Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Septerra Core - 4. část návodu

  12:00aktualizováno  7:11
Ve světě Septerry se věci hrnou kupředu stále rychlejším tempem. Čestný kapitán Gunnar umírá v souboji s Doskiasem a císař je zabit jeho mágy. Pohyb kontinentů se stále zrychluje a velká konjunkce už je blízko. Díky našemu návodu se vám však do rukou dostane velký trumf - jeden ze dvou artefaktů otevírajících jádro Septerry...

Septerra Core Vítám vás opět u další části návodu na Septerru Core. Musím se přiznat, že mě tahle hra opravdu zaskočila, mrška. Na začátku to vypadalo sotva na čtyři díly návodu, ale poté, co jsem prošel sedm kontinentů a konec hry stále v nedohlednu, musel jsem na její délku změnit názor. Omlouvám se tedy všem, kdo čekají již dnes popis cesty až na konec hry - není to prostě možné. Jednak proto, že by tento díl musel mít dvakrát více znaků (což by asi nebyl takový problém), ale hlavně z důvodů časových. Dosti už ale naříkání nad krutými vývojáři počítačových her, vrhněme se na dnešní porci obsahující procházku nejvyšší vrstvou obývanou namyšlenými a neustále válčícími Chosen a kapitolu divočejší, ze které zatím prozradím jen název - The Hellgod.

Část sedmá, The Chosen
Dostali jste k dispozici Lobovu loď i posádku. Vydejte se s ní proto na první slupku, kde žijí Chosen. Jako první navštivte Capitol a vejděte bez dlouhého váhání do lokace West District. Tady bude vaším cílem najít Capitol Key. První odbočka vpravo vede jen k pár zajímavým věcičkám, dále po hlavní cestě narazíte na větší rozcestí, nicméně odbočky vlevo a nahoru jsou jen slepé uličky, kde se nic zajímavého nenachází. Pokračujte tedy vpravo až do další křižovatky, kde se zahnutím nahoru vyhněte zbytečnému souboji v další slepé ulici. Na konci Septerra Core teď už přímé cesty vás po tvrdém souboji se třemi kulometnými roboty čeká v oranžové popelnici kýžený Red Capitol Key. S ním v kapse opusťte tuto lokaci a vydejte se do East District.

V lokaci East District dojděte přímou cestou až k mostíku, za kterým je brána na červený klíč. Než budete moci použít Red Capitol Key, budete muset porazit tři nepříjemné omračující roboty. Vejděte dovnitř. Nacházíte se v celkem rozsáhlé lokaci. Když se na první křižovatce vydáte vlevo, můžete si z bedny s pomeranči nakrást něco léčidel a můžete vykonat dobrý skutek v podobě záchrany tří lidí (bohužel za to žádná zvláštní odměna kromě vašeho dobrého pocitu není). Cesta od první křižovatky rovně vede jen ke dvěma obtížným, nepříjemným a úplně zbytečným soubojům, takže se jí vyhněte. Z cesty vlevo odbočuje po chvíli menší cesta dolů. Kromě toho, že opět můžete vykonat jeden dobrý skutek, za který ale nijak odměněni nebudete, se tam nenachází pranic zajímavého. Totéž platí pro další miniodbočku, kam se dostanete po absolvování kruté bitky se dvěma kulometnými a dvěma laserovými roboty. Cesta je dále jednotvárná až do prvního volnějšího prostranství, kde můžete udělat třetí dobrý skutek (však znáte to pořekadlo - do třetice všeho dobrého). Poslední, co vás v této lokaci Septerra Core čeká, je bitva se dvěma roboty na mostě a nález Tank Enginu v oranžové popelnici. Tím jsme s touto lokací skončili a hurá do Central District.

Central District není příliš rozvětvená lokace, takže se držte hlavní cesty. Ve vedlejších uličkách pokud něco je, pak jsou to nepřátelé, kterým se můžete vyhnout, což doporučuji, pokud se nechcete jako já vracet uprostřed kapitoly na World Bazaar pro chleby. Po chvíli dojdete k místu, kde vám cestu dál blokuje tank. Není nic jednoduššího, než na něj použít Tank Engine. Za tankem určitě odbočte doleva, protože v popelnici ve slepé uličce se tam válí Kyra´s Tear. Ta se určitě bude hodit! Na konci vaší cesty se nachází páka, kterou přehoďte. V jiné části úrovně se vám otevřela brána, kterou projděte. Do slepé uličky tentokrát s klidnou myslí vkročte, protože v oranžové popelnici u pravého okraje se nachází nadmíru užitečná věcička - Elixir. Další slepá ulička o kousek dál skrývá další cenné překvapení - Iron Buckle. Pak už vás čeká jen setkání s Gunnarem, ve kterém se dozvíte strašlivé věci. Doskiasovi se podařilo dovést trochu světla do jádra, čímž způsobil energetický kolaps. Kontinenty se pohybují stále rychleji a rychleji a nejbližší konjunkce nastane už za několik týdnů. Co hůř, Septerra je odsouzena k zániku, protože kontinenty se budou točit stále rychleji a rychleji. Jediná šance je uloupit Doskiasovi klíče a v okamžiku konjunkce otevřít jádro a použít jeho Septerra Core energii k záchraně světa. Dřív než budete moci pomýšlet na záchranu celého světa je ale třeba zachránit císaře, jehož palác je pod útokem Doskiasových sil.

První lokaci, kam se dostanete po vstupu do paláce, urychleně opusťte jedinými volnými dveřmi. Povšimněte si mnoha východů na různé klíče - znamená to, že se sem - bohužel - budete muset často vracet. V další lokaci je třeba přepnout dvě páky. Takže se vydejte doprava, pobijte cestou všechny nepřátele, které potkáte. Na konci vás čeká místnůstka se třemi obrněnými psy a pákou. Totéž platí pro cestu vlevo. Absolvovat je musíte obě. Potom projděte po schodech nahoru a obejděte nesmyslně postavenou zeď. V popelnici už na vás čeká Blue Palace Key. Povšimněte si zamčených dveří - neklamné znamení toho, že se sem ještě vrátíte (a budete proklínat respawn nepřátel).

Dveře na modrý klíč se nalézají v první lokaci paláce (tam, kde je žlutá chodba), takže se k nim vraťte a otevřete si je. Modrý palác je vůbec nejšílenější bludiště, kam jste se dosud měli tu smůlu dostat. První odbočka vlevo: do místnosti napravo nechoďte, vyhnete se tak jednomu boji. Do chodby vzadu už ale určitě jděte, na jejím jižním konci se totiž nachází páka, která Septerra Core vám zavře jedny dveře na severu, ale otevře druhé, vedoucí do nižšího poschodí. Určitě prozkoumejte místnost po hlavní chodbě kousek dál vlevo, nachází se v ní totiž oranžová popelnice obsahující Soul Stone. Vpravo máte jedny zavřené dveře, takže sejděte do podzemí, kde na první křižovatce zahněte doprava a probijte se až k páce, která vám zavře dveře, jimiž jste přišli, ale otevře hned dvoje - ty, kterými jste nemohli projít nahoře vpravo, a jedny ve spodním poschodí. Jediná cesta dál teď vede od dveří, kterými jste přišli, doleva, takže se tam taky vydejte. Když se pokusíte promluvit si s mnichem, zaútočí na vás tři potvory, pozor! Probloudit byste se měli až zpátky do vyššího patra, takže hurá do nově otevřených dveří. Než tam ale vejdete, projděte se odbočkou vlevo, skrze dvě místnosti a jednu chodbu, v šuplíčku najdete klenot nad klenoty - Psyche Ring, který citelně vylepší možnosti kouzlení. Boží. A teď už do těch dveří. Když se budete držet tak vpravo, jak to jen jde, měli byste skončit v místnůstce se dvěma postelemi a skříňkou, ve které se nachází vzácnost nad vzácnosti - Kyra´s Tear. Nadále se držte co nejvíce vpravo, dostat byste se měli k malé místnůstce s pákou, kterou když přehodíte, otevře se vám cesta k prvnímu z mágů. Přehoďte znovu úplně první páku v této úrovni a hurá na mága. Souboj s ním není nijak obtížnou záležitostí, stačí se držet jedné zásady: NIKDY (neříkej nikdy) nestřílejte přímo do mága, ale vždy jen do koulí, které si vyvolává a které na vás posílá. Takže taktika je Septerra Core posunovat údery koule k němu a dobít ho tak jeho vlastními zbraněmi. Po mágovi zůstane kromě haldy zkušeností a peněz i pár léčidel, červený klíč a především další karta - Law.

Vraťte se tam, kde jste předtím našli modrý klíč - vzpomínáte si, jak jsem vám říkal, že se sem vrátíte? Ta chvíle právě nastala. Otevřete si dveře červeným klíčem a zabijte druhého mága. Ani souboj s ním není nikterak obtížnou záležitostí, používejte ta nejsilnější kouzla (Summon + Law - přivolá Marduka) a třetím členem party s nejnižší hodnotou Core polykejte runy a Core Relicy na doplnění many. Mně se podařilo ho dostat bez ztráty života. Vypadne z něj Yellow Palace Key, takže ho běžte použít do první lokace paláce. Krom toho získáte i další užitečnou kartu - Slow.

Ve žlutém paláci se držte co nejvíce vpravo až dorazíte do východního rohu mapy, kde se nachází chabě strážená páka. Tu samozřejmě přepněte a vraťte se do oblasti, kde jste si otevřeli dveře. Ve fialových chodbách napravo i nalevo se nacházejí páky, kterými si otevřete cestu k poslednímu mágovi. Porazit ho není těžké, nezapomeňte, že zranit ho můžete jen tehdy, nemá-li vyvolané žádné koule.

Septerra Core Z posledního mága vypadne zelený klíč, proto s ním spěchejte ke správným dveřím na konci žluté chodby. Stanete se svědky úniku císařovy dcery a zabití panovníka uprchlými Doskiasovými mágy. Těm potom ručně vysvětlete, že to nebyl dobrý nápad. Souboj JE těžký, nejprve zabijte prostředního z mágů, potom toho nahoře. Používejte Summon Marduk a jiné Summony, jednou postavou neustále přidávejte životy (Potion, Elixir) a manu (Core Relic). Ani tak to nebude jednoduché, držím vám palce. Získáte ovšem nesmírně důležitý artefakt - Core Keys.

Teď doporučuji zaletět na Shell 3 nebo 4 a doplnit si zásoby a nakoupit lepší výbavu, protože nevím jak u vás, ale moje zásoby byly po části Shell 1 totálně vyčerpány. A to jsem měl na začátku 99 chlebů a 30 kořínků! Nicméně peněz byste měli mít nastřádaných dost, protože z Chosen jich vypadává hodně. Ale dost, posuňme se zase o kousek dále v ději.

Část osmá, The Hellgod
Zaleťte na pátý kontinent, do lokace Ankaran Capitol. Jeden z pirátů přímo uprostřed lokace je trochu povýšenější - také s vámi jako jediný bude bojovat - ale po jeho zabití získáte Septerra Core nesmírně užitečný Research Lab Key. Lokace Research Lab se nachází na stejném kontinentu, je to přesně to místo, kde jste se marně pokoušeli zastavit generála Campbella a Doomsday Weapon. Vaším cílem zde bude získat tři Biobreather Mask a Diamond Wheel. Když si otevřete dveře do laboratoří klíčem od bandity, objevíte se v centrální lokaci, ze které vede vícero východů. Vy vyzkoušejte nejprve ten první zleva. V lokaci, kde se objevíte, se držte u pravé zdi, měli byste dojít do místnosti s několika žlutými obleky a dvěma otravnými (a vaše postavy trávícími) komáry. Za nimi se nachází bedna s první maskou. Do dalších laboratoří už neodbočuje, neb se v nich nacházejí bezcenné předměty, kvůli kterým se nevyplatí riskovat zbytečný souboj. Zato se ale určitě probluďte až do úplného středu této lokace, kde se nachází na jednom ze stolů jasně viditelné fialové Diamond Wheel. Tím jsme s touto lokací skončili, ale ještě než se vrátíte do centra laboratoří, projděte do jiné lokace východem na jihu této. V bedně se nachází další Biobreather mask. Vraťte se do centra laboratoří, které opusťte jediným východem, jenž jste dosud neprozkoumali. Projděte chodbou až na konec, najdete zavřené dveře a vedle nich dvě klece. V té napravo se nachází páka, kterou si inkriminované dveře otevřete, takže tak učiňte a vejděte dovnitř, kde naleznete jen další páku otevírající klece na začátku úrovně. Takže se do nich vraťte, prozkoumejte je - a třetí maska je vaše. Vzpomínáte si ještě na nepřístupnou lokaci v Mold Forestu? Tu, kde Septerra Core Maya nemohla dýchat? Tak přesně tam se teď vydejte.

Lokace, ve které jste se po nasazení Biobreather mask octli, je sice velmi rozsáhlá, ale kromě několika léčivých předmětů pro vás nic zvláště zajímavého neobsahuje, takže zamiřte co nejkratší cestou k východu, který vidíte na východě. Objevíte se v lokaci, ze které vedou tři východy, jeden na východě a dva na západě. Začněte tím východním. Lokace, do které jste vešli, není příliš rozsáhlá, ale i tak si její procházení můžete ušetřit, když hned na začátku zamíříte nahoru a do slepé uličky na severozápadě, kde se nachází oranžová popelnice obsahující klíčový předmět Red Village Key. Vraťte se do centrální pískovcovými kameny "vytapetované" lokace a opusťte ji pro změnu horním z východů na západě. Tato lokace je krátká a prostá. Najděte červené dveře a použijte Red Village Key. Za nimi najdete v popelnici Blue Village Key, se kterým se už bez velkého ostychu můžete vydat do posledního východu z centrální lokace. Otevřete si modré dveře, vybrakujte popelnici s botičkami a nezapomeňte sebrat růžový Hellgod´s Claw. Ten použijte na Core Keys a vzniklou věcičku běžte vhodit do lávy na místo, kde jste předtím zabili lávového bosse (třetí úroveň jeskyní). Získáte opravdový Core Key. Dále na tomto kontinentě navštivte muže v bývalých dolech a Septerra Core dejte mu Diamond Wheel a posléze Lens Shrapnel, muž vám vybrousí Corite Lens.

Přišel čas poradit se s někým moudřejším. A protože Gunnar už není mezi živými, zbývá nám senilní, ale vědomostmi oplývající stařík Azziz na Shell 2. Ukažte mu Core Keys, pošle vás do Doskiasových dolů, abyste odemkli Core a použili dar Stvořitele k záchraně světa. Dbát na rady starších se vyplácí, a proto neprodleně zamiřte do Mold Forest, kterým projděte až do dolů. Dojděte až do lokace, kde jste na začátku zachraňovali Underlost (z této lokace jste potom odešli východem výškově o rampu výš a bojovali jste s Mining Helgakem, jestli si ještě vzpomínáte) a podívejte se na mapu - v severovýchodním rohu je nový východ, který čerstvě prokopal Doskias. Samozřejmě tam neváhejte vejít. Projděte dlouhou chodbou až na konec, kde se nachází páka, kterou si otevřete jedny z dveří v ní se nacházejících. Těmi projděte a dojděte až k další páce, která vám otevře dveře hned dvoje. Projděte jimi a dírou (nebo šachtou či co to je) opusťte tuto lokaci. Dále je to prosté - vyražte doleva, seberte Red Core Key a od této chvíle už budete mít vždy jen jednu možnost jak dál. Posbírejte ještě ostatní Core klíče a vraťte se o patro výš. Vyjděte posledním neprozkoumaným východem a odemkněte si klíči všechny dveře. Za každými kromě modrých se nachází jedna páka, všechny musíte přepnout, aby se vám otevřela cesta z této naprosto zbytečné a otravné lokace Septerra Core ven. Tohle vůbec nechápu, proč chtít hráči takovýmto způsobem znepříjemnit život? No nic, nebudeme to rozebírat... poznáte sami.

V lokaci, kde se objevíte, přepněte dvě páky ve slepých uličkách nalevo a napravo, uprostřed se vám posunou kameny tak, že budete moc přejít. Čeká vás souboj s bossem zvaným Hellgod. Co si budeme povídat, NENÍ to jednoduché... Je to bytost ohnivá, takže používejte Summon + Water a udělejte si Barrier + Fire. I tak to bude docela hustá bitka. Přehoďte opět páky, které najdete ve slepých uličkách nalevo a napravo (mimochodem - taky vám připadá čekání na to, než se posunou ty neskutečně pomalé kamenné bloky, tak únavné?) a připravte se na konfrontaci s Doskiasem.

Po dlouhé cutscéně nakonec budete Doskiasem přesvědčeni a v zájmu záchrany světa mu předáte klíč. Doskias získá sílu, ale hned se projeví jako podrazák nejvyšší, když vás nechá shodit do propasti, což se mu naštěstí nepovede. Nicméně až se Maya probere, neprodleně opusťte doly i celý Mold Forest a připravte se psychicky i fyzicky na další náročnou kapitolu této skvělé hry, kdy budete zachraňovat Wind City z rukou uchvatitelů (konečně se tedy splní sen Corgana z řad Holy Guard). Ale o tom si povíme až příště.

Autor:


Témata: bitka, Robot

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

Cyberpunk 2077

Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.Najdete na iDNES.cz