na západ, po souboji na sever a potom co nejdříve to půjde na východ. Pokračujte dále na východ, až dorazíte k východu z této lokace.

Gratuluji, právě jste objevili tajné dolovací operace Chosen. Jděte na jihozápad a po bitvě se dvěma roboty přes most na severozápad. Dále přes most na jihozápad a po delším mostě stejným směrem. Sejděte po rampě na jihovýchod a vydejte se směrem na severozápad, až potkáte hlídkujícího robota. Toho zbavte života (ehm… spíš existence, přeci jen jde jen o kus železa) a vejděte do hlavní části dolů. Hned na začátku uvolníte tři Underlost, poté jděte po Septerra Core okraji na severozápad, severovýchod, severozápad a opět severovýchod, skončit byste měli u schodů nahoru, kterých také ihned využijte. Držte se směrem na severovýchod, až vejdete do úplného centra dolů. Tam vás nemine "pokec" s Kalebem, vůdcem Doskiasových dolovacích operací, který vám oznámí, že jste zase přišli pozdě a čočky jsou již hotovy. Navíc na vás pošle svého miláčka - dolovacího Helgaka. Na první pohled se i tento zdá neporazitelný, nicméně jde to vědět, jak na to. Já vám to samozřejmě řeknu, protože tohle není recenze, ale návod. Tak tedy - hned na začátku si vykouzlete obranné kruhy proti zemi (Barrier + Earth), aby vás nezasáhly nepříjemné kamenné salvy, které na vás Helgak pouští po každém svém zranění. Vtip je v tom, že je třeba střelit Helgaka pětkrát do hlavy, načež tento ji otevře a vy ho můžete zranit. Ovšem pouze jednou střelou, pak hlavu zase zavře. Doporučuji tedy nechat Mayu a vaši druhou postavu obtěžovat Helgaka rychlými útoky a s Badu zasazovat hlavě rány schopností Core Knife. Helgak má 600 životů, takže se připravte na dlouhou a pěkně únavnou bitvu.

Na lodi Chosen se nejprve držte podél pravé zdi a vlezte do prvních dveří na jihovýchod. V nich po souboji s robotem přehoďte páku, zprůchodní se vám dveře v západní části lodi. Vy ale ještě pokračujte podél pravé zdi a vejděte do další místnosti - opět je tam páka, kterou si Septerra Core otevřete dveře na severozápadě. Teď máte na vybranou. Buď půjdete do těch více na jihu, kde si můžete trochu vytrénovat postavy, nebo vlezete do těch severních a pohnete dále dějem. Lord Gunnar už má Doskiase plně ve své moci a chystá se ho zbavit života ve jménu císaře. V poslední chvíli se však objeví Selina, která plán překazí - její láska k Doskiasovi je ještě příliš silná. Nicméně zkáze čoček zabránit nelze - a to Selina ani nechce. Doskiasova loď padá a Maya se probírá v neznámé zemi - na šestém kontinentu.

Část šestá, pirátský kontinent
Až se Maya probere, seberte úlomek čočky, který leží přímo v této lokaci na zemi a odejděte na mapu světa. Vydejte se do Scumm City, které je od vás na východ. V něm si opět můžete (a měli byste) vylepšit vybavení a dokoupit zásoby run a chlebů. Také si kupte jednou Meat. Promluvte si s banditou před obchodem se zbraněmi, řekne vám, že se po vás někdo sháněl. Až vás přestane utrácení a zlodějské řemeslo bavit (a až se následkem vašeho kradení ceny neúnosně zvýší... :-)), opusťte tuto mírumilovnou část města a vydejte se do Shipping Docks. Hned po vstupu můžete na zemi sebrat Drill. S Araymem si promluvte s tlustým chlapem na konci cesty, zbavíte ho tak Cargo Manifestu, který bryskně předejte banditovi hlídajícímu Septerra Core vchod do další části doků. Dveře za ním jsou ale stejně zamčené, takže zatím tuto lokaci opusťte a vyjděte až na mapu světa. Z ní se vydejte do lokace Pirate Base na jihovýchodě. Základnu pirátů podle mapky (vyvolává se klávesou TAB) projděte co nejrychleji a vyražte do lokace Pranno - nachází se na jihozápadě, musíte přejít po dlouhém mostě. V rohu vedle domu s bednami se nachází Antidote Herb, kterou tam samozřejmě nenechte ležet. V hospodě pak potkáte všechny členy své party i se Selinou. Ta je zachránila, ale loď, kterou přijeli, už na kontinentu není, protože její kapitán odmítl zůstat ze strachu z pirátů. Zdá se tedy, že jedinou šancí je Araymova známý pirát Lobo, který loď má. Vydejte se tedy do bažinných oblastí (musíte projít opět přes základnu pirátů a potom průsmykem na jih), konkrétně do lokace South Mire. Smixujte také Antidote Herb s Bowl a použijte na to Helgak´s Flute. Projděte South Mire, uvidíte právě přistávající loď, ze které vystoupí Lobo.

Lobo býval bojovým robotem Jinamu, dokud jeho loď nespadla na tento kontinent a on nebyl opraven a přeprogramován jedním z místních pirátů, takže měl volnost rozhodování. Teď je ovšem v prekérní situaci - odmítl platit daň Connorovi - vůdci místních pirátů - a jeho posádka byla zajata v Connorově základně. Teď potřebujete tři věci - Leech, Helgak Egg a Septerra Core Sleeping Plant. Vydejte se proto do lokace East March. Na podivná stvoření, která najdete na úplném konci této lokace, použijte maso. Pak je teprve můžete sebrat. Několik Leechů je vašich (dost rozdíl oproti Leechům v HoMaM, že?).

Vraťte se opět do pirátské základny, tentokrát ale opusťte mapu druhým východem, dostanete se do hor. Podívejte se do mapy, červená tečka je vaším cílem, na tomto místě se totiž nachází Helgak Egg. Musíte ovšem nejprve porazit nepříjemnou ohnivou mušku. S nově nabytým vajíčkem se vydejte do lokace West Swamp v bažinách. Taky vás tak štve, že se nepřátelé respawnují? Na místě červené tečky se nachází důležitá kytička Sleeping Plant, kterou samozřejmě s klidem utrhněte. Vyvrtejte vrtačkou díru do vejce a strčte do ní kytičku. Vydejte se stále v rámci jedné lokace kousek severně, ve vodě uvidíte zvláštní nestvůru, kterou jste ještě předtím nepotkali. Použijte na ni vejce s kytičkou, usne. Potom udělejte jednu nechutnost - nechte Leeche, aby sáli nestvůře krev. Až se do vašeho vlastnictví přesunou nacucaní červíci, opusťte jak tuto lokaci, tak i oblast bažin a vraťte se do Scumm City (ten název mi vždycky připomene Monkey Island...) a vejděte do lokace Barter Mall. Děvce předejte krev a ona z vás vyrobí na chvíli prostitutku. Pokud chcete, můžete ještě nakoupit Septerra Core nějaké zásoby nebo zbraně.

Dále pokračujte k Lobovi do bažin. Od něj dostanete dvě nadmíru užitečné věcičky - klíč od přístavu a pušku, pomocí které Loba v kritickou chvíli přivoláte spolu s ještě jednou vybranou postavou z vaší družiny (já zvolil Selinu, ale je to na vás). Vydejte se proto do Scumm City a do Shipping Docks. Odemkněte si dveře a vejděte dovnitř.

Po docela dlouhé cutscéně a videu skončíte v cele u Connora. V bedně se nacházejí všechny vaše věci, takže si je zase pěkně oblékněte. Teď přijde trocha toho procházení a kobkaření. Z vězení se dostanete snadno, ve druhé lokaci dojděte až skoro k východu, pak ale uhněte, sejděte po jediné přístupné rampě dolů a po druhé nahoru, nachází se u ní páka, kterou přepněte, a procházení touto lokací je dále volné. Pak můžete s klidem přejít do třetí lokace. Tu proběhněte až na konec, kde se nachází páka. Tu přehoďte a projděte dveřmi, které se vám otevřely. Proběhněte chodbou až k východu z lokace, objevíte se venku. Gratuluji, právě se vám podařilo odhalit tajný vchod!

Septerra Core Nastal čas přivolat Loba, takže použijte světlici na oblohu. S nově nabytými dvěma členy party se vraťte do Connorovy pevnosti. Stane se pár změn, otevřou se vám některé dveře a některé zase zavřou, takže zatím projděte těmi jedinými otevřenými, ke kterým máte přístup, a přepněte páku, která se za nimi nachází. Uvolnila se vám cesta dál, takže projděte volnými dveřmi. Za nimi se nachází bedna, ve které objevíte Blue Isle Key. Ten se určitě bude hodit, takže se s ním vraťte do druhé části bludiště. Použijte ho na panel u dveří, kde svítí modré světýlko. Jděte skrze nově otevřené dveře, v popelnici najdete Red Isle Key a ještě se vám otevřou kousek jižně dveře. Prozkoumejte ještě koše okolo, v jednom byste měli nalézt Aegis. Červený klíč samozřejmě patří do panelu u červeně svítících dveří ve třetí části bludiště, takže ho tam použijte a projděte do dosud neprozkoumané části. Cesta je již prostá, dobře se připravte, než opustíte tuto lokaci, souboj s Connorem není žádná legrace.

Finta je v tom, že když třikrát střelíte do jeho kanónů, otočí se směrem k němu a vystřelí na něj. Jinak ho ani nelze zranit. Až vám uteče, vraťte se do úplně první lokace bludiště a uvolněte ženy a Lobovu posádku. Potom opusťte komplex tajným vchodem ve třetí lokaci bludiště. Z dalšího jednání na Lobově lodi vyplyne, že musíte jet do nejvyššího patra a získat pomoc Chosen, abyste mohli osvobodit Wind City.

A to je pro dnešek vše, dámy a pánové. Příště se podíváme mimo jiné i do úplně nejvyšší vrstvy. Rozhodně je na co se těšit.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...Najdete na iDNES.cz